Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6288


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 839
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει μηπως τροπος να βγαλουμε τα χερια της νοκια οταν το κινητο ανοιγει???Τα μισω γιατι εβαλα θεμα των windows xp και εγινε το κινητο σαν Η/Υ και μονο αυτο το χαλαει!

Mπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιο θέμα που εμπεριέχει γραφικό ανοίγματος και κλεισίματος του κινητού. Το ίδιο μπορείς να κάνεις και για τους ήχους. Άμεσα δεν μπορεί να γίνει από το κινητό, όμως μέσω του Nokia Theme Creator γίνεται :)

Link to comment
Share on other sites

33θέματα για το κινητό μας και κινούμενα γραφικά...

αν και ήδη οι περισσότεροι θα τα έχετε μπορείτε να κατεβάσετε τα καλύτερα απο αυτα εδώ(ελπίζω να μην παραβιάζω κάποιο νόμο του site

αν κάνω κατι τέτοιο παρακαλώ να διαγραφει το μηνυμά μου χωρίς προειδοποίηση.Τα θέματα είναι freeware όλα)

 

http://rapidshare.com/files/25469178/themes_6288.rar

Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το νέο Νόκια 6280:D

Όπως και με το Νόκια 6230, εγίνε 6230ι...

Και ποια είναι η διαφορά του Νόκια 6288 με του Νόκια 6280;:rolleyes:

 

 

Πρώτο μου ποστ εδώ και καλώς σας βρήκα :p

Μάλλον το συγκεκριμένο τόπικ είναι κάπως παλιό αλλά παρόλα αυτά θα δώσω κι εγώ μιαν απάντηση μιας και το νέο μου κινητό εδώ και 4 μήνες είναι το 6288.

Προσωπικά μιλώντας πάντα, είναι το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ. Και το ακριβώς προηγούμενο που είχα (και ακόμα έχω στο συρτάρι) είναι το 6681.

 

Τι να πρωτοαναφέρω γι' αυτό το κινητό; η καλύτερη ποιότητα οθόνης που είδα ποτέ σε Νόκια κινητό (εξαιρείται το Ν80) και πάρα μα πάρα πολύ καλή ποιότητα ήχου... πλέον στο συρτάρι μπήκε και το iriver mp3 player μου μιας και το αντικατέστησα πλήρως με το 6288.

 

Ως στιγμής δεν έχει βρεθεί κινητό που θα με κάνει να πω, ναι, αξίζει να το αντικαταστήσω. Τα μοναδικά χρήματα που έδωσα ποτέ για κινητό και δεν τα λυπήθηκα. Αντιθέτως...

 

Πλήρως ευχαριστημένος με όλες τις λειτουργίες, εκτός από:

-το ότι δεν υποστηρίζει το flash lite

-δεν έχει forward & rewind στο βίντεο

-Δεν μπορεί κανείς να φτιάξει playlists παρά μόνο να διαλέξει φάκελο από όπου ο player θα παίξει τα τραγούδια. Βέβαια μετά μπορεί να κάνει shuffle ή repeat ενός κομματιού ή όλων.

 

Το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ και με 290€ που το πήρα από το e-shop.gr. Άλλα Νόκια κινητά -όπως το απογοητευτικό 6681- δεν μπορούν καν να σταθούν δίπλα του.

 

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα σε αυτο το κινητο μου αρεσε το style Του. Ειναι γενικα πιο κομψο πιο επισημα.Καποια αλλα κινητα της Νοkia ειναι πιο "παιχνιδιαρικα"
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλώς σας βρήκα σε αυτό το φόρουμ!

πρόσφατα μου χάλασε το παλιό (3 χρόνια) se k700i που είχα και αν και θα το φτιάξω στο service σκέφτομαι να πάρω ένα καινουργιο. το και νουργιο θα είναι νοκια κατα προτίμηση αφου τα θεωρώ αρκετά αξιόπιστα και λειτουργικά με σταθερό software (και από εμπειρια με νοκια) κλπ, σε αντίθεση με τα se (αυτά που είχα τουλάχιστον) τα οποία είχαν αρκετα ασταθες λειτουργικό και λίγη αξιοπιστία!

Τελοσπάντων μετα από μικρή έρευνα κατέληξα στο nokia 6288 μιας και έχει πολυ καλά χαρακτηριστικά (κάμερα, οθόνη κλπ) και πολές δυνατότητες. Μετά και από την απίεσκεψη στο φορουμ προβληματίστηκα για την ποιότητα κατασκευής και το μηχανισμό slide. Είναι όντως τόσο χάλια που να μην αξίζει καν το κινητο? Το συγκεκριμένο το προτιμώ αφου πιστεύω λόγω δυνατοτήτων και χαρακτηριστικών θα "κρατήσει" στο χρόνο (αφου είναι κ 3g) με προοπτική να το αλλάξω σε 2-3 χρόνια.

Επειδή ακόμα ψάχνω μήπως μπορεί κανείς να προτείνει και κανένα άλλο στην ίδια τιμή πάνω κάτω? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλη επιλογη το 6288 αξιζει για τα λεφτα του,η ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη,οσο για το slide δεν υπαρχει καποιο σοβαρο προβλημα που να σε ενοχλει ειναι μια χαρα.
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του νόκια 6288.Υπάρχει ένα πρόβλημα.Ενώ το κινητό είναι φορτισμένο {γεμάτη η μπαταρία} πολλές φορές κλείνει όταν κάνω κλήση, μένει απο μπαταρία.

3 μηνών κινητό είναι.Γνωρίζει με το σχετικό θέμα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι,

μπορεί να μας πέι κάποιος τι μορφή έχει ο τηλεφωνικός κατάλογος;

δηλαδή μπορεί να αποθηκεύσει 2-3 τηλέφωνα σε κάθε επαφή;

και μπορεί να αποθηκεύσει και άλλα στοιχεία όπως email διευθύνσεις κλπ;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο κινητό μας μπαίνει κάποιο πρόγραμμα πλοηγήσεις ?

όπως ΤΟΜ ΤΟΜ η Destinator ND

 

Οχι...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι,

μπορεί να μας πέι κάποιος τι μορφή έχει ο τηλεφωνικός κατάλογος;

δηλαδή μπορεί να αποθηκεύσει 2-3 τηλέφωνα σε κάθε επαφή;

και μπορεί να αποθηκεύσει και άλλα στοιχεία όπως email διευθύνσεις κλπ;

 

εννοείται!! :cool:

Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Kalimera se oli ti parea . exo k ego ena 6288, to monadiko mou provlima ine oti, ama xrisimopio to bluetooth gia na milo (bluetooth ine to universal tis motorola) i grammi klini meta apo peripou 20-30 deut. ti prepi na koitakso gia na to epiliso

 

thanx guys

Link to comment
Share on other sites

τελικά αγόρασα το nokia 6288 από το eshop και το παρέλαβα χθες

 

απ' ότι κατάλαβα το κινητό έρχεται από γερμανία (συσκευασία και γερμανικό user's guide) αλλά έχει ελληνικό μενού και περιέχει και ελληνικό βιβλιαράκι (σαν φωτοτυπημένο-οχι πρωτότυπο) Η συσκευασία ήταν σφραγγισμένη και άθικτη

έχει κάποια διαφορά;;

Link to comment
Share on other sites

τελικά αγόρασα το nokia 6288 από το eshop και το παρέλαβα χθες

 

απ' ότι κατάλαβα το κινητό έρχεται από γερμανία (συσκευασία και γερμανικό user's guide) αλλά έχει ελληνικό μενού και περιέχει και ελληνικό βιβλιαράκι (σαν φωτοτυπημένο-οχι πρωτότυπο) Η συσκευασία ήταν σφραγγισμένη και άθικτη

έχει κάποια διαφορά;;

 

 

Παιδες εχουμε προσβαση με NON STOP για FREE Internet σε sites με το 6288? :O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Χθες το πήρα το κινητό, όλα οκ μέχρι στιγμής...

Εκτός από ένα κουλό που μου είπαν στη vodafone.

Για μια βδομάδα, δε πρέπει να μιλήσω πάνω από μισή ώρα, γιατί αν εντοπίσω κάτι λάθος στη λειτουργία του, και θέλω να το αντικαταστήσω, αν έχω υπερβεί το μισάωρο δε θα ισχύει η εγγύηση.

 

Το έχει ξανακούσει κανείς σας;

i've got 2 colours in my head...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Χθες το πήρα το κινητό, όλα οκ μέχρι στιγμής...

Εκτός από ένα κουλό που μου είπαν στη vodafone.

Για μια βδομάδα, δε πρέπει να μιλήσω πάνω από μισή ώρα, γιατί αν εντοπίσω κάτι λάθος στη λειτουργία του, και θέλω να το αντικαταστήσω, αν έχω υπερβεί το μισάωρο δε θα ισχύει η εγγύηση.

 

Το έχει ξανακούσει κανείς σας;

:lol: :lol: :lol: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :chair: :chair: :chair:

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο θα ακουσουμε....το κινητό μπορείς να το χρησιμοποιήσεις όσο εσύ θέλεις εννόειται?δηλαδή πουλάνε κινητά που αν μιλήσεις πάνω απο μισή ωρα την μέρα βγαίνει από την εγγύηση??έλεος....
Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Χθες το πήρα το κινητό, όλα οκ μέχρι στιγμής...

Εκτός από ένα κουλό που μου είπαν στη vodafone.

Για μια βδομάδα, δε πρέπει να μιλήσω πάνω από μισή ώρα, γιατί αν εντοπίσω κάτι λάθος στη λειτουργία του, και θέλω να το αντικαταστήσω, αν έχω υπερβεί το μισάωρο δε θα ισχύει η εγγύηση.

 

Το έχει ξανακούσει κανείς σας;

 

Τι άλλο θα ακουσουμε....το κινητό μπορείς να το χρησιμοποιήσεις όσο εσύ θέλεις εννόειται?δηλαδή πουλάνε κινητά που αν μιλήσεις πάνω απο μισή ωρα την μέρα βγαίνει από την εγγύηση??έλεος....

 

Exω ακούσει και εγω κατι . Δεν ξερω αν ισχύει αλλα ειναι ΜΟΝΟ για την περίπτωση ολικής αντικατάστασης και οχι θέμα εγγύησης.

εχει μια λογική (δεν την υιοθετώ όμως) μπορούν να σου πουν μίλησες πέντε ώρες και το έφερες εδώ(τη πρόβλημα έχεις αφου μιλάς τόσες ώρες)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας....Συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει η ερωτηση αλλα δεν διαβασα ολα τα post....Το 6288 το βρηκα στο e-shop και το λεει Nokia 6288 3G Black στα χαρακτηριστικα του δεν εχει ραδιοφωνο ουτε και στα site της Nokia Αγγλικο και Ελληνικο...Το θεμα ειναι οτι εχει αυτο το κινητο ραδιο;Η' ακομα καλυτερα μπας και εχει βγει καμια εκδοση χωρις ραδιοφωνο και ειναι αυτη που εχει το e-shop;Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου απλα ξερεις ελεγα μπας και επειδη δεν το λενε στα site ουτε στο e-shop ξεραν να μου πουν:O μηπως ειχε βγει καμια εκδοση χωρις ραδιοφωνο αν και ηλιθια σκεψη.Σ'ευχαριστω και παλι:)
Link to comment
Share on other sites

na rwtisw k egw kati eriksa mia grigori matia stis 32 selides tou thematos den eida kati sxetiko ... Yparxei kapoios tropos etsi wste otan allazeis thema sto 6288 na min allazoun oi rithmiseis ixou klhshs ixou minimatos ktl pou eixes kanei k sto proigoumeno thema ? i tha prepei na ta ksanakaneis ola apo thn arxh kathe fora ?!!!! :worry:
I am 51 % Sweetheart and 49 % Bitch , Don t Push it ... !
Link to comment
Share on other sites

na rwtisw k egw kati eriksa mia grigori matia stis 32 selides tou thematos den eida kati sxetiko ... Yparxei kapoios tropos etsi wste otan allazeis thema sto 6288 na min allazoun oi rithmiseis ixou klhshs ixou minimatos ktl pou eixes kanei k sto proigoumeno thema ? i tha prepei na ta ksanakaneis ola apo thn arxh kathe fora ?!!!! :worry:

 

Δεν υπάρχει τρόπος, δυστυχώς, γιατί είναι ενσωματωμένα σε κάθε θέμα, και τα αλλάζει κάθε φορά που τα εφαρμόζεις...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...