Jump to content

Blogs: Απορίες, ερωτήσεις κτλ


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι πιο μικρό και το θυμάται κάποιος πιο εύκολα ;).Σημαντικό ρόλο παίζει και το περιεχόμενο που έχει το blog σου.:)

 

Σε ευχαριστώ και πάλι... Κοίτα για το περιεχόμενο δεν ανησυχώ... Έχω άτομα που το διαβάζουν συστηματικά απλά δεν έχουν κι αυτοί λογαριασμό για να γίνουν αναγνώστες του επίσημα... Απλά ψάχνω τρόπο να το κάνω "διάσημο"

σε άλλους χρήστες του blogspot!

Thanks,

Domenico!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ... Μια ακόμα ερώτηση... Πως μπορώ να βρω άλλα ελληνικά blogs? Πατάω να πάει στο επόμενο αλλά ένα ελληνικό δεν βρίσκω ποτέ... Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα ψάχνω ανά χώρα, κατηγορία κτλ ?

Thanks και πάλι!

 

Για άλλα ελληνικά μπλογκς θα πρέπει να κάνεις αναζήτηση από την google από την επιλογή που έχει επάνω και γράφει "ιστολόγια".

Δώσε κάποιες λέξεις κλειδιά και θα σου βγάλει κάποια ιστολόγια (μπλογκς).

Link to comment
Share on other sites

Για άλλα ελληνικά μπλογκς θα πρέπει να κάνεις αναζήτηση από την google από την επιλογή που έχει επάνω και γράφει "ιστολόγια".

Δώσε κάποιες λέξεις κλειδιά και θα σου βγάλει κάποια ιστολόγια (μπλογκς).

 

thanks... :happy::happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο σχετικό θέμα ήδη, αλλά πως γίνεται να κάνω το blog μου πιο δημοφιλές? Εδώ και πόσους μήνες ο μόνος υποστηρικτής του είμαι εγώ. Εν το μεταξύ δεν ξέρω πως μπορώ να βρω ελληνικά blog άλλων ώστε να γίνω υποστηρικτής εγώ...

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

 

Τα περισσοτερα ελληνικα blogs αναφερονται στο http://sync.gr/

 

Υπαρχει συνεχης ανανεωση για καθε νεα αναρτηση, γινε μελος ψαξ' το λιγο και θα βρεις τα παντα.

 

Τωρα για να γινει "διασημο" το blog θελει μια "μπινια" που συνηθως κανουν απλα αφηνεις comments 10000000000+ blogs, βαζεις και στο δικο σου link απο αυτα που διαβαζεις πολυ.... απο "ευγενεια" βαζουν και οι αλλοι "bloggers" το δικο σου και σιγα σιγα το link μπορει να γινει ευκολα προσβασιμο σε ολους τους επισκεπτες των blogs που σε εχουν.

 

Παντως οπως ειπε και ο johnthegreek το κυριοτερο ρολο για να διαβασει καποιος και να μεινει σε ενα blog ειναι το περιεχομενο. ;)

 

Καλη συνεχεια μονο μεινε μακρυα απο τους BLOGGERS... γιατι αργα η γρηγορα θα καταντησεις ενας με αυτους (αποψη μου παντα)!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα ελληνικα blogs αναφερονται στο http://sync.gr/

 

Υπαρχει συνεχης ανανεωση για καθε νεα αναρτηση, γινε μελος ψαξ' το λιγο και θα βρεις τα παντα.

 

Τωρα για να γινει "διασημο" το blog θελει μια "μπινια" που συνηθως κανουν απλα αφηνεις comments 10000000000+ blogs, βαζεις και στο δικο σου link απο αυτα που διαβαζεις πολυ.... απο "ευγενεια" βαζουν και οι αλλοι "bloggers" το δικο σου και σιγα σιγα το link μπορει να γινει ευκολα προσβασιμο σε ολους τους επισκεπτες των blogs που σε εχουν.

 

Παντως οπως ειπε και ο johnthegreek το κυριοτερο ρολο για να διαβασει καποιος και να μεινει σε ενα blog ειναι το περιεχομενο. ;)

 

Καλη συνεχεια μονο μεινε μακρυα απο τους BLOGGERS... γιατι αργα η γρηγορα θα καταντησεις ενας με αυτους (αποψη μου παντα)!! :)

 

Τι εννοείς θα καταντήσω ένας από αυτούς...? με την έννοια ότι είναι εθιστικό?

Link to comment
Share on other sites

Στειλε το blog σου στο troktiko..συχνα πυκνα αναφερουν αλλα blogs..εκει σιγουρα θα γινει γνωστο και θα εχεις επισκεψιμοτητα αν υπαρχει κατι ενδιαφερον....
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Στειλε το blog σου στο troktiko..συχνα πυκνα αναφερουν αλλα blogs..εκει σιγουρα θα γινει γνωστο και θα εχεις επισκεψιμοτητα αν υπαρχει κατι ενδιαφερον....

 

thanks! :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς θα καταντήσω ένας από αυτούς...? με την έννοια ότι είναι εθιστικό?

 

Οτι μεσα στην "blogοσφαιρα" υπαρχει μεγαλη υποκρισια και παραπληροφορηση και παρα πολλοι αποτυχημενοι wanna be δημοσιογραφοι το παιζουν Τριανταφυλλοπουλοι του διαδικτυου. Ασε που οπου σταθουν και οπου βρεθουν αναφερουν πως ειναι "bloggers"...:rolleyes::rolleyes:

 

Τελος παντων αποψη μου ολα αυτα και σιγουρα δεν μιλαω για ολους, αλλα για μια μεγαλη μαζα που τον τελευταιο καιρο συνεχως αυξανεται!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά μια μόδα τα blogs. Στην ουσία είναι ένας τρόπος να φτιάξει site στο internet μέχρι και ο πιο ανίδεος. Δεν είναι κάτι καινούριο ή κάτι διαφορετικό.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Εχω ενα blog απο google,(blogger) και περα απο διαφορες εικαστικες μεθοδους που εχει απο μονο του θα ηθελα να ξερω αν υπαρχουν τροποι να βαζεις φωτογραφιες και χρωματα δικα σου για παραδειγμα στο background,αν μπορεις να βαλεις επικεφαλιδα καποιο αρχειο που ειναι φτιαγμενο απο εσενα με δικια σου γραμματοσειρα κτλ κτλ.

ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?

ΠΩΣ?

ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΙΔΕΕΣ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Δημιουργησα ενα blog (blogspot) χθες και βρηκα καπου να βαλω like button κατω απο τις δημοσιευσεις...στο σαιτ που το βρηκα λεει να βρω αυτο:<data:post.body/> και δεν υπαρχει πουθενα μεσα στην επεξεργασια...ξερει κανεις τι μπορω να κανω?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

για να στειλεις κατι στο τροκτικο, τι διαδικασια ακολουθεις? ειτε νεα ειδηση, ειτε απαντηση?

 

Νομιζω, στελνεις mail στη διευθυνση επικοινωνιας, με το περιεχομενο (κειμενο) της ειδησης που εχεις και αναλογως αν τους αρεσει και εχει περαση το δημοσιευουν ή οχι.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...