Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5200 & 5300


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει τροπος να περασω τα μηνυματα απο το 5300 στο Ν82?

οταν περασα τις επαφες και τις σημειωσεις, δεν με ρωτησε για μηνυματα.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμασε με το PC Suite η το lifeblog 2.5.224 :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
επειδη εχασα τα ελληνικα στο κινητο μου εκανα install το nemesis,παταω scan new device . αλλα δεν κανει κατι.εκανα εγκατασταση και στο τελος μου βγαζει μια σελιδα για το πως θα φτιαξω τους drivers αλλα δεν μου βγαζει κανενα παραθυρο που να λεει για νεο hardware οπως μου λενε οι εικονες.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Paidia 8elo tin boi8eia sas.. To kinito mou arxise simera na kanei kati trela kolimata me to ixeio, opote bazo na pai3ei mousiki. Ti na kano??

 

To exo agorasei apo tin vodafon, alla ama to pao ekei 8a mou to kratisoun 15 meres(etsi pisteuo diladi). Ginete na to pao se nokia shop?? me tin egguisi pou exo apo tin vodafon, mipos kai glitoso kamia mera.??

 

 

EDIT: paideia dokimasa kai ta akoustika kai pali to idio kolima. Afto omos to parousiazei molis anoi3o to kinito kai pao sta tragoudia. Auto to kanei kana lepto apo tote pou anoi3a to til. Ti lete na einai?? Ego leo logismiko. GInetai na kano monos mou anaba8misi tou logismikou mou xoris na xaso tin egguisi??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια γίνεται.

Για να κάνεις αναβάθμιση χρειάζεσαι το Nokia Software Updater.

Το κατεβάζεις από εδώ.

Σχετικός οδηγός υπάρχει εδώ.

Για τυχών ερωτήσεις , μπορείς να καλυφθείς και από το Device update FAQ.

 

Όσο αφορά την εγγύηση, αυτή ισχύει και σε Nokia Shop.

Αν χρειαστεί, εκεί να το πας.

 

 

 

Θα το εκτιμούσα αν έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αυτά τα site προυποθέτουν ότι εγώ έχω ενεργοποιήσει το wap στο κινητό μου και να τα κατεβάσω από κει.Δεν έχω όμως wap.Δεν υπάρχει κάποιο site το οποίο να έχει free games να τα κατεβάσω στο pc και από εκεί στο κινητό????
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζοντε wap καμια σχεση. τα κατεβαζεις στο pc σου και με bluetooth τα περνας στο κινητο σου. ειναι πολυ απλη διαδικασια, εγω εχω κατεβασει παρα πολλα παιχνιδια.
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ρε παιδια βοηθεια.εκανα update και κοπηκε το ρευμα ενω η διαδικασια ηταν στην μεση..τωρα δεν ανοιγει και δεν κανει τιποτα απολυτως..καμια βοηθεια???
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
οταν παω να περασω μουσικη μου λεει αν θελω να μετατρεψω το αρχειο σε aac H m4c. τι να κανω?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα αφήσεις ως έχουν εφόσον πρόκειται για mp3. Θα παίζουν σίγουρα.

Αν θέλεις να τα μετατρέψεις σε aac, θα εξοικονομήσεις χώρο λόγω της συμπίεσης που θα υποστούν.

 

Πράξε όπως εσύ θέλεις, δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλήσπερα

 

Είμαι κανούργιος στην παρέα.Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το κινητό όταν μπαίνω στα εισερχόμενα μυνήματα με πετάει στην αρχική οθόνη πάλι(εκί δηλαδή στο ρολόι)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

έχω ένα νόκια 5300 κ όταν μεταφέρω αρχεία μέσω μπλε δοντιού, εχω πρόβλημα χωρητικότητας... το μπλε δόντι για κάποιο λόγο αποθηκευει από προεπιλογή στη μνήμη του τηλ κ όχι στην κάρτα μνήμης που εχω... κ η μνήμη του τηλ αν κ εχω απειροελάχιστα πράματα μέσα, εχει ελευθερα 5.5mb τοπολύ. έτσι αναγκάζομαι για αρχεια μέχρι 5 να τα αποθ στο τηλ κ μετά να τα μεταφέρω στη καρτα μνμης χειροκίνητα για να έχω χώρο για νεα αρχεια μεσω μπλε δοντιού. δεν υπάρχει τρόπος το μπλε δόντι να αποθηκεύει απο προεπιλογή άμεσα στη κάρτα μνήμης?? γιατι καμιά φορά μπορεί το αρχείο μεταφορας να ξεπερνα κ τα 5mb οπότε καθίσταται αδύνατη η λήψη του, λόγω ανεπαρκειας αποθηκευτικού χώρου.

 

καμία ιδεά??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

κάποιος να βοηθήσει?? τώρα έχω πχ 1αρχείο 80mb k μόνο μέσο τώρα είναι το μπλε δόντι

 

δε γίνεται να κάνω το μπλε δόντι να αποθηκεύει στη κάρτα μνήμης? δε βρίσκω πουθενά τέτοια επιλογή

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια εχω ενα 5300 με το οποιο αντιμετωπιζω ενα προβλημα....το κινητο ξαφνικα κολλησε εβγαλα την μπαταρια το ξανα ανοιξα μπηκε κανονικα μου ζητησε κωδικο pin τον βαζω και αμεσως μετα μου ζηταει να βαλω ωρα και εκει το κινητο κολλαει και αναγκαζομαι να βγαλω παλι την μπαταρια(αυτο το κανει συνεχεια).Μηπως γνωριζει κανεις τι μπορει να φταιει??Ισως χρειαζεται αναβαθμιση λογισμικου???Και αν ναι ποσο περιπου κοστιζει αυτο??Ευχαριστω εκ των προτερων:blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδιά! Έχω ένα nokia 5200 και του έκανα εχθές αναβάθμιση από το internet! Όταν το ξαναάνοιξα δεν είχε πλέον τα ελληνικά σαν γλώσσα μέσα! Ξέρει κανεις τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να βάλω ξανά τα ελληνικά;

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

έχω ένα νόκια 5300xpress music που φορά μπαταρία BL-5B 860mAh.

μπορώ να του βάλω την BL-5CT 1050mAh που έχω από το 2ο κινητό μου?? ή θα το καταστρέψω?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα σ ολους.Προσφατα λοιπον μου χε πεσει το nokia 5300 κατω και απο τοτε ανοιγει, απλα η οθονη του παραμενει κατασπρη χωρις να χει γραφικα.Οτι κ αν εκανα δεν μπορεσα να το ξαναδω να λειτουρει κανονικα.Ξερετε τι μπορει να φταιει?Και για επισκευη θα πρεπει να βαλω το χερι βαθια στην τσεπη?
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα σ ολους.Προσφατα λοιπον μου χε πεσει το nokia 5300 κατω και απο τοτε ανοιγει, απλα η οθονη του παραμενει κατασπρη χωρις να χει γραφικα.Οτι κ αν εκανα δεν μπορεσα να το ξαναδω να λειτουρει κανονικα.Ξερετε τι μπορει να φταιει?Και για επισκευη θα πρεπει να βαλω το χερι βαθια στην τσεπη?

 

επειδη και σε μενα ετυχε αυτο, το ανοιξα και το λυσα σχδον ολο...το ξανα συναρμολογησα εσφηξα τις βιδες και εστρωσε...εμενα μ επεσε απο τον 2ο...λοιπον κατι ακομα..εχει φουσκωσει η μπαταρια του, εχει φοβο να σκασει???? να την πεταξω αν ειναι

Link to comment
Share on other sites

επειδη και σε μενα ετυχε αυτο, το ανοιξα και το λυσα σχδον ολο...το ξανα συναρμολογησα εσφηξα τις βιδες και εστρωσε...εμενα μ επεσε απο τον 2ο...λοιπον κατι ακομα..εχει φουσκωσει η μπαταρια του, εχει φοβο να σκασει???? να την πεταξω αν ειναι

Από την στιγμή που έχει φουσκώσει η μπαταρία, θέλει γρήγορα αντικατάσταση διότι μπορεί να σκάσει όπως είπες και εσύ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

stendro σε ευχαριστω πολυ. βεβαια ειναι αυτονοητο αλλα ετσι την εκανα κ γω...μαλλον επειδη δεν εχει πολυ δουλεια σημερα δεν εχω τι να κανω... :P τεσπα και παλι ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα και απο εμένα.

Μου επεσε κ εμενα καποιες φορες κατω αλλα λειτουργουσε κανονικα.

Τον τελευταιο μηνα ομως το κουμπακι που οδηγει στο μενου λειτουργει οποτε θελει και μου εχει σπασει τα νευρα.Το κακο ειναι πως το χρειαζομαι για τη δουλεια μου!! Ειμαι σε αναζητηση νεου κινητου κ μου ειναι πολυ δυσκολο να αποφασισω.Αυτο το πσκ χρειαζομαι οπωσδηποτε το κιν. για τη δουλεια μου.Ετσι σημερα πηρα ενα φτηνο alcatel whatsup για να κανω τη δουλεια μου(το οποιο μου εχει σπασει τα νευρα επισης!!!)

Εκεινο που θελω να ρωτησω ειναι αν μπορω να αντιγραψω ολες τις επαφες σε ενα word ετσι ωστε να μην ανησυχω μη χασω τα τηλεφωνα.

Δοκιμασα να περασω τις επαφες,μηνυματα κτλ με το nokia suite, ομως οταν αντιγραφει τις επαφες ,φτανει μεχρι ενα σημειο κ μετα γραφει, καλωδιο usb αποσυνδεθηκε!!! χωρις να το κουμπησω καν.Μετα βγαζει στο κινητο μια λευκη οθονη,ξεκουραζεται λιγο(δεν βλεπεις τιποτα) και μετα απι κανενα 2λεπτο επανερχεται. Αυτο σημβαινει παντα οταν φτανει στο ιδιο σημειο αντιγραφης.

 

Ξερει κανεις τι μπορει να σημβαινει κ τι μπορω να κανω;

 

ευχαρστω εκ των προτερων για τη βοηθεια σας

Edited by sinagrida
Μαρία
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...