Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε Basileios σε ευχαριστω για την αμεση ανταπόκριση.Φανταζομαι οτι μπορει να φυγει απο το συμβολαιο που εχει και να το γυρίσει σε frog,σωστα?

Μπορεί να φύγει και θα του το κάνουνε Cosmokarta ή Whats'up

Μετά στέλνει αλπακ στο 1314 για να αλλάξει πακέτο σε FROG

 

τι εννοεις;

Γράφω ότι 120 ψευδολεπτά ομιλίας , δηλαδή ομιλία με ελάχιστη χρήση 45 δευτερόλεπτα , μπορεί να είναι στην πραγματικότητα λιγώτερα από 85 πραγματικά λεπτά ,

Η χρέωση στο FROG είναι ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης , ενώ στα συμβόλαια , μιλάς π.χ. 3 δευτερόλεπτα και χρεώνεσαι 45

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω φορητότητα απο καρτοκινητό vodafone σε frog.

Ερωτήσεις:

-Γίνεται; Και αν ναι, τι διαδικασία χρειάζεται;

-Το ποσο που υπάρχει τώρα μεσα στην κάρτα της βόνταφον (κάπου 20 ευρώ) θα χαθεί ή μεταφέρεται;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω φορητότητα απο καρτοκινητό vodafone σε frog.

Ερωτήσεις:

-Γίνεται; Και αν ναι, τι διαδικασία χρειάζεται;

-Το ποσο που υπάρχει τώρα μεσα στην κάρτα της βόνταφον (κάπου 20 ευρώ) θα χαθεί ή μεταφέρεται;

1. γινεται, πας σε ένα γερμανό με την ταυτότητα σου. Επειδή αυτοί βαριούνται και λενε (λαθος) οτι δεν το κανουν υπάρχει και η τηλεφωνική διαδικασία όπου καλείς δωρεάν από το κινητό σου το τμήμα φορητότηας της cosmote 13897 (ιδιο με της frog) και λές θελω να πάω στην frog και δίνεις τα στοιεία σου. Μετά δωρεάν σου στέλνουν νεα SIM

2. Προφανώς τα χανεις, εκτός αν τα ξοδεψεις μεχρι να γίνει η μετάβαση..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ή ξόδεψέ τα, ή δώσε τα σε κάποιο μέλος της οικογένειάς σου/σε κάποιον φίλο σου/ στο έτερον ήμισυ! Γιατί να τα χαρίσεις; Vodafone sharing λέγεται η διαδικασία. Μπες στο σάιτ της Βόντα να διαβάσεις πώς γίνεται!:)
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν θα τους τα χαρίσω! Θα τα φάω και μετά θα κάνω την φορητότητα, αφου είναι σίγουρο οτι γίνεται.

 

Γιορτές έρχονται άλλωστε, σε 10 μέρες δεν θα υπάρχει ουτε σεντ μέσα!:lol:

 

Κανα δυο ερωτησούλες ακόμη...

-Ο διπλασιασμός στην πρώτη κάρτα του μήνα είναι μόνιμος; Μην κάνω την αλλαγή, και μετά ψάχνω πάλι για αλλαγή για πιο συμφέροντα πακέτα!:X

 

-Σε περίπτωση ανανέωσης σε Γερμανό, παίρνουμε τον διπλασιασμό τελικά; (για τα πρώτα 10 ευρώ μιλάω).

 

-Οι κάρτες σε περίπτερα και σημεία που πουλάνε κάρτες ανανέωσης κινητών είναι λίγο δυσεύρετες σε σχέση με τις άλλες εταιρίες ή είναι ιδέα μου; (Σε κανα δυο περίπτερα που ρώτησα σήμερα ψιλοαδιάφορα για να τσεκάρω διαθεσιμότητα δεν είχαν).

 

- Σε κάρτες που βγάζουν απο τα μηχανάκια (αυτά που έχουν κάποια περίπτερα κλπ) παίρνουμε τον διπλασιασμό;

 

Αυτάααααα.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται . Το ποσό θα χαθεί , αλλά μπορείς να το μεταφέρεις σε έναν άλλο αριθμό Vodafone καλώντας 1330 2 μέρες μετά την αίτηση σου (γιατί την τρίτη εργάσιμη θα γίνει η μεταφορά).

Σε κάρτες από μηχανάκια γίνεται ο διπλασιασμός. Τίποτα σε αυτόν τον κόσμο δεν είναι μόνιμο, αλλά προς το παρόν δεν υπάρχει ημερομηνία λήξης στην προσφορά. Για ηλεκτρονική ανανέωση λένε ότι δεν γίνεται διπλασιασμός , αλλά δεν το έχω δοκιμάσει . Παλιώτερα αν έβαζες 20 ή 50 ευρώ από Γερμανό διπλασίαζαν τα 10 .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται . Το ποσό θα χαθεί , αλλά μπορείς να το μεταφέρεις σε έναν άλλο αριθμό Vodafone καλώντας 1330 2 μέρες μετά την αίτηση σου (γιατί την τρίτη εργάσιμη θα γίνει η μεταφορά).

Σε κάρτες από μηχανάκια γίνεται ο διπλασιασμός. Τίποτα σε αυτόν τον κόσμο δεν είναι μόνιμο, αλλά προς το παρόν δεν υπάρχει ημερομηνία λήξης στην προσφορά. Για ηλεκτρονική ανανέωση λένε ότι δεν γίνεται διπλασιασμός , αλλά δεν το έχω δοκιμάσει . Παλιώτερα αν έβαζες 20 ή 50 ευρώ από Γερμανό διπλασίαζαν τα 10 .

 

:wacko: Πριν πόσα χρόνια ήταν αυτό καλέ; Αυτοματοποιημένο ειναι το σύστημα .... Αυτοστιγμί γίνεται η μεταφορά χωρίς εκπροσώπους κλπ!

Βασίλειε, σήμερα μου φαίνεται λες και ζούμε σε διαφορετική χώρα!:lol:

Link to comment
Share on other sites

1299 και μετα 0 για μεταφορα χρηματων απο frog σε frog.

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ποια νουμερα καλουμε για ενημερωση υπολοιπου,ανανεωση καρτας και λοιπα στην φρογκ?

Καλούμε το 1298 για υπόλοιπο και ανανέωση , το 1299 για εξυπηρέτηση πελατών.

 

 

:wacko: Πριν πόσα χρόνια ήταν αυτό καλέ; Αυτοματοποιημένο ειναι το σύστημα .... Αυτοστιγμί γίνεται η μεταφορά χωρίς εκπροσώπους κλπ!

Βασίλειε, σήμερα μου φαίνεται λες και ζούμε σε διαφορετική χώρα!:lol:

Άλλα λόγια να αγαπιώμαστε.

α) πουθενά δεν μίλησα για εκπροσώπους . Για κλήση στο 1330 μίλησα. επίσης του είπα να κάνει την μεταφορά στις δύο μέρες και όχι την τρίτη μετά την αίτηση , διότι θα έχει ήδη μεταφερθεί στην FROG . Ελπίζω να γίνομαι κατανοητός . Ζώ ακόμα στην Ελλάδα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

• Η χρέωση για κλήσεις και video-κλήσεις προς όλα τα εθνικά δίκτυα σταθερής και κινητής τηλεφωνίας για

όλους τους συνδρομητές καρτοκινητής τηλεφωνίας FROG αυξάνεται από 0,0036€/δευτ. σε 0,0042€/δευτ., ενώ

η χρέωση παραμένει ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη διάρκεια χρέωσης.

 

απο τις 6 ιανουαριου αυξησεις παντου.τζαμπα χαρηκα!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

• Η χρέωση για κλήσεις και video-κλήσεις προς όλα τα εθνικά δίκτυα σταθερής και κινητής τηλεφωνίας για

όλους τους συνδρομητές καρτοκινητής τηλεφωνίας FROG αυξάνεται από 0,0036€/δευτ. σε 0,0042€/δευτ., ενώ

η χρέωση παραμένει ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη διάρκεια χρέωσης.

 

απο τις 6 ιανουαριου αυξησεις παντου.τζαμπα χαρηκα!!!:mad:

 

Όποιος βιάζεται σκοντάφτει.

Από 06/02/2012 είναι οι αυξήσεις http://goo.gl/XEGpo

Link to comment
Share on other sites

Σε κάρτες που βγάζουν απο τα μηχανάκια (αυτά που έχουν κάποια περίπτερα κλπ) παίρνουμε τον διπλασιασμό;

 

Εννοείται ναι.

Link to comment
Share on other sites

• Η χρέωση για κλήσεις και video-κλήσεις προς όλα τα εθνικά δίκτυα σταθερής και κινητής τηλεφωνίας για

όλους τους συνδρομητές καρτοκινητής τηλεφωνίας FROG αυξάνεται από 0,0036€/δευτ. σε 0,0042€/δευτ., ενώ

η χρέωση παραμένει ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη διάρκεια χρέωσης.

 

εαν κοψουν και το 2πλασιασμο, τελος και ο βατραχος...

Link to comment
Share on other sites

Όποιος βιάζεται σκοντάφτει.

Από 06/02/2012 είναι οι αυξήσεις http://goo.gl/XEGpo

 

δεν ειναι γιαννης ειναι γιαννακης!ενα μηνα εκανα λαθος δεν ειναι τιποτα.θα περιμενω πριν αλαξω πακετο σε φρογκ να δω τι θα κανουν με το διπλασιασμο.μετα μονο το 1 λεπτο/λεπτο μου μενει.!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά 3G έχει το βατράχι

Για να ανοίξεις το 1 ευρώ την ημέρα καλείς την εξυπηρέτηση πελατών .

Αλλιώς στείλε 60ΜΒ στο 1330

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι παρά τις αυξήσεις ή τη πιθανή διακοπή του διπλασιασμού, η Frog θα υπερτερεί από τις άλλες καρτοκινητές στις τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλει τον διπλασιασμό θα είναι απλά σαν τις υπόλοιπες καρτοκινητές (μην σου πω χειρότερη σε πολλά). Για ποιον λόγο να την προτιμήσω; Για 5 σεντ λιγότερα στο λεπτό;

Κάνω ένα Q ή ένα F2G και έχω μια χαρα χρεώσεις.

 

Αυτη την στιγμή την frog την κρατάει ο διπλασιασμός και η χρέωση ανα δευτερόλεπτο. Αν τα χάσει και αυτά, δεν ξέρω για ποιον λόγο θα έπρεπε να την προτιμήσει κάποιος απο άλλες. Αντε, ας φάμε στην μάπα τα 4 σεντ που ανέβηκε το λεπτό ομιλίας, αυτό δεν είναι κάτι δραματικό, ας πουμε οτι το προσπερνάμε. Αλλα να πειράξουν τον διπλασιασμό; Ή την χρέωση ανα δευτερόλεπτο απο το πρώτο δευτερόλεπτο; Κινηση αυτοκτονίας θα είναι...θα αδειάσει η βάση του βάτραχου.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι παρά τις αυξήσεις ή τη πιθανή διακοπή του διπλασιασμού, η Frog θα υπερτερεί από τις άλλες καρτοκινητές στις τιμές.

 

Xωρίς το διπλασιαμό, το βατραχάκι πάει για ΘΑΝΑΤΟ! Κ εξηγούμαι! Μαζί με τα τέλη, η ώρα βγαίνει γύρω στα 17 ευρώ στον βάτραχο. Στην βόνταφον αντίστοιχα βγαίνει γύρω στα 18 ευρώ. Αλλά αν βάλεις 10άρα κάρτα παίρνεις έστω αυτά τα ψευτο-120-λεπτά ομιλίας προς βόνταφον(που σίγουρα όλοι όλο και κάποιον βόνταφον θα έχουν, αλλά βάτραχο δεν νομίζω) + καλύτερο δίκτυο εν γένει... Think again!:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, ενήμερος για τα σημερινά τσαμπουκαλίκια της κόρης του #@*@$@ ΟΤΕ, έχω ήδη κάνει στις 24/12 αίτηση φορητότητας του προσωπικού μου αριθμού από FROG προς F2G και ολοκληρώνεται σήμερα ή αύριο! "Sac Voyage" Cosmote...πήραν τα μυαλά σου αέρα! :spider:

 

το γέλιο είναι ότι μόνο οι ψαγμένοι τον ξέρουν πια τον βάτραχο....:lol: άμα μιλήσεις με κανέναν που δεν συχνάζει σε φόρουμ, θυμάται ότι κάποτε υπήρχε μία διαφήμιση που δεν θυμάται ομως τι αφορούσε!!! Ούτε καν ότι είναι Κοσμοτέ!:lol: Προ κρίσης κανείς δεν ασχολούνταν και τώρα μόνο όσοι είναι ενημερωμένοι για όλα τα πακέτα όλων των εταιρειών τον ξέρουν ! :confused: Πρέπει πάντως να είναι πολύ δημοφιλής στους μετανάστες, γιατί αυτή τη στιγμή τρέχει διαγωνισμός να κερδίσεις τα εισιτήρια 1 έτους από και προς την πατρίδα για αυτούς! Τώρα αν νομίζει ότι θα βγάλει λεφτά από αυτούς, έτσι και καταργήσει και τον διπλασιασμό, σφύρα μου κλέφτικα!:lol:

Link to comment
Share on other sites

εαν κοψουν και το 2πλασιασμο, τελος και ο βατραχος...

 

Αν και μέχρι να το κάνουν ...

Σήμερα το μεσημέρι πάντως μου ήρθε το κλασσικό μήνυμα διπλασιασμού της πρώτης κάρτας κ.λ.π..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...