Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Μεταφορα χρονου ομιλιας απο frog σε wu γινεται??

Εχει ξαναειπωθει αλλα δεν θυμαμαι την απαντηση.

Δυστηχως μονο απο Frog σε Frog γινεται μεταφορα χρηματων (αν αυτο εννοεις χρονο ομιλιας).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καρτες ανανεωσης 20 ευρω για φρογκ δεν υπαρχουν?Οπου και αν ρωτησα μεχρι 10 μου ειπαν.Οι καρτες που ειναι για κοσμοτε θα δουλεψουν?Θελω να βαλω 20 για να παρω τον διπλασιασμο :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καρτες ανανεωσης 20 ευρω για φρογκ δεν υπαρχουν?Οπου και αν ρωτησα μεχρι 10 μου ειπαν.Οι καρτες που ειναι για κοσμοτε θα δουλεψουν?Θελω να βαλω 20 για να παρω τον διπλασιασμο :p

 

οι 10αρες ειναι οι μεγαλυτερες για φρογκ

καρτες κοσμοτε δεν χρησιμοποιουνται σε φρογκ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οποτε με τον διπλασσιασμο μπορεις να κερδισεις μεχρι 10+10 ....****το :ninja:

 

ακριβως. 10 ευρω μαξιμουμ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημειωση που πιθανον να ξαναγραφτηκε....

 

διπλασιασμος ισχυει μονο για τις καρτες και οχι για την αγορα αυλου χρονο απο τον γερμανο...

 

Μεταφορα χρονου ομιλιας απο frog σε wu....γινεται...αλλα υπαρχουν κοστη :p

 

αγοραζεις ενα νεο frog ....μεταφερεις εκει τα χρηματα ....το κανεις wu ....μεταφερεις τα χρηματα σου στο wu σου ....και μετα πετας αυτο που αγορασες....:shifty:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

...

 

διπλασιασμος ισχυει μονο για τις καρτες και οχι για την αγορα αυλου χρονο απο τον γερμανο...

...

 

Σίγουρο αυτό;

Δε σε αμφισβητώ αλλά μου έκανε εντύπωση.

 

( Άσχετο. "Κόστη" δεν υπάρχουν μόνο κόστος. :) )

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρο αυτό;

Δε σε αμφισβητώ αλλά μου έκανε εντύπωση.

 

( Άσχετο. "Κόστη" δεν υπάρχουν μόνο κόστος. :) )

 

ναι ειναι σιγουρο. εχει ξανααναφερθει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Μέχρι τις 5/12 θα κάνω ανανέωση και ευτυχώς που το έγραψε ο HEO γιατί θα την έκανα τη ... πατάτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγαπητοί φίλοι γεια σας,

 

Εξετάζω το ενδεχόμενο να κάνω φορητότητα σε frog (είμαι σε vodafone). Έχετε παρατηρήσει μήπως μηνύματα sms που έρχονται "αργοπορημένα" ή όλα οκ;

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι γεια σας,

 

Εξετάζω το ενδεχόμενο να κάνω φορητότητα σε frog (είμαι σε vodafone). Έχετε παρατηρήσει μήπως μηνύματα sms που έρχονται "αργοπορημένα" ή όλα οκ;

 

Η Frog λειτουργεί μέσω του δυκτίου της Cosmoste οπότε έχει όλα τα θετικά ή τα αρνητικά της Cosmote. Προσωπικά δεν έχω προβλημα με τα sms.

.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η Frog. Την εχω μισο χρονο σχεδον και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα(Αθηνα και επαρχια). Κι οπως ειπε πιο πανω ο συνφορουμιτης ειναι στο δικτυο της Κοσμοτε. Κι επιπλεον ειναι η πιο οικονομικη που υπαρχει.
Link to comment
Share on other sites

καποιες ερωτησεις για frog (sorry εαν εχουν ηδη απαντηθει στο παρελθον):

 

α) ξερει κανεις μεχρι πότε ειναι η προσφορα του διπλασιασμου της πρωτης καρτας στη frog;

β) το ποσό του διπλασιασμου για πόσες ημερες ισχυει;

γ) μπορουν αυτοι με συμβολαιο cosmote απεριοριστα να καλουν στο frog, χρησιμοποιωντας τα 1500 λεπτα+sms τους;

δ) για να παιρνει καποιος το μπονους διπλασιασμου, πρεπει να παιρνει καρτα περιπτερου, ή γινεται και απο τα pc του γερμανου;

 

ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

α) Κανείς δεν ξέρει! Μέχρι στιγμής δεν έχουν ανακοινώσει κάτι.

β) Για 1 χρόνο ή όταν εξαντληθούν

γ) Φυσικά

δ) Λένε πως αν βάλεις 50 ευρώ θα σου διπλασιάσει τα 10 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

δ) Λένε πως αν βάλεις 50 ευρώ θα σου διπλασιάσει τα 10 ευρώ

 

εαν βαλεις 10, τιποτα;

 

και κατι αλλο: τα 'χαρτακια' που βγαζουν απο μηχανημα καποια περιπτερα κ ψιλικατζιδικα, φαινονται ως frog η οχι;

Link to comment
Share on other sites

εαν βαλεις 10, τιποτα;

 

και κατι αλλο: τα 'χαρτακια' που βγαζουν απο μηχανημα καποια περιπτερα κ ψιλικατζιδικα, φαινονται ως frog η οχι;

Με χαρτάκια , από περίπτερο , ισχύει ο διπλασιασμός.

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

...

β) το ποσό του διπλασιασμου για πόσες ημερες ισχυει;

...)

 

Σε αυτό είναι, ουσιαστικά, η μόνη εταιρεία που δίνει πραγματικό διπλασιασμό. Στη κάρτα των 5 ευρώ π.χ. σου δίνει 8,94 ευρώ τα οποία προστίθενται κανονικά στο υπόλοιπό σου κι όχι εικονικά. Αν δε τα καταναλώσεις δεν εξαφανίζονται. Εννοείται πως πρέπει να κάνεις μια τουλάχιστον ανανέωση το χρόνο για να μη χάσεις το υπόλοιπό σου.

Link to comment
Share on other sites

Από τη Πέμπτη 15/12/2011 θα είναι διαθέσιμες τρεις νέες υπηρεσίες γραπτών μηνυμάτων & πλοήγησης στο Internet για συνδρομητές καρτοκινητής FROG.

 

Η διάθεση των υπηρεσιών θα γίνεται αποκλειστικά μέσω κλήσης στο 1330, το νέο menu υπηρεσιών FROG.

 

Αναλυτικότερα θα παρέχονται οι ακόλουθες υπηρεσίες:

 

a. Πακέτο FROG SMS300 με 300 μηνύματα προς προορισμούς FROG.

Οι συνδρομητές καρτοκινητής FROG θα μπορούν με μόλις 3€, να αγοράσουν πακέτο 300 SMS προς FROG προορισμούς, το οποίο σε συνδυασμό με το υφιστάμενο πακέτο 300΄προς FROG με 3€, παρέχει μία συνολική λύση οικονομικής επικοινωνίας για όλη τη βάση του FROG.

Η διάρκεια του πακέτου είναι 31 ημέρες και ο συνδρομητής μπορεί κατά τη διάρκεια ενός μήνα, να αγοράσει όσα πακέτα FROG SMS300 επιθυμεί

 

 

b. Πακέτα μηνυμάτων FROG SMS National

 

Η υπηρεσία προσφέρει τέσσερα νέα πακέτα μηνυμάτων προς όλους τους Εθνικούς προορισμούς:

 

SMS Pack Δωρεάν SMS Διάρκεια πακέτου Χρέωση

SMS 40 National 40 7 1,6 €

SMS 60 National 60 14 2,4 €

SMS 100 National 100 31 4 €

SMS 250 National 250 31 10 €

 

Οι συνδρομητές μπορούν να αγοράσουν όσα πακέτα επιθυμούν.

 

 

c. Συνδυαστικά πακέτα SMS και MBs. Συγκεκριμένα:

 

- NATIONAL SMS 100 PLUS INTERNET

Το συγκεκριμένο πακέτο προσφέρει 100 SMS προς Εθνικούς προορισμούς & 100 MBs για πλοήγηση στο Internet. Η διάρκεια του πακέτου είναι 31 ημέρες και το κόστος ενεργοποίησης του είναι 7€.

 

- INTERNATIONAL SMS 100 PLUS INTERNET

Το παραπάνω πακέτο προσφέρει 100 SMS προς όλους τους Διεθνείς προορισμούς & 100 MBs για πλοήγηση στο Internet. Η διάρκεια του πακέτου είναι 31 ημέρες και το κόστος ενεργοποίησης του είναι 7€.

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους!!! μια ολοκληρωμενη κίνηση απο την φρογκ που χτυπάει την Q. Φαντάζομαι τον διπλασιασμό τον κρατάνε έτσι???

 

στο πακέτο international αν ρίχναν και κάνα πακετάκι με λίγα λεπτά ομιλίας όπως κάναν άλλες εταιρίες, ε τότε θα έκανα βασική κάρτα με 1000 το βατραχάκι. Πάντως μετά την χτεσινή προσφορά βγαίνει σίγουρα απ το συρτάρι...

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

Να το ξαναρωτησω λοιπον, αν εχω κοσμοτε απεριοριστα αυτο περιλαμβανει και τα frog?
Link to comment
Share on other sites

Να το ξαναρωτησω λοιπον, αν εχω κοσμοτε απεριοριστα αυτο περιλαμβανει και τα frog?

 

Ναι Περιλαμβανει και το frog,εφοσον τωρα μπορεις αμεσα με την αποστολη ενος μηνυματος να μετακινηθεις απο frog σε cosmokarta η whatsup και το αντιστροφο δεν αποτελει πλεον ξεχωριστο πακετο για την cosmote,τουλαχιστον οπως μας ελεγαν στην εξυπηρετηση παλιοτερα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...