Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακαλω μπορει καποιος να μου πει:

1.υπαρχει τροπος να κανω το φλας να αναβει συνεχεια?

2.το route66 s60v3 παιζει για το Ν95 αλλα μπορει να ενεργοποιηθει το ενσωματωμενο GPS η μονο εξωτερικο GPS?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι???? Εβαλα τον χάρτη της Ελλάδας και ολα οκ.. Αλλά πως θα βρω δορυφόρους, πως θα βρίσκει που ειμαι κτλ??? Λίγη βοήθεια γιατι από GPS δεν έχω και πολές εμπειρίες...:p
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν διαφώνησα στο αν είναι σωστό να είναι "λειψό" ενα αντικείμενο αξίας 250 χιλ. δραχμών (!!!) σε σχέση με το εξωτερικό, αλλά άλλο αυτό κι άλλο να λέμε οτι το "κάνουν λειψό" εδώ στην Ελλάδα και μετά μας τα πουλάνε και ξεχωριστά σε κομμάτια! Κι εμένα το Ν80 μου είχε 128άρα κάρτα μέσα. Και τα Ν73 πωλούνται χωρίς κάρτα. Και το Ν73 Music Edition το πουλάνε με κάρτα 1GB και "επιπλέον λογισμικό" Music Edition το οποίο κάλλιστα μέσα απο το νετ το περνάς και στα "απλά" Ν73, αλλά παρόλα αυτά το πουλάνε 50 ευρώ ακριβότερα (χρεώνουν την κάρτα ουσιαστικά 50 ευρώ!).

 

Αλλά δεν μπορώ να δεχθώ οτι ανοιγοκλείνουν κουτιά για να λοιμαίνονται μια κάρτα 512ΜΒ και μια θήκη ωστε να τα πουλήσουν μετά σε νέες συσκευασίες!

Και ειναι αναφαιρετο δικαιωμα σου να μην το δεχεσαι.Ομως βαζεις το χερι σου στην φωτια?Και οσο και αν με ποναει ξερω σε ποια χωρα ζω.Και ξερω επισης οτι υπαρχει μια εστω και μια μικρη -μιδαμινη θες-μιδαμινη περιπτωση να ειναι κατι "σαπιο στο βασιλειο της Δανιμαρκιας"
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Τα ηχεία πάρα πολύ καλά... Αν τα βάλεις και σε Stereo ακόμη πιο τελεια..Κάμερα θα δείτε σε λίγο αν μπορεσω να ανεβάσω φώτο... Τι αλλό??? Και ήχος από ακουστικά ΣΟΥΠΕΡ... Ακόμα και στο πιο δυνατο (το οποίο ειναι πολυ δυνατο, όχι τιποτα μουφιες) δεν αλλιώνει τη μουσικη..

 

Να και 2 φώτο... Αν και δεν ειναι πολύ καλές γιατι τραβήχτηκαν ενώ περπατούσα...

 

 

http://rapidshare.com/files/28775987/30042007001.jpg.html

 

http://rapidshare.com/files/28776735/30042007005.jpg.html

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν γινεται φιλε μου κοιτα αν αυξηθηκε η ελευθερη ραμ μετα απο reboot με το νεο firmware
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο http://www.smart2go.com και κατεβασε το user manual λεει τα παντα: http://fpb.smart2go.com/free_downloads/smart2go_S60_EN.pdf
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσε κάποιος να μου πει σχετικά με το GPS θα του χρωστούσα χάρη....

Δυστυχως δεν το εχω ακομα στα χερια μου... ή κανε αυτο που ειπε ο "KOPRINIOTIS" ή πηγαινε να ψαξεις για βιντεακια στο YouTube.com που θα σε βοηθησουν, βαζοντας για αναζητηση "Nokia N95 GPS ή Nokia N95 Maps"

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ακόμα ένα video στο youtube σχετικά με τα αρνητικά της συσκεύης,Καλό είναι να τα ξέρουμε και αυτά αν και δεν συμφωνώ με όλα οσα λέει οπως αυτο για την οθόνη.Πάντως καλό είναι να είμαστε αντικειμενικοί και πάνω απ'όλα να ξέρουμε τι αγοράζουμε.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Vln19AHHSvo

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν το εχω ακομα στα χερια μου... ή κανε αυτο που ειπε ο "KOPRINIOTIS" ή πηγαινε να ψαξεις για βιντεακια στο YouTube.com που θα σε βοηθησουν, βαζοντας για αναζητηση "Nokia N95 GPS ή Nokia N95 Maps"

 

Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση... κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει έχει να πει τιποτα??:)

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Me eukairia tin kenourgia anabathmisi simera perasa kai ta Ellinika sto N95 mou.

 

Ekana tin ekseis diadikasia.

 

1.)Alaksa to product code apo oti ixa se 0534854 xrisimopiontas to Nemesis.

2.)Ekana back up to tilefono stin microSD.

3.)Anabathmisa me to NSU kai pira to teleuteo firmware me ta Ellinika V11.0.029

4.)Ekana full restore apo tin microSD xoris kanena problima

 

Simera tha ime sto dromo oli mera opote tha kano arketi douleia apo to N95 etsi elpizo na diapistoso ti neotero exei auti i nea ekdosi..

 

Kanenas anakalypse tipota?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα δειγμα με δικες μου φωτογραφιες εδω http://www.pbase.com/manolis/nokia_n95

οπως ειναι απο το τηλεφωνο απειραχτες και σε μεγεθος original sorry αλα δεν ξερω πως κανω upload εδω.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα εδω στην ελλαδα η αισχροκερδια οργιαζει! παραγγελνει η alpha copy την πιο φθηνη συσκευασια(αν μπορουσαν ουτε μπαταρια δεν θα ειχε το πακετο)και το πουλαν για χρυσαφι!Στην αμερικη πως γινεται και το πουλαν 700$=520ευρω και εχει και καρτα και θηκη!!! Α! ΞΕΧΑΣΑ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΦΑΝΕ!!!ΒΡΕ ΦΤΥΣΤΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ!!! Αλλα 2-3 χρονακια και ολος ο κοσμος απο το internet θα ψωνιζει τελειωνουν τα ψωμια τους!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα εδω στην ελλαδα η αισχροκερδια οργιαζει! παραγγελνει η alpha copy την πιο φθηνη συσκευασια(αν μπορουσαν ουτε μπαταρια δεν θα ειχε το πακετο)και το πουλαν για χρυσαφι!Στην αμερικη πως γινεται και το πουλαν 700$=520ευρω και εχει και καρτα και θηκη!!! Α! ΞΕΧΑΣΑ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΦΑΝΕ!!!ΒΡΕ ΦΤΥΣΤΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ!!! Αλλα 2-3 χρονακια και ολος ο κοσμος απο το internet θα ψωνιζει τελειωνουν τα ψωμια τους!!!!

Πες τα.... ν' αγιασει το στομα σου:D +1

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσε κάποιος να μου πει σχετικά με το GPS θα του χρωστούσα χάρη....

 

to gps einai mperdema.prepei na vgeis se anoixto horo gia toylahiston 10 lepta mehri na vreis doryforo otan einai sto xekinima(mia apo tis vlakies sto ensomatomeno gps toy n95 se antithesi me ta sirf star III poy pianei se 4 lepta) apo ekei kai pera patas to dexi soft key eno eheis mpei stin efarmogi kai psahnei gia gps status!!! elpizo na kataferes kata,pes mas ean vreis doryforo toylahiston

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αν γινεται φιλε μου κοιτα αν αυξηθηκε η ελευθερη ραμ μετα απο reboot με το νεο firmware

Η ελευθερη Ram ειναι 20 ΜΒ περιπου με το Καινουργιο Firmware 2 mb περιπου περισσοτερη απο πριν.

Εχουν διορθωση και ΣΧΕΔΟΝ τα παντα στην φωτογραφικη μηχανη.Στην επομενη πιστευω να αγγιξουν το τελειο,για κινητο μιλαμε παντα!!!

Εχουν διορθωση και ενα Bug ,τουλαχιστον ενα ειχα εντοπισει εγω, στους Χαρτες.

 

to gps einai mperdema.prepei na vgeis se anoixto horo gia toylahiston 10 lepta mehri na vreis doryforo otan einai sto xekinima(mia apo tis vlakies sto ensomatomeno gps toy n95 se antithesi me ta sirf star III poy pianei se 4 lepta) apo ekei kai pera patas to dexi soft key eno eheis mpei stin efarmogi kai psahnei gia gps status!!! elpizo na kataferes kata,pes mas ean vreis doryforo toylahiston

 

Μαλλον καποιο προβλημα εχει το δικο σου τηλεφωνο.!

εγω δεν εχω τετοιο προβλημα και μενω στο Παγκρατι, μεσα στις πολυκατοικιες!!!

Το περισσοτερο που εχει αργησει μεχρι τωρα να κλειδωσει το Gps ηταν 2 Λεπτα, συνηθως σε ενα λεπτο περιπου μου δειχνει την θεση μου..

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον καποιο προβλημα εχει το δικο σου τηλεφωνο.!

εγω δεν εχω τετοιο προβλημα και μενω στο Παγκρατι, μεσα στις πολυκατοικιες!!!

Το περισσοτερο που εχει αργησει μεχρι τωρα να κλειδωσει το Gps ηταν 2 Λεπτα, συνηθως σε ενα λεπτο περιπου μου δειχνει την θεση μου..

 

soy leo panta otan einai kryo to gps,diladi otan to anoixo kai psahnei gia doryforo gia proti fora..pantos min leme oti einai kai poly grigoro,eheis doulepsei gps me sirf starIII??? doulepse to kai meta pes moy gia tahitites!! ;)

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο?? Η εφαρμογή tou N95 της αναγνώρησης του Γραμμοκώδικα τι περιπου ειναι ??:O
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

to gps einai mperdema.prepei na vgeis se anoixto horo gia toylahiston 10 lepta mehri na vreis doryforo otan einai sto xekinima(mia apo tis vlakies sto ensomatomeno gps toy n95 se antithesi me ta sirf star III poy pianei se 4 lepta) apo ekei kai pera patas to dexi soft key eno eheis mpei stin efarmogi kai psahnei gia gps status!!! elpizo na kataferes kata,pes mas ean vreis doryforo toylahiston

 

Κοιτα, όταν πάω στα Εργαλεία και στιο "ΔΕΔΟΜΕΝΑ GPS" σε 3 λεπτά μου βρίσκει 4 δορυφόρους, τις συντεταγμένες μου και το οροσημά μου... Και οταν κινούμε στο σπίτι απλά λεει σε ποσα μετρα ειμαι, υψος κτλ.. Εγω λέω για τους χαρτες, πως μπορώ πχ να ειμαι με το αυτοκινητο και να βλέπω τη διαδρομη....

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, όταν πάω στα Εργαλεία και στιο "ΔΕΔΟΜΕΝΑ GPS" σε 3 λεπτά μου βρίσκει 4 δορυφόρους, τις συντεταγμένες μου και το οροσημά μου... Και οταν κινούμε στο σπίτι απλά λεει σε ποσα μετρα ειμαι, υψος κτλ.. Εγω λέω για τους χαρτες, πως μπορώ πχ να ειμαι με το αυτοκινητο και να βλέπω τη διαδρομη....

 

les gia navigation stous hartes,ayto prepei na pliroseis ean to eides kala..gia des to!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Sto kenourgio firmware beltiothike kata poly i camera.

Koitakste diafora prin kai meta estiti i diafora!! :D

 

foveri diafora,paei to mov hroma..mpravo Nik..re file pires kai to N800? oraios!! ;)

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...