Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ έτσι το έχω (για τον φίλο ποιό πάνω για wind είναι μόνο για συμβόλαιο ).Απλώς έχεις ενεργή μόνο την μία!
Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτήσω κατι πλεον με την πρωτη 10ε ανανεωση του μηνα δεν δινουν τα 500ΜΒ δωρο ;

Αν όχι τις προσφορες παιζουν αυτή την περιοδο για ιντερνετ ;

Link to comment
Share on other sites

σε frog γινεται αναλυτικη κατασταση κλησεων* οπως στο whatsup? https://www.whatsup.gr/el/ypiresia-analytikis-katastasis-kliseon

 

*ερχεται αυτόματα κάθε μήνα?

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτική έρχεται (ταχυδρομικά) μονο οταν την ζητήσεις και για το διάστημα που θες (νομίζω ως 2 μήνες πίσω). Φαντάζομαι οτι την δίνουν και σε frog, δεν υπάρχει λόγος να ισχύει κάτι διαφορετικό στην περίπτωση αυτή.
Link to comment
Share on other sites

της cosmote ειναι αυτο βασικα κι οχι της frog, αν καταλαβα καλα, λεγεται "twin sim",

κοστος 5 ή 10 ευρω και παιρνεις αλλη μια sim με τον ιδιο αριθμο ;)

 

Όχι, δεν κρατάς την πρώτη. Αντικαθίσταται με διπλή. Η διπλή είναι 2 κάρτες κλώνοι. Έχουν τον ίδιο σειριακό αριθμό, ίδιους κωδικούς pin και puk, και γενικά είναι σαν την ίδια κάρτα σε φωτοτυπία.

 

Sent from my XT1562

 

Μικρες διορθωσεις (για την ιστορια), κοστιζει 10€ και εχουν διαφορετικα pin και puk.

 

Αυτή η υπηρεσία για τις δυο sim είναι για what's up, το δίνει και για frog;

 

Πηγαινε ζητησε την twin sim χωρις να τους πεις οτι ειναι frog. Απλα πες τους οτι ειναι cosmote (δηθεν δεν θυμασαι το πακετο), γιατι μπορει να πεσεις σε κανενα χαιβανι υπαλληλο και να αρνηθει να στο περασει.

 

Σιγουρα ισχυει και για whats'up. Τωρα το καθαρο frog νουμερο (δηλαδη αυτο που δεν προερχεται απο whats up/cosmokarta) παλιοτερα, νομιζω, δεν το δεχοταν. Πλεον ομως αντιμετωπιζεται πιο πολυ ως κοσμοτε και πιθανον να το περνανε και σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε 2 καταστήματα Γερμανός. Για twin sim δίνουν μόνο sim και micro sim. Η nano απουσιάζει....Η vodafone πολύ μπροστά. Στο twin sim και οι 2 κάρτες είναι τριών διαστάσεων.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε 2 καταστήματα Γερμανός. Για twin sim δίνουν μόνο sim και micro sim. Η nano απουσιάζει....

 

Απλα δεν ειχαν τα συγκεκριμενα καταστηματα...

Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν ειχαν τα συγκεκριμενα καταστηματα...

Τι να πω...είμαι γκαντέμης. Στην εξυπηρέτηση πάντως ό.τι να ναι.

Πριν 2 εβδομάδες :

Achillea είτε αγοράσεις ένα νέο αριθμό Frog είτε πραγματοποιήσεις αντικατάσταση κάρτας sim, το πακέτο συμπεριλαμβάνεται την κάρτα sim σε 3 διαστάσεις για να μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις σε οποιαδήποτε συσκευή επιθυμείς.

Σήμερα : Δυνατότητα αντικατάστασης σε Twin Sim για Frog δεν παρέχεται. Επίσης δεν παρέχεται και η multi sim.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω...είμαι γκαντέμης. Στην εξυπηρέτηση πάντως ό.τι να ναι.

Πριν 2 εβδομάδες :

Achillea είτε αγοράσεις ένα νέο αριθμό Frog είτε πραγματοποιήσεις αντικατάσταση κάρτας sim, το πακέτο συμπεριλαμβάνεται την κάρτα sim σε 3 διαστάσεις για να μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις σε οποιαδήποτε συσκευή επιθυμείς.

Σήμερα : Δυνατότητα αντικατάστασης σε Twin Sim για Frog δεν παρέχεται. Επίσης δεν παρέχεται και η multi sim.

Εχω twin sim σε frog ηταν whatsup το εκανα frog και αφου ηταν frοg πηγα σε γερμανο και ζητησα twin sim κι δεν ειχα κανενα θεμα μου εδωσαν της 2 καρτες και εφυγα...

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εχω twin sim σε frog ηταν whatsup το εκανα frog και αφου ηταν frοg πηγα σε γερμανο και ζητησα twin sim κι δεν ειχα κανενα θεμα μου εδωσαν της 2 καρτες και εφυγα...

Είναι διαφορετικό να είναι αριθμός cosmote που να έγινε αλλαγή πακέτου σε frog και αλλιώς αριθμός που είναι από την αρχή frog.

Link to comment
Share on other sites

εως ποτε ειναι?

Δεν μου ηρθε μηνυμα για να λεει ημερομηνια στο 1330 το ακουσα. απο οσο ξερω για 7 ημερες ειναι!!!

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , εχεις κανεις προβλημα να κανει ανανέωση του χρονου ομιλιας μεσα απο app της coamote? Δυο μερες προσπαθώ και μου λεει η υπηρεσία μη διαθεσιμη

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μαλλον πηγανε σημερα για δουλεια και φτιάξανε αυτο που ειχε χαλασει και τωρα δουλευει

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Τα χρηματα μου ληγουν αυριο 4 Μαιου; Φανταζομαι αυριο το βραδυ ληγουν; Θα μπορεσω να κρατησω το υπολοιπο αν ανανεωσω αυριο το πρωι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καρτα ανανεωσης whatsup απο περιπτερο κανει για φρογκ;

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πλέον κάρτα ανανέωσης whats Up ούτε κάρτα ανανέωσης Frog΄.

Όλες οι κάρτες γράφουν απλά Cosmote.

Αν ανανεώσεις μέχρι αύριο θα κρατήσεις το υπόλοιπο σου.

Link to comment
Share on other sites

Πότε σας ηρθε μνμ για 2πλασιασμο του πακετου ομιλιας και μεχρι πότε ειναι;

Σε μενα δεν ηρθε αυτη τη φορα...

Link to comment
Share on other sites

ναι, πλεον τα μηνυματα ερχονται επιλεκτικα, τυχαια επιλεγονται, δεν μπορω να καταλαβω...

 

καλα που μας ενημερωνουν τα παιδια εδω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...