Jump to content

Σχολεία: Απεργίες καθώς και γενική συζήτηση


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως σε κάποια σχολεία οι καταλήψεις γίνονται λόγω της έλλειψης βιβλίων και καθηγητών.
και κλεισατε το σχολειο για να σας μοιρασουν βιβλια;που να σας βρουνε;8α σας τα στειλουν με κουριερ στα σπιτια σας για να ανοιξετε μετα το σχολειο;;

 

οπως καταλαβες το επιχειρημα αυτο ειναι εντελως ακυρο.

οι καταληψεις ανεκαθεν γινονταν για 2 λογους που ολοι ξερουμε.ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες για να φαινεται οτι εχουν οι μαθητες "αιτηματα"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 691
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμεις ειμαστε κλειστοι εδω και ακριβος μια εβδομαδα... Και δεν εχουμε ιδεα ποτε θα ξανανοιξουμε

 

πως κλεισατε;;

ειχατε παει το ξημερωμα και κλεισατε πεσ μου να μαθω σε παρακαλω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως κλεισατε;;

ειχατε παει το ξημερωμα και κλεισατε πεσ μου να μαθω σε παρακαλω...

 

Απο τις 9 το προηγουμενο βραδυ ειχανε παει μπολικα παιδια και το κλεισανε, το πρωΐ οπιος ητανε υπερ υπεγραφε, την Πεμπτη εγινε και ψηφοφορια για το αν θελουμε να συνεχισει και βγηκανε περισσοτερες(κατα πολυ) ψηφοι υπερ οποτε συνεχιζει...

Link to comment
Share on other sites

οτι εισαστε τοσο (*&ΚΞΗ παιδια κ δεν βλεπετε λογους που μπορειτε να χρησιμοποιησετε δεν σου λεει κατι?

εγω στην θεση σας θα λεγα για το οριο του 10 κ οχι για το αρθρο 16.κ ακομη καλυτερα νεες τροποι εισαγωγης σε αει,τει.δεν χρειαζετε να γινονται ολα τα παιδια φυτα για να μπαινουν καπου.

Ουτε ειναι κ σε καμμια λιστα τοπ 100 best unis of the worlds τα ελληνικα πανεπιστημια για να φοβουνται τα ιδιωτικα.τα ιδιωτικα παντα υπηρχαν κ παντα θα υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Το όριο του 10 -δεν- το βλέπω σαν λόγο για κατάληψη (και σε μια χώρα που η παιδεία λειτουργεί όπως πρέπει, δεν θα έπρεπε να υπάρχει ούτε η παραμικρή αντίρρηση), αλλά ας μην το τραβήξω το θέμα...

 

Εγώ έχω μια απορία, ίσως να έχει τεθεί ήδη. Τόσα χρόνια έχουμε βουίξει στα ιδιωτικά σχολεία, από νηπιαγωγεία μέχρι λύκεια (τα ΙΙΕΚ τα βγάζω απ'έξω για ευνόητους λόγους) οι απόφοιτοι των οποίων αποδεδειγμένα απολαμβάνουν τα "προνόμια" στην εργασία εις βάρος των υπολοίπων. Και λεω αποδεδειγμένα, διότι γυμνάσιο τελείωσα σε ιδιωτικό σχολείο, και από τις λίγες επαφές που κράτησα είδα πως ξεστομίζοντας και μόνο το όνομά του, ανέβαινε κάποιος 50 θέσεις στην "εκτίμηση" του interviewer.

 

Αυτό δεν ενοχλεί; Η μήπως βρέθηκε πάτημα για "επανάσταση";

 

Το να διαμαρτύρονται οι μαθητές για τα "προνόμια" των ιδιωτικών σχολείων, για το σύστημα των πανελληνίων και της εισαγωγής όπως είπε και ο kage το θεωρώ λογικό. Το να διαμαρτύρονται όμως για το άρθρο 16, το θεωρώ -τουλάχιστον- γελοίο. Πιό σοβαρό θεωρώ το επιχείρημα της τετράγωνης τυρόπιτας.

 

ps: να δω με τι μούτρα θα διαμαρτύρεστε όταν σας κόψουν τις μονοήμερες και γράφετε μέχρι τον Ιούλιο.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Mμμ απλα ξεχωρισες μες στο πληθος.Εγω νομιζω οτι τα δημοσια ειναι καλυτερα αλλιως πως δικαιολογιται οτι εχουν μεγαλυτερο ποσοστο επιτυχιας στις πανελληνιες απο τα ιδιωικα?Ειναι δυνατον να πας στο καλυτερο σχολειο κι να μην μπορεις να ξεχωρισεις?
Link to comment
Share on other sites

Mμμ απλα ξεχωρισες μες στο πληθος.Εγω νομιζω οτι τα δημοσια ειναι καλυτερα αλλιως πως δικαιολογιται οτι εχουν μεγαλυτερο ποσοστο επιτυχιας στις πανελληνιες απο τα ιδιωικα?Ειναι δυνατον να πας στο καλυτερο σχολειο κι να μην μπορεις να ξεχωρισεις?

 

Δεν τίθεται θέμα καλύτερου ή όχι, τίθεται θέμα "ονόματος" και (υποτιθέμενης) ανωτερώτητας. Υπάρχουν πάντως μερικά ιδιωτικά που κάνουν πολύ καλύτερη δουλειά από πολλά δημόσια.

 

Να διαμαρτυρηθείτε για την άνιση μεταχείρηση, όπου κάποις πληρώνει και απολαμβάνει προνόμια (υποδομές, βιβλία, δραστηριότητες, ευκολότερη πρόσβαση σε πανεπιστήμια του εξωτερικού και στην αγορά εργασίας) που σπανίως τα συναντάμε σε δημόσια σχολεία.

 

Να διαμαρτυρηθείτε για το γεγονός πως τα ιδιωτικά σχολεία έχουν καταντήσει εκτός "συναγωνισμού" και έχουν αποκτήσει ένα "κύρος" που δεν τους αξίζει και αυτό γιατί 5 στα 10 δημόσια είναι -επιεικώς- ερείπια.

 

Αλλά όχι και για το άρθρο 16!

 

offtopic: το θέμα των επιτυχιών δεν έχει να κάνει τόσο με την ποιότητα της εκπαίδευσης, όσο με την αντιστοιχία ιδιωτικών/δημοσίων σχολείων. Από 2-3 ιδιωτικά που ήξερα παιδιά πάντως, είχαν ικανοποιητική επιτυχία. Και βέβαια όλοι οι υπόλοιποι σπούδασαν έξω είτε γιατί δεν πέρασαν πουθενά (γιατί άραγε) είτε γιατί το Cambridge π.χ. θα δεχτεί πιο εύκολα έναν απόφοιτο του Pierce ή του Κολλεγίου παρά έναν απόφοιτο του 4ου Αργυρούπολης (άλλο ένα παράδειγμα "προνομίων").

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

τρίτη μέρα που είναι κλειστό το 16ο γυμνάσιο και λύκειο Αθηνών αφού ο διευθηντής μας αποκάλεσε όλους ανεξερέτως φασίστες επειδή του είπαμε πως θέλαμε να κάνουμε κατάληψη πράγμα που ο ίδιος μας είχε πρωτείνει σε περίπτωση που έχουμε σοβαρά ετήματα και έπειτα από ψηφοφορία των μαθητών το σχολείο κλείστηκε και πλέον στο δρόμο προς τη πανόρμου δεσπόζει ένα υπέροχο πανό με τη λέξη κατάληψη!!!:):rolleyes::happy::D
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

τρίτη μέρα που είναι κλειστό το 16ο γυμνάσιο και λύκειο Αθηνών αφού ο διευθηντής μας αποκάλεσε όλους ανεξερέτως φασίστες επειδή του είπαμε πως θέλαμε να κάνουμε κατάληψη πράγμα που ο ίδιος μας είχε πρωτείνει σε περίπτωση που έχουμε σοβαρά ετήματα και έπειτα από ψηφοφορία των μαθητών το σχολείο κλείστηκε και πλέον στο δρόμο προς τη πανόρμου δεσπόζει ένα υπέροχο πανό με τη λέξη κατάληψη!!!:):rolleyes::happy::D

εσεις κανατε καταληψη με αιτημα να σας φερουν φιλολογο;;

:rolleyes:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εμεις δευτερη βδομαδα καταληψης με τους καθηγητες να κυκλοφορουν ελευθεροι στον προαυλιο χωρο!

 

εσεις κανατε καταληψη με αιτημα να σας φερουν φιλολογο;;

:rolleyes:

 

μιν γειναισε κακοια!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εσεις κανατε καταληψη με αιτημα να σας φερουν φιλολογο;;

:rolleyes:

 

ρε παιδιά στο τέλος θα αναγκαστώ ή να γράφω με greeklish πράμα πολύ άσχημο ή να βάλω στην υπογραφή μου συγγνώμη έχω δυσλεξία!!!:lol: αυτό κοιτάτε και όχι το γενικό νόημα!!!;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

και κλεισατε το σχολειο για να σας μοιρασουν βιβλια;που να σας βρουνε;8α σας τα στειλουν με κουριερ στα σπιτια σας για να ανοιξετε μετα το σχολειο;;

 

οπως καταλαβες το επιχειρημα αυτο ειναι εντελως ακυρο.

οι καταληψεις ανεκαθεν γινονταν για 2 λογους που ολοι ξερουμε.ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες για να φαινεται οτι εχουν οι μαθητες "αιτηματα"

 

Πάω σε ιδιωτικό, προφανώς δεν γίνονται καταλήψεις εκεί. Μίλησα για τα δημόσια της περιοχής μου, δεν ξέρω πως ακριβώς θα λυνόταν το πρόβλημα. Πάντως ανεξάρτητα με αυτά που λες, το να μην έχεις βιβλία και καθηγητές, είναι ενα προβληματάκι...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τόσα χρόνια μαθητής κάτι έχω να πω..

Η κατάληψη στα σχολεία ποτέ δε γίνεται(η πολύυυυυ σπάνια,μετρημένες στα δάχτυλα)σοβαρά.Λίγοι μπορούνε να τις υποστηρίξουνε με σεβαστά επιχειρήματα και βασικός σκοπός είναι να μη κάνουνε μάθημα.Ακόμα και όταν υπάρχουνε λόγοι και πάλι κανείς δε στέκεται σε αιτίες για να γίνει κατάληψη παρά σε αφορμές.Αυτή είναι η αλήθεια...Είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις σχολείων που πραγματικά η κατάληψη είναι η λύση.Ο μοναδικός λόγος που θα ψήφιζα κατάληψη είναι για να μπορώ να διαβάζω και να μην κάνουν οι μαθητές στους καθηγητές μάθημα,γιατί σε τέτοιο άθλιο σχολείο πήγαινα.

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται θέμα καλύτερου ή όχι, τίθεται θέμα "ονόματος" και (υποτιθέμενης) ανωτερώτητας. Υπάρχουν πάντως μερικά ιδιωτικά που κάνουν πολύ καλύτερη δουλειά από πολλά δημόσια.

 

Να διαμαρτυρηθείτε για την άνιση μεταχείρηση, όπου κάποις πληρώνει και απολαμβάνει προνόμια (υποδομές, βιβλία, δραστηριότητες, ευκολότερη πρόσβαση σε πανεπιστήμια του εξωτερικού και στην αγορά εργασίας) που σπανίως τα συναντάμε σε δημόσια σχολεία.

 

Να διαμαρτυρηθείτε για το γεγονός πως τα ιδιωτικά σχολεία έχουν καταντήσει εκτός "συναγωνισμού" και έχουν αποκτήσει ένα "κύρος" που δεν τους αξίζει και αυτό γιατί 5 στα 10 δημόσια είναι -επιεικώς- ερείπια.

 

Αλλά όχι και για το άρθρο 16!

 

offtopic: το θέμα των επιτυχιών δεν έχει να κάνει τόσο με την ποιότητα της εκπαίδευσης, όσο με την αντιστοιχία ιδιωτικών/δημοσίων σχολείων. Από 2-3 ιδιωτικά που ήξερα παιδιά πάντως, είχαν ικανοποιητική επιτυχία. Και βέβαια όλοι οι υπόλοιποι σπούδασαν έξω είτε γιατί δεν πέρασαν πουθενά (γιατί άραγε) είτε γιατί το Cambridge π.χ. θα δεχτεί πιο εύκολα έναν απόφοιτο του Pierce ή του Κολλεγίου παρά έναν απόφοιτο του 4ου Αργυρούπολης (άλλο ένα παράδειγμα "προνομίων").

Σήμερα 05:01

 

Σιγα μην το cabridge δεχτει αποφοιτο κολεγιου απο Ελλαδιτσα :lol::lol:Θες κι cabridge κιολας :lol::pσυγνωμη αλλα τα λεφτα που δινονται δεν αντιστοιχουν σε τπτ για μενα ουτε ονομα υπαρχει ουτε τπτ αλλο απλα μπορει να παινευεται καποιος οτι εγω αποφοιτησα απο ιδιωτικο.Κι ο αλλος να κοροιδευει απο μεσα του οποιους παινευονται για τετοια θεματα..Δεν υπαρχουν γαλαζοαιματοι σημερα..

 

Οσο για το αρθρο 16 οταν τα λεγαμε εμεις που ειμαστε μεσα κι βλεπαμε τι θα συνεβαινε κ οτι περνανε αντιλαικα μετρα με μορφη μεταρυθμισεων δεν μς πιστευεται παρτε τωρα μια μεταρυθμιση αφξησης του φπα κι βλεπουμε..

 

Οτι η παιδεια δεν ειναι σε καλη κατασταση ειναι σιγουρο αλλα οκ οι πιο πολλες καταληψεις γινονται κι για χαβαλε..Μεσα ομως απο αυτα ναι υπαρχει κκι κοσμος που αγωνιζεται κι ανησυχει..Χρειαζονται κονδυλια στην παιδεια σιγουρα απλα καποιοι δεν εχουν καλη παιδεια γιατι οι υπουργοι κτλ δεν νοιαζονται στελνουν τα παιδια τους σε ιδιωτικα..απο αυτη την αποψη κλειστε τα ιδιωτικα να δειτε πως θα φτιαξει η παιδεια..

Link to comment
Share on other sites

πάντως δεν νομίζω να κρατήσου παραπάνω απο μια εβδομάδα

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς πάντως από πλάκα ξεκίνησε χθες και σήμερα σοβάρεψαν τα πράγματα.Είναι βασικά κάποια παιδιά που ενδιαφέρονται,και αγωνίζονται για την δωρεάν παιδεία που δεν την έχουμε.Ένας λόγος είναι το ότι το σχολείο έχει καταντήσει χώρος από όπου πας για να πάρεις το απολυτήριο σου,και τίποτα παραπάνω.Επίσης πολύ σοβαρός λόγος και πρόβλημα που παρατηρώ είναι,το γεγονός ότι ακόμη Νοέμβριος δε μπήκε και έχουμε βαρεθεί το σχολείο.

Αυτά πρέπει να ερευνήσει το υπουργείο και φυσικά την δωρεάν παιδεία,και τα προνόμια των μαθητών των δημοσίων σχολείων.

Και φυσικά όχι τα ζητήματα όπως :Κάποια κάγκελα της αυλής είανι σκουριασμένα

Θέλουμε χαρτί υγείας στις τουαλέτες και άλλα πολλά.

Δε λέω ότι αυτά δεν είναι σοβαρά όπως η καθαριότητα και η ασφάλεια αλλά αυτά θα λυθούν αν αυξηθούν τα κονδύλια για την εκπαίδευση.

Link to comment
Share on other sites

παρτε κ 2 γεγονοτα απο καταληψεις.

 

1)στο γυμνασιο που παει ο αδερφος μου υπαρχουν 3-4 ατομα που υποκινουν τους υπολοιπους για καταληψη. χτες πηγαν αυτοι οι 3-4 κ πηραν το σχολειο, νομιζοντας πως θα εχουν την υποστηριξη των παιδιων. πλακωνουν κατα τις 8 η ωρα οι καθηγητες μαζι με τον συλλογο γονεων κ αρχισαν να τους φοβεριζουν πως θα καλεσουν την αστυνομια, θα τους πανε στην ασφαλεια για στοιχεια κλπ κλπ. Τα παιδια φοβιθηκαν, εβαλαν τα κλαματα, ανοιξαν αμεσως το σχολειο κ ζητησαν κ συγγνωμη!!!:lol:

 

2) σημερα το μεσημερι στο σχολειο μου ηρθαν παιδια απο αλλο σχολειο κ πλακωθηκαν γιατι κ καλα τους πηραμε ενα πανο. δλδ ΕΛΕΟΣ!:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι πολύ κακό το γεγονός ότι σήμερα είπε ο Ρουσόπουλος ότι θα κοπούν εκδρμές:X.Τι είναι αυτό δηλαδή?Αντίποινα?:mad:Δε κοιτάζουν να βρού λύση σε κανά θέμα,αλλά κοιτάζουν να σταματήσουν οι καταλήψεις.Εγώ σήμερα ήμουν κατά μόνο και μόνο γιατί έτσι θα χάσουμε τη τριήμερη μας ως δευτέρα λυκείου φέτος.Και όχι μόνο λόγω του Ρουσόπουλου,αλλά και γιατί έριξαν και κάτι απειλές οι καθηγητές ότι δε θα συνοδεύσει κανείς.:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι πολύ κακό το γεγονός ότι σήμερα είπε ο Ρουσόπουλος ότι θα κοπούν εκδρμές:X.Τι είναι αυτό δηλαδή?Αντίποινα?:mad:Δε κοιτάζουν να βρού λύση σε κανά θέμα,αλλά κοιτάζουν να σταματήσουν οι καταλήψεις.Εγώ σήμερα ήμουν κατά μόνο και μόνο γιατί έτσι θα χάσουμε τη τριήμερη μας ως δευτέρα λυκείου φέτος.Και όχι μόνο λόγω του Ρουσόπουλου,αλλά και γιατί έριξαν και κάτι απειλές οι καθηγητές ότι δε θα συνοδεύσει κανείς.:(

 

φιλε κ περισυ ετσι ελεγαν. ελεγαν επισης πως θα κανουμε μαθημα μεχρι τον ιουλιο. κ στο τελος δεν εγινε τιποτα απο αυτα. κ περισυ απο την καταληψη κ μετα το σχολειο μου πηγε κανονικα ολους τους περιπατους και δυο μονοημερες εκδρομες και απο μια πολυημερη η καθε ταξη(2μερη η πρωτη,3μερη η δευτερα και 7ημερη η τριτη). δηλαδη και καταληψη καναμε και ολες τις εκδρομες πηγαμε κ την υλη τη βγαλαμε κανονικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οι διευθυντες κι οι καθηγητες ως τι παρεμβαινουνι στην ολη κατασταση...Απειλωντας τους μαθητες?Δεν καταλαβαινουν οτι μπορουν να κατηγορηθουν οτι παιρνουν οδηγιες να σπασουν τις διαμαρτυριες?

 

Ανεξαρτητα αν οι μαθητες βαρεθηκαν η οχι ο σχολειο η γενικευση δειχνει οτι υπαρχει χασμα κι ελειμμα αλλιως δεν θα μπορουσαν να κινηθουν.Οταν οι εγκαταστασεις ειναι τελειες πχ αν βγω εγω κι πω οτι κανω καταληψη γιατι δεν μου αρεσουν οι εγκαταστασεις δεν θα με παρει σοβαρα κανεις.Αρα εδω προβλημα υπαρχει κι 1,2,10 χρονια καταληψεις καποια στιγμη θα τα λυσουν .. Αλλιως δεν γινεται απλα αυτο ειναι μοχλος πιεσης..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι πολύ κακό το γεγονός ότι σήμερα είπε ο Ρουσόπουλος ότι θα κοπούν εκδρμές:X.Τι είναι αυτό δηλαδή?Αντίποινα?:mad:Δε κοιτάζουν να βρού λύση σε κανά θέμα,αλλά κοιτάζουν να σταματήσουν οι καταλήψεις.Εγώ σήμερα ήμουν κατά μόνο και μόνο γιατί έτσι θα χάσουμε τη τριήμερη μας ως δευτέρα λυκείου φέτος.Και όχι μόνο λόγω του Ρουσόπουλου,αλλά και γιατί έριξαν και κάτι απειλές οι καθηγητές ότι δε θα συνοδεύσει κανείς.:(

 

Όταν επι μήνες τα σχολεία κλείνουν λόγω των καταλήψεων, τι περιμένεις να γίνει για να αναπληρωθούν οι εκατοντάδες ώρες που χάθηκαν;

 

Τρείς είναι οι λύσεις: ή χάνετε τις εκδρομές, ή κάνετε μάθημα/γράφετε μέχρι τον Ιούλιο (και αν είστε τυχεροί), ή μένετε στην ίδια τάξη.

Take your pick.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

μαλλον στο κατωθι ποστ

 

και ειπατε να κανετε καταληψη να σπασει η ανια;;;:)

όιχ δε με καταλάβατε καλά.Εγώ το εννοώ αυτό όχι σαν λόγο για κατάληψη,αλλά ως σοβαρό πρόβλημα που πλήτει τα σχολεία.Προς Θεού,δηλαδή.:mad::!:

Όταν επι μήνες τα σχολεία κλείνουν λόγω των καταλήψεων, τι περιμένεις να γίνει για να αναπληρωθούν οι εκατοντάδες ώρες που χάθηκαν;

 

Τρείς είναι οι λύσεις: ή χάνετε τις εκδρομές, ή κάνετε μάθημα/γράφετε μέχρι τον Ιούλιο (και αν είστε τυχεροί), ή μένετε στην ίδια τάξη.

Take your pick.

Ή βγάζουν όπως να ναι το μάθημα οι καθηγητές που και γενικά όπως να ναι το κάνουν,και πάνε λίγο πιο γρήγορα και πάνε όλα μια χαρά.Έτσι κι αλλιώς το σχολείο μου μόνο τρείς μέρες έκανε κατάληψη,μέχρι στιγμής,ε δεν είναι και Η έλλειψη.:)

Link to comment
Share on other sites

για προτεινε καποια λυση στο "προβλημα" της βαρεμαρας
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

για προτεινε καποια λυση στο "προβλημα" της βαρεμαρας

Να γίνει πιο ενδιαφέρον μάθημα,όχι συνέχεια μέσα σε μια τάξη όλα πάνω στο πίνακα αλλά και στη πράξη.:)

Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτητα αν οι μαθητες βαρεθηκαν η οχι ο σχολειο[...]

 

Νομίζω πως υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ του "βαριέμαι το σχολείο" και του "υπάρχουν σοβαρά προβλήματα που πρέπει να επιλυθούν άμεσα". Στην δεύτερη περίπτωση και εγώ μαζί σας, αλλά σε αυτήν δεν πρέπει να εντάσσονται ούτε το 1/10 των σχολείων υπό κατάληψη.

 

Εκτός αν θεωρούν τα κινητά, τα καπνιστήρια και την αξιολόγηση των καθηγητών σοβαρά προβλήματα.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...