Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6288


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 839
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ayto einai meionekthma omws ... kathe fora na ksanakaneis oles tis ruthmiseis apo thn arxh ... ! :(

 

Μα δε γίνεται αλλιώς, αφού κάθε θέμα εφαρμόζει τα δικά του

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

na rwtisw k egw kati eriksa mia grigori matia stis 32 selides tou thematos den eida kati sxetiko ... Yparxei kapoios tropos etsi wste otan allazeis thema sto 6288 na min allazoun oi rithmiseis ixou klhshs ixou minimatos ktl pou eixes kanei k sto proigoumeno thema ? i tha prepei na ta ksanakaneis ola apo thn arxh kathe fora ?!!!! :worry:

 

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι επεξεργασια των θεματων που

χρησιμοποιεις περισσοτερο με τoυ Series 40 Theme Studio 2.2 ,βαζοντας

τους ηχους της αρεσκειας σου

http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/7e78403b-ce27-42c3-ba3c-d8629da7622a/Nokia_Series_40_Theme_Studio.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμισα σε 6.1 το 6288 μου αλλα εχασα τα ελληνικα. Το ειχα παρει απο το πλαισιο το κινητο σκετη συσκευη χωρις συνδεση. Σε τηλεφωνα που εκανα η alpha copy με παραπεμπει στο πλαισιο και το πλαισιο στην alpha copy....Τι κανω τώρα???????????:( :( :( :(
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμισα σε 6.1 το 6288 μου αλλα εχασα τα ελληνικα. Το ειχα παρει απο το πλαισιο το κινητο σκετη συσκευη χωρις συνδεση. Σε τηλεφωνα που εκανα η alpha copy με παραπεμπει στο πλαισιο και το πλαισιο στην alpha copy....Τι κανω τώρα???????????:( :( :( :(

 

Πας στη ΝΟΚΙΑ και ΑΠΑΙΤΕΙΣ να φτιαχτεί το τηλέφωνο με ελληνικά εφ όσων έχει ακόμη εγγύηση. Αλλά και να μην το δέχονται, έτσι, (κακώς βέβαια) μπορείς να το φτιάξεις στα ελληνικά με 15Ε;)

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Πας στη ΝΟΚΙΑ και ΑΠΑΙΤΕΙΣ να φτιαχτεί το τηλέφωνο με ελληνικά εφ όσων έχει ακόμη εγγύηση. Αλλά και να μην το δέχονται, έτσι, (κακώς βέβαια) μπορείς να το φτιάξεις στα ελληνικά με 15Ε;)

20 euro den einai?

Link to comment
Share on other sites

20 euro den einai?

 

Παίζει... Στο Σύνταγμα μπορεί να πάρουν 20, στη Βουλιαγμένη επειδή είναι κεντρικά μπορεί και 30... Πάντως φίλος που το πήγε σε κατάστημα στη Ν.Σμύρνη έδωσε 15Ε...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

EΠΕΙΔΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ 6288,ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΓΕΡΜΑΝΟ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΝΕ ΠΟΛΛΑ.ΛΕΤΕ ΝΆΛΗΘΕΥΕΙ?ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟ 6280 ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΣΤΟ SLIDE ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΝΟΚΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.:cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

EΠΕΙΔΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ 6288,ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΓΕΡΜΑΝΟ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΝΕ ΠΟΛΛΑ.ΛΕΤΕ ΝΆΛΗΘΕΥΕΙ?ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟ 6280 ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΣΤΟ SLIDE ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΝΟΚΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.:cry: :cry: :cry:

Πράγματι το σλαιντ μετα απο καιρο τριζει και ανοιγει και δυσκολα.σα να θελει λαδωμα ενα πραγμα....
Link to comment
Share on other sites

den ginete kati allo;:( afou sto n93 mporeis na tο alakseis me allagi τοu product code!οpios kserei to product code as mou to pei ligo!!

το 6288 έχει ασφάλεια ΒΒ5.Αυτό το παθα κι εγώ μετά από αναβάθμιση και δεν γινόταν να το αλλάξω,ενώ στο 3250 της μητέρας μου που δεν είχε(εξού και το N93)το παθα και εκεί και έκανα αυτό με το product code!!!Αν όμως δεν πείθεσαι και θες να δοκιμάσεις,το product code του 6288 είναι το 0539846.Και γράφε ελληνικά σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η 3G κάμερα έχει καλή ανάλυση..?Γιατί είναι τόσο μικρή σε σχέση με τις άλλες π.χ στο 7390..?

Βασικά δεν την έχω δοκιμάσει αλλά νομίζω το μέγεθος δεν μετράει.Πάντως αν εννοείς πώς είναι τα χρώματα,μπορώ να σου πω πως προσφέρει ό,τι και μια κανονική VGA κάμερα!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του Νόκια 6288,μ'αρέσει αρκετά σαν τηλέφωνο αλλά έχει παρουσιάση αρκετά προβληματάκια.1Ενεργοποιώ αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου και δεν κλειδώνει.2]Ενεργοποιώ την κάμερα για λήψη φώτο και λέει ο χειρισμός απέτυχε. και 3]Στην αναπαραγωγή βίντεο ξάνα λέει ο χειρισμός απέτυχε.Μετά απο όλα αυτά τι να πώ αφού το τηλ. το αγόρασα καινούργιο.
Link to comment
Share on other sites

paidia opios mporei as apantisi grigora ekana anavathmisi kai exesa ta ellinika kai exo aglika tora pos to diorthono?

 

Πηγαινε σε ενα νοκια κλαμπ και θα στο φτιαξουν τσαμπα τοποθετωντας v6.1 με ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω εγγραφή της τρέχουσας συνομιλίας; ( δηλαδή όταν μιλάς με κάποιον να ενεργοποιήσεις την ηχητική εγγραφή - το έχει κάνει κανείς; γίνεται; )
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω εγγραφή της τρέχουσας συνομιλίας; ( δηλαδή όταν μιλάς με κάποιον να ενεργοποιήσεις την ηχητική εγγραφή - το έχει κάνει κανείς; γίνεται; )

 

Φυσικα γινεται, ενω μιλας πατα ''επιλογες'' >> ''εγγραφη"" ειναι ενατο στην λιστα που θα σου βγαλει οταν πατησεις επιλογες

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του Νόκια 6288,μ'αρέσει αρκετά σαν τηλέφωνο αλλά έχει παρουσιάση αρκετά προβληματάκια.1Ενεργοποιώ αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου και δεν κλειδώνει.2]Ενεργοποιώ την κάμερα για λήψη φώτο και λέει ο χειρισμός απέτυχε. και 3]Στην αναπαραγωγή βίντεο ξάνα λέει ο χειρισμός απέτυχε.Μετά απο όλα αυτά τι να πώ αφού το τηλ. το αγόρασα καινούργιο.

 

Δοκιμασε και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που άκουγα μουσικουλα στο διάλλειμμα ξαφνικά σταμάτησε να ακούγεται, ενώ στην οθόνη έδειχνε ότι το τραγούδι συνεχίζει να παίζει...

 

Λεω ας το κλείσω και να το ξανανοίξω. Το ανοίγω παίζει για καμιά 2-3 δευτερόλεπτα και μετά τίποτα, δεν ξαναέπαιξε ποτέ...

 

Ο μονος ήχος που ακούγεται είναι όταν ξεκλειδώνω και κλειδώνω το πληκρολογιο. Δεν φταίει ο music player, γιατι παίζει κανονικά χρησιμοποιόντας τα ακούστικα...Να σημειωθεί ότι δεν εχω πειραζει το ισοσταθμιστή.

 

1)Ποιος είναι ο κωδικός για επαναφορά εργ. ρυθμίσεων?

2)κατά τη γνώμη σας τη μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω εγώ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηθελα αν ρωτησω κατι ..

εχω εδω και περιπου ενα χρονο το 6270 αλλα σκευτομαι απο καιρο να το αλλαξω με ενα 6288...

θελω να ρωτησω τις διαφορες οποιος τις ξερει οχι απο τα χαρτια αλλα και απο τη ψρηση που εχετε κανει...

ακομα επειδη δεν τρελενομαι για 3g δεν διαλεγω το 6280 --εχει το 6280 τα ιδια χαρακτηριστικα με το 6288??

 

ευχαριστω προκαταβοληκα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω εγγραφή της τρέχουσας συνομιλίας; ( δηλαδή όταν μιλάς με κάποιον να ενεργοποιήσεις την ηχητική εγγραφή - το έχει κάνει κανείς; γίνεται; )

 

Φυσικα γινεται, ενω μιλας πατα ''επιλογες'' >> ''εγγραφη"" ειναι ενατο στην λιστα που θα σου βγαλει οταν πατησεις επιλογες

 

Οκ, ευχαριστώ! Αυτο το εκνευριστικό beep κάθε 5 δευτερόλεπτα είναι δυνατό να οριστεί να χτυπά πιο σπάνια (π.χ. κάθε 30 δευτερόλεπτα) ή να απενεργοποιηθεί τελείως;

Link to comment
Share on other sites

Oxi ειναι για να υπενθυμιζει στον αλλον οτι τον γραφεις...λογω προσωπικων δεδομενων....

 

Εκεί που άκουγα μουσικουλα στο διάλλειμμα ξαφνικά σταμάτησε να ακούγεται, ενώ στην οθόνη έδειχνε ότι το τραγούδι συνεχίζει να παίζει...

 

Λεω ας το κλείσω και να το ξανανοίξω. Το ανοίγω παίζει για καμιά 2-3 δευτερόλεπτα και μετά τίποτα, δεν ξαναέπαιξε ποτέ...

 

Ο μονος ήχος που ακούγεται είναι όταν ξεκλειδώνω και κλειδώνω το πληκρολογιο. Δεν φταίει ο music player, γιατι παίζει κανονικά χρησιμοποιόντας τα ακούστικα...Να σημειωθεί ότι δεν εχω πειραζει το ισοσταθμιστή.

 

1)Ποιος είναι ο κωδικός για επαναφορά εργ. ρυθμίσεων?

2)κατά τη γνώμη σας τη μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω εγώ?

 

Ευχαριστώ

12345 αν δεν τον εχεις αλλαξει

 

παιδια ηθελα αν ρωτησω κατι ..

εχω εδω και περιπου ενα χρονο το 6270 αλλα σκευτομαι απο καιρο να το αλλαξω με ενα 6288...

θελω να ρωτησω τις διαφορες οποιος τις ξερει οχι απο τα χαρτια αλλα και απο τη ψρηση που εχετε κανει...

ακομα επειδη δεν τρελενομαι για 3g δεν διαλεγω το 6280 --εχει το 6280 τα ιδια χαρακτηριστικα με το 6288??

 

ευχαριστω προκαταβοληκα!!!!

Αλλαξε το με 6288 καμια σχεση με το 6270 και πολυ πιο μικρο σε ογκο

Link to comment
Share on other sites

οσο αναφορα την ποιοτητα σε σχεση με το 6270 το οποιο ειναι αλουμινενιο και σχεδον αμεσως κανει βαθουλοματα??

απο ποιοτητα ηχου τι λεει ??καλα σιγουρα δεν ειναι σαν το 6270 με τα 2 ηχεια αλλα εχει στο πλαι ηχειο ιη βγενει απο το ακοστικο??(lol)

το μονο που με χαλαει ειναι το 6mb εσωτερικη μνημη ενω το 6270 εχει 9 οχι οτι ειναι τρελη διαφορα αλλα εχω βαρε8ει να προσπα8ουν να μου στειλουν κατι μεσο bluetooth Και να πρεπει συνεχεια να τα μεταφερω στην καρτα μνημης!!

 

κατι αλλο που διαβασα εχουν πολλοι προβλημα με το λειτουργικο...

και το 6270 οταν ειχε βγει ειχε προβληματα απο οτι ειχα διαβασει αλλα οχι τοσα οσα διαβασα σε αυτο το threat...

ενα ειναι σιγουρο οτι μαρκα και να παρεις ειναι τι σου τυχει και καλυτερη ειναι απο πλευρα ποιοτητας αυτη που εχει το μικροτερο ποσοσστο προβληματων...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...