Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6288


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν εχω πιστει ακομα οτι εχει καμερα μπροστα? Αυτο μπροστα δεν ειναι ο αισθητηρας που εχουν τα νοκια?

Κι όμως είναι κάμερα, η οποία βέβαια είναι μόνο για βίντεο-κλήσεις

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 839
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι δεν εχω πιστει ακομα οτι εχει καμερα μπροστα? Αυτο μπροστα δεν ειναι ο αισθητηρας που εχουν τα νοκια?

καμερα ειναι!

ενεργοποίησε το 3g κανε μια βίντεο-κλήση για να πιστής!

Link to comment
Share on other sites

στην ΤΙΜ 5 € μονο για καταλογο η

7 € για εικονες video ktl

αλλα οχι τα sms (εκανα λαθος)

το κανει και ο γερμανος αλλα μονο του καταλογου δεν ξερω ποσο

 

Σιγουρα παντως θα μπορουμε και εμεις να το κανουμε αφου μπορουν αλλοι...;) Παντως απο νοκια σε υπολογιστη πιστευω οτι θα μπορεσω να το βρω και να το κανω.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πως το D500 έχει κάποια εφαρμογή γα χρήση με Η/Υ. Έχεις δει αν κάνει συγχρονισμό με το Outlook; Αν γίνεται, τότε μπορείς άνετα να μεταφέρεις τις επαφές σου από το παλιό στο νέο κινητό. Πρόσεξε όμως αν έχουν οριστεί σωστά οι τύποι των τηλεφώνων (πχ εργασίας, οικίας κινητό κλπ).
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πως το D500 έχει κάποια εφαρμογή γα χρήση με Η/Υ. Έχεις δει αν κάνει συγχρονισμό με το Outlook; Αν γίνεται, τότε μπορείς άνετα να μεταφέρεις τις επαφές σου από το παλιό στο νέο κινητό. Πρόσεξε όμως αν έχουν οριστεί σωστά οι τύποι των τηλεφώνων (πχ εργασίας, οικίας κινητό κλπ).

 

To εχει κανει ενας φιλος με το Outlook αλλα τι να το κανεις αν δεν μπορεις (γιατι δεν μπορεσε) να κανεις και το αντιστροφο,απο τον υπολ στο κινητο!

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

To εχει κανει ενας φιλος με το Outlook αλλα τι να το κανεις αν δεν μπορεις (γιατι δεν μπορεσε) να κανεις και το αντιστροφο,απο τον υπολ στο κινητο!

Φίλε άπαξ και οι επαφές περάσουν στο Outlook δεν έχεις πρόβλημα. Εφόσον είναι αποθηκευμένες εκεί, υπάρχει εφαρμογή συγχρονισμού στο Nokia PC Suite και στέλνεις μέσω αυτής τις επαφές (αλλά και σημειώσεις και ημερολόγιο) από το pc στο κινητό σου :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι..?Το κινιτό έχει περίπου 5mb εσωτερική μνήμη.Αν επιχειρήσω να στείλω π.χ ένα τραγούδι ή ένα βίντεο παραπάνω από 5 π.χ 7 θα το δεχθεί και θα το αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης..?Μία φίλη μου έχει το 7390 και όταν γεμίζει η μνήμη του κινητού, τα λήφθεντα αρχεία αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι..?Το κινιτό έχει περίπου 5mb εσωτερική μνήμη.Αν επιχειρήσω να στείλω π.χ ένα τραγούδι ή ένα βίντεο παραπάνω από 5 π.χ 7 θα το δεχθεί και θα το αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης..?Μία φίλη μου έχει το 7390 και όταν γεμίζει η μνήμη του κινητού, τα λήφθεντα αρχεία αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης...

ολα πανε στην καρτα μνημης.

δεν ειναι οπως αλλα κινητα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα..?Γιατί στο 6280 νομίζω οτι δεν γίνεται..!

 

Πράγματι.

Δεν υπάρχει ή τουλάχιστον δεν έχω καταφέρει να εντοπίσω κάποιον τρόπο ώστε να αποθηκεύονται τα ληφθέντα αρχεία στην κάρτα μνήμης στα 6270 και 6280.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το thread του 6288 πρέπει επιτέλους να γίνει επισημασμένο;

 

Λίγο off topic αλλά είπα να ρωτήσω :O

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι.

Δεν υπάρχει ή τουλάχιστον δεν έχω καταφέρει να εντοπίσω κάποιον τρόπο ώστε να αποθηκεύονται τα ληφθέντα αρχεία στην κάρτα μνήμης στα 6270 και 6280.

 

Γίνεται και στο 6280. Και λογικά και στο 6270 ισχύει το ίδιο. Αν το αρχείο είναι μεγαλύτερο του ελεύθερου χώρου στη μνήμη του τηλεφώνου περνά απευθείας στην κάρτα. Αν είναι μικρότερο απλώς πάει στα ληφθέντα αρχεία στη μνήμη του τηλεφώνου...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και στο 6280. Και λογικά και στο 6270 ισχύει το ίδιο. Αν το αρχείο είναι μεγαλύτερο του ελεύθερου χώρου στη μνήμη του τηλεφώνου περνά απευθείας στην κάρτα. Αν είναι μικρότερο απλώς πάει στα ληφθέντα αρχεία στη μνήμη του τηλεφώνου...

 

Αυτό γίνεται στο 7390 που έχει μία φίλη μου...Άρα λογικά και στο 6288,6280,6270.Αλλά δεν μου απάντήσατε εφαρμογές παιχνίδια και τέτοια πέρνει..?Αν ναι, στείλτε κανένα link να δω κι εγώ...:)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται και μάλιστα χωρίς εγκατάσταση, απλά κάνεις αντιγραφή σε ένα φάκελο στην κάρτα μνήμης και το τρέχεις απευθείας. Εφαρμογές και παιχνίδια εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=90922

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Άντε άντε το thread αναβαθμίστηκε :) Επιτέλους έγινε σεσημασμένο εεεεε επισημασμένο ήθελα να πω :lol: :lol: :p
Link to comment
Share on other sites

Άντε άντε το thread αναβαθμίστηκε :) Επιτέλους έγινε σεσημασμένο εεεεε επισημασμένο ήθελα να πω :lol: :lol: :p

 

Βασικά εγώ θα πρότεινα αφού τα 6280 και 6288 είναι τα ίδια σχεδον τουλάχιστον σε επίπεδο firmware καλο θα ήταν να έχουν ένα κοινό thread... Αλλά και έτσι δεν είναι και άσχημα :p

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και στο 6280. Και λογικά και στο 6270 ισχύει το ίδιο. Αν το αρχείο είναι μεγαλύτερο του ελεύθερου χώρου στη μνήμη του τηλεφώνου περνά απευθείας στην κάρτα. Αν είναι μικρότερο απλώς πάει στα ληφθέντα αρχεία στη μνήμη του τηλεφώνου...

 

Ένας φίλος μου προσπάθησε να μου στείλει ένα αρχείο 10ΜΒ,στο 6270,μέσω bluetooth,αλλά κάτι τέτοιο δεν κατέστη δυνατό,παρόλο που είχα ελεύθερο χώρο στην κάρτα μνήμης.

Στο 6288,η αποθήκευση γίνεται αυτόματα στην κάρτα μνήμης ή απαιτούνται κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου προσπάθησε να μου στείλει ένα αρχείο 10ΜΒ,στο 6270,μέσω bluetooth,αλλά κάτι τέτοιο δεν κατέστη δυνατό,παρόλο που είχα ελεύθερο χώρο στην κάρτα μνήμης.

Στο 6288,η αποθήκευση γίνεται αυτόματα στην κάρτα μνήμης ή απαιτούνται κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις;

 

6280 και 6288 που έχω δουλέψει πάει αυτόματα... Μόλις δει ότι δεν χωράει στη μνήμη του τηλεφώνου το πετάει στην κάρτα. Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

6280 και 6288 που έχω δουλέψει πάει αυτόματα... Μόλις δει ότι δεν χωράει στη μνήμη του τηλεφώνου το πετάει στην κάρτα. Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα

 

Ναι και μενα το ιδιο αν ειναι μεγαλο το αρχειο το περναει στην καρτα.:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε 1-2 μέρες θα το έχω στα χέρια μου.Πόση ώρα θα το φορτίσω..?Πείτε μου όλη τη διαδικασία...:) :) :)

Αντε με το καλο :)

Πείτε μου όλη τη διαδικασία...:) :) :)

Η διαδικασια ειναι απλη : Το βαζεις στην πριζα ,φορτιζει και εισαι ετοιμος μολις φορτισει.

Λογικα η μπαταρια δεν θα ειναι εντελως αποφορτισμενη .

Ακολουθησε 3 πληρεις φορτισεις εκφορτισεις .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο :)

 

Η διαδικασια ειναι απλη : Το βαζεις στην πριζα ,φορτιζει και εισαι ετοιμος.

Ακολουθησε 3 πληρεις φορτισεις εκφορτισεις .

 

Πόση ώρα εννοώ..!:) :)

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο :)

 

Η διαδικασια ειναι απλη : Το βαζεις στην πριζα ,φορτιζει και εισαι ετοιμος.

Ακολουθησε 3 πληρεις φορτισεις εκφορτισεις .

 

Ευχαριστώ.Πιστεύω ότι έκανα καλά που το πήρα.Πόση ώρα εννοώ..!:) :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.Πιστεύω ότι έκανα καλά που το πήρα.Πόση ώρα εννοώ..!:) :)

 

Ειπαμε : μολις φορτισει εισαι ετοιμος :)

 

Τα σχετικα με 12ωρα κλπ ισχυαν σε παλιοτερες μπαταριες ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...