Jump to content

[Επίσημο] Motorola KRZR K1


Nikos_s3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 597
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το έχω εδώ και ένα χρόνο και το λατρεύω..το κακό είναι ότι όταν το πήρα έκανα μετακόμιση και έχασα το κουτί του..και έχω αποκλειστεί από πολλές λειτουργίες του..δεν έχω καλώδιο USB - το δικό του, που διαθέτει, και το βιβλίο του - για να περάσω αρχεία στο κομπιούτερ,

 

Με Bluetooth αν έχεις για το PC ή με ένα απλό Card Reader μπορείς να κάνεις την δουλειά που θέλεις !!! ;)

 

και δεν ξέρω πως να προσαρμόσω την κάρτα μνήμης του..μπορεί κάποιος άλλος κάτοχος να με ενημερώσει?

 

Τι ακριβώς εννοείς ? Δεν μπορείς να την τοποθετήσεις ???? :cool:

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Yparxei kapoio programmataki pou na kanei preview ta themes(skin) prin ta fortosoume?

 

Brika to SkinView alla den douleuei:(:(:(

Kanena allo den yparxei?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικές μέρες θα είμαι και εγώ κάτοχος του πανέμορφου κοσμήματος και θα ήθελα να ρωτήσω αν η εξωτερική οθόνη υποστηρίζει φωτογραφία καλούντος κατά την κλήση....Επίσης αν κατά την κλήση υπάρχει παράλληλη δυνατότητα δόνησης....Και τέλος αν η ανίχνευση ονομάτων καταλόγου λειτουργεί σωστά και σύμφωνα με το ελληνικό αλφάβητο....Ευχαριστώ....:)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε μερικές μέρες θα είμαι και εγώ κάτοχος του πανέμορφου κοσμήματος και θα ήθελα να ρωτήσω αν η εξωτερική οθόνη υποστηρίζει φωτογραφία καλούντος κατά την κλήση....Επίσης αν κατά την κλήση υπάρχει παράλληλη δυνατότητα δόνησης....Και τέλος αν η ανίχνευση ονομάτων καταλόγου λειτουργεί σωστά και σύμφωνα με το ελληνικό αλφάβητο....Ευχαριστώ....:)

 

1) Ναι

2) Ναι

3) Δε γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

1) Ναι

2) Ναι

3) Δε γνωρίζω.

To έχω ήδη πάρει και είμαι αρκετά ικανοποιημένος....Όμως διαπιστώνω πως στα sms δεν υπάρχει δυνατότητα αναφοράς παράδοσης, κάτι που συμβαίνει μόνο στα mms....Αν δε, βάλεις αναφορά παράδοσης το sms μετατρέπεται αυτόματα σε mms. Είναι ποτέ δυνατόν;;;;:worry:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

To έχω ήδη πάρει και είμαι αρκετά ικανοποιημένος....Όμως διαπιστώνω πως στα sms δεν υπάρχει δυνατότητα αναφοράς παράδοσης, κάτι που συμβαίνει μόνο στα mms....Αν δε, βάλεις αναφορά παράδοσης το sms μετατρέπεται αυτόματα σε mms. Είναι ποτέ δυνατόν;;;;:worry:

 

Υπάρχει αναφορά παράδοσης αλλά πρέπει να τη βάζεις χειροκίνητα κάθε φορά που στέλνεις μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αναφορά παράδοσης αλλά πρέπει να τη βάζεις χειροκίνητα κάθε φορά που στέλνεις μήνυμα.

Όχι φίλε μου κάνεις σίγουρα λάθος...Αναφορά υπάρχει ΜΟΝΟ στα ΜΜS και όταν γράφεις SMS και ενεργοποιείς την παράδοση σου γράφει ότι η συγκεκριμένη λειτουργία (αναφορά παράδοσης) υποστηρίζεται ΜΟΝΟ στα ΜΜS και για την συνέχιση του μηνύματος με αναφορά στο μετατρέπει σε ΜΜS, δηλ. σου χρεώνει υποχρεωτικά ΜΜS....ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ....ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΜΟΤΟΡΟΛΑ ΕΝ ΕΤΕΙ 2007 ΠΡΟΣ 2008....ΕΛΕΟΣ.....:fool:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

εχθές έστειλα sms με αναφορά παράδοσης και έλαβα προειδοποίηση οτι το sms μου ελήφθει.

Χρήση cosmote & moto krzr k1 (black) της vodafone. Κινητό χωρίς hacks/patches.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου κάνεις σίγουρα λάθος...Αναφορά υπάρχει ΜΟΝΟ στα ΜΜS και όταν γράφεις SMS και ενεργοποιείς την παράδοση σου γράφει ότι η συγκεκριμένη λειτουργία (αναφορά παράδοσης) υποστηρίζεται ΜΟΝΟ στα ΜΜS και για την συνέχιση του μηνύματος με αναφορά στο μετατρέπει σε ΜΜS, δηλ. σου χρεώνει υποχρεωτικά ΜΜS....ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ....ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΜΟΤΟΡΟΛΑ ΕΝ ΕΤΕΙ 2007 ΠΡΟΣ 2008....ΕΛΕΟΣ.....:fool:

 

Κι εγώ παίρνω αναφορά παράδοσης με FROG.

Απλά όπως σου είπα, πρέπει να ενεργοποιείς την αναφορά παράδοσης κάθε φορά που πας να στείλεις μήνυμα. Μειονέκτημα. Τέσπα... κάνε αυτά που θα σου πω και πες μου τι γίνεται...

 

Μήνυμα

Νέο μήνυμα

Μήνυμα

Επιλογές

Επιλογές αποστολής

Αναφορά παράδοσης

Ναι

ακυρο

γράψε το μήνυμα

στείλε το

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο....:O

 

Μάλλον ενεργοποιούσα και την αναφορά ανάγνωσης και με άλλαζε σε ΜΜS.....:O :rolleyes:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ωραίο τηλ σήμερα το είδα στο the mall 170 euro καλά απο 400 άρχισε και έπεσε τόσο?

είναι πανέμορφο αν είχα χρήματα το χτύπαγα άνετα,αν και εχω ορκιστεί οτι motorola δεν παίρνω ποτέ

mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη βδομάδα θα είναι πλέον διαθέσιμο και το χρυσό χρώμα του Κ1, στην ίδια φυσικά τιμή κ όχι καμια τρελλή όπως το D&G!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μία ερώτηση έχω να κάνω πριν πάω το τηλέφωνο στο σερβις.

Το πράσινο λαμπάκι της φόρτισης, δεν λειτουργεί αν και η μπαταρία φορτίζεται κανονικά.

Δεν έχω πειράξει τίποτα εκτός από skins που έχω αλλάξει.

Καμμιά ιδέα γι' αυτό;

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

μπα, εγώ θα το άφηνα ως έχει. Για ένα πράσινο λαμπάκι δηλαδή σέρβις; Αφού φορτίζει δηλαδή, που το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα,

μετα απο πολύθ κόπο κατάφερα να κάνω τον skin manager να δουλέψει...υπάρχει κανένα site με skins να κατεβάσουμε? Μεχρι τώρα είδα 5 μόνο που είχαν αναφερθεί σε προηγούμενα Post.

 

thanx!!

GBD
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα και από μένα, μόλις το αγόρασα μεταχειρισμένο. Χρήστης Nokia από πάντα, δεν είχα ποτέ αλλαξοπιστήσει, αλλά δεν αντιστάθηκα στην εμφάνιση του, είναι πραγματικά κουκλί. Έχω κάποιες απορίες οι οποίες μπορεί να είναι και γελοίες, αλλά είναι η πρώτη φορά που παίρνω κάτι άλλο εκτός από Nokia και ζορίζομαι λιγάκι :)

 

1) Επιλογή της χρονικής διάρκειας μηνύματος υπάρχει?

2) Ξήλωσα το Vodafone Live και πέρασα την original έκδοση software R4527_G_08.42.09R. Ποιά είναι η τελευταία που υπάρχει, αυτή? Το Motorola Software Update δεν βγάζει κάποια ενημέρωση, αλλά μπορώ να το εμπιστευτώ ή δεν βγάζει σωστά αποτελέσματα λόγω του flashαρίσματος?

3) Αν και πέρασα καινούργιο software, καταμπερδεύτηκα. ΟΚ, το software ξέρω τι είναι. Το flex και τα DRM τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! ειμαι νεα εδω κ εχω κ γω το κ1. να σας πω κ γω οτι ειναι ομορφο κινητο. επειδη θελω να προσθεσω μερικα skins εχω ενα προβλημα τωρα. ανοιγοντας το skin manager (0.51) στην πρωτη καρτελα δειχνει τα skins που υπαρχουν στο κινητο. εγκαθιστω καποια που εχω αποθηκευμενα στο pc μου κ αφου τα εμφανιζει, διαλεγω ενα για να το βαλει για προεπιλεγμενο στο κινητο. μετα ανοιγω το κινητο να δω καποια πραγματα τα μενου ας πουμε, κ δεν τα εμφανιζει ειναι αορατα!!! τι κανω λαθος? πλιζζζ βοηθηστε με τι να κανω??? μηπως τρεχει κατι με τα skins που θελω να βαλω?? ειναι για το συγκεκριμενο κινητο, απο τα site που εχουν αναφερθει. αυτα. περιμενω καποια βοηθεια, δεν ξερω τι να κανω!
Link to comment
Share on other sites

-Κανε επανεκείνηση του κινητου με F10.

-Επέλεξε το θέμα που θές απο το κινητό και οχι απο τον Ski manager.

Link to comment
Share on other sites

σε λίγο κλείνω ένα χρόνο με το Κ1. Δυστυχώς το καλύτερό του είναι η εμφάνιση. Σκίζει. Αλλά το μενού είναι αργό και η μπαταρία κρατάει πλέον 24 ώρες (με 1 ώρα ομιλία)! Επεσε ξαφνικά πριν 2 μήνες περίπου η διάρκειά της και από τότε δεν ξανάφτιαξε... Δεν ξέρω αν έφταιξε κάτι- αλλά είμαι πλέον για καινούργια μπαταρία- ή νέο κινητό τώρα που ανοίγουν και οι επιδοτήσεις. So long K1, LG Shine σου' ρχομαι.. :)
Link to comment
Share on other sites

τελικα το κανα κ αυτο, εβαλα τα skins στο κινητο κ μετα το αποσυνδεσα απτο pc, κ εβαλα ενα skin μεσα απο το κινητο. Δυστυχως παλι δε δουλεψαν τα μενου, εξακολουθουν να ειναι αόρατα!! Πεστε καποια αλλη γνωμη!!! τι να κανω??? μια βοηθεια βρε παιδια!!!:(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,η μητέρα μου έχει το KRZR από τη βόνταφον.Ξέρετε να μου πείτε πως να βγάλω από το κινητό τις μαμακίες της και να βάλω το λογισμικό το κανονικό δωρεάν?

 

EDIT:Παιδιά,εγκατέστησα κανονικά τους drivrs.ok.Αν φλασάρω το κινητό με το πακέτο UK monster pack.shx και μετά περάσω το ελληνικό πακέτο γλωσσών,θα είναι κανονικό ελληνικό?Αχ,παιδιά σας παρακλω,δώστε κι ένα guide της διαδικασίας!Τρώγομαι να το κάνω!Σας παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...