Jump to content

[S60 3rd Edition] Σχολιασμός της πλατφόρμας


WizeMan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμ δεν βλέπω να υλοποιεί κάποια θετικά των S40v3 που λείπουν από τα S60v3. Για παράδειγμα, στην προσθήκη παραληπτών μηνυμάτων, λείπει η χρήση των τελευταίων 10 αριθμών ή το μητρώο κλήσεων :mad: Επίσης λείπει η άριστη υλοποίηση του ημερολογίου των S40.

 

Περιμένω να δω τι θα αλλάξουν στα:

  • Αφύπνιση με κλειστό κινητό
  • Επανάληψη αφύπνισης
  • Ηχογράφηση συνομιλίας για πάνω από 1 λεπτό
  • Χρήση του play-pause σε full screen

Νομίζω η αφύπνιση με κλειστό το κινητό υπάρχει ήδη απο το symbian 6. Στο SX1 τουλάχιστον υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 125
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω η αφύπνιση με κλειστό το κινητό υπάρχει ήδη απο το symbian 6. Στο SX1 τουλάχιστον υπάρχει

Όντως υπάρχει αλλά είναι προβληματική. Πολλοί αναφέρουν πως δεν λειτουργεί όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό :( Ακόμη και λύσεις από τρίτα προγράμματα (όπως το Alarm Manager κα) δεν είναι 100% αποτελεσματικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να μπει επιτέλους η δυνατότητα μεταφοράς/αντιγραφής μηνυμάτων προς την κάρτα SIM. Άλλο ένα σημείο που επιδέχεται βελτιστοποίησης είναι στην εφαρμογή του Bluetooth. Θα ήθελα να υπάρχει η δυνατότητα αποστολής αρχείων σε συσκευές με τις οποίες έχει ήδη γίνει αντιστοίχηση, χωρίς να χρειάζεται η αναζήτηση αυτών, δηλαδή να βγάζει την λίστα με τις αντιστοιχισμένες συσκευές πριν κάνει αναζήτηση. Τέλος θα μπορούσαν να προσθέσουν μια επιλογή μέσω της οποίας το φλας της κάμερας θα γινόταν φακός, όπως υπάρχει και σε άλλα κινητά.

 

Τώρα κάτι που δεν μου άρεσε και το διάβασα στο site της Series 60 είναι η κοινή εμφάνιση των επαφών του τηλεφώνου και της κάρτας SIM στον ίδιο κατάλογο. Θα μπορούσαν κάλλιστα να προσθέσουν μια καρτέλα στην οποία θα εμφανίζονται αυτούσιες οι επαφές της κάρτας SIM.

 

Φίλε OculatusAbis η αφύπνιση στη Series 60 2nd Edition Feature Pack 1 (Nokia 7610) λειτουργεί και με κλειστό το κινητό, πρώτη φορά ακούω παράπονα για το συγκεκριμένο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να μπει επιτέλους η δυνατότητα μεταφοράς/αντιγραφής μηνυμάτων προς την κάρτα SIM. Άλλο ένα σημείο που επιδέχεται βελτιστοποίησης είναι στην εφαρμογή του Bluetooth. Θα ήθελα να υπάρχει η δυνατότητα αποστολής αρχείων σε συσκευές με τις οποίες έχει ήδη γίνει αντιστοίχηση, χωρίς να χρειάζεται η αναζήτηση αυτών, δηλαδή να βγάζει την λίστα με τις αντιστοιχισμένες συσκευές πριν κάνει αναζήτηση. Τέλος θα μπορούσαν να προσθέσουν μια επιλογή μέσω της οποίας το φλας της κάμερας θα γινόταν φακός, όπως υπάρχει και σε άλλα κινητά.

 

Τώρα κάτι που δεν μου άρεσε και το διάβασα στο site της Series 60 είναι η κοινή εμφάνιση των επαφών του τηλεφώνου και της κάρτας SIM στον ίδιο κατάλογο. Θα μπορούσαν κάλλιστα να προσθέσουν μια καρτέλα στην οποία θα εμφανίζονται αυτούσιες οι επαφές της κάρτας SIM.

 

Φίλε OculatusAbis η αφύπνιση στη Series 60 2nd Edition Feature Pack 1 (Nokia 7610) λειτουργεί και με κλειστό το κινητό, πρώτη φορά ακούω παράπονα για το συγκεκριμένο θέμα.

Όντως αυτά που σημείωσες για τα SMS και την υλοποίηση του ΒΤ είνια σωστά. Πάντως αν ρίξεις μια ματιά στο φόρουμ του Ν73, θα δεις πολλά παράπονα για αποτυχία της αφύπνισης όταν το κινητό είναι κλειστό :( Αναφέρομαι στην έκδοση S60v3

Link to comment
Share on other sites

Χμμ δεν βλέπω να υλοποιεί κάποια θετικά των S40v3 που λείπουν από τα S60v3. Για παράδειγμα, στην προσθήκη παραληπτών μηνυμάτων, λείπει η χρήση των τελευταίων 10 αριθμών ή το μητρώο κλήσεων :mad: Επίσης λείπει η άριστη υλοποίηση του ημερολογίου των S40.

 

Περιμένω να δω τι θα αλλάξουν στα:

  • Αφύπνιση με κλειστό κινητό
  • Επανάληψη αφύπνισης
  • Ηχογράφηση συνομιλίας για πάνω από 1 λεπτό
  • Χρήση του play-pause σε full screen

Ποιο είναι ακριβώς το χαρακτηριστικό στο οποίο αναφέρεσαι;

 

Ηαφύπνιση με κλειστό το κινητό λειτουργεί άψογα ακόμα και στα υπάρχον μοντέλα. Απλά, αντιμετοπίζαμε προβλήματα με τις εφαρμογές οι οποίες δεν λειτουργούσαν με το κινητό κλειστό. Τώρα, πλέον, δεν υπάρχει ανάγκη για εγκατάσταση εφαρμογών που να έουν σχέση με τις υπενθυμίσεις μιας και από το feature pack 1 έχουν προστεθεί πολλαπλά ξυπνητήρια – το κυριότερο χαρακτηριστικό που μας έλειπε από τα 60άρια.

 

Η ηχογράφηση από το feature pack 1 έχει αναβαθμιστεί σημαντικά. Πλέον το όριο είναι 1 ώρα και μπορείς να ρυθμίσεις αν η ηχογράφηση θα γίνεται σε amr (χαμηλή ποιότητα) ή wav (υψηλή ποιότητα).

 

Είναι ντροπή να λείπουν τόσο σημαντικά χαρακτηριστικά τόσα χρόνια τώρα, αλλά, ποτέ δεν είναι αργά. 

 

Για την χρήση του Χρήση του play-pause σε full screen, προφανώς, αναφέρεσαι στην αναπαραγωγή βίντεο. Στο Ν95 γίνεται. Αλλά δεν ξέρω αν έχουν προσθέσει κάποια συντόμευση στα αλφαριθμητικά πλήκτρα ώστε να μπορούμε να το πετυχαίνουμε και με τα άλλα μοντέλα.

 

+Μικροτερη γραμματοσειρα στις "Σημειωσεις"
Από το symbian 9.2 και μετά, έχουμε δυνατότητα να ρυθμίσουμε το μέγεθος της γραμματοσειράς, το οποίο επιρρεάζει και πολλές Onboard εφαρμογές. Επίσης, υπάρχει μια ιδιαίτερα εξελιγμένη εφαρμογή διαχείρησης σημειώσεων η οποία λέγεται Active Notes. Το αν θα μπορούμε να αλλάζουεμ κατά βούληση το μέγεθος της γραμματοσειράς δε γνωρίζω αν θα περιλαμβάνεται στις δυνατότητές της.

 

Τώρα κάτι που δεν μου άρεσε και το διάβασα στο site της Series 60 είναι η κοινή εμφάνιση των επαφών του τηλεφώνου και της κάρτας SIM στον ίδιο κατάλογο. Θα μπορούσαν κάλλιστα να προσθέσουν μια καρτέλα στην οποία θα εμφανίζονται αυτούσιες οι επαφές της κάρτας SIM.

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν εκατοντάδες σημεία τα οποία θα ήθελαν πολλοί χρήστες να αλλάξουν ώστε να ταιριάζουν στις προσωπικές τους ανάγκες. Δεν μπορούμε όμως να τα έχουμε όλα καθώς κάτι που για εμάς είναι πάρα πολύ σημαντικό, για άλλους περνάει απλά απαρατήρητο.

 

Για παράδειγμα τα χρονικά μηνύματα, είναι ελάχιστοι που τα χρησιμοποιούν ενώ για άλλους είναι εντελώς άχρηστα. Όμως, από την στιγμή που έγινε γνωστό ότι το E90 θα είναι ότι πρώτο communicator που δε θα διαθέτει την παραπάνω δυνατότητα, οι χρήστες ξεσηκώθηκαν.

 

Το πιο πιθανό είναι να υπάρχει η δυνατότητα στις επαφές να επιλέξουμε αν θα θέλουμε στην κύρια λίστα να εμφανίζονται οι επαφές μαζί με αυτές της κάρτας SIM ή χωρίς αυτές. Κάτι τέτοιο άλλωστε συνέβαινε για πολλά χρόνια σε όλα τα μοντέλα της Nokia που διέθετε μνήμη συσκευής για την αποθήκευση επαφών (το 6150 ήταν το πρώτο που ενσωμάτωνε την συγκεκριμένη δυνατότητα για όσους θυμούνται).

 

Πάντως το να εμφανίζονται σε μία μόνο καταχώρηση είναι πάρα πολύ έξυπνη λύση. Προς το παρόν, έτσι όπως εμφανίζονται τώρα οι επαφές SIM, με βολεύει.

 

Πάρα πολύ μεγάλο ατού θα ήταν αν πρόσθεταν την καταπληκτική δυνατότητα των communicator να μπορούμε να δημιουργήσουμε πολλαπλές βάσεις δεδομένων και να τις διαχειριζόμαστε κατά βούληση.

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ καλή παρουσίαση με πολλά screenshots απο το feature pack 2 μπορείτε να διαβάσετε στο παρακάτω λίνκ.

 

S60 3d Edition Feature Pack 2 Review

 

Με μια πρόχειρη ανάγνωση :

Μου άρεσε,

- το full screen caller id (ξέρω υπάρχουν εφαρμογές αλλά δυστυχώς είναι bugy και πρέπει να τρέχουν μόνιμα στο background απομυζώντας την μπαταρία.)

- τα προσωρινά profiles στύλ S40

- to open C. Θα μπούν στο χώρο της δημιουργίας εφαρμογών νέοι παίκτες (βέβαια δεν γνωρίζω τις προϋποθέσεις που θα πρέπει να τηρούν ώστε να αποκτήσουν αυτά τα "standard C libraries" )

εύχομαι να μην λείπουν

- το μενού της μετάβασης (δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το έκοψαν.Εμένα με βόλευε πολύ και είχε και πλάκα να επιλέγω εικονίδια για τις συντομεύσεις μου)

- το κόκκινο σημαδάκι δίπλα απο επετείους. Με μια ματιά στο 7650, στην μηνιαία προβολή, ήξερα ποιες σημειώσεις μου αφορούν γενέθλια, επετείους.

- τέλος θα ήθελα να υπήρχε και η μεταφορά μιας σημείωσης ημερολογίου απο μια ημερομηνία σε κάποια άλλη ,όπως τα S40.

Αυτά !!!! Πάντως είναι ευχάριστο που η symbian προβαίνει σε αλλαγές (ki ακόμη πιο ευχάριστο, που εμείς τις πληροφορούμαστε εγκαίρως ώστε να κρίνουμε αν τις χρειαζόμαστε πραγματικά :) )

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο screenshot φαίνεται το εικονίδιο της μετάβασης. Ίσως το ξαναβάλαν μετά απο απαίτηση αρκετών χρηστών - υποθέτω. Είναι το εικονίδιο με το διαμαντάκι.

 

Επίσης, λέγεται, οτι το μενού πλέον θα είναι περισσότερο γραφικό και θα εκμεταλλεύεται πλήρως τις δυνατότητες των νέων οθονών (οι οποίες υποστηρίζουν πλέον πολύ μεγαλύτερες αναλύσεις).

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, λέγεται, οτι το μενού πλέον θα είναι περισσότερο γραφικό και θα εκμεταλλεύεται πλήρως τις δυνατότητες των νέων οθονών (οι οποίες υποστηρίζουν πλέον πολύ μεγαλύτερες αναλύσεις).

 

Όπως?:confused: Είχα την εντύπωση πως η QVGA έτεινε να εδραιωθεί

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν να εδραιωθεί μια τόσο χαμηλή ανάλυση. Απο την στιγμή που έβγαλε στην αγορά το Ε90, με την εκπληκτική ανάλυση των 800x352 pixel, οι απαιτήσεις των χρηστών θα αυξηθούν κατακόρυφα.

 

Γίνεται λόγος για οθόνες VGA (640x480 pixel) αλλά πιο ρεαλιστική είναι η ανάλυση HVGA (480x320 pixel) η οποία μάλλον δεν βρίσκεται μακρυά.

 

Πολλοί reviewers, αναφέρουν οτι η οθονάρα των 2,6 ιντσών του Ν95, αδικείται απο την χαμηλή ανάλυση των 320x240 pixel. Κάτι τέτοιο δε νομίζω να περάσει απαρατήρητο απο τους ειδικούς της Nokia. Άλλωστε, θα ήταν εντελώς εκτός τόπου να κολλούσαμε σε μια συγκεκριμένη ανάλυση, όποια και αν ήταν αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν να εδραιωθεί μια τόσο χαμηλή ανάλυση. Απο την στιγμή που έβγαλε στην αγορά το Ε90, με την εκπληκτική ανάλυση των 800x352 pixel, οι απαιτήσεις των χρηστών θα αυξηθούν κατακόρυφα.

 

Γίνεται λόγος για οθόνες VGA (640x480 pixel) αλλά πιο ρεαλιστική είναι η ανάλυση HVGA (480x320 pixel) η οποία μάλλον δεν βρίσκεται μακρυά.

 

Πολλοί reviewers, αναφέρουν οτι η οθονάρα των 2,6 ιντσών του Ν95, αδικείται απο την χαμηλή ανάλυση των 320x240 pixel. Κάτι τέτοιο δε νομίζω να περάσει απαρατήρητο απο τους ειδικούς της Nokia. Άλλωστε, θα ήταν εντελώς εκτός τόπου να κολλούσαμε σε μια συγκεκριμένη ανάλυση, όποια και αν ήταν αυτή.

 

Η αύξηση των αναλύσεων, πέρα από τις τυχόν ασυμβατότητες που ορισμένοι επισημαίνουν, το οποίο πιστεύω θα αντιμετωπιστεί, το σοβαρότερο μειονέκτημα που θα φέρει θα είναι η περαιτέρω μείωση της αυτονομίας. Φανταστείτε π.χ σε ένα κινητό όπως το Ν95, να υπάρξει τετραπλάσια ανάλυση οθόνης (VGA έναντι QVGA) και τι αποτέλεσμα θα υπήρχε στην αυτονομία, λαμβάνοντας υπόψη την μέτριας χωρητικότητας μπαταρία των 970mAh (τόση δε θα είναι???). Βέβαια η αρχή έγινε ήδη με το Ε90, που θα έρθει με μπαταρία κοντά στα 1500mAh, πράγμα αναγκαίο άλλωστε που απαιτεί ο επαγγελματικός προσανατολισμός του, η ανάλυση της εσωτερικής οθόνης 800x352 pixels, αλλά και τα όσα καινούργια και ενεργοβόρα θα φέρει, όπως GPS, HSDPA κλπ. Ας ελπίσουμε ότι το Ε90 δε θα αποτελέσει φωτεινή εξαίρεση στον τομέα αυτό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το λειτουργικο το καινουργιο δεν μπορουμε να το βαλουμε στα δικα μας κινητα?Εγω εχω Ν93.Βγαινει μονο εργοστασιακο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το λειτουργικο το καινουργιο δεν μπορουμε να το βαλουμε στα δικα μας κινητα?Εγω εχω Ν93.Βγαινει μονο εργοστασιακο?

 

Δε γινετε να το βαλεις στο Ν93 σου!!! Πρεπει να παρεις μια συσκευη που το ενσωματωνει δυστυχως!!:( ;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να βαλουν και πλαινα κουμπακια για την ρυθμιση του ηχου. βολευει πολυ στα S40, οταν παιζεις παιχνιδια και δεν εχουν επιλογη για τον ηχο. Αναρωτιεμαι γιατι δεν υπαρχουν τετοια κουμπια σε κανενα S60 κινητο..
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να βαλουν και πλαινα κουμπακια για την ρυθμιση του ηχου. βολευει πολυ στα S40, οταν παιζεις παιχνιδια και δεν εχουν επιλογη για τον ηχο. Αναρωτιεμαι γιατι δεν υπαρχουν τετοια κουμπια σε κανενα S60 κινητο..

εχεις κολλησει μ'αυτο :rolleyes:

εχει το Ν91 και καποια Ε series νομιζω αλλα δεν κανουν τιποτα στα παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, ποιος ξέρει να μου απαντήσει κάτι άλλο???

 

Στο thread του Ν80 αναφέρθηκε κάτι που δεν είναι και τόσο offtopic σε αυτό εδώ το thread, δεδομένου ότι μιλάμε για πιθανή αναβάθμιση του λειτουργικού από πιο παλιό σε κάποιο πιο καινούργιο.

 

Αναφέρθηκε δηλαδή το ότι το Ν80 υποστηρίζει προφίλ A2DP (για μεταφορά στερεοφωνικού ήχου μέσω bluetooth). Το Ν80 όμως τρέχει το "απλό" OS9.1 (χωρίς Feature Pack 1 αλλά ούτε Feature Pack 2). Από ό,τι θυμάμαι, είχε ανακοινωθεί από την Nokia ότι η υποστήριξη του προφίλ θα υποστηρίζουν μόνο οι συσκευές που έχουν Feature Pack 1 και άνω (όπως τα Ν95, Ν76, 6290 κλπ, όλα τα προαναφερόμενα με Feature Pack 1).

 

Τελικά τι θα ισχύσει? Ξέρει να μας απαντήσει κάποιος υπεύθυνα???? Μήπως αυτό (αν ισχύσει) θα αποτελεί κάποιου τύπου αναβάθμιση του Ν80 από OS9.1 σε OS9.2 και θα αποτελέσει την αρχή που θα επεκταθεί εσωτερικά σε όλη τη 3rd Edition????

 

Ρωτάω εδώ γιατί το ανέφερα και στο thread του Ν80 αλλά κανένας δε μου απάντησε.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

δε θυμαμαι αυτη την ανακοινωση που λες. εχω την εντυπωση οτι απλα η Νοκια το τσιγκουνευτηκε και δεν το βαζει, οχι οτι δε μπορει, δεν ειναι και τιποτα τρελο.

το Ν80 δε γνωριζω αν εχει...

αναβαθμιση σε os9.2 δε γινεται, το ξερεις αλλωστε και ουτε προκειται να γινει για τα επομενα 100 χρονια τουλαχιστον :p

Link to comment
Share on other sites

Πάνο, η ανακοίνωση δεν έλεγε ακριβώς αυτό. Έλεγε ακριβώς οτι το A2DP θα είναι στάνταρ χαρακτηριστικό για τις συσκευές που φέρουν το feature pack 2. Αυτό δε σημαίνει οτι οι 9.1 συσκευές δεν θα το ενσωματώνουν αλλά (λέω εώ) δεν αποκλείεται να δούμε και 9.2 συσκευές που δε θα το διαθέτουν.

 

Το Ν91, σαν το πρώτο symbian 9 (άσχετα που άργησε και δεν βγήκε τελικά πρώτο), όταν ανακοινώθηκε, στα χαρακτηριστικά του, υπήρχε το A2DP. Όμως το τελικό προιόν, δεν το διέθετε, ενώ το επανέφεραν στο N91 8GB.

 

Η Nokia έχει δηλώσει και επίσημα (όχι σε press release βέβαια) οτι καμία πλαιότερη συσκευή δεν μπορεί να αναβαθμιστεί σε symbian 9.2 ή 9.3 παρόλο που κάτι τέτοιο δεν θα ήταν καθόλου δύσκολο.

 

Ίσως στο μέλλον αλλάξει και αυτό όπως άλλαξε και η σπιτική αναβάθμιση, η οποία, πριν λίγα χρόνια, έμοιαζε σαν άποιαστο όνειρο για όλους του χρήστες Nokia συσκευών.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως υπάρχει στο xxxxxxxxx εφαρμογή που προσθέτει στο τηλέφωνο A2DP. Δεν ξέρω κατά πόσο θα δουλεύει. Πάντως αρκετοί έγραψαν ότι έμειναν ευχαριστημένοι
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Ελπιζω να παρουσιαστει μια συσκευη με FP2 ,διοτι το Ν82 τελικα δεν....

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να παρουσιαστει μια συσκευη με FP2 ,διοτι το Ν82 τελικα δεν....

 

Ε, αυτό λίγο-πολύ το ξέραμε.

Το Ν78 ίσως???? :confused:

 

Ας ελπίσουμε ότι σύντομα θα ανακοινωθεί κάτι με FP2 και ίσως - γιατί όχι - σε συνδυασμό με το πολυαναμενόμενο Touch UI.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δηλαδη ποσο 'χρονο ζωης' εχουν οι τωρινες συσκευες?

Ελεγα να παρω το 6110 και να το κρατησω τουλαχιστον 2 χρονια.

Αν ομως σε 1 χρονο βγαινουν εφαρμογες μονο για κινητα με FF2, να μεινω με το 6280 ακομα λιγο.....

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν θα μπορεσουμε ποτε να πειραξουμε το λειτουργικο του κινητου μας γιατι βρισκεται στην ROM της συσκευης μας οποτε η προσβαση αποκλειεται απο το σπιτι, ετσι δεν ειναι;; παντως θα ηταν πολυ καλο να γινει..
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες θα ειναι συμβατες και με τις δυο εκδοσεις. δεν αλλαζει κατι δραματικο, στον ιδιο κωδικα στηριζεται. εφαρμογες για os9.1 θα βγαινουν για πολυ καιρο ακομα, χρονια βασικα, εδω βγαινουν για os7.0.

αρα ενα κινητο μπορειτε να το κρατησετε πολυ καιρο, στην κριση του καθενα ειναι, δεν προκειται να αχρηστευθει ξαφνικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ελπιζω να παρουσιαστει μια συσκευη με FP2 ,διοτι το Ν82 τελικα δεν....

 

Ε, αυτό λίγο-πολύ το ξέραμε.

Το Ν78 ίσως???? :confused:

 

Ας ελπίσουμε ότι σύντομα θα ανακοινωθεί κάτι με FP2 και ίσως - γιατί όχι - σε συνδυασμό με το πολυαναμενόμενο Touch UI.

 

Bump του θεματος :rolleyes:

 

Τελικα παρουσιαστηκαν συσκευες,οχι ομως σε συνδιασμο με touch :p

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...