Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε αφου απαντανε μην μιλατε καθολου. και σε εμενα εχουν απαντησει σε οτι τους εχω στειλει...

 

 

ρε παιδια ειναι κριμα να μην μπορουμε να στειλουμε σε 4ψηφια νουμερα!! θελω να στειλω στο 1919 για την ελπιδα και δεν στελνοντε :cry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω φλεξυ 25 και στελνω 180 σμσ και μιλαω μια ωρα.πληρωνω 30 ευρο.αξίζει να βαλω φρογκ;μπορω να κοψω την τιμ πριν το χρονο;μπορω να κανω φορητοτητα και να κρατησω τον αριθμο;

 

Κάνωντας απλούς υπολογισμούς με το κομπιουτεράκι, με τη frog θα πλήρωνες 34,20 ευρώ για 180 μηνύματα και 1 ώρα ομιλίας. Το ερώτημα είναι, πόσο σου χρεώνει η ΤΙΜ τα μηνύματα πέραν των 180?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο απλός ο υπολογισμός, γιατί η ΤΙΜ χρεώνει με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 30" ενώ η frog ανά δευτερόλεπτο οπότε η frog θα σου βγεί φθηνότερη. Τα μηνύματα η ΤΙΜ τα χρεώνει 0,1071€/SMS πέραν των 180 ενω η Frog μόνο 0,066€/sms.
Link to comment
Share on other sites

Στο φλεξυ ειτε εισε εντος η εκτος δωρεαν καταναλωσης, sms και φωνη εχουν την ιδια χρεωση. Και για ομιλια ασχετα με την ελαχιστη διαρκεια χρεωσης, δεν παυει το φλεξυ να εχει πολυ χαμηλοτερη χρεωση.

 

Οποτε αναλογα με τις αναγκες σου.Η ελαχιστη διαρκεια των 30" προσωπικα ελαχιστα με απασχολει, μιας και σχεδον ποτε δεν μιλαω λιγοτερο, οποτε κριτηριο ειναι η μοναδα χρεωσης, που παντα σε συμβολαιο ειναι χαμηλοτερη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να κάνω φορητότητα στο Frog, θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις (και συγγνώμη αν έχουν ήδη απαντηθεί): Ο αριθμός για φορητότητα σε Frog είναι ίδιος με της Cosmote; Πώς γίνεται η παραλαβή της καινούριας SIM; Και τέλος, οι κάρτες Frog βλεπουν το δίκτυο της Cosmote ως home network η σε περιαγωγή; Γιατι η διαρκής περιαγωγή μου έχει δημιουργήσει αρκετά προβλήματα με την Q, τόσο σε δίκτυο Vodafone όσο και σε TIM... :O
Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Και τέλος, οι κάρτες Frog βλεπουν το δίκτυο της Cosmote ως home network η σε περιαγωγή; Γιατι η διαρκής περιαγωγή μου έχει δημιουργήσει αρκετά προβλήματα με την Q, τόσο σε δίκτυο Vodafone όσο και σε TIM... :O

 

Το δίκτυο σου θα αναφέρεται στην οθόνη της συσκευής σου, ως frog. Χρησιμοποιεί όμως εξολοκλήρου το δίκτυο της Κοσμοτέ, οπότε...είσαι σε home network, αλλά με διαφορετικό logo...καθόλου περιαγωγή...

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που δίνει και δυνατότητα αποστολής/λήψεις MMS...ναι έχεις GPRS στη frog

 

Ενεργοποίησα τα MMS αλλά δεν έχω πρόσβαση στον ιστό.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα τα MMS αλλά δεν έχω πρόσβαση στον ιστό.

 

Τι εννοείς ιστό? Αν εννοείς πάντως το ιντερνετ ή wap η frog δεν παρέχει ακόμα τέτοια δυνατότητα...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ιστό? Αν εννοείς πάντως το ιντερνετ ή wap η frog δεν παρέχει ακόμα τέτοια δυνατότητα...

 

Α μάλιστα. Ο λόγος που θέλω το gprs είναι γιατί το χρειάζεται το Vyke. (http://www.vyke.com) Είναι πρόγραμμα java που το βάζεις στο κινητό σου και στέλνεις φτηνά sms. Αν το βάλω θα λειτουργεί δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια το frog λεει με χιλια,πιο καλο πακετο απο την κιου γιατι εχει καλυψη της κοσμοτε,σκεφτομαι να κανω φορητοτητα η να παρω νεο πακετο αλλα επειδη εχω twin card με το what's up θα την χασω και εδωσα 30 ευρω για την TWIN,τωρα με εχει φαει η σκεψη και δε μπορω να αποφασισω:(
Link to comment
Share on other sites

Με το FROG έχεις πρόσβαση στο 3G δίκτυο; Στο κινητό μιας φίλης μου που έχει FROG δείχνει ενεργό το 3G...

 

Έχεις πρόσβαση όπως με όλα τα καρτοκινητά της Cosmote απλώς νομίζω πως δεν μπορείς να κάνεις βιντεοκλήσεις...

Link to comment
Share on other sites

...αναφορες για τα μηνυματα που στελνεται σας ερχονται;;;.....

 

...εστειλα καποια μηνυματα απο ενα frog που εχω και παρατηρησα οτι δεν μου ερχοταν αποδειξη παραλαβης, ενω παλιοτερα αν θυμαμαι καλα ερχοντουσαν αποδιεξεις.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

...αναφορες για τα μηνυματα που στελνεται σας ερχονται;;;.....

 

...εστειλα καποια μηνυματα απο ενα frog που εχω και παρατηρησα οτι δεν μου ερχοταν αποδειξη παραλαβης, ενω παλιοτερα αν θυμαμαι καλα ερχοντουσαν αποδιεξεις.....

 

Σε εμένα έρχονται κανονικά...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έρχονται κανονικά...:confused:

 

...το ξαναδοκιμασα -το βατραχι δεν το χρησιμοποιω- αλλα τζιφος...τιποτα...nada....και σε αλλη συσkευη το πηγα...και ξανατσεκαρα τις ρυθμισεις αλλα τιποτα....και τηλεφωνο τους πηρα αλλα μου ειπαν το κλασσικο "ελεγξτε την συσκευη σας"...:wacko:

 

...τεσπα...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της frog το sms κοστίζει πλέον 0,03 ευρώ για πάντα. Δεν είναι προσφορά αλλά μόνιμη χρέωση.

Βλέπω τον βάτραχο να τρέχει πολύ το καλοκαίρι. Πολύ καλό πακέτο και για τους τουρίστες που έρχονται στην Ελλάδα αλλά και για τα άτομα που μιλάνε πολύ με sms τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό.

Αυτό δίνει όντως αξία στις κάρτες των 3 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλα, ας δουμε πρωτα καποια ανακοινωση.Δεν πιστευω πως εαν ειχε αποφασιστει να ειναι μονιμη χρεωση δεν θα το διαφημηζανε τρελα.

Για να μην εχει ακουστει τιποτα, μαλλον κατι τρεχει.

 

Μακαρι να κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Καλα, ας δουμε πρωτα καποια ανακοινωση.Δεν πιστευω πως εαν ειχε αποφασιστει να ειναι μονιμη χρεωση δεν θα το διαφημηζανε τρελα.

Για να μην εχει ακουστει τιποτα, μαλλον κατι τρεχει.

 

Μακαρι να κανω λαθος.

 

Σύμφωνα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της frog το sms κοστίζει πλέον 0,03 ευρώ για πάντα. Δεν είναι προσφορά αλλά μόνιμη χρέωση.

Βλέπω τον βάτραχο να τρέχει πολύ το καλοκαίρι. Πολύ καλό πακέτο και για τους τουρίστες που έρχονται στην Ελλάδα αλλά και για τα άτομα που μιλάνε πολύ με sms τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό.

Αυτό δίνει όντως αξία στις κάρτες των 3 ευρώ.

 

Τελικά έχεις δίκιο. Καλύτερα οι ανακοινώσεις παρά το cc της εταιρείας.

Λοιπόν από σήμερα sms=0.063 ευρώ, mms=0.36 ευρώ και ομιλία 0,0054 ευρώ/sec.

Link to comment
Share on other sites

Πότε μειώθηκαν κι'άλλο οι χρεώσεις?:wacko:

Στο επίσημο site αναφέρει:

Κλήσεις προς εθνικά δίκτυα: 0,0057 €/δευτ.

MMS: 0,38 €/MMS

 

Όσον αφορά τα SMS, ακόμα δεν έχουν ανανεώσει το site..ελπίζω να μείνει μόνιμα το 0,03€, διότι πρακτικά σημαίνει 100 sms με μία μόνο καρτα των 3€.

 

Έχω παρατηρήσει ότι όταν το υπόλοιπό μου είναι γύρω στα 0,12€, το βατράχι δεν με αφήνει να στείλω μήνυμα. Το χει αντιμετωπίσει κανένας?

[sIGPIC][/sIGPIC]

I wanna drive you into the corner, and kiss you without a sound

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...