Jump to content

Asus P535


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις παρατηρήσαμε ένα πρόβλημα, δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις το wifi

Στην διαχείριση ασυρμάτων έχει μόνο ενεργοποίηση του Bluetooth και του τηλεφώνου.

Πάντα το κουμπάκι του reset ή επανεκκίνησε το κινητό σου και το πρόβλημα θα λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα το κουμπάκι του reset ή επανεκκίνησε το κινητό σου και το πρόβλημα θα λυθεί.

 

Τελικά έβαλε το SPB shell και του το εμφάνισε…

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εχω το εξης προβλημα:πριν απο λιγες ημερες αγορασα καινουρια μπαταρια μιας και δεν ημουν ευχαριστημενος απο την αυτονομια του τηλεφωνου.Συγκεκριμενα αγορασα απο το ebay μια μπαταρια των 2100mAh,αντι για την προηγουμενη των 1300mAh.Συμφωνα με τα οσα ελεγε στο site(αλλα και οσα γραφει στην μπαταρια),ηταν για το P535.Το προβλημα ειναι οτι η καινουρια μπαταρια ειναι ογκωδης και δεν μπορει να κλεισει το καπακι,αν και οι διαστασεις της σε μηκος και πλατος ειναι αυτες που πρεπει ωστε να χωραει στο κινητο.Το προβλημα ειναι το υψος της.Μαζι με την καινουρια μπαταρια μου εστειλαν και μεγαλυτερο καπακι,το οποιο ομως δεν εφαρμοζει στο κινητο και δεν μπορει να κλεισει.Μπορει καποιος σας παρακαλω να με βοηθησει?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού έχω κάνει τις αμέτρητες αναβαθμίσεις όλες σε 6.5 και τώρα προσπαθώ εδώ και καιρό να αλλάξω μια συγκεκριμένη που πέρασα αλλά είναι πολύ βαριά το βάζω σε bootloader mode με το γνωστό πάτημα των πλήκτρων (rec - power - reset), έχω περάσει το αρχείο GalaxyII.nb0 στην MiniSD μου και βάζω το καλώδιο USB συον Η/Υ και παραμένει στο μήνυμα waiting.....

 

 

Επειδή είναι εργαλείο δουλειάς παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει.

 

Σας ευχζαριστώ πολύ προκαταβολικά.

Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

ξεκινά, μόλις πάω να βάλω την αρχική ROM γράφει ότι η Γλώσσα δεν είναι η σωστή.

 

Πώς μπορώ να το διορθώσω αυτό ; ότι έχω βρει μέχρι στιγμής που κάνει αυτήν την δουλεία πρέπει να το τρέξεις μέσα από το κινητό, εμένα δεν ανοίγει κάν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα.

Έχω κάνει μια βλακεία στο κιν μου και κατέληξα να έχω τώρα πάνω τη αγγλική εκδοση των WM 6.0.

Πως μπορώ να βάλω την ελληνική;

Κατέβασα τις εκδόσεις από το site http://www.asusp535.com

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το είχες πάρει με ελληνική ROM;

 

Με την ίδια διαδικασία βάλε την ελληνική:

 

ASUS PDA Phone P535 WM6 firmware V4.7.19_WWEL_GR00_EXT_V1.4.4 only for Greece

FUU_V4719_WWEL_GR00_EXT_V144.zip

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Δεν μπορώ όμως να κάνω κατι , δεν ξέρω πως.

Μου βγάζει συνεχώς το μήνυμα " Η ενημέρωση της ROM δεν μπορεί να εφαρμοστεί στην έκδοση αυτής της περιοχής! "

Όπως και να προσπαθήσω μου βγάζει συνεχώς αυτό.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κοιτάζει το vendor id, γιαυτό δεν μπορείς να την περάσεις. Η συσκευή σου είχε ελληνική ROM officially εξ'αρχής;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχε ελληνική ROM . Αγορασμένο από εδώ ήταν.

Μπορώ να κάνω κάτι?

Ευχαριστώ

 

Δοκίμασε αυτό, εμένα μου δούλεψε. > http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1370954&postcount=7

 

Όταν έκανα αυτό > P.S. For extract wm6 rom to nb0 command is : P535RomTool -d6 AsusP535.cap

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οποιος ενδιαφερεται πουλαω το ASUS P535 στα 150. Ειναι σε αριστη κατασταση ακομα σε εγγυηση και με γνησιο Destinator 7.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eίμαι κάτοχος ενός Asus P535/64MB και εχτές έκανα εγκατάσταση μια καινούργια ROM WM6.5.3.

 

Με λίπη διαπίστωση (αν και το περίμενα) πως η ελεύθερη μνήμη μου είναι σχεδόν 20MB.

Φυσικά το μονο που μου μένει είναι να την ξηλώσω και να γυρίσω στα παλιά γιατί Navigator με 20MB δεν πάει πουθενά.

Γνωρίζει κάποιος μια ελαυφριά version 6.0/6.1 που να αφήνει τουλάχιστον 30MB ελευθερα μετά από boot?

 

Το πρόβλημα τώρα είναι ότι έχω δοκιμάσει τουλάχιστον 5 ROM και δεν δέχεται καμια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά βοήθεια! Αγόρασα καινούρια μπαταρία(18e skroutz) γιατι η παλιά έκλεινε στο 25%. αλλά κ η καινούρια κάνει το ιδιο! παρατήρησα επίσης οτι την ώρα της φόρτησης από το 75% πηδά στο 100%. ξέρει κανείς τπτ???
ambas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 10 months later...

Πέρασα τελικά μια παλιά ROM ελαφριά και ξήλωσα όλα τα περιττά προγράμματα.

Τώρα το μονο που έχει μέσα είναι δυο gps προγράμματα igo/destinator.

Πολύ σκληρό κινητό για να πεταχτεί και έτσι δουλεύει τέλεια σαν gps μονο.

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία δεν είναι δύσκολη τρέχεις ένα autorun αρχείο μέσα από την SD κάρτα η με συνδυασμό κουμπιών μετά από hard reset.

Έχω βρει κάποιες ROM εδώ αλλα δεν τις έχω δοκιμάσει ακόμα.

Σκέφτομαι να κάνω downgrade σε WM5 για να έχω περισσότερη ελεύθερη RAM και να δουλεύουν καλύτερα τα GPS.

 

Πρόσεχε μονο τις κινήσεις σου γιατί το κινητό είναι αρκετά παλιό και βλέπω ότι στο net έχουν σβηστεί πολλά θέματα για αναβάθμιση και εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γεια χαρά παίδες!!!

Είχα παροπλισμένο αρκετό καιρό το P 535 μου και όταν αποφάσισα να το βάλω για φόρτιση, το λαμπάκι δεν έλεγε να ξεκοκκινίσει (να γίνει πορτοκαλί ώστε να είναι σε φόρτιση και λειτουργικό), με αποτέλεσμα να μην ανάβει καθόλου [δοκίμασα και hard reset].

Πήγα κέντρο και πήρα μια συμβατή μπαταρία (~20 ευρώ) πιστεύοντας ότι τα είχε φτύσει η παλιά (λογικό μετά από τόσο καιρό που δε το χρησιμοποιούσα), αλλά και πάλι τα ίδια...

Ξέρει κανείς τι παίζει? Υπάρχει πιθανότητα να φταίει και η καινούρια μπαταρία? Ή έχω θέμα με τη μητρική του κινητού??

Όποιος το κατέχει το θέμα ας με διαφωτίσει παρακαλώ πολύ..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλές γιορτές σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον είναι θέμα μπαταρίας (είναι και αρκετά παλιά η συσκευή). Μόνο με γνήσια καινούργια θα μπορούσαμε να αποφανθούμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα καινούρια είναι αυτή που του έβαλα... Από τον Δίσιο πήγα και την πήρα σχεδόν 20 ευρώ ... τι, δεν κάνει? Να ζητήσω άλλη? Να πάρω αυτή που μου πουλάει η ASUS μέσω Omnitech 30 ευρώ με τα μεταφορικά? ? τι μου προτείνεται ρε παιδιά...? κρίμα είναι.. μια χαρά δούλευε όσο τη λειτουργούσα τη συσκευή...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus P535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...