Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα πάει στο e-shop στη Συγγρού σήμερα για να πάρω ένα σκληρό και βρήκα την ευκαιρία να ρωτήσω και για την άφιξη του Ν95.

 

-Μήπως ξέρεις πότε θα έρθει το Ν95?

-Ήρθε ήδη ένα κομμάτι το οποίο πουλήθηκε!!!!

-(έκπληκτος εγώ) Αλήθεια? Περιμένετε σύντομα κι άλλα?

-Ναι λογικά θα φέρουμε?

-Στα 720 είναι η τιμή του?

-Αν θυμάμαι καλά γύρω στα 650, αν θες να το κοιτάξω.

Κάπου εκεί η απογοήτευση άρχισε να παίρνει τη θέση της έκπληξης στο πρόσωπό μου αφού είχαμε αρχίσει να καταλαβαίνουμε ότι μιλάμε για άλλο κινητό...

 

PS. Εννοείται πως δεν κατακρίνω το παιδί στο e-shop. Έχουν χιλιάδες προϊόντα (όχι μόνο κινητής) και δεν είναι υποχρεωμένοι να ξέρουν και αυτά που πρόκειται να κυκλοφορήσουν. Ανέφερα το σκηνικό για να πάρετε μια γεύση από την ψυχρολουσία που πέρασα για μερικά δευτερόλεπτα.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξερει κανεις μεχρι ποια χωρητικοτητα μνημης θα υποστηριζει? Η microSD που υποστηριζει βλεπω οτι βγαινει μεχρι 2 Giga. Θα υποστηριζει τοσο? Και αν αυριο βγει μνημη 4 Giga , θα την υποστηριζει ή χρειαζεται αναβαθμηση software για αυτο? Επισης για το navigation τι θα υποστηριζει δωρεαν? Απλα θα δειχνει το στιγμα σου στο χαρτη ή π.χ θα μπορεις να του βαζεις διαδρομη Γιαννενα Αθηνα και να σου δειχνει στην οθονη με βελακια που πρεπει να στριβεις για να πας? Γιατι αμα δεν υποστηριζει ουτε αυτο , εστω χωρις φωνη, πρακτικα με το να δειχνει το στιγμα σου στο χαρτη ειναι εντελως αχρηστο.

 

Μα κι αυτό ακόμα δεν είναι αρκετό.

Τη στιγμή μάλιστα που στο destinator μπορείς να προγραμματίζεις σε επίπεδο

οδών και αριθμών μιας μεγάλης πόλης, μια διαδρομή Γιάννενα Αθήνα μοιάζει εντελώς αστεία υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Μα κι αυτό ακόμα δεν είναι αρκετό.

Τη στιγμή μάλιστα που στο destinator μπορείς να προγραμματίζεις σε επίπεδο

οδών και αριθμών μιας μεγάλης πόλης, μια διαδρομή Γιάννενα Αθήνα μοιάζει εντελώς αστεία υπόθεση.

Γι'αυτό εγώ έχω κι ένα ΜΙΟ 350 με DEST 6 για δύσκολες αποστολές :lol:

Πάντως αν με απογοητεύσει τελείως το smart2go δεν αποκλείεται μετά από 10+ χρόνια να προδώσω την ΝΟΚΙΑ και να πάρω κάνα ΕΤΕΝ Μ700 :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι κανετε ετσι με το smart2go, δεν θα μπορεις να βαλεις αλλο προγραμα στο τηλ. πχ royte66 που ειναι σχεδον ετοιμο και για sybian phone
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι κανετε ετσι με το smart2go, δεν θα μπορεις να βαλεις αλλο προγραμα στο τηλ. πχ royte66 που ειναι σχεδον ετοιμο και για sybian phone

 

Ναι,φυσικά και θα μπορείς να εγκαταστήσεις όποιο πρόγραμμα με χάρτες επιθυμείς.

 

Εντούτοις μόνον ο χάρτης της Αθήνας κυκλοφορεί από τις περιοχές της Ελλάδας.Ευελπιστούμε πως θα διατεθεί χάρτης ολόκληρης της χώρας από το smart2go,καθώς και ότι θα υπάρχει δωρεάν καθοδήγηση στις επιλεγμένες διαδρομές.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,φυσικά και θα μπορείς να εγκαταστήσεις όποιο πρόγραμμα με χάρτες επιθυμείς.

 

Εντούτοις μόνον ο χάρτης της Αθήνας κυκλοφορεί από τις περιοχές της Ελλάδας.Ευελπιστούμε πως θα διατεθεί χάρτης ολόκληρης της χώρας από το smart2go,καθώς και ότι θα υπάρχει δωρεάν καθοδήγηση στις επιλεγμένες διαδρομές.

 

αμα ειναι να πληρονουμε και το gps μετα απο 7 χρονια fun nokia να με συνχωρουν αλλα πολυ ανετα θα παω στην λυση ppc htc3300 που το πηρε κι ενα φιλαρακι και το τηλ. γ!@#$ ελεος δηλαδη δεν ειμαστε κι Ωνασης καλω χρυσο αλλα μεχρι εκει

 

μολις κατεβασα απο το smart2go το maploader και δεν ειδα πουθενα greece

:cry: :X

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα για το πότε θα έρθει η συσκευή πιστεύω οτι θα την δούμε στα τέλη του μήνα αφου η Vodafone επισημα δηλώνει οτι θα την έχει στισ 14/3/07.http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=FutureMobilePhone
OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα για το πότε θα έρθει η συσκευή πιστεύω οτι θα την δούμε στα τέλη του μήνα αφου η Vodafone επισημα δηλώνει οτι θα την έχει στισ 14/3/07.http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=FutureMobilePhone

 

Πιθανόν στις 13/3 να αλλάξει η ημερομηνία.:(:X

Τα συνηθίζει κάτι τέτοια η vodafone.:mad:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα για το πότε θα έρθει η συσκευή πιστεύω οτι θα την δούμε στα τέλη του μήνα αφου η Vodafone επισημα δηλώνει οτι θα την έχει στισ 14/3/07.http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=FutureMobilePhone

 

και με αλλα τηλ.που ειχε ανακοινωσει

παντα αλλαζε ημερομηνια και το αργουσε κι΄αλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και με αλλα τηλ.που ειχε ανακοινωσει

παντα αλλαζε ημερομηνια και το αργουσε κι΄αλλο.

 

Το γνωρίζω αυτό αλλα είναι η πρώτη φορά που μια εταιρεία δίνει μια συγκεκριμένη ημερομηνία παραλαβής της συσκευής...Μέσα σε αυτό το χάος που επικρατεί κάτι είναι και αυτο...

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω αυτό αλλα είναι η πρώτη φορά που μια εταιρεία δίνει μια συγκεκριμένη ημερομηνία παραλαβής της συσκευής...Μέσα σε αυτό το χάος που επικρατεί κάτι είναι και αυτο...

 

Δεν διαφωνώ, αλλά ξέρεις η αλλαγή της ημερομηνίας δεν θα είναι τύπου από 14/3 σε 20/3 αλλά σε 14/4 και βλέπουμε.

Βέβαια υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο η vodeafone να καθυστερήσει να το φέρει σε σχέση με άλλα δίκτυα;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μολις κατεβασα απο το smart2go το maploader και δεν ειδα πουθενα greece

:cry: :X

 

Κι εγώ το ίδιο :(

Τι στο καλό, μας δουλεύουν; :mad:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι.Στην target sales,γνωρίζετε αν υπάρχει?Γιατί το δείχνει και έχει και τιμή και παραγγείλτε το τώρα.:confused:

 

 

Υ.Γ. Αν δεν γνωρίζετε την ιστοσελίδα,που αποκλείεται να μην την έχετε δει,απλώς γράψτε ΝΟΚΙΑ Ν95 στο google.Πρώτο αποτέλεσμα ή δεξιά μόνο του...:!:

:yahoo: Ευτυχισμένος κάτοχος του Ν95.That's what computers have become.
Link to comment
Share on other sites

Παντως παρατηρησα οτι στην σελιδα αυτη αναφερει οτι ειναι beta εκδοση το smart2go γι αυτο μην δινεται σημασια σε λεπτομερειες,το maploader δεν εχει καμια χωρα στην Ασια και αφρικη,ισως δεν τα περασαν ακομα ολα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είδα κι εγώ. Μάλλον όταν θα δώσουν τους χάρτες και την εφαρμογή, θα μπει και το καινούργιο MapUploader που θα έχει και την Ελλάδα.

Ευχομαι. :rolleyes:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο site λεει οτι ειναι υπο κατασκευη,αυτο ειναι το μονο σιγουρο,επισης δεν εχει και αλλες χωρες στο maploader που τις αναφερει στην επισημη ανακοινωση του smart2go.Υπομονη λοιπον
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι.Στην target sales,γνωρίζετε αν υπάρχει?Γιατί το δείχνει και έχει και τιμή και παραγγείλτε το τώρα.:confused:

 

 

Υ.Γ. Αν δεν γνωρίζετε την ιστοσελίδα,που αποκλείεται να μην την έχετε δει,απλώς γράψτε ΝΟΚΙΑ Ν95 στο google.Πρώτο αποτέλεσμα ή δεξιά μόνο του...:!:

 

Οχι δεν υπαρχει ειναι μονο για προπαραγγελιες:( . Τους πηρα τηλ. ο ιδιος κ μου ειπαν οτι τους ανακοινωθηκε μονο η τιμη κ μπορω να το προπαραγγειλω κ οταν τους ερθει το κινητο(δεν ξερουν ποτε...ΧΑ:mad: ) θα με ειδοποιησουν για να προχωρησει η παραγγελια...

Link to comment
Share on other sites

Τους πηρα τηλ. ο ιδιος κ μου ειπαν οτι τους ανακοινωθηκε μονο η τιμη

Τι τιμη σου ειπαν? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει ειναι μονο για προπαραγγελιες:( . Τους πηρα τηλ. ο ιδιος κ μου ειπαν οτι τους ανακοινωθηκε μονο η τιμη κ μπορω να το προπαραγγειλω κ οταν τους ερθει το κινητο(δεν ξερουν ποτε...ΧΑ:mad: ) θα με ειδοποιησουν για να προχωρησει η παραγγελια...

 

 

Και εγώ έτσι κατάλαβα αλλά κάπου στην σελίδα διάβασα(Όσα προιόντα έχουν μηδενική τιμή μπορείται να τα αποκτήσετε με προπαραγγελία.Όσα έχουν τιμή υπάρχουν διαθέσιμα...)Δεν ξέρω...:X:confused:

:yahoo: Ευτυχισμένος κάτοχος του Ν95.That's what computers have become.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.Σημερα μιλησα με λονδινο και μου ειπαν θα παραλαβουν τον μαρτιο οποτε καταλαβαινετε..........................ευτυχισμενος ο καινουργιος πασχας.........
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.Σημερα μιλησα με λονδινο και μου ειπαν θα παραλαβουν τον μαρτιο οποτε καταλαβαινετε..........................ευτυχισμενος ο καινουργιος πασχας.........

 

κοιτα πολλα ακουγονται!!!

και κανεις δεν ξερει σιγουρα τι παιζετε.

αλλα απο την στιγμη που εχουνε ανακοινωθει τιμες και παραγγελειες τι να πω.

μου φαινονται ολα μπερδεμενα.

πρωτη φορα μου συμβαινει κατι τετοιο με ενα τηλ.

δηλ.να πηγαινεις σε μαζαγια και να λεει ο καθενας οτι θελει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να ξεκολισουμε λιγο απ το ποτε θα κυκλοφορισει οι εφαρμογες θα ταιριαζουν απο την 9,1 η φτου κι απ την αρχη να μαζευουμε εφαρμογες :cry: :X
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να ξεκολισουμε λιγο απ το ποτε θα κυκλοφορισει οι εφαρμογες θα ταιριαζουν απο την 9,1 η φτου κι απ την αρχη να μαζευουμε εφαρμογες :cry: :X

 

ταιριαζουνε.

δεν θα υπαρχει προβλημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...