Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, musictracer said:

Αν κατάλαβα καλά λες ότι θα ανανεώνω μία φορά το 2μηνο και θα ενεργοποιώ 2 φορές το μήνα το national pack. Όμως το 2ο μήνα δε θα έχω καθόλου data αν κατάλαβα καλά, σωστά?
Αν ισχύει τότε δε με καλύπτει όπως είπα πριν. Χρειάζομαι τουλάχιστον 300mb / μήνα.

Θα ανανεώνεις κάθε μήνα 13€ και θα τρως τα 7 στα πακέτα. και θα έχεις και 1,5GB από την ανανέωση.

Με τα 5,5€ που θα περισσεύουν κάθε μήνα, σε 3 μήνες θα μαζέψεις 15. Έτσι δεν θα χρειαστείς ανανέωση εκείνο τον μηνα και θα κάνεις ένα από τα άλλα πακέτα που θα περιλαμβάνουν ίντερνετ ή απλώς θα βάλεις και το σκέτο ίντερνετ με 5,35€.

Αυτό το μοτίβο θα ακολουθείς γενικά. 

 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, musictracer said:

Αν κατάλαβα καλά λες ότι θα ανανεώνω μία φορά το 2μηνο και θα ενεργοποιώ 2 φορές το μήνα το national pack. Όμως το 2ο μήνα δε θα έχω καθόλου data αν κατάλαβα καλά, σωστά?
Αν ισχύει τότε δε με καλύπτει όπως είπα πριν. Χρειάζομαι τουλάχιστον 300mb / μήνα.

Πολύ σωστά όσα γράφει ο @kalitexnis_g και συμπληρωματικά ρίξε μια ματιά σε αυτό το post που έκανα πριν από λίγο στο νήμα για το f2g αλλά αφορά την frog.


https://myphone.gr/forum/topic/29857/?do=findComment&comment=7240557

 

6 ώρες πριν, musictracer said:

Αλλά και πάλι, είναι δυνατόν να έπεφτε τόσο χαμηλά σκοπίμως ?
Τι να πω...?

Αν αρχίσεις να πηγαίνεις τακτικα για ανανέωση στα καταστήματα όλων των εταιριών κινητής τηλεφωνίας θα εκπλαγείς με το μεγάλο ποσοστό των υπαλλήλων που πέφτουν τόσο χαμηλά σκοπίμως.
Σχεδόν πάντα είναι από παραίνεση του υπεύθυνου του καταστήματος για προσπαθεια προς μεγαλυτερη πώληση, το οποίο δεν θα ήταν κακό αν αυτή η προσπάθεια δεν γινόταν στην κυριολεξία με λανθασμένες και  ψεύδεις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

"Κάθε λαός (% πχ 95%) έχει τους υπαλλήλους που του αξίζουν (100%)" αφού ΑΥΤΟ ΠΙΑΝΕΙ (ως αποδεικνυόμενο απ'την εμπειρία).

Το θέμα είναι ότι την πληρώνουν/ταλαιπωρούνται οι υπόλοιποι (πχ <5%) μέχρι να καταλάβουν οι υπάλληλοι ότι δεν είναι σαν όλους τους άλλους που μπαίνουν στα καταστήματά τους. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ: Κουραστικό που εξαντλεί να λες τα ίδια και τα ίδια 100 φορές κι ο υπάλληλος να σε κοιτά με το μάτι του χάνου αναρωτώμενος τι καταλαβαίνει.....

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, musictracer said:

Αλλά και πάλι, είναι δυνατόν να έπεφτε τόσο χαμηλά σκοπίμως ?
Τι να πω...?

My sweet summer child

4 ώρες πριν, opmgls said:

Αν αρχίσεις να πηγαίνεις τακτικα για ανανέωση στα καταστήματα όλων των εταιριών κινητής τηλεφωνίας θα εκπλαγείς με το μεγάλο ποσοστό των υπαλλήλων που πέφτουν τόσο χαμηλά σκοπίμως.

Ξεκάθαρα. Και τηλεφωνικά μη σου πω

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Θα ανανεώνεις κάθε μήνα 13€ και θα τρως τα 7 στα πακέτα. και θα έχεις και 1,5GB από την ανανέωση.

Με τα 5,5€ που θα περισσεύουν κάθε μήνα, σε 3 μήνες θα μαζέψεις 15. Έτσι δεν θα χρειαστείς ανανέωση εκείνο τον μηνα και θα κάνεις ένα από τα άλλα πακέτα που θα περιλαμβάνουν ίντερνετ ή απλώς θα βάλεις και το σκέτο ίντερνετ με 5,35€.

Αυτό το μοτίβο θα ακολουθείς γενικά. 

 

Ok, σ ευχαριστώ, απλά έχω μία απορία.
Έτσι όπως το περιγράφεις πρέπει να περιμένω 3 μήνες (ανανεώνοντας κάθε μήνα 13€) ώστε να έχω 15€ τον 3ο μήνα, έχοντας όμως έλλειψη data τον 2ο μήνα, αν δεν κάνω λάθος , σωστά?
Υπάρχει κάποιος όρος που λέει ότι πρέπει να έχω 15€ υπόλοιπο, ώστε να μη χρειαστώ ανανέωση?

Θέλω να πω, δε θα μπορούσα να ανανεώνω με 13€/ 2μηνο και να έχω:

  • τον πρώτο μήνα το National pack x2 + data από bonus ανανέωσης
  • τον 2ο μήνα το  National pack x2 + data από πακέτο ίντερνετ (5,35€) όπως λες.

Εκτός κι αν - τώρα που το σκέφτομαι - δεν αρκούν τα 13€ για όλα αυτά λόγω παρακράτησης φόρου.
Αλήθεια, πόσα μένουν στην κάρτα μετά από ανανέωση 13€?

Edited by musictracer
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, musictracer said:

Ok, σ ευχαριστώ, απλά έχω μία απορία.
Έτσι όπως το περιγράφεις πρέπει να περιμένω 3 μήνες (ανανεώνοντας κάθε μήνα 13€) ώστε να έχω 15€ τον 3ο μήνα, έχοντας όμως έλλειψη data τον 2ο μήνα, αν δεν κάνω λάθος , σωστά?
Υπάρχει κάποιος όρος που λέει ότι πρέπει να έχω 15€ υπόλοιπο, ώστε να μη χρειαστώ ανανέωση?

Θέλω να πω, δε θα μπορούσα να ανανεώνω με 13€/ 2μηνο και να έχω:

  • τον πρώτο μήνα το National pack + data από bonus ανανέωσης
  • τον 2ο μήνα το National pack + data από πακέτο ίντερνετ (5,35€) όπως λες.

Εκτός κι αν - τώρα που το σκέφτομαι - δεν αρκούν τα 13€ για όλα αυτά λόγω παρακράτησης φόρου.
Αλήθεια, πόσα μένουν στην κάρτα μετά από ανανέωση 13€?

Θα σου πω αναλυτικά το σκεπτικό:

Πρώτος μήνας: 13€ κάρτα -7 τα πακέτα σου μένουν 5€ και έχεις 1,5GB και 240 λεπτά ομιλίας + 120 δώρο επειδή είσαι νέος =360.

Δεύτερος και τρίτος μήνας τα ίδια

Τέταρτος μήνας δωρεάν αφού έχουν μαζευτεί 15€ από τα υπόλοιπα των ανανεώσεων οπότε αγοράζεις πάλι τα πακέτα με 7€ αλλά και το ίντερνετ με 5,35. 

Τα είπα καλά; 😉😃

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, opmgls said:

Πολύ σωστά όσα γράφει ο @kalitexnis_g και συμπληρωματικά ρίξε μια ματιά σε αυτό το post που έκανα πριν από λίγο στο νήμα για το f2g αλλά αφορά την frog.


https://myphone.gr/forum/topic/29857/?do=findComment&comment=7240557

 

Αν αρχίσεις να πηγαίνεις τακτικα για ανανέωση στα καταστήματα όλων των εταιριών κινητής τηλεφωνίας θα εκπλαγείς με το μεγάλο ποσοστό των υπαλλήλων που πέφτουν τόσο χαμηλά σκοπίμως.
Σχεδόν πάντα είναι από παραίνεση του υπεύθυνου του καταστήματος για προσπαθεια προς μεγαλυτερη πώληση, το οποίο δεν θα ήταν κακό αν αυτή η προσπάθεια δεν γινόταν στην κυριολεξία με λανθασμένες και  ψεύδεις πληροφορίες.

Τι μαγικό είναι αυτό που έγραψες στο άλλο thread φίλε μου!

"...όταν βάλεις 10€ (ή και παραπάνω) παίρνεις επιπλέον δώρο 500Mb απευθείας + 500Mb με sms"

Δλδ έτσι μπορώ να ανανεώνω με 13€ / 2μηνο και
να ενεργοποιώ 2 φορές το national pack κάθε μήνα για ομιλία και
να έχω 500mb από ανανέωση τον 1ο και 500mb από sms τον 2ο


Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kalitexnis_g said:

Θα σου πω αναλυτικά το σκεπτικό:

Πρώτος μήνας: 13€ κάρτα -7 τα πακέτα σου μένουν 5€ και έχεις 1,5GB και 240 λεπτά ομιλίας + 120 δώρο επειδή είσαι νέος =360.

Δεύτερος και τρίτος μήνας τα ίδια

Τέταρτος μήνας δωρεάν αφού έχουν μαζευτεί 15€ από τα υπόλοιπα των ανανεώσεων οπότε αγοράζεις πάλι τα πακέτα με 7€ αλλά και το ίντερνετ με 5,35. 

Τα είπα καλά; 😉😃

Μωρέ καλά τα λες, αλλά έτσι ανανεώνω 3 μήνες με 13€ και ο 4ος δωρεάν. Ήτοι:
(3μήνες x 13€ ) / 4 μήνες = 9.75€ το μήνα

Όμως αν κάνω αυτό που λέω στο προηγούμενο σχόλιο μου, αν τα έω υπολογίσει σωστά και ισχύουν όσα λέει ο φίλος στο άλλο thread που παρέθεσε πιο πάνω καθαρίζω με 13€ το δίμηνο δλδ με 6,5€ το μήνα.
Και με καλύπτουν τα όσα έχω με αυτόν τον τρόπο. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Just now, musictracer said:

Μωρέ καλά τα λες, αλλά έτσι ανανεώνω 3 μήνες με 13€ και ο 4ος δωρεάν. Ήτοι:
(3μήνες x 13€ ) / 4 μήνες = 9.75€ το μήνα

Όμως αν κάνω αυτό που λέω στο προηγούμενο σχόλιο μου, αν τα έω υπολογίσει σωστά και ισχύουν όσα λέει ο φίλος στο άλλο thread που παρέθεσε πιο πάνω καθαρίζω με 13€ το δίμηνο δλδ με 6,5€ το μήνα.
Και με καλύπτουν τα όσα έχω με αυτόν τον τρόπο. 🙂

Ναι αλλά καθαρό το ποσό είναι 11,80.. 😉

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, VIPdriver said:

11.81 καθαρά με ανανέωση 13ε. Το πακέτο των 5,35ε είναι για 25 μέρες.

Οκ, οπότε μπορώ να ανανεώσω 2 φορές τους πρώτους 2 μήνες και μετά ανα δίμηνο , καταναλώνοντας λίγο λίγο για πακέτα το υπόλοιπο από την ανανέωση του 2ου μήνα

5 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ναι αλλά καθαρό το ποσό είναι 11,80.. 😉

Ισχύει ναι, απλά όπως είπα στο προηγούμενο σχόλιο, την πρώτη μόνο φορά θα ανανεώσω 2 φορές το δίμηνο και μετά θα έχω πολύ υπόλοιπο για πολλές ανανεώσης 13€ /δίμηνο , αφού θα "τσοντάρει " ό,τι χρειάζεται η 2η ανανέωση που θα έχω κάνει και θα έχει μείνει σχεδόν ανέπαφη (πάνω από 11€).

Απλά μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι ισχύει αυτό που έγραψε ο φίλος ότι έχω bonus ανανέωσης 500mb + 500μέσω sms ENTOΣ ΜΗΝΟΣ αν βάλω από 10 και πάνω?
Επίσης το sms χρεώνεται?

Edited by musictracer
προασθήκη ερώτησης
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, musictracer said:

Οκ, οπότε μπορώ να ανανεώσω 2 φορές τους πρώτους 2 μήνες και μετά ανα δίμηνο , καταναλώνοντας λίγο λίγο για πακέτα το υπόλοιπο από την ανανέωση του 2ου μήνα

Δεν ξέρω αν βγαίνει με αυτό τον τρόπο.. τεσπα ξεκίνα εσύ δες πώς θα πάει και εδώ είμαστε..

8 minutes ago, musictracer said:

θα έχει μείνει σχεδόν ανέπαφη (πάνω από 11€).

Δεν θα έχει μείνει ανέπαφη γιατί θα αγοράσεις τα πακέτα του 2ου μήνα..

8 minutes ago, musictracer said:

Απλά μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι ισχύει αυτό που έγραψε ο φίλος ότι έχω bonus ανανέωσης 500mb + 500μέσω sms ENTOΣ ΜΗΝΟΣ αν βάλω από 10 και πάνω?
Επίσης το sms χρεώνεται?

Αυτό γίνεται μόνο με ανανέωση σε κατάστημα ή κάρτα ανανέωσης. ΟΜΩΣ θα χάσεις το Bonus online ανανέωσης που είναι 1,5GB.

Δεν χρεώνεσαι σμσ. Μέσα από το απ το κάνεις.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kalitexnis_g said:

Δεν ξέρω αν βγαίνει με αυτό τον τρόπο.. τεσπα ξεκίνα εσύ δες πώς θα πάει και εδώ είμαστε..

Μα το θέμα είναι να μην κάνω όλη τη διαδικασία και δω ότι είναι το ίδιο ή χειρότερο από την Q όπου ήμουν 😆

 

4 minutes ago, kalitexnis_g said:

Δεν θα έχει μείνει ανέπαφη γιατί θα αγοράσεις τα πακέτα του 2ου μήνα..

Τα πακέτα του 2ου θα τα ενεργοποιήσω με το υπόλοιπο του 1ου μήνα συν ένα μικρό ποσό (0,28€ με πρόχειρους υπολογισμούς) από την ανανέωση του 2ου μήνα. Άρα μένουν πάνω από 11€ τα οποία θα καταναλώνονται λίγό λίγο με 0,28€/δίμηνο ("τσοντάροντας" δλδ το υπόλοιπο που χρειάζεται - 0,28€ - από την δίμηνη ανανέωση των 13€ που θα κάνω κάθε φορά).

Δλδ ενολίγοις θα πάρει θεωρητικά περίπου 40 δίμηνα για να εξαντληθούν!!!😍

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, musictracer said:

Τι μαγικό είναι αυτό που έγραψες στο άλλο thread φίλε μου!

"...όταν βάλεις 10€ (ή και παραπάνω) παίρνεις επιπλέον δώρο 500Mb απευθείας + 500Mb με sms"

Δλδ έτσι μπορώ να ανανεώνω με 13€ / 2μηνο και
να ενεργοποιώ 2 φορές το national pack κάθε μήνα για ομιλία και
να έχω 500mb από ανανέωση τον 1ο και 500mb από sms τον 2ο


Σωστά?

Σωστά, αλλά πρέπει να πηγαίνεις σε κατάστημα κάθε 2ο μήνα για να κάνεις την ανανέωση και μέχρι να γίνει κάποια αλλαγή τιμολογιακής πολιτικής μπορείς εκεί να δίνεις 10€ και όχι 13€. :classic_smile: 
Αν την κάνεις ανανέωση μέσα από το app σου δίνει 1.5Gb με την μία για ένα μόνο μήνα με ελάχιστο ποσό ανανέωσης 13€.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, opmgls said:

Σωστά, αλλά πρέπει να πηγαίνεις σε κατάστημα κάθε 2ο μήνα για να κάνεις την ανανέωση και μέχρι να γίνει κάποια αλλαγή τιμολογιακής πολιτικής μπορείς εκεί να δίνεις 10€ και όχι 13€. :classic_smile: 
Αν την κάνεις ανανέωση μέσα από το app σου δίνει 1.5Gb με την μία για ένα μόνο μήνα με ελάχιστο ποσό ανανέωσης 13€.

 

Ναι οκ,
απλά έτσι δεν περισσεύουν mb (ή χρήματα για mb ) για το 2ο μήνα.
Όπως είπα στο αρχικό ποστ, με 500mb είμαι καλυμμένος ανά μήνα.
Οπότε εφόσον ισχύουν τα 500mb μέσω sms για το 2ο μήνα είμαι οκ με 13€ το δίμηνο.😉

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, musictracer said:

Μα το θέμα είναι να μην κάνω όλη τη διαδικασία και δω ότι είναι το ίδιο ή χειρότερο από την Q όπου ήμουν 😆

 

Τα πακέτα του 2ου θα τα ενεργοποιήσω με το υπόλοιπο του 1ου μήνα συν ένα μικρό ποσό (0,28€ με πρόχειρους υπολογισμούς) από την ανανέωση του 2ου μήνα. Άρα μένουν πάνω από 11€ τα οποία θα καταναλώνονται λίγό λίγο με 0,28€/δίμηνο ("τσοντάροντας" δλδ το υπόλοιπο που χρειάζεται - 0,28€ - από την δίμηνη ανανέωση των 13€ που θα κάνω κάθε φορά).

Δλδ ενολίγοις θα πάρει θεωρητικά περίπου 40 δίμηνα για να εξαντληθούν!!!😍

Λέμε το ίδιο απλώς εσύ το κάνεις λιγάκι πιο περίπλοκο.

Αν θες τόση οικονομία σου προτείνω το liquid του CU. Θα σου βγει μισή τιμή αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς. Περισσότερα στο αντίστοιχο νήμα..

Link to comment
Share on other sites

Και οι 3 εταιρίες κάνουν τα πάντα για να παίρνουν 13ε το ελάχιστο. Μόνο το CU αφήνει ανανέωση 2μηνου με 0.10ε μέσω του cashback. Μονόδρομος για 2ο νούμερο και για απλή συντήρηση.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kalitexnis_g said:

Λέμε το ίδιο απλώς εσύ το κάνεις λιγάκι πιο περίπλοκο.

Αν θες τόση οικονομία σου προτείνω το liquid του CU. Θα σου βγει μισή τιμή αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς. Περισσότερα στο αντίστοιχο νήμα..

 Δεν είναι το ίδιο γιατί όπως ανέλυσα στο παρακάτω σχόλιο βγαίνει 3,25€ περισσότερα ανα μήνα αυτό που προτείνεις:

 

.https://myphone.gr/forum/topic/26782/page/734/?tab=comments#comment-7240963


Σ ευχαριστώ για το liquid. Δεν το ήξερα μ θα το ψάξω!!🙏🙏😃

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, musictracer said:

Δεν είναι το ίδιο γιατί όπως ανέλυσα στο παρακάτω σχόλιο βγαίνει 3,25€ περισσότερα ανα μήνα αυτό που προτείνεις:

Δικά σου είναι, σου μένουν στην κάρτα δεν σου τα κλέβει κανείς.. 😃

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, musictracer said:

 Δεν είναι το ίδιο γιατί όπως ανέλυσα στο παρακάτω σχόλιο βγαίνει 3,25€ περισσότερα ανα μήνα αυτό που προτείνεις:

 

.https://myphone.gr/forum/topic/26782/page/734/?tab=comments#comment-7240963


Σ ευχαριστώ για το liquid. Δεν το ήξερα μ θα το ψάξω!!🙏🙏😃

Το λικουιντ, για αυτά που θέλεις, θα σου βγαίνει 13ε/2μηνο. Εάν το ψάξεις πιο βαθιά θα σου βγαίνει πολύ πιο φτηνό.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Το λικουιντ, για αυτά που θέλεις, θα σου βγαίνει 13ε/2μηνο. Εάν το ψάξεις πιο βαθιά θα σου βγαίνει πολύ πιο φτηνό.

Όσο πιο βαθιά, τόσο πιο καλά..

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, musictracer said:

Ok, σ ευχαριστώ, απλά έχω μία απορία.
Έτσι όπως το περιγράφεις πρέπει να περιμένω 3 μήνες (ανανεώνοντας κάθε μήνα 13€) ώστε να έχω 15€ τον 3ο μήνα, έχοντας όμως έλλειψη data τον 2ο μήνα, αν δεν κάνω λάθος , σωστά?
Υπάρχει κάποιος όρος που λέει ότι πρέπει να έχω 15€ υπόλοιπο, ώστε να μη χρειαστώ ανανέωση?

Θέλω να πω, δε θα μπορούσα να ανανεώνω με 13€/ 2μηνο και να έχω:

  • τον πρώτο μήνα το National pack x2 + data από bonus ανανέωσης
  • τον 2ο μήνα το  National pack x2 + data από πακέτο ίντερνετ (5,35€) όπως λες.

Εκτός κι αν - τώρα που το σκέφτομαι - δεν αρκούν τα 13€ για όλα αυτά λόγω παρακράτησης φόρου.
Αλήθεια, πόσα μένουν στην κάρτα μετά από ανανέωση 13€?

Για τον λογο που έγραψε παραπάνω ο @kalitexnis_g τον 2ο μήνα θα μείνεις για 5 μέρες χωρίς data οπότε για τον 2ο μήνα ίσως σε βολεύε καλύτερα το πακέτο national combo με 8.90 το οπόιο περιλαμβάνει και λεπτά ομιλίας οπότε δεν θα έβαζες national pack αλλά σε συνδυασμό με το national pack που θα είχες βάλει τον 1ο μήνα παει στα 11.9€. Ουπς όλα τα έχουν σκεφτεί οι %&$#@.
Ενα πιθανό σενάριο για τις δικές σου ανάγκες είναι για τον 1ο χρόνο που θα είσαι συνδρομητής η frog δίνει δώρο 60+60 λεπτά το μήνα (με χρέωση 3λεπτου). Με τα 13€ ανανέωση μέσω εφαρμογής παίρνεις 1.5Gb για τον 1ο μήνα και τον 2o μήνα βάζει το national combo. Αν για την ανανέωση χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή payzy τότε παίρνεις δώρο 3Gb για τον 1ο μήνα μόνο. Σε αντάλλαγμα η εφαρμογή που είναι κατι σαν τραπεζα online της cosmote παίρνει οοοολα τα προσωπικά σου στοιχεία στην αρχή για να ανοίξεις λογαριασμό.
Επίσης με όλο το παραπάνω καταλήγεις να έχεις αρκετά δεδομένα για την χρήση που κάνεις εσύ, οπότε επειδή δεν θα έχεις πολλά λεπτά ομιλίας (λόγω 3λεπτης χρέωσης) άρχισε να σκέφτεσαι την πιθανοτητα με κάποιους γνωστούς φίλους να μιλάς μέσω app τύπου WhatsApp Viber και δες και το αντίστοιχο νήμα εδώ στο φόρουμ σχετικά με voip τηλεφωνία.
https://myphone.gr/forum/topic/162469/

Επίσης αν θες διάβασε και την παρακάτω συνομιλία σχετικά που αναφέρονται πληροφορίες και απόψεις για voip τηλεφωνία γενικά.

https://myphone.gr/forum/topic/38184/?do=findComment&comment=7231295

 

Edited by opmgls
Link to comment
Share on other sites

Εάν ο φίλος είναι Αθήνα ή Θεσσαλονίκη και δεν τον χαλάει να πάρει νέο νούμερο μπορεί να πάει σε κατάστημα φρογκ και να πάρει με 120ε 12 μήνες απεριόριστο ίντερνετ και 120 λεπτά κάθε μήνα. Έτσι θα του βγει 10ε/μήνα.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kalitexnis_g said:

Δικά σου είναι, σου μένουν στην κάρτα δεν σου τα κλέβει κανείς.. 😃

Ώπα, μήπως κάτι παρεξήγησα?

Είπες θα ανανεώνω 13€ ανά μήνα και τον 4ο μήνα όχι (θα έχω αρκετό υπόλοιπο για πακέτο/τα για τις ανάγκες του μήνα) , σωστά?
Οπότε ανα 4μηνο θα δίνω 39€ , δλδ 9.75€/μήνα
Ενώ όπως το λέω εγώ είναι 6,5€/μήνα (με εξέρεση το 1ο δίμηνο που θα ανανεώσω 2 φορές και θα το ξανακάνω μετά από 40 δίμηνα 😁)

9 minutes ago, VIPdriver said:

Εάν ο φίλος είναι Αθήνα ή Θεσσαλονίκη και δεν τον χαλάει να πάρει νέο νούμερο μπορεί να πάει σε κατάστημα φρογκ και να πάρει με 120ε 12 μήνες απεριόριστο ίντερνετ και 120 λεπτά κάθε μήνα. Έτσι θα του βγει 10ε/μήνα.

Ευχαριστώ , όμως θέλω να έχω το ίδιο νούμερο και να μην ανέβω πολύ πάνω από τα 5€ /μήνα που ξόδευα μέχρι πρόσφατα στην Q έχοντας 300 λεπτα + 1GB. Με τα 6.5/μήνα που είπαμε πιο πάνω θα είμαι καλυμμένος νομίζω.

Επίσης ξέρει κανείς πόσο κοστίζει για μεταφορά από q σε frog?
Γιατί ο Γερμανός με είπανε 17 € ενώ στην cosmote δωρεάν. Ούτε αυτοί δε ξέρουν τι τους γίνεται 😆

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, musictracer said:

Ώπα, μήπως κάτι παρεξήγησα?

Είπες θα ανανεώνω 13€ ανά μήνα και τον 4ο μήνα όχι (θα έχω αρκετό υπόλοιπο για πακέτο/τα για τις ανάγκες του μήνα) , σωστά?
Οπότε ανα 4μηνο θα δίνω 39€ , δλδ 9.75€/μήνα
Ενώ όπως το λέω εγώ είναι 6,5€/μήνα (με εξέρεση το 1ο δίμηνο που θα ανανεώσω 2 φορές και θα το ξανακάνω μετά από 40 δίμηνα 😁)

Ευχαριστώ , όμως θέλω να έχω το ίδιο νούμερο και να μην ανέβω πολύ πάνω από τα 5€ /μήνα που ξόδευα μέχρι πρόσφατα στην Q έχοντας 300 λεπτα + 1GB. Με τα 6.5/μήνα που είπαμε πιο πάνω θα είμαι καλυμμένος νομίζω.

Επίσης ξέρει κανείς πόσο κοστίζει για μεταφορά από q σε frog?
Γιατί ο Γερμανός με είπανε 17 € ενώ στην cosmote δωρεάν. Ούτε αυτοί δε ξέρουν τι τους γίνεται 😆

Δωρεάν. Απλά πληρώνεις ανανέωση 13ε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...