Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνωμη ρε παιδια, κατοχοι frog, τι εχει γινει εδω; Ολοι 5-6 νουμερα για να μεταφερετε υπολοιπο σε ενα; Δεν ξερω αξιζει τον κοπο κι ειναι σιγουρο οτι θα σας αφησει η frog; Περιεργο μου φαινεται! Αλλιως πειτε και σ εμας! :p
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σου λεει οτι το υπολοιπο ειναι αυξημενο κατα 17.86 και δεν υπαρχει διαχωρισμος αναμεσα στα 8.93 της καρτας και τα 8.93 του δωρου. Με αυτο τον τροπο η ομιλια με το Frog στοιχιζει καθαρα και συνολικα με το φορο 13 λεπτα το λεπτο με χρεωση ανα δευτ. και το μηνυμα 2.82 λεπτα!!!

 

 

 

Αν γινουν αυξησεις, υποθετω οτι θα γινουν σε ολα τα καρτοκινητα και οχι μονο στο Frog, οποτε παντοτε συμφερει να εχεις αγορασμενο χρονο με πολυ μεγαλη εκπτωση. Μην ξεχνας οτι το Frog με κοστος 7 ευρω μπορει να γινει What's Up ή Cosmokarta και να μεταφερθει ο χρονος, ή να μετατραπει σε Καρτοσυμβολαιο και να μεταφερθει και παλι ο χρονος, ή μπορεις να πουλησεις τον χρονο με έκπτωση μιας και τωρα όλη η τεως "δωρεαν" ομιλια αγοραζεται! ;)

 

Οσο για το αν κοψουν την εκπτωση, πιστευω οτι εχουν αντιληφθει οτι το ποσό που διαθετει ο μεσος Ελληνας για το κινητο του ειναι πλεον στανταρντ! Αν ακριβηνουν κατι, δε θα παρουν παραπανω χρηματα, απλα θα μιλαει ο αλλος λιγοτερο! Και με την βενζινη το ιδιο επαθαν...αυξησαν την τιμη αλλα το καθαρο εσοδο του κρατους επεσε λιγο!!!

 

Μόνο που στις εταιρείες κινητής, ακόμα και αν εμείς πληρώνουμε τα ίδια κάθε μήνα αλλά μιλάμε λιγότερο, αυτό σημαίνει λιγότερα έξοδα για αυτούς(λιγότερος φόρτος στο δίκτυο κινητής) και άρα μεγαλύτερα κέρδη... Ενώ θα κερδίζουν επιπλέον και από αυτούς που δεν μπορούν να περιορίσουν τους εαυτούς τους ακριβώς βάσει των χρημάτων τους, αλλά που θα ξεφεύγουν κατά τι....:worry: Στο αυτοκίνητο σημαίνει λιγότερες φθορές στα μηχανικά μέρη, που αφορούν την τσέπη του κατόχου. Δυστυχώς για εμάς δεν είναι το ίδιο! Ελπίζω να μην μας διαβάζουν και την κόψουν την προσφορά!:blink::cry:

 

 

Παιδιά να κάνω μία άλλη σκέψη, μπας και ξέρει κανείς από εμπειρία;

Στο βιβλιαράκι της Φρογκ λέει ότι μπορούμε να φορτώνουμε τον βάτραχο και από τα καταστήματα Κοσμοτέ, για οποιοδήποτε ποσό από 5 μέχρι 100 ευρώ. Μήπως μπορούμε να επιτυχούμε ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟ με φόρτωμα στο κατάστημα για ποσά πάνω από 10 ευρώ; Ή θα μείνουμε το βάτραχο στο χέρι;;;; Γιατί στο μήνυμα που μου στέλνουν λένε η "προσφορά για διπλασιαμό της ΚΑΡΤΑΣ ανανέωσης"... και όχι σκέτο ανανέωση....

Λέτε να μας πουν την πλήρη αλήθεια τα καταστήματα Κοσμοτέ ή θα κάνουν τις πάπιες μέχρι να φορτώσουμε το ποσό και θα χάσουμε το διπλασιασμό;

Edited by Scar
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις 50 ευρώ από Γερμανό , διπλασιάζονται μόνο τα 10 ευρώ... όσο δηλαδή και οι κάρτες που κυκλοφορούν
Link to comment
Share on other sites

να επιβεβαιωσω οτι δεν διαχωριζει το ποσο του δωρου απο το κανονικο.....:p

 

μπορεις να εχεις στο ονομα σου πολλα τηλεφωνα....δεν υπαρχει κανενα προβλημα....δοκιμασμενο :D

 

φθηνα νουμερα -σφραγισμενα- frog, cosmpte, ciao, f2g, cu κλπ εχει στην ομονοια... σε αυτον http://www.kapachange.gr ....σε τιμες γελοιες....κατω απο 1 ευρω....μερικες φορες τα εχει και 15 λεπτα....τσεκαρετο πρωτο...;)

 

:lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις 50 ευρώ από Γερμανό , διπλασιάζονται μόνο τα 10 ευρώ... όσο δηλαδή και οι κάρτες που κυκλοφορούν

 

Πάλι καλά δηλαδή. Εγώ φοβόμουν ότι δεν θα διπλασιάζονταν τα πρώτα 10 ευρά!

Edited by Scar
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις 50 ευρώ από Γερμανό , διπλασιάζονται μόνο τα 10 ευρώ... όσο δηλαδή και οι κάρτες που κυκλοφορούν

 

Αν βάλεις ευρώ απο το γερμανό έχεις bonus ανάλογα με το ποσό που θα βάλεις...

 

και ειναι ανεξάρτητο απο το διπλάσιο χρόνο.

 

Αρα μπορείς να πας γερμανό και να βάλεις 50 ευρώ με Bonus (δεν ξέρω πόσο ακριβώς)

και να βάλεις και κάρτα που θα στην διπλασιάσει...

Και ανεξαρτήτος σειράς...βεβαιώς βεβαίως

 

Ισως να ισχύει αυτό...(apo to site tis cosmote)

30€ - 59,99€ +10%

60€ - 100€ +15%

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Τα έχετε γράψει σε παλαιότερα post, αλλά τα συνοψίζω μέσα από τη δικιά μου εμπειρία.

 

26/7 έκανα αίτηση φορητότητας από Wind (συμβόλαιο) σε Frog, στο κατάστημα Germanos - Νεάπολης Θεσσαλονίκης.

 

Σήμερα ενεργοποιήθηκα. Αρχικά σε What's Up, με €1 υπόλοιπο. Σύμφωνα με τις οδηγίες του υπαλλήλου του καταστήματος:

Έστειλα "ΑΛΠΑΚ" στο 1298

Μου ήρθε απαντητικό μήνυμα "Για να μεταφερθείς σε Cosmokarta στείλε C sto 1298, σε Frog στείλε F στο 1298 (χρέωση €0,00)"

Έστειλα "F" στο 1298

Μου ήρθε απαντητικό μήνυμα "Το πακέτο σου τώρα είναι Frog. Στείλε sms "2" στο 1312 και κέρδισε διπλάσιο χρόνο στη 1η ανανέωση κάθε μήνα με κάρτες Frog €5 και €10"

Αγόρασα 10 ευρώ κάρτα από περίπτερο (από μηχανάκι POS όχι την κλασική scratch κάρτα frog) και την ενεργοποίησα.

Μου ήρθε απαντητικό μήνυμα: "€17,86 προστέθηκαν στο λογαριασμό σας. Το νέο σας υπόλοιπο είνια €18,86"

 

Μοναδικό πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι ότι, κατά τη διάρκεια που προσεκτικά αφαιρούσα το αυτοκόλλητο για να δω τους κωδικούς PIN/PUK, σκίστηκαν (έλεος με την κόλλα) τα μισά ψηφία του PUK1, όπότε και χρεώθηκα €0,123 καλώντας στην εξυπηρέτηση πελατών για να μου το πούμε.

 

Καλώς σας βρήκα :D

Link to comment
Share on other sites

Μοναδικό πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι ότι, κατά τη διάρκεια που προσεκτικά αφαιρούσα το αυτοκόλλητο για να δω τους κωδικούς PIN/PUK, σκίστηκαν (έλεος με την κόλλα) τα μισά ψηφία του PUK1, όπότε και χρεώθηκα €0,123 καλώντας στην εξυπηρέτηση πελατών για να μου το πούμε.

 

Καλώς σας βρήκα :D

 

Σου έδωσαν σιμ σε φάκελο; Γράφει 3G πάνω στη σιμ;

 

Καλώς ήρθες.

Link to comment
Share on other sites

Σου έδωσαν σιμ σε φάκελο; Γράφει 3G πάνω στη σιμ;

 

Καλώς ήρθες.

 

Ναι σε φάκελο, 3G γράφει πάνω στη sim και στο φάκελο.

To A4 χαρτί που είχε μέσα ο φάκελος νομίζω είναι το κλασσικό που σου δίνουν όταν κάνεις συμβόλαιο cosmote. Σε καλωσορίζει στο δίκτυο, δίνει κάποια τηλέφωνα (εξυπηρέτησης πελατών κτλ). Κάτω δεξιά οι κωδικοί pin/puk με αυτοκόλλητο και κάτω αριστερά η κάρτα (που περιέχει τη USIM) κολλημένη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε φάκελο, 3G γράφει πάνω στη sim και στο φάκελο.

To A4 χαρτί που είχε μέσα ο φάκελος νομίζω είναι το κλασσικό που σου δίνουν όταν κάνεις συμβόλαιο cosmote. Σε καλωσορίζει στο δίκτυο, δίνει κάποια τηλέφωνα (εξυπηρέτησης πελατών κτλ). Κάτω δεξιά οι κωδικοί pin/puk με αυτοκόλλητο και κάτω αριστερά η κάρτα (που περιέχει τη USIM) κολλημένη.

 

Άρα ξεκίνησαν να δίνουν usim και στα καρτοκινητά. Σιγά-σιγά πέφτουν οι τίτλοι τέλους για το sim cloning.

Link to comment
Share on other sites

26/7 έκανα αίτηση φορητότητας από Wind (συμβόλαιο) σε Frog, στο κατάστημα Germanos - Νεάπολης Θεσσαλονίκης.

 

Σήμερα ενεργοποιήθηκα. Αρχικά σε What's Up, με €1 υπόλοιπο. Σύμφωνα με τις οδηγίες του υπαλλήλου του καταστήματος:

 

μισο για να καταλαβω....τους ειπες να σου κανουν το συμβολαιο wind σε frog και αυτοι σου εδωσαν whatsup και σου ειπαν να κανεις την μεταφορα;;;....γιατι δεν σου εδωσαν κατευθειαν frog;;;; :confused:

 

Άρα ξεκίνησαν να δίνουν usim και στα καρτοκινητά. Σιγά-σιγά πέφτουν οι τίτλοι τέλους για το sim cloning.

 

για τους νεους....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

μισο για να καταλαβω....τους ειπες να σου κανουν το συμβολαιο wind σε frog και αυτοι σου εδωσαν whatsup και σου ειπαν να κανεις την μεταφορα;;;....γιατι δεν σου εδωσαν κατευθειαν frog;;;; :confused:

 

συμφωνω για το σχόλιο, η μόνη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι οτι δεν ειχαν sim του βατραχου

Link to comment
Share on other sites

μισο για να καταλαβω....τους ειπες να σου κανουν το συμβολαιο wind σε frog και αυτοι σου εδωσαν whatsup και σου ειπαν να κανεις την μεταφορα;;;....γιατι δεν σου εδωσαν κατευθειαν frog;;;; :confused:

 

συμφωνω για το σχόλιο, η μόνη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι οτι δεν ειχαν sim του βατραχου

 

Ακριβώς έτσι. Αλλά δεν μου έδωσαν ούτε πακετάκι what's up, αλλά ένα φάκελο με τη usim και τους κωδικούς pin/puk. Η δουλειά μου έγινε ωστόσο, 2 μηνύματα έστειλα και απέκτησα frog. Όσο για το βιβλιαράκι του frog που δεν πήρα, να ναι καλά το web (frogmobile.gr, myphone.gr) :p

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι. Αλλά δεν μου έδωσαν ούτε πακετάκι what's up, αλλά ένα φάκελο με τη usim και τους κωδικούς pin/puk. Η δουλειά μου έγινε ωστόσο, 2 μηνύματα έστειλα και απέκτησα frog. Όσο για το βιβλιαράκι του frog που δεν πήρα, να ναι καλά το web (frogmobile.gr, myphone.gr) :p

 

ο λογος που δε σου εδωσαν πακετακι ειναι γιατι τα πακετακια εχουν ηδη αριθμο τηλεφωνου, ενω εσυ χρειαζοσουν sim που δεν θα εχει νουμερο, ωστε να μπει το δικο σου.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι. Αλλά δεν μου έδωσαν ούτε πακετάκι what's up, αλλά ένα φάκελο με τη usim και τους κωδικούς pin/puk. Η δουλειά μου έγινε ωστόσο, 2 μηνύματα έστειλα και απέκτησα frog. Όσο για το βιβλιαράκι του frog που δεν πήρα, να ναι καλά το web (frogmobile.gr, myphone.gr) :p

 

Όταν κάνεις φορητότητα δεν σου δίνουν βιβλιαράκι οδηγιών, σου δίνουν μόνο τη sim.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το internet on the phone, αλλά δεν ξέρω πώς να κατεβάσω τις απαραίτητες ρυθμίσεις συσκευής (HTC Desire). Μήπως ξέρει κανείς πού πρέπει να πάω για να τις βρώ; Πρώτη φορά βάζω internet στο κινητό μέσω 3G...
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το internet on the phone, αλλά δεν ξέρω πώς να κατεβάσω τις απαραίτητες ρυθμίσεις συσκευής (HTC Desire). Μήπως ξέρει κανείς πού πρέπει να πάω για να τις βρώ; Πρώτη φορά βάζω internet στο κινητό μέσω 3G...

 

εγώ δεν χρειάστηκα ιδιαίτερες ρυθμίσεις. Απλά άνοιξα το 3G στο iphone μου και μπήκα αμέσως internet....

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το internet on the phone, αλλά δεν ξέρω πώς να κατεβάσω τις απαραίτητες ρυθμίσεις συσκευής (HTC Desire). Μήπως ξέρει κανείς πού πρέπει να πάω για να τις βρώ; Πρώτη φορά βάζω internet στο κινητό μέσω 3G...

στείλε internet στο 1333 για να πάρεις τις ρυθμίσεις ή ρύθμισε το APN : internet

δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

To Internet Day Pass είναι ενεργοποιημένο αυτόµατα η πρέπει να στείλω κάποιο µήνυµα;

Δεν είναι

Στείλε Internet στο 1333 ή πάρε τηλέφωνο 1299 να στο ανοίξουν

Quick update: δε χρειάστηκε να στείλω κανένα μήνυμα. By default σε χρεώνει 1€/ημέρα αν δεν κάνεις τίποτα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

θυμισου να μεταφερεις τυχον υπολοιπομενα mb internet στον επομενο μηνα με 2η ενεργοποιηση πακετου πριν ληξει το πρωτο πακετο και επισης μεχρι 31/8 δινει 120μβ ιντερνετ οποτε εκμεταλευσου την προσφορα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

το Frog με κάθε ανανέωση 300 λεπτά προς όλα τα frog δίνει?

πόση είναι η ελάχιστη διάρκεια κλήσης των δωρεάν λεπτών?

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

το Frog με κάθε ανανέωση 300 λεπτά προς όλα τα frog δίνει?

πόση είναι η ελάχιστη διάρκεια κλήσης των δωρεάν λεπτών?

 

όχι δεν δίνει δωρεάν λεπτά ομιλίας με ανανέωση .

Link to comment
Share on other sites

το Frog με κάθε ανανέωση 300 λεπτά προς όλα τα frog δίνει?

πόση είναι η ελάχιστη διάρκεια κλήσης των δωρεάν λεπτών?

 

3 ευρώ κοστίζει πλέον το πακέτο(τον προηγούμενο μήνα ήταν δωρεάν, αρκεί να έκανες μία ανανέωση των 5 ευρώ) και έχει ελάχιστο χρόνο κλήσης 3 λεπτά της ώρας!

Για περισσότερες πληροφορίες βλέπε στο σάιτ... http://www.frogmobile.gr

Edited by Scar
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΝΗΡΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΕΤΡΑΠΕΡΑΤΟΥ ΝΕΟΕΛΛΗΝΑ :lol:

 

1.Γεγονος: Eνεργοποιουμε δεκα Frog επιπλεον του κύριου Frog αριθμου μας. Στην αρχη του μηνα βαζουμε απο μια καρτα στο κυριο νουμερο μας και στα δεκα "βοηθητικα". Διπλασιαζεται η αξια ολων των καρτων.

 

2. Ερωτηση: Μπορουμε να μεταφερουμε τα διπλασιασμενα ποσα των "βοηθητικων" στο κυριο νουμερο μας ωστε να μιλαμε μισοτιμης συνεχως ή απλα να δημιουργήσουμε ενα αποθεμα χρονου ομιλας που τον εχουμε αγορασει με εκπτωση 50% ;;; ;)

 

Στο 1299 ειπαν οτι γινεται αλλα δεν τους εχω και τοση εμπιστοσυνη ωστε να μπω στη διαδικασια να ενεργοποιησω κανα δεκαρια νουμερα αυριο και να βαλω απο ενα δεκαρικο στο καθενα ωστε να γινουν διακοσια συνολικα και να τα μεταφερω στον κυριο αριθμο μου!

Όταν καλείτε την εξυπηρέτηση για τη μεταφορά σας κάνουν πλήρη ταυτοποίηση;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...