Jump to content

[Επίσημο] Motorola KRZR K1


Nikos_s3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να μαθω κατι.Ειχα το MOTOROLA K1 αλλα το αλλαξα για 2λογουs.Πρωτον γιατι ηταν αργο κ δευτερον γιατι δεν εμπαινε σε πολλεs σελιδεs ιντερνετ.Επειδη θελω να ξαναπαρω motorola υπαρχει τροποs

να αντιμετωπιστει το προβλημα με το ιντερνετ;Δεν μπορουσα να εγκαταστησω ουτε τον OPERA MINI

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 597
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη ρε παιδιά μα με ποιό πρόγραμμα κάνετε backup γιατί εδώ και μια ώρα προσπαθώ με το motorola tools να κατεβάσω τις επαφές (και με usb& bluetooth) και δεν μπορώ να τα καταφέρω. Ασε που ζητάει να κάνει update και όταν πατάω yes αρχίζει να φορτώνει με 3-7 kb/sec.Καλά κρασιά που λένε. Μου το είχε ξανακάνει παλιά αλλά σε κάποια φάση δούλεψε.Κατέβασα και της Mobile action και το software & το driver αλλά και πάλι τίποτα.
:O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

πριν λίγες μέρες απέκτησα το Κ1, και θα ήθελα να μου πείτε αν η έκδοση software που έχω είναι η πιο πρόσφατη.. εχω την R452_G_08.03.08R

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

πριν λίγες μέρες απέκτησα το Κ1, και θα ήθελα να μου πείτε αν η έκδοση software που έχω είναι η πιο πρόσφατη.. εχω την R452_G_08.03.08R

 

Ευχαριστώ!

 

Εγώ έχω R452F_G_08.03.08R και το αγόρασα τον Μάρτιο το τηλέφωνο

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω R452F_G_08.03.08R και το αγόρασα τον Μάρτιο το τηλέφωνο

 

Αν θες για την καλυτερη και ευκολοτερη χρηση του κινητου, μπορεις να περασεις στο κινητο καποιο πειραγμενο fw με το οποιο μπορει να εχεις καποιες περετερω ικανοτητες!!

Σχετικα με αυτο μπορεις να βρεις στο modmymoto.com

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Αν θες για την καλυτερη και ευκολοτερη χρηση του κινητου, μπορεις να περασεις στο κινητο καποιο πειραγμενο fw με το οποιο μπορει να εχεις καποιες περετερω ικανοτητες!!

Σχετικα με αυτο μπορεις να βρεις στο modmymoto.com

 

 

Είχα πριν το motorola V3 και του είχα αλλάξει τα φώτα με τα πειράγματα..Προς το παρόν λέω να το αφήσω έτσι και μόλις βγει από την εγγύηση τότε θα το πειράξω!

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά μα με ποιό πρόγραμμα κάνετε backup γιατί εδώ και μια ώρα προσπαθώ με το motorola tools να κατεβάσω τις επαφές (και με usb& bluetooth) και δεν μπορώ να τα καταφέρω. Ασε που ζητάει να κάνει update και όταν πατάω yes αρχίζει να φορτώνει με 3-7 kb/sec.Καλά κρασιά που λένε. Μου το είχε ξανακάνει παλιά αλλά σε κάποια φάση δούλεψε.Κατέβασα και της Mobile action και το software & το driver αλλά και πάλι τίποτα.

 

Κανεις;;;;;;;;;

:O
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μαθω κατι.Ειχα το MOTOROLA K1 αλλα το αλλαξα για 2λογουs.Πρωτον γιατι ηταν αργο κ δευτερον γιατι δεν εμπαινε σε πολλεs σελιδεs ιντερνετ.Επειδη θελω να ξαναπαρω motorola υπαρχει τροποs

να αντιμετωπιστει το προβλημα με το ιντερνετ;Δεν μπορουσα να εγκαταστησω ουτε τον OPERA MINI

 

 

το opera mini μια χαρά εγκαθίσταται. έχω το κινητο και το έχω εγκαταστήσει.

απλά θα το κατεβάσεις μεσα από κάποιa wap σελιδα του κινητου σου πχ wap.getjar.com

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλημέρα!

 

Φίλη με Κ1 έχει το εξής πρόβλημα:

Όταν χτυπάει το τηλέφωνο το κουδούνι δεν ακούγεται πάντα.

Δηλαδή αρχίζει να αναβοσβήνει η οθόνη δεν ακούγεται τίποτα - ενδεχομένως μετά απο δευτερόλεπτα να ακουστεί ο ήχος μετά πάλι να σταματήσει κτλ.

Το κάνει με ότι ήχο και να βάλεις (σημειωτέον είναι ολοι εργοστασιακοί) και σε οποιο στυλ κουδουνίσματος.

 

Δεν φαινεται λογικό να ναι θέμα software - δούλευε πολύ καιρό τώρα το τηλεφωνάκι.

Σας έχει συμβεί? :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Καλησπέρα κι από εμένα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει εγκαταστήσει στο κινητό τον Opera Mini και αν δουλεύει μέσω GPRS με Wind Plus Non Stop.

 

Επειδή χρησιμοποιώ το κινητό για απλό browsing, αν κάποιος χρησιμοποιεί στο κινητό αυτό το συνδυασμό Opera Mini + Wind GPRS ας ενημερώσει.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά όσους απαντήσουν.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone 6, Apple iPhone 5, Apple iPhone 4, Apple iPhone 3GS, Samsung Galaxy S, Apple iPhone 3GS, Nokia 5530, Sony Ericsson G900, O2 XDA Ignito, HTC P3300, Nokia E51, Nokia N70, Nokia 6131, Sony Ericsson W800i, Samsung SGH-D500, Qtek 8020, Nokia 6230i, Samsung SGH-E700, Sony Ericsson T630, Nokia 7210, Nokia 8210, Panasonic GD90, Ericsson GF 768, Ericsson GA 628
Link to comment
Share on other sites

ουφ :(

[k1m μαύρο]

με τη χθεσινή βροχή το πληκτρολόγιο έπαψε να λειτουργεί για ένα 3ωρο περίπου και έπειτα επανήλθε. Η εσ. οθόνη άσπριζε, η εξωτερική κολλούσε στο image που δείχνει όταν είναι ανοικτό το καπάκι (ακόμη και οταν το τηλέφωνο είχε κλειστό καπάκι)...

 

τώρα (μετά απο 24ω περίπου) δουλεύει κανονικά μέχρι στιγμής.

Να αρχίσω να ψάχνω για το επόμενο κινητό λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι αυτό που σου δημιουργούσε τα προβλήματα ήταν υγρασία που στέγνωσε, γι'αυτό τώρα λειτουργεί σωστά το κινητό.

 

Φυσικά κανείς μας δεν πρόκειται να σε σταματήσει από την αγορά του επόμενου Moto κινητού σου ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι bomber, καλά θυμάσαι :) το έχω κοντά στα 2 χρόνια. Είναι απο τις καλύτερες συσκευές που είχα ποτέ. Τώρα ψάχνω το motorola z6w αλλά δε βλέπω να το φέρνει κανείς για την Ελλάδα και μάλλον (αν εγκρίνετε φυσικά και εσείς :) ) πάω για το motozine zn5.

 

τι ζόρι και αυτό..

Περιμένω λίγες μέρες να δώ αν έχω επιδότηση, μπας και βοηθήσει η cosmote καθόλου στο οικονομικό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

ναι bomber, καλά θυμάσαι :) το έχω κοντά στα 2 χρόνια. Είναι απο τις καλύτερες συσκευές που είχα ποτέ. Τώρα ψάχνω το motorola z6w αλλά δε βλέπω να το φέρνει κανείς για την Ελλάδα και μάλλον (αν εγκρίνετε φυσικά και εσείς :) ) πάω για το motozine zn5.

 

τι ζόρι και αυτό..

Περιμένω λίγες μέρες να δώ αν έχω επιδότηση, μπας και βοηθήσει η cosmote καθόλου στο οικονομικό θέμα.

 

Πρόσεχε γιατί από ότι βλέπω η cosmote το έχει 339 ενώ το Saturn 229,οπότε ακόμα και με την επιδότηση μπορείς να δώσεις περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Όσοι χρησιμοποιήσαν το συγκεκριμένο κινητό έμειναν ευχαριστημένοι;Και να ρωτήσω επειδή ένα άλλο Μοτορόλα που ειχα πάρει στην γραφή μηνύματος ήταν πολύ αργό,δεν συμβαίνει το ίδιο και σε αυτό,έτσι;Τέλος πόσους χαρακτήρες έχει το μήνυμα?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...