Jump to content

[Οδηγός] Μετατροπή του K750i σε W800i!


kostastnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ena eyxaristo aksizei ston filo jonaugust_2007

gia ton odigo poy egrapse.

Paidia h metatroph se W800 petyxe me thn prxth (gia CID 49).

 

Y.G: eksakolou8ei h kamera na bgazei photos xwris zoom sthn megisth analysh, par'oti sthn o8onh fainetai oti zoomarei ews kai 2,5x.

Yparxei kapoia lysh?

 

THNX:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 352
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια ...

Το δοκιμασα σε 2 κ750 (cid 49) και εγινε με την πρωτη.

Το ενα κανενα προβλημα.

Το δευτερο ομως μετα απο 2 μερες, κανει κολπα....

Δεν λειτουργουν τα πληκτρα 1,2,3 το joystick δεν παει δεξια και κατω, και δεν κλεινει το τηλεφωνο παρα μονο εαν βγαλω την μπαταρια.

 

Υπαρχει τροπος να το ξανακανω κ750?

Και εαν ναι, μηπως καποιο μελος εδω εχει τα σχετικα αρχεια?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Πως βλέπουμε ποιο CID έχουμε στο κινητό? Έχει την τελευταία αναβάθμιση το κk750i που πήρα σήμερα οπότε δεν γίνεται w800i? Τι κερδίζουμε από την μετατροπή σε w800i? Μπορώ να περάσω και κάποια patches στο λογισμικό που έχω τώρα και να βελτιωθεί το μενού έτσι :O ?

 

Από εδώ http://davinciteam.eu/newsdetail_25.html πατάμε το DOWNLOAD κατεβάζουμε το αρχειάκι το τρέχουμε και βάζουμε user και login 5555. Κάνει τις αναβαθμίσεις του το πρόγραμμα και στην συνέχεις συνδέουμε το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα αλλά δεν ξέρω τι βάζουμε στο πάνω δεξί παράθυρο του Xs++ καθώς και ποια έκδοση λογισμικού πρέπει να έχεις ;) Καμια βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω drivers για camera δεν βαζεις με το XS++ . Χρησιμοποιεις το Far Manager. Ετσι τουλαχιστον τους ειχα αλλαξει εγω παλιοτερα. Με μια προχειρη αναζητηση βρηκα αυτο:

Στην ουσια αλλαζεις ενα αρχειο απο το κινητο. προσοχη ομως με το far...

Link to comment
Share on other sites

To Far Manager δεν λειτουργεί με cid49 όμως :wacko:

 

Βρήκα τρόπο να βελτιώσω το k750i χωρις να το κάνω w800i από εδώ http://myforum.lasyk.net/showthread.php?t=31196 αλλά έχω κάποια μικροπροβληματάκια :O Δεν ανοίγει το τηλέφωνο :X: αλλά πιστεύω θα το επαναφέρω. Καμια βοήθεια από τους ειδικούς :worry:

Ok το επανέφερα Πρέπει να έχει το R1CA021 λογισμικό το κινητό για να γίνουν οι μόντες. Τρία αρχεία είναι το λογισμικό για να το φλασάρω?

 

Αύριο θα επανέρθω γιατί βρήκα άκρη :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γίνονται τα πάντα και σε k750i (cid 49) κινητά. Πρώτα βελτίωσα το k750i R1CA021 firmware του και μετά για αλλαγή το έκανα w800i. Όποιος θέλει βοήθεια ας στείλει pm. Βρήκα ολόκληο οδηγό από άλλο ελληνικό site μπορώ να το γράψω εδώ το site, επιτρέπεται moderators :O ?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πρέπει να κάνεις customizing με το xs++.Θα σε συμβούλευα να μη το κάνεις με το Far γιατί το παθα κι εγώ και το ηλίθιο το Far μου περνούσε τα πιστοποιητικά δήθεν και το ξανακανε το κινητο!Οπότε το κανα με το xs++(είναι χρονοβόρο βέβαια,μπορεί να πάρει 2 ώρες)και έγινε!Το μόνο που θα κάνεις είναι να φορτίσεις πλήρως το κινητό,να ανοίξεις το πρόγραμμα,να συνδέσεις το κινητό,και έχει μια επιλογή "Customizing".Πατάς το "Customize firmware(κάπως έτσι το λέει)",επιλέγεις το μοντέλο κινητού(βάλε W800i),το region με το οποίο έκανες την αλλαγή(για παράδειγμα ΕΜΕΑ_3,αν δεν το ξέρεις το 'χει στο όνομα του αρχείου main),πατάς Flash χωρίς να βάλεις fs και main,περιμένεις ώσπου να σου πει "Customizing succsesful,unplug the phone now",ανοίγεις το κινητό,βάζεις κωδικό και είσαι άρχοντας!!!:) :D :happy: ΠΡΟΣΟΧΗ:Αν στη διάρκεια της διαδικασίας σου πει "This loader is LOCKED error code=30",μην πανικοβληθείς,θα το λέει μέχρι να το ξεκλειδώσει!Κάντο και πες αποτελέσματα!!!:)

 

Ρε παιδια εχω το ιδιο ακριβως προβλημα και κανω αυτα που γραφεται κα δεν γινεται τπτ.!!!!!!!

Με το ΧΣ++ κωλαει οπως λετε και εσεις και με το Phone XS Beta ολο τρεχει.....

Ενα done δεν βγαζει.

ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει χρόνο να κάνει μια ανανέωση στον οδηγό ?? Είναι παμπάλαιος έχουν βγει χίλιες δύο εκδόσεις του xs++ από τότε,δεν χρειάζεται όλη η διαδικασία με το customize firmware,ο far manager πλέον γι αυτό το κινητό είναι άχρηστο,το XS++ κάνει την δουλειά του και τέλος δεν θα υπάρχει και ο φόβος να μείνει ο αλλοες χωρίς κινητό.

 

btw ούτε ο οδηγός είναι στο 1ο λινκ(είναι dead) και βαριέμαι να ψάξω σε όλο το 8ρεντ αν υπάρχουν παρακλάδια....του οδηγού

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα

ειμαι νεος χρηστης στο forum οπως βλεπετε

δεν ξερω αν ποσταρω στο σωστο thread

εχω κ750 με cid 36

 

1 εκανα την αλαγη απο κ750 σε w800 μεσω FAR ολα οκ

το μονο προβλημα που εχω δει ειναι οτι ενω τραβας φωτο με ζουμ η φωτο βγενει χωρις ζουμ

 

2 εκανα backup πριν την αλαγη και το εχω κρατισει μπορω να περασω το backup αν σε περιπτωση δεν μου αρεσει σαν w800?

 

3 καλο θα ηταν να γινοταν καινουρια ποστς με οδηγους ανανεωμενους ξεχωριστα για cid 36 και cid 49 και να κλειδωθουν για να μην γινετε χαμος απο ερωτησεις και διαφορα τετια οσο αφορα την αλαγη απο κ750 σε w800 και αντιστροφα

 

 

οσο αφορα το προβλημα με την καμερα περιμενο καπια απαντηση

 

 

φιλικα Κωστας:)

το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. χρειαζομαι την βοηθεια σας.

εχω ενα Κ750i cid36 red με firmware R1L002.

προσπαθω να βρω τα αντιστοιχα (fbn, mbn, custom pack) για να το μετατρεψω σε w800.εψαξα παντου αλλα δεν βρηκα κατι για την συγκεκριμενη firmware εκδοση.

του περασα την R1BC002 μηπως και δουλευε, αλλα οταν παω και ανοιγω το κινητο μου κολλαει στο "Παρακαλω περιμενετε".

Sony Ericsson x8|root|cwm|cypress|overclock|ginderdx 2.3.7 v24|Jimdem Tweak v24.1

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το custom pack το έχεις βάλει στο κινητό σου ? Με τι αρχεία έχεις φλασάρει το κινητό ?
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε ένα κατάστημα με κινητή τηλεφωνία Γερμανός,Πλαίσιο,e-shop κ.λπ μπορείς να βρεις,το καλώδιο είναι το DCU 60.
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια μηπως μπορειτε να με βοηθησετε να κανει το κ750ι σε w800i? απο αυτα που λετε δεν καταλαβενω και πολλα...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελικα υπαρχει καποιος οδηγος για μετατροπη του750 σε 800?

Μια Vod/live συσκευη μπορει να γινει απλη?

Μπορεί να γίνει απλή, διάβασε τα αρχικά post και θα βρεις άκρη ;)

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη που εχω ειναι VD Liv CID36.Στα προηγουμενα ποστ δεν δουλευουν τα Link γιαυτην την Version.Mηπως εχει καποιος καινουρια?
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

re paidia epeidh ola ta posts einai palia

dokimasa auto

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=160623

me latest SE Update version

kai sto telos dn m ebgaze anava8mish...

to ekana se latest prin to k750 mou...

twra thelw na m pei kapoios meta apo toso kairo giati einai ola palia

 

pws tha to kanw w800i unbranded h k750i unbranded

kai na douleuoun ola swsta!!

 

Einai mauro me CID36

olo briskw gia kokkino CID36....

 

:cry:

 

 

 

:!: Επισήμανση modetator :!:

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, [highlight]δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish»[/highlight]. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

 

 

EDIT: Δεν το χρειαζομαι πια το βρηκα ;)!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Έχω ένα k750i το οποίο είχα μετατρέψει σε w800 κ χρειάζοτανε την κάρτα να λειτουργήσει. Δούλευε κανονικά μέχρι που αγόαρασ μια πρόσοψη από ebay, το έλυσα προσεκτικά το κούμπωσα κ τώρα όταν πατάω να ανοίξει βγάζει άσπρη οθόνη, τρέμει κ δεν προχωράει παρακάτω ούτε δείχνει κάτι άλλο η οθόνη. Να προσπαθήσω να το επαναφέρω σε k750 ή μπορεί να κάηκε η οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Οδηγός] Μετατροπή του K750i σε W800i!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...