Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισκέπτης

Εγώ είμαι ανάμεσα στο 220 και στο qtek 8010! Πέρα από την κάμερα του 220 (η οποία από ότι είδα σε reviews βγάζει ...τραγικές φωτογραφίες σε ποιότητα), υπάρχει κάποιο άλλο στοιχείο που το κάνει να υπερτερεί απέναντι στο qtek???

To 8010 από την άλλη φαίνεται να έχει πιο στιβαρή κατασκευή και καλύτερη αυτονομία + το ότι οι αναβαθμίσεις του είναι πολύ πιο συχνές σε σχέση με το Motorola!

 

:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν θες την γνωμη μου μιας και ειχα και τα 2 κινητα το 8010 ειναι αλλη φαση πολυ πιο καλη επιλογη απο το 220

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αν θες την γνωμη μου μιας και ειχα και τα 2 κινητα το 8010 ειναι αλλη φαση πολυ πιο καλη επιλογη απο το 220

 

Θελεις να το αναλυσεις λιγο αυτο? :O

Link to comment
Share on other sites

Θελεις να το αναλυσεις λιγο αυτο? :O

φιλε μου απλα με ξενερωσε λιγο το 220,δεν ειχε καλη ποιοτητα ακουστικου ακουγοταν και πολυ χαμηλα οι ηχοι κλησης του και ειχα χασει αρκετες κλησεις,ε τι αλλο να πω για μενα αυτα ειναι αρκετα για να το ξεφορτωθω απο κει κι επειτα θα περιμενω να δω και το ελληνικο <<γνησιο>> πως θα ειναι και αν αξιζει θα κινηθω αναλογως :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
φιλε μου απλα με ξενερωσε λιγο το 220,δεν ειχε καλη ποιοτητα ακουστικου ακουγοταν και πολυ χαμηλα οι ηχοι κλησης του και ειχα χασει αρκετες κλησεις,ε τι αλλο να πω για μενα αυτα ειναι αρκετα για να το ξεφορτωθω απο κει κι επειτα θα περιμενω να δω και το ελληνικο <<γνησιο>> πως θα ειναι και αν αξιζει θα κινηθω αναλογως :)

 

Vasika katelhxa sto 8010, ektos an mehri stis arhes Maiou pou dikaioumai thn epidothsh apo thn Voda ehei vgei tipota pio endiaferon!

:)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απλα με ξενερωσε λιγο το 220,δεν ειχε καλη ποιοτητα ακουστικου ακουγοταν και πολυ χαμηλα οι ηχοι κλησης του και ειχα χασει αρκετες κλησεις,ε τι αλλο να πω για μενα αυτα ειναι αρκετα για να το ξεφορτωθω απο κει κι επειτα θα περιμενω να δω και το ελληνικο <<γνησιο>> πως θα ειναι και αν αξιζει θα κινηθω αναλογως :)

 

Χμ... Το ακουστικο ειναι ικανοποιητικο θα ελεγα. Δεν ειναι κατι τρελο αλλα ακους.

Οι ηχοι κλησης ακουγονται μια χαρα! Τσεκαρε τον ηχο που βαζεις. Μη ξεγελιεσαι οτι επειδη τον ακους δυνατα σε αλλα τηλεφωνο θα ειναι ετσι και εσε αυτο ή και σε επομενο. Ολα τα τηλεφωνα διαβαζουν τους ηχους διαφορετικα. ;)

Link to comment
Share on other sites

H motorola μου έγραψε ότι:

To MPx220 tha kykloforhsei telws Apriliou/arxh Maiou sthn Ellhnikh agora me Ellhniko menou/ logismiko.

 

Konta sto pasxa 8a to kykloforhsei h tim me timh 250€, endiaferwn pantws to hlefwnaki, me win mobile 2003.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

250; στο pixmania κάνει γύρω στα 400, όπως και στο expansys αν δεν κάνω λάθος. Μήπως με σύνδεση σε κάποιο πρόγραμμα;

Ε, ναι για τα λεφτά του μια χαρά είναι

My faith has left me,

they've stolen all my dreams

Link to comment
Share on other sites

250; στο pixmania κάνει γύρω στα 400, όπως και στο expansys αν δεν κάνω λάθος. Μήπως με σύνδεση σε κάποιο πρόγραμμα;

Ε, ναι για τα λεφτά του μια χαρά είναι

 

Nai me sydesh, sorry gia thn paraleipsh..

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Χμ... Το ακουστικο ειναι ικανοποιητικο θα ελεγα. Δεν ειναι κατι τρελο αλλα ακους.

Οι ηχοι κλησης ακουγονται μια χαρα! Τσεκαρε τον ηχο που βαζεις. Μη ξεγελιεσαι οτι επειδη τον ακους δυνατα σε αλλα τηλεφωνο θα ειναι ετσι και εσε αυτο ή και σε επομενο. Ολα τα τηλεφωνα διαβαζουν τους ηχους διαφορετικα. ;)

συμφωνω αλλα τουλαχιστον οπως τους παιζει αυτο δε μου αρεσε :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Symfwna me kapoion gnwsto sth moto ellas , h syskeyh arghse na kykloforhsei sthn ellada giati xreiasthke na ginei exellhnismos twn win2003 mobile gia ayth th syskeyh.

Sthn arxh htan na kykloforhsei me agglika win2003 mobile , alla meta anakalese h moto ellas va allaxoun sta ellhnika ola ta menou twn win2003m gia ayth thn syskeyh.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Symfwna me kapoion gnwsto sth moto ellas , h syskeyh arghse na kykloforhsei sthn ellada giati xreiasthke na ginei exellhnismos twn win2003 mobile gia ayth th syskeyh.

Sthn arxh htan na kykloforhsei me agglika win2003 mobile , alla meta anakalese h moto ellas va allaxoun sta ellhnika ola ta menou twn win2003m gia ayth thn syskeyh.

Το καταλάβαμε αυτό :cry:

Άντε να δούμε :p

My faith has left me,

they've stolen all my dreams

Link to comment
Share on other sites

δε θα αργησει παιδια να ερθει μεχρι τελος του μηνα πιστευω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δε θα αργησει παιδια να ερθει μεχρι τελος του μηνα πιστευω

 

 

Ayth thn enhmerwsh eixa kai egw ex8es, pantws arxika 8a to dia8esei mono h TIM.

 

Na epishmanw oti h moto 8elei to kinhto ths na to agorasei polys kosmos, kai aytoi pou den xeroun ti shmainoun windows kai oti synepagete me ayta. :)

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Μετά από δύο μέρες εξερεύνησης μπορώ να γράψω με σιγουριά μια μικρή κριτική για το συγκεκριμένο μοντέλο της ΜΟΤΟROLA. Κατ' αρχήν να σημειώσω πως από το 1998 μέχρι και σήμερα όλες οι συσκευές που είχα ήταν όλες από την ίδια εταιρεία (Το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα ήταν το V80). Είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ smartphone, δεν ήξερα τις δυνατότητες τους και ομολογώ πως εξεπλάγην!!!. Θα γίνω πιο συγκεκριμένος. Το MPx220 που έχω στα χέρια μου το αγόρασα από το Παρίσι το Σαββατοκύριακο. Είναι σε ασημί χρώμα, πολύ κομψό αλλά αρκετά μεγαλύτερο από το MPx200. Η εσωτερική οθόνη είναι σχετικά μικρή, έχει πολύ καλή ευκρίνεια ακόμη και στο φως του ήλιου, ζωντανά χρώματα (το κουτί λέει 256.000) και πολύ καλά γραφικά. Συνεργάζεται χωρίς κανένα πρόβλημα μέσω υπέρυθρων με τον υπολογιστή και ο συγχρονισμός του καταλόγου γίνεται με αστραπιαίες ταχύτητες. Εννοείται πως το μενού δεν είναι στα Ελληνικά, αλλά δεν το θεωρώ σημαντικό πρόβλημα. Η εφαρμογή GreekAppl που είχε διαθέσει η Motorola Hellas για το προηγούμενο μοντέλο είναι συμβατή και με αυτό. Οι ρυθμίσεις για MMS και WAP από την TIM, στην οποία είμαι συνδρομητής, έγιναν πανεύκολα και λειτούργησαν με επιτυχία φυσικά μετά από επανεκκίνηση!!! Αυτό το κινητό λειτουργεί ακριβώς όπως ένας υπολογιστής, δηλαδή μετά από κάθε αλλαγή ρύθμισης ή μεταφορά αρχείου πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση για να λειτουργήσει.

Οι διαθέσιμοι ήχοι είναι πολύ λίγοι σε σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα, αλλά ευτυχώς υπάρχει η δυνατότητα πρόσθεσης MIDI και MP3 αρχείων. Τα MIDI ακούγονται πολύ καλά, τα MP3 όχι και τόσο (εκτός αν δεν έκανα κάτι καλά). Το πιο σημαντικό πρόβλημα για μένα είναι η απόδοση του εξωτερικού ηχείου. Για παράδειγμα αν περπατάς σε δρόμο με κίνηση δεν υπάρχει περίπτωση να ακούσεις μια κλήση, εκτός αν έχεις συνδέσει τα ακουστικά. Έχασα πολλές κλήσεις μέχρι που ανακάλυψα πως η αλλαγή του profile σε Outdoor αυξάνει την απόδοση του ηχείου.

Να αναφερθώ και λίγο στην κάμερα της οποίας τις δυνατότητες ποτέ δεν χρησιμοποίησα στο παρελθόν. Υπάρχει η δυνατότητα επιλογής μεγέθους και ανάλυσης της φωτογραφίας, η ποιότητα είναι αρκετά ικανοποιητική αλλά όταν κάνεις zooming φαίνονται καθαρά τα pixels. Έχει όμως flash και μπορείς να βγάλεις και με χαμηλό φωτισμό ικανοποιητικές φωτογραφίες.

Σε γενικές γραμμές έμεινα ικανοποιημένος με την αγορά του κινητού και το προτείνω σε όσους και όσες θέλουν να έχουν ένα συνδυασμό κινητού και PDA. Προσωπικά εντυπωσιάστηκα από την ταχύτητα των δεδομένων, ακόμη και το σχετικά αργό TIM Imagine σου δίνει την εντύπωση περιήγησης στο διαδίκτυο.

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera,mia erwtisi ehw na kanw k an kapoios mporei as mou pei!

an kserete si ti timi kuklwforei stin agwra to kinito auti ti stigmi k an aksizei k einai polu kalutero apo to v980 pou ehw gia na kanw alagi!!!

euharistw ek twn prwterwn

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera,mia erwtisi ehw na kanw k an kapoios mporei as mou pei!

an kserete si ti timi kuklwforei stin agwra to kinito auti ti stigmi k an aksizei k einai polu kalutero apo to v980 pou ehw gia na kanw alagi!!!

euharistw ek twn prwterwn

εννοειται οτι ειναι πολυ καλυτερο φιλε μου,αληθεια περα απο τη tim ξερετε αν θα το φερουν κι αλλες εταιρειες?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

To VIDEO toy MPX220 einai kalhs poiothtas;

Apo osa exo diavasei mexri stigmhs,diapistono oti to MPX220 paroysiazei polla mikroprovlhmata ston praktiko tomea.Ayto apotelei troxopedh gia thn aksiopistia toy kinhtoy...

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι ειναι πολυ καλυτερο φιλε μου,αληθεια περα απο τη tim ξερετε αν θα το φερουν κι αλλες εταιρειες?

apo ti exw ma8ei apo germano 8a to ferei h tim kai meta kai alles etairies alla oxi vodafone.

twra gia ta problhmata h 8a exei perisotera logo ellinikou menou h den 8a exei ka8olou logo epanasxediaseis se elliniko sto opoio ftia3an ta bugs.

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω φιλε μου οτι δε θα χει τα πρωτα προβληματα,τοτε θα το ξαναπαρω αλλιως δε πειραζει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας γιατι οταν το εχω paired με BT στο αυτοκινητο, απανταει μονο του μετα απο 2 χτυπηματα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...