Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μιλας συχνα φυσικα και συμφερει.

Πρεπει να παρεις τηλεφωνο στην εξυπηρετηση για ενεργοποιηση!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν μιλας συχνα φυσικα και συμφερει.

Πρεπει να παρεις τηλεφωνο στην εξυπηρετηση για ενεργοποιηση!!!

 

Εννοείς ότι αν μιλάω πολύ είναι καλύτερα να παραμείνω στον διπλασιασμό ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς πολύ συμφέρει να πέρνεις τα 200 λεπτά με 5 ευρώ, και όχι τον διπλασιασμό
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς πολύ συμφέρει να πέρνεις τα 200 λεπτά με 5 ευρώ, και όχι τον διπλασιασμό

 

Είχε ποτέ τέτοιο αγοραστό πακέτο ο βάτραχος; Μόνο 300 λεπτά δώρο με ανανέωση 10 ευρώ δεν είχε; Θυμάμαι κάτι λάθος;

 

Όταν ένα cosmote νούμερο καλεί ένα frog, του το εμφανίζει σαν cosmote ή σαν άλλο δίκτυο;

 

- Αν το νούμερο είναι cosmote συμβόλαιο, το βλέπει σαν cosmote

- Αν το νούμερο είναι cosmote καρτοσυμβόλαιο, το βλέπει σαν άλλο δίκτυο

- Αν το νούμερο είναι cosmote καρτοκινητό, το βλέπει σαν άλλο δίκτυο, πλην ΑΝ αυτός που είναι φρογκ έχει σιμ κοσμοκάρτας και χρησιμοποιησε την αλλαγή μεταξύ καρτοκινητών για να γίνει φρογκ. Αν όμως έχει σιμ φρογκ, δεν μπορεί ποτέ να τον δει σαν κοσμοτέ ένα καρτοκινητό κοσμοκάρτα(δηλ. δεν μπορεί να μπει στην υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό). Έχει σχέση με τον σειριακό αριθμό της κάρτας.

Λογικά, αυτό θα ισχύει και για τα καρτοσυμβόλαια, αλλά δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά, καθώς δεν "πολυκυκλοφορώ" στις ενότητες καρτοσυμβολαίων, ώστε να ξέρω τι ισχύει με την εκάστοτε σιμ!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Guest makisg3

ενεργοποίησα αυτή τη προσφορά μόλις.

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/section/Summer_Offer_prs

 

Πάντως σε ένα δεύτερο FROG μου έγραψε η προσφορά δεν ενεργοποιήθηκε, καλέστε την εξυπηρέτηση πελατών.

Μάλλον έχει να κάνει αν έχεις συνδεθεί στο παρελθόν στο Internet με κάποιο πακέτο τους ή day pass.

καλό καλοκαίρι

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι αν μιλάω πολύ είναι καλύτερα να παραμείνω στον διπλασιασμό ?

Ευχαριστώ

 

Οχι αν μιλας να φυγεις απ τον διπλασιασμο.

Link to comment
Share on other sites

Από την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι δεν μπορώ να πάω στο πρόγραμμα 60λ με 3 ευρώ επειδή έχω 50 ευρώ υπόλοιπο στην κάρτα μου . Ισχύει κάτι τέτοιο ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Από την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι δεν μπορώ να πάω στο πρόγραμμα 60λ με 3 ευρώ επειδή έχω 50 ευρώ υπόλοιπο στην κάρτα μου . Ισχύει κάτι τέτοιο ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Θέλω να πιστεύω πως κάποιο λάθος έχει γίνει, γιατί αν όντως ισχύει, μιλάμε για την απόλυτη ξεφτίλα.

Υποψιάζομαι ότι το υπόλοιπο μαζεύτηκε από διπλασιασμούς, σωστά;

Δηλαδή όσοι μαζεύαμε υπόλοιπα, τώρα μας λένε ¨φάτε τα στη μάπα¨...

Πόση κατάντια ακόμα έχει να πέσει άραγε εκεί στην Cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Από την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι δεν μπορώ να πάω στο πρόγραμμα 60λ με 3 ευρώ επειδή έχω 50 ευρώ υπόλοιπο στην κάρτα μου . Ισχύει κάτι τέτοιο ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Ρώτησες με πόσο υπόλοιπο επιτρέπετε η μεταφορα ;

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον να γινεται οπως γινεται και στην q,που πλεον δεν αφηνει να αγορασουμε πακετα απ το διπλασιασμο

Αρα πιθανον θα πρεπει να κατεβει στα 25 και κατω.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησες με πόσο υπόλοιπο επιτρέπετε η μεταφορα ;

 

Η μεταφορά γίνεται με ποσό στην κάρτα κάτω από 3 ευρώ , για τον φίλο που ρώτησε πιο πάνω το ποσό που έχω μαζέψει είναι από διπλασιασμούς . Καλό απόγευμα σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδια.Ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας σχετικα με ενα προβλημα που ανέκυψε.Εβαλα καρτα χθες και ενω καθε φορα μου εδινε διπλασιασμο,τωρα τιποτα!Τι μπορω να κανω?Αυτο το νουμερο το εχω τουλαχιστον 2 χρονια.:(
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδια.Ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας σχετικα με ενα προβλημα που ανέκυψε.Εβαλα καρτα χθες και ενω καθε φορα μου εδινε διπλασιασμο,τωρα τιποτα!Τι μπορω να κανω?Αυτο το νουμερο το εχω τουλαχιστον 2 χρονια.:(

 

Μας κοψοχόλιασες πρωινιάτικα!

Στο 1330 στα πακέτα, ακούς το πακέτο 3 ευρώ - 60 λεπτά ομιλίας; Αν ναι, έχεις μεταβεί(εσύ ξέρεις, αν ξέρεις) στην νέα προσφορά και έχεις φύγει από τον διπλασιασμό.

Είχες μήπως το 300 λεπτά με κάθε 10 ευρη κάρτα;(οπότε είχες διαγραφεί ήδη από παλιά από το διπλασιασμό)

Πριν λίγο καιρό καταργήθηκε ο διπλασιασμός(εμπορικά μη διαθέσιμος), ενώ υποτίθεται παραμένει για όσους τον είχαν τη στιγμή της κατάργησης.

Μάθε και πες μας τι έγινε! Μίλα και με την εξυπηρέτηση! Αν δεν έχεις κάνει τπτ από τα παραπάνω, ελπίζω να είναι λάθος του συστήματος και να μην τον κατήργησαν!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω... ο διπλασιασμός ισχύει σε συνδυασμό με το πακέτο των μηνυμάτων για εξωτερικό+ίντερνετ; ή πρέπει να έχω είτε το ενα είτε το άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση για το frog.

Στο mycosmote δεν γίνεται να συμπεριλάβεις αριθμό frog, σωστά; Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να εγγραφείς κάπου για να βλέπεις το υπόλοιπο online;

 

Μια χαρά είναι το frog. Το μόνο κακό που έχω εντοπίσει είναι ότι πρέπει να πας αναγκαστικά σε περίπτερο για να κάνεις ανανέωση χρόνου! Το winbank δεν διαθέτει κωδικούς για φρογκ όπως ούτε και το viva. Μόνο το telesuite που απορρίπτεται γιατί κρατάει προμήθεια και το connectphone που για να σου στείλουν τον κωδικό πρέπει να τους πάρεις τηλ για να δουν την παραγγελία...

Link to comment
Share on other sites

Και σε Γερμανο και καταστηματα Κοσμοτε γινεται ανανεωση αλλα αν εχεις διπλασιασμο δεν θα διπλασιαστει.

Πλεον για τους νεους συνδρομητες και οσοι εχουν μεταβει στα 3€->60' δεν θα ειναι αναγκαιο να ανανεωνουν απο περιπτερο.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω... ο διπλασιασμός ισχύει σε συνδυασμό με το πακέτο των μηνυμάτων για εξωτερικό+ίντερνετ; ή πρέπει να έχω είτε το ενα είτε το άλλο;

 

ο διπλασιασμός ισχύει σε συνδυασμό με όλα τα πακέτα εκτός από το πακέτο των 60 λεπτών ομιλίας με 3 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια λοιπόν....

 

Οπότε πάω σε ένα περίπτερο, αγοράζω πχ 5 ευρώ που γίνονται 10 (μείον τους φόρους) και το πακέτο με τα διεθνή sms και ίντερνετ πώς το ενεργοποιώ;

Link to comment
Share on other sites

Ωραια λοιπόν....

 

Οπότε πάω σε ένα περίπτερο, αγοράζω πχ 5 ευρώ που γίνονται 10 (μείον τους φόρους) και το πακέτο με τα διεθνή sms και ίντερνετ πώς το ενεργοποιώ;

 

 

INTERΝΑΤΙΟΝΑL SMS 100 PLUS 250 MB

 

Για σένα που θέλεις να στέλνεις sms και να σερφάρεις στο internet από το κινητό ακόμα πιο οικονομικά, το FROG σου προσφέρει το νέο INTERΝΑΤΙΟΝΑL SMS 100 PLUS 250 MB. Έτσι, με 7€, στο ίδιο πακέτο, έχεις 100 sms προς Διεθνείς προορισμούς & 250 ΜΒ για 1 μήνα

 

Για την αγορά του πακέτου κάλεσε δωρεάν στο 1330 το Μενού Υπηρεσιών FROG. Αν θες να ενημερωθείς για το διαθέσιμο υπόλοιπο των γραπτών μηνυμάτων και του όγκου δεδομένων (ΜΒ) του πακέτου στείλε δωρεάν το μήνυμα «Y» στο 1330.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια πηρα τηλ στην εξυπηρετηση πελατων.Μου ειπαν οτι τον εχω παρει το διπλασιασμο κανονικα.Το θεμα ειναι εμενα δε μου ηρθε κανενα μηνυμα απο αυτα που ερχονται οταν λαμβανεις το εξτρα ποσο.Του το ειπα του τυπου που μιλησαμε και του φανηκε περιεργο.Τι να πω?
Link to comment
Share on other sites

Στο 1298 επιβεβαιωσες τον διπλασιασμο που σου ειπαν στην εξυπηρετηση;

 

Ναι φιλε μου,το επιβεβαιωσα.Απλα μου κανει εντυπωση για ποιο λογο δε μου ηρθε το μηνυμα του διπλασιασμου?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση για το frog.

Στο mycosmote δεν γίνεται να συμπεριλάβεις αριθμό frog, σωστά; Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να εγγραφείς κάπου για να βλέπεις το υπόλοιπο online;

 

Γι αυτό τελικά ξερουμε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό τελικά ξερουμε κάτι;

 

Το υπόλοιπο το βλέπεις on line μέσα από την εφαρμογή cosmote my account χωρίς εγγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...