Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5200 & 5300


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia meta tin prwti fortisi mou kratise 20 wres alla to tsakisa sti xrisi. nomiza oti para ti xrisi eprepe na kratisei pio poli! alla kai twra pou to 3anafortisa kai exw kanei mia normal xrisi (i.e. 2 wres mp3, misi wra omilia, kati minimata kai anapantites se mia mera efige mia koukida) 8a doume, 8a prepe omws ws music phone na exei ti mpataria ti 1100mah! 8a doume! cheers!
Link to comment
Share on other sites

paidia meta tin prwti fortisi mou kratise 20 wres alla to tsakisa sti xrisi. nomiza oti para ti xrisi eprepe na kratisei pio poli! alla kai twra pou to 3anafortisa kai exw kanei mia normal xrisi (i.e. 2 wres mp3, misi wra omilia, kati minimata kai anapantites se mia mera efige mia koukida) 8a doume, 8a prepe omws ws music phone na exei ti mpataria ti 1100mah! 8a doume! cheers!

3 μέρες με χαλαρή χρήση ( μηνύματα και 25 λεπτά ομιλία την μέρα )

2 και κάτι μέρες με mp3

Έχω την 860 mAh μπαταρία. Κάποιοι έχουν την 760 mAh

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος που του βγαζω τα κλαπετα με MP3 & RADIO Και ομιλια σινεχεια κραταει 2 μερες. αλες μερες που δεν πεζι τοσο χριση MP3 & Radio ειμαι κοντα στης 3 με την 860 επανω.

 

Τoυ κουμποσα 1GB microSD TransFlash μπορω να πω οτι το κινιτο δεν καταλαβενη τπτ και η καρτα ειναι γεματη mp3. :) ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλα βρε παιδια τοσες πολλες επαφες που τις εχετε!

Εγω μονο 124 επαφες εχω!

 

Ε μέχρι να περάσεις και συ τα 40 θα τις έχεις αυξήσει!!! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ma kai egw tin 860 exw apla twra strwnei mallon i deuteri fortisi mou kratise 2 meres me anoixto kai to vradi kammia wra omilia kai 3 wres mp3!de nomizw oti einai kali i mpataria tou. tou 6260 (smartphone kiolas) evgaze xalara 3 meres pou itan kai 760. einai kai na katsei to kinito na doulevei kala! pairnei kammia enisximeni arage?

p.s. isws to new software na einai kalitero gia tin energeia

Link to comment
Share on other sites

ma kai egw tin 860 exw apla twra strwnei mallon i deuteri fortisi mou kratise 2 meres me anoixto kai to vradi kammia wra omilia kai 3 wres mp3!de nomizw oti einai kali i mpataria tou. tou 6260 (smartphone kiolas) evgaze xalara 3 meres pou itan kai 760. einai kai na katsei to kinito na doulevei kala! pairnei kammia enisximeni arage?

p.s. isws to new software na einai kalitero gia tin energeia

Mπα, δεν αλλάζει τραγικά το λογισμικό. Αν μιλάς μισάωρο και με 1 ώρα mp3, βγάζει 3 μέρες.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Παΐδια να σας κάνω μια ερώτηση έχω κατεβάσει κάποια θέματα από το mobile9 αλλά μόλις τα πέρνα μες το κινητό της αδελφής μου διαφορετικά τα δείχνε η εικόνα πως ήταν στο desktop και αλλά όταν είναι στο κινητό μου βγάζει 2 μπλε γραμμές τη μια πάνω εκεί όπου αναγράφετε η ώρα και η μπαταρία η άλλη γραμμή είναι εκεί που γράφει μενού και κτλ!!!Ρε παΐδια βοηθήστε με δεν αντέχω να με πρήζει η αδελφή μου ευχαριστώ προκαταβολικά!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παΐδια να σας κάνω μια ερώτηση έχω κατεβάσει κάποια θέματα από το mobile9 αλλά μόλις τα πέρνα μες το κινητό της αδελφής μου διαφορετικά τα δείχνε η εικόνα πως ήταν στο desktop και αλλά όταν είναι στο κινητό μου βγάζει 2 μπλε γραμμές τη μια πάνω εκεί όπου αναγράφετε η ώρα και η μπαταρία η άλλη γραμμή είναι εκεί που γράφει μενού και κτλ!!!Ρε παΐδια βοηθήστε με δεν αντέχω να με πρήζει η αδελφή μου ευχαριστώ προκαταβολικά!!!!!

Είναι πολύ απλό. Τα θέματα σε αυτά τα sites έχουν το Feature Pack1 έιναι για τα πρώτα series 40 3rd edition. Τώρα για να βρεις καινούρια και καλά θέματα, θέλει ψάξιμο. Αν θες να βγουν οι γραμμές, απλά ενεργοποίησε το nokia.nth Τώρα αν θες να έχεις τα θέματα που πήρες και να μην έχουν γραμμές θα κατεβάσεις από την Nokia το Nokia Theme editor 2.x και θα πας κάτω στις επιλογές και για Bottom θα βάλεις το jpg του Bottom της Nokia. Τώρα βέβαια αν θες Βοήθεια ξεκίνα και θα στα πω πιο αναλυτικά.

Εναλλακτικά, φτιάξε δικά σου Themes.

Η αδερφή σου έχει 5200 ή 5300;

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασες το πρόγραμμα της Nokia ? Πάρε το θέμα Turntable και βρες στο μενού του προγράμματος στο status την εικόνα κάτω (μοιάζει με κενό) και σώσε την. μετά χρησιμοποιησέ την στο skin σου και αποθήκευσε.
Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

εκανα αναβαθμιση του λογισμικου στο Νokia 5300 αλλα τωρα εμφανίζονται όλα στα αγγλικα και δεν υπαρχει στις επιλογές η ελληνικη γλώσσα! Τι να κανω???

Σας παρακαλώ βοηθηστε με!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους.Εχω το 5300 5 μερες και εχω καποια προβληματακια.Το κινητο σβηνει συχνα,δηλαδη καθημερινα μου κανει επανεκινησεις,και εχω προσεξει οτι το κανει ιδιαιτερα οταν δεν εχει καλη καλυψη δικτυου.Εχει συμβει και σε καποιον αλλο η ειμαι γκαντεμης!!!!

Επισης που μπορω να βρω themes για το συγκεκριμενο που ειναι symbian 40???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

εκανα αναβαθμιση του λογισμικου στο Νokia 5300 αλλα τωρα εμφανίζονται όλα στα αγγλικα και δεν υπαρχει στις επιλογές η ελληνικη γλώσσα! Τι να κανω???

Σας παρακαλώ βοηθηστε με!

 

 

Προφανως η συσκευη σου ειναι παραεισαγωγη .

Να περασεις απο εκει που το αγορασες ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους.Εχω το 5300 5 μερες και εχω καποια προβληματακια.Το κινητο σβηνει συχνα,δηλαδη καθημερινα μου κανει επανεκινησεις,και εχω προσεξει οτι το κανει ιδιαιτερα οταν δεν εχει καλη καλυψη δικτυου.Εχει συμβει και σε καποιον αλλο η ειμαι γκαντεμης!!!!

Επισης που μπορω να βρω themes για το συγκεκριμενο που ειναι symbian 40???

Είναι series 40 3rd edition feature pack 2

Ζόρικα θα βρεις θέματα που να του ταιριάζουν, όλοι έχουν του Feature pack 1 που κάνει αλλά δεν είναι το ίδιο. δοκίμασε στο αντίστοιχο thread ή βρες θέματα για το 6288, 7373. όλα ίδια είναι.

Αν δεν βρεις θα σου στείλω μερικά sites που όμως δεν έχουν feature pack 2

 

πήγαινέ το για service ή κάνε αναβάθμιση λογισμικού μόνος σου από το internet

http://www.nokia.gr

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Είναι series 40 3rd edition feature pack 2

Ζόρικα θα βρεις θέματα που να του ταιριάζουν, όλοι έχουν του Feature pack 1 που κάνει αλλά δεν είναι το ίδιο. δοκίμασε στο αντίστοιχο thread ή βρες θέματα για το 6288, 7373. όλα ίδια είναι.

Αν δεν βρεις θα σου στείλω μερικά sites που όμως δεν έχουν feature pack 2

 

πήγαινέ το για service ή κάνε αναβάθμιση λογισμικού μόνος σου από το internet

www.nokia.gr

 

Φιλε racoon σε ευχαριστω για τις πληροφοριες!Θα τα ψαξω τα θεματα.Οσον αφορα την αναβαθμιση μονος μου δεν το ρισκαρω γιατι δεν εχω ξανακανει και φοβαμαι μην το στειλω ''αδιαβαστο''!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση του νέου λογισμικού από το internet. Χρησιμοποίησα τον Software Updater 1.3.60gr και τώρα οι βελτιώσεις:

 

Ανανεωμένη Βιβλιοθήκη, εύκολη αναζήτηση κατά πεδία ( καλλιτέχνη, album, τραγούδι, κτλ) Ανανεωμένα εικονίδια στην βιβλιοθήκη. Πλοήγηση με τρόπο σαν υποκατηγορίες

 

Επιτέλους το Fast Forward λειτουργεί άψογα και γρήγορα και ΔΕΝ κολλάει όσες φορές και να το πατήσω.

 

Βελτιωμένη Δόνηση, μου φαίνεται πιο γλυκιά και όχι τόσο απότομη.

Σαν να κάνει δουλειά τώρα η διεύρυνση stereo περισσότερο, καλύτερο handling των αρχείων μουσικής.

 

Άλλα φανερά δεν βρήκα ακόμη. Δεν έχω 5 λεπτά που τη έβαλα.

 

Παίζει κάποια βίντεο που παλιά μου τα έβγαζε ώρες ώρες κουλά...

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

racoon καποια βελτίωση στην κατανομή ενέργειας παρατήρησες ? και πόσο σου κρατάει γενικά?

πάντως αυτά που παρατήρησες ακούγονται πολύ καλά.

εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος πάντως, μετά τη δεύτερη κουκίδα της μπαταρίας τελειώνει πολύ γρήγορα, όση χρήση και αν του κάνεις. δλδ δεν έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση του νέου λογισμικού από το internet. Χρησιμοποίησα τον Software Updater 1.3.60gr και τώρα οι βελτιώσεις:

 

Ανανεωμένη Βιβλιοθήκη, εύκολη αναζήτηση κατά πεδία ( καλλιτέχνη, album, τραγούδι, κτλ) Ανανεωμένα εικονίδια στην βιβλιοθήκη. Πλοήγηση με τρόπο σαν υποκατηγορίες

 

Επιτέλους το Fast Forward λειτουργεί άψογα και γρήγορα και ΔΕΝ κολλάει όσες φορές και να το πατήσω.

 

Βελτιωμένη Δόνηση, μου φαίνεται πιο γλυκιά και όχι τόσο απότομη.

Σαν να κάνει δουλειά τώρα η διεύρυνση stereo περισσότερο, καλύτερο handling των αρχείων μουσικής.

 

Άλλα φανερά δεν βρήκα ακόμη. Δεν έχω 5 λεπτά που τη έβαλα.

 

Παίζει κάποια βίντεο που παλιά μου τα έβγαζε ώρες ώρες κουλά...

 

Διαβαζοντας το ποστ σου ερχομαι και κανο ερωτισουλες:

  1. Μιλας για upgrade στο 5300 ε??? (Γιατι αυτο εχω!) :O
  2. Σε περιπτοση αποτιχιας του upgrade τι κανουμαι? (λογικα Nokia και μας αλαζη τα κλαπετα με τα λεφτα? (Η σισκευη ειναι νεα).
  3. Αποπου κατευαζο αυτο το προγραμμα για το Upgrade και το νεο firmware?
  4. Μπορω απευθιας απο την V03.92 (13-10-06) να μεταβω στην last?
  5. Ελληνικα εχει το upgrade?
  6. Τα SMS\Phone Book\Settings\Images\Video & e.t.c. τα χανω?
  7. Το Upgrade γινεται μεσο USB? Λογικα ναι.

 

Ευχαρηστω,

Και ευχομαι να μιν σε κουρασα με της ερωτισης μου :) ;) :cool:

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας το ποστ σου ερχομαι και κανο ερωτισουλες:

  1. Μιλας για upgrade στο 5300 ε??? (Γιατι αυτο εχω!) :O
  2. Σε περιπτοση αποτιχιας του upgrade τι κανουμαι? (λογικα Nokia και μας αλαζη τα κλαπετα με τα λεφτα? (Η σισκευη ειναι νεα).
  3. Αποπου κατευαζο αυτο το προγραμμα για το Upgrade και το νεο firmware?
  4. Μπορω απευθιας απο την V03.92 (13-10-06) να μεταβω στην last?
  5. Ελληνικα εχει το upgrade?
  6. Τα SMS\Phone Book\Settings\Images\Video & e.t.c. τα χανω?
  7. Το Upgrade γινεται μεσο USB? Λογικα ναι.

 

Ευχαρηστω,

Και ευχομαι να μιν σε κουρασα με της ερωτισης μου :) ;) :cool:

 

Πας ε δ ώ, βρίσκεις το αντίστοιχο λογισμικό για το 5300 το κατεβάζεις στο PC σου, κάνεις εγκατάσταση, συνδέεις το κινητό με USB και κάνεις back-up (επαφές κλπ) μέσω PC Suite για κάθε ενδεχόμενο και μετά ανοίγεις το πρόγραμμα και απλά ακολουθείς τις οδηγίες... εάν έχεις την τελευταία διαθέσιμη version δεν κάνει φυσικά αναβάθμιση... στο δικό μου (5200) μου κράτησε όλες τις ρυθμίσεις, ενώ στο N80 έκανε γενικό reset και χάθηκαν όλα, τα οποία είχα κρατήσει στη μνήμη... αυτά... :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας το ποστ σου ερχομαι και κανο ερωτισουλες:

  1. Μιλας για upgrade στο 5300 ε??? (Γιατι αυτο εχω!) :O
  2. Σε περιπτοση αποτιχιας του upgrade τι κανουμαι? (λογικα Nokia και μας αλαζη τα κλαπετα με τα λεφτα? (Η σισκευη ειναι νεα).
  3. Αποπου κατευαζο αυτο το προγραμμα για το Upgrade και το νεο firmware?
  4. Μπορω απευθιας απο την V03.92 (13-10-06) να μεταβω στην last?
  5. Ελληνικα εχει το upgrade?
  6. Τα SMS\Phone Book\Settings\Images\Video & e.t.c. τα χανω?
  7. Το Upgrade γινεται μεσο USB? Λογικα ναι.

 

Ευχαρηστω,

Και ευχομαι να μιν σε κουρασα με της ερωτισης μου :) ;) :cool:

 

Καθόλου.

1. Ναι για το 5300.

2. Πας στην Nokia και δωρεάν σε καλύπτει και σου περνάει την έκδοση. Βέβαια σε αποτυχία μπορείς να ξανα-δοκιμάσεις και συ

3. http://www.nokia.gr -> υποστήριξη -> ενημέρωση Λογισμικού -> κατεβάζεις τον Nokia Software Upgrator. Το firmware θα το κατεβάσει αυτός από μόνος του όταν συνδέσεις το κινητό σου.

4. Σε πάει κατευθείαν στην τελευταία και την κατεβάζει.

5. Ναι έχει ελληνικά αν έχεις πάρει το κινητό στην Ελλάδα νόμιμα. Τα παραεισαγωγής ίσως δεν εμφανίσουν ελληνικά.

6. Λοιπόν πριν κάνεις οτιδήποτε θα κατεβάσεις από το http://www.nokia.com το PC Suite 6.83 και θα κάνεις Backup, που περιλαμβάνει αυτόματα τα πάντα στο κινητό ακόμη και στην memory card και μετά την αναβάθμιση απλά θα τα ξαναπεράσεις αυτόματα. Το PC Suite 6.83 είναι μεγάλη διαφορά. Βρες το και εγκατεστησέ το.

7. Ναι μέσω USB και μάλιστα επιλέγοντας λειτουργία Nokia ( που είναι και η κατεξοχήν για το PC Suite )

8. Είναι απλή διαδικασία κρατάει 5 λεπτά, και άλλα 5 το download.

 

Για ότι άλλο θες ρώτα με.:O

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

racoon καποια βελτίωση στην κατανομή ενέργειας παρατήρησες ? και πόσο σου κρατάει γενικά?

πάντως αυτά που παρατήρησες ακούγονται πολύ καλά.

εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος πάντως, μετά τη δεύτερη κουκίδα της μπαταρίας τελειώνει πολύ γρήγορα, όση χρήση και αν του κάνεις. δλδ δεν έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

 

Η διαδικασία ενημέρωσης επιβάλει το κινητό φουλ φορτισμένο, και ακόμη δεν μου έχει αδειάσει να σου πω αν κατάφεραν κάτι, αν και δεν είδα κάτι τρομέρό. Στα ίδια, ελάχιστα καλύτερα. Θα σου πω όταν τελειώσει πόσο άντεξε.

 

Σαν να παρατήρησα καλύτερη ποιότητα όταν ακούω μουσική... έχω βάλει κάτι philips πάνω του.. ή απλά είναι από την χαρά μου που έχω την 4.70 !:rolleyes:

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...