Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ένα whatsup με τα 600λεπτά μπορεί να με καλέσει στο βάτραχο χωρίς χρεώση?

τα λεπτά των what's up είναι ΜΟΝΟ προς what's up δυστυχώς.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τα λεπτα ειναι μονο προς what's up. Καποτε ειχα και εγω βατραχο. Πολυ χαμηλες χρεωσεις!! Αλλα αλλαξα σε cosmote λογω φιλων και what's up (τοτε εδινε τα 1500). Ανετα θα ξαναγυριζα..
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι το αυτό συμβαίνει και για τα συμβόλαια με δώρο προς κοσμοτε, και στην κοσμοκαρτα με 1' ?? (άρα είναι σαν να μην αναγνωρίζουν τον βάτραχο σαν παιδί της κοσμοτέ)
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι το αυτό συμβαίνει και για τα συμβόλαια με δώρο προς κοσμοτε, και στην κοσμοκαρτα με 1' ?? (άρα είναι σαν να μην αναγνωρίζουν τον βάτραχο σαν παιδί της κοσμοτέ)

επειδή δεν είχα ποτέ συμβόλαιο ή κοσμοκάρτα δεν ξέρω να σου πω σίγουρα..

κάνε ένα τηλ. στην εξυπηρέτηση να το επιβεβαιώσεις..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τα λεπτα ειναι μονο προς what's up. Καποτε ειχα και εγω βατραχο. Πολυ χαμηλες χρεωσεις!! Αλλα αλλαξα σε cosmote λογω φιλων και what's up (τοτε εδινε τα 1500). Ανετα θα ξαναγυριζα..

 

στειλε ΑΛΠΑΚ sto 1314 και γυριζεις σε frog αμεσα...

Και κρατας και το νουμερο σου και το υπολοιπο σου ...

 

και εχεις τις ιδιες υπηρεσίες, εχεις και διπλασιο χρονο ομιλιας και χαμηλότερες χρεώσεις..

 

καντε το ολη μαζι η παρέα ..για να μιλάς σαν ανθρωπος !!!:O

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Κάρτα 2σε1 με whatsup και frog με δωρεάν προώθηση από τη μια γραμμή στην άλλη υποστηρίζεται ή όχι ακόμα?

 

συγγνώμη που το ξαναπαραθέτω,υπάρχει απάντηση γι'αυτό?

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη που το ξαναπαραθέτω,υπάρχει απάντηση γι'αυτό?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3724579#post3724579

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3724654#post3724654

Link to comment
Share on other sites

οχι, αφου τα δωρεαν λεπτα του frog ή whatsup ειναι για το ιδιο πακετο. Ομως αν θελει να εχεις 2σε1 χωρις να χασεις τα νουμερα σου, γυρισε το whatsup σε frog (ALPAK στο 1314) και αφου παρεις 300' προς frog με 3€ θα μπορεις να εχεις δωρεαν προωθηση απο τον ενα αριθμο στο αλλο

;)

Link to comment
Share on other sites

ελεος...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Διαφήμηση της ROMTELECOM θυγατρικής της COSMOTE στην Ρουμανία.
Link to comment
Share on other sites

και πλεον τα 1000 λεπτα τα εχουν κανει 3000... http://www.frogmobile.ro/index.php?id=23

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

http://www.cosmote.ro/ro/pricelist.aspx?style=styles&ns=-10000&cid=20320

 

αν καταλαβα καλα οι χρεωσεις ειναι ανα λεπτο.10 σεντ προς κοσμοτε και 5 προς φρογκ.περιπου το ιδιο με τον διπλασιασμο εδω σε μας.γενικα βλεπω τους εχουν στα οπα οπα ενω εμας μας πανε ασαλιωτο* και δεν εχουμε να φαμε.!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε στη Ρουμανία ο κατώτατος μισθός είναι 135 ευρώ. Αν μας φτάσουν και εμάς τόσο τότε μπορεί να δούμε και εμείς τέτοιες προσφορές.....:O:O:O
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε στη Ρουμανία ο κατώτατος μισθός είναι 135 ευρώ. Αν μας φτάσουν και εμάς τόσο τότε μπορεί να δούμε και εμείς τέτοιες προσφορές.....:O:O:O

 

Σωστα ενω εδω 750.Το αλλο με τον τοτο το ξερεις;

 

στην ελλαδα, οι τυχεροι που παιρνουν ακομη μισθο, μεχρι τα μεσα του μηνα τους εξαφανιζεται απο φορους/εκτακτα κτλ. Πιστευω στη Ρουμανια θα τους περισσευει κατι στο τελος

Link to comment
Share on other sites

Στην Ρουμανια μπορεί να παίρνουν 135 ευρω, αλλά το κόστος ζωής τους είναι για να την βγαζουν με 135 ευρω. Δεν πηγαινουν στην λαική κάθε βδομάδα να αφησουν 50-100 ευρω επειδή ένα ματσάκι μαιντανος κάνει 1.5 ευρω και ένα κιλο ντομάτες 3 ευρω!

 

Εδω είμαστε με υποθετικους μισθούς 700 ευρω, όταν όλοι δουλεύουν για 400-500 και υπογράφουν για 700-800 και αυτά τα 500 τα παίρνουν και ανα τριμηνο τετράμηνο...απλά για να τα δώσουν σε φόρους και χαράτσια.:X

 

Μου θυμίζει αυτό που λένε οι της ΔΕΗ, οτι δηλαδή έχουμε το φθηνότερο σχετικά ρεύμα στην Δυτική Ευρώπη και μας συγκρίνουν με Σουηδια, Φινλανδία, Ολλανδία κλπ που είναι κάπου 5% ακριβότεροι στο ρεύμα.

 

Ναι ρε μάγκες, αυτοι είναι 5% ακριβότεροι στο ρεύμα, αλλά οι μέσοι μισθοί τους είναι διπλοτριπλάσιοι!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Στην Ρουμανια μπορεί να παίρνουν 135 ευρω, αλλά το κόστος ζωής τους είναι για να την βγαζουν με 135 ευρω. Δεν πηγαινουν στην λαική κάθε βδομάδα να αφησουν 50-100 ευρω επειδή ένα ματσάκι μαιντανος κάνει 1.5 ευρω και ένα κιλο ντομάτες 3 ευρω!

 

δεν ειναι ακριβως ετσι....επειδη εχω παει στην Ρουμανια η ζωη μπορει να ειναι φθηνοτερη αλλα σε καμμια περιπτωση δεν την βγαζεις με 135 ευρω....αν και για να λεμε την αληθεια ελαχιστοι πρεπει να περνουν 135 ευρω....δεν ακουσα καμμια τετοια περιπτωση....

 

τεσπα...για το λογω το αληθες οτι η ζωη στην ρουμανια δεν ειναι ροδινη ειναι το οτι η Ελλαδα εχει γεμισει ΚΑΙ ρουμανους μεταναστες.....:wacko:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κανοντας ερευνα αγορα, ειδα στον βατραχο οτι εχει διπλασιασμο 1ης καρτας, χρεωση 0.216/λεπτο με χρεωση ανα δευτερολεπτο και sms στα 0.05 ευρω.

Ειδα καλα;; Εγω γιατι σαν ******* τα σκαω σε συνδεση;

Απο σημα, ιντερνετ ειναι της Cosmote σωστα; Ο διπλασιασμος ειναι κατι μονιμο ή προσφορα που ληγει συντομα;

Link to comment
Share on other sites

Κανοντας ερευνα αγορα, ειδα στον βατραχο οτι εχει διπλασιασμο 1ης καρτας, χρεωση 0.216/λεπτο με χρεωση ανα δευτερολεπτο και sms στα 0.05 ευρω.

Ειδα καλα;; Εγω γιατι σαν ******* τα σκαω σε συνδεση;

Απο σημα, ιντερνετ ειναι της Cosmote σωστα; Ο διπλασιασμος ειναι κατι μονιμο ή προσφορα που ληγει συντομα;

 

Καλά τα είδες, έτσι ακριβώς ειναι!

Βέβαια για το σήμα, έχω μια ελαφριά ένσταση γιατί σε σχέση με σύνδεση cosmote έχω ασθενέστερο με frog στην ίδια συσκευή, αλλά δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα.

Ο διπλασιασμός είναι κάτι που ισχύει μέχρι να πάψει να ισχύει. Είναι σε μια μόνιμη ως τώρα κατάσταση, αλλά δεν είναι γραμμένο και σε πέτρα αν καταλαβαίνεις τι εννοώ. Δεν έχει δέσμευση δηλαδή ότι θα είναι για πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση από 6/2 ανεβαίνει στα 0.0042 το δευτερόλεπτο, δηλαδή 0.252 το λεπτό, αλλά μικρό το κακό αν κρατηθεί ο διπλασιασμός! Το σμς παραμένει στα ίδια επίπεδα. Περίμενε να δεις από 1η Φλεβάρη αν θα αλλάξει και ο διπλασιασμός και μετά βλέπεις!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα είδες, έτσι ακριβώς ειναι!

Βέβαια για το σήμα, έχω μια ελαφριά ένσταση γιατί σε σχέση με σύνδεση cosmote έχω ασθενέστερο με frog στην ίδια συσκευή, αλλά δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα.

Ο διπλασιασμός είναι κάτι που ισχύει μέχρι να πάψει να ισχύει. Είναι σε μια μόνιμη ως τώρα κατάσταση, αλλά δεν είναι γραμμένο και σε πέτρα αν καταλαβαίνεις τι εννοώ. Δεν έχει δέσμευση δηλαδή ότι θα είναι για πάντα.

 

Η χρέωση από 6/2 ανεβαίνει στα 0.0042 το δευτερόλεπτο, δηλαδή 0.252 το λεπτό, αλλά μικρό το κακό αν κρατηθεί ο διπλασιασμός! Το σμς παραμένει στα ίδια επίπεδα. Περίμενε να δεις από 1η Φλεβάρη αν θα αλλάξει και ο διπλασιασμός και μετά βλέπεις!:)

 

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις, μου φαινεται αψογο το frog :)

Πιο πολυ με "καιει" να μην κοψει την χρεωση ανα δευτερολεπτο αλλα δεν νομιζω να το κανει. Μας εχει τσακισει η χρεωση ανα λεπτο που ισχυει στα συμβολαια και προσωπικα θα την κανω πολυ συντομα!

Link to comment
Share on other sites

Τι κανουμε για να ενεργοποιισουμε τα mms;

ή να δουμε αν ειναι ενεργοποιημενα;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...