Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Μιλάω λίγο και σκέφτομαι να έρθω frog από wacht up.

Θα πρέπει να ανανεώνω από κατάστημα για τα 8€ και να ενεργοποιω το πακέτο με τα 3.02€ ?

Ενεργοποιηση πακετου δεν ειναι απαραιτητη για τηη αποδοση του welcome bonus 60'+60'

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Bas said:

Ενεργοποιηση πακετου δεν ειναι απαραιτητη για τηη αποδοση του welcome bonus 60'+60'

Προσοχή μήπως το welcome bonus είναι 3λεπτα. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bas said:

Ναι, ειναι

Εμένα με ενδιαφέρει να την βγάζω με 8€ επί 6 μήνες 48€ τον χρόνο.

Θα βάζω 12 φορές το πακέτο των 3.02€ δηλαδή 36€ και θα περισσεύουν και 12€. Με τα τωρινά δεδομένα.

Έτσι πάει η σκέφτομαι κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενδιαφέρει να την βγάζω με 8€ επί 6 μήνες 48€ τον χρόνο.
Θα βάζω 12 φορές το πακέτο των 3.02€ δηλαδή 36€ και θα περισσεύουν και 12€. Με τα τωρινά δεδομένα.
Έτσι πάει η σκέφτομαι κάτι λάθος?
Ίδια περίπτωση και εγώ σε 2 απο τα τηλέφωνα που ελέγχω, μονόδρομος η επίσκεψη σε κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, leotzian said:
25 minutes ago, GREGORYMO said:
Εμένα με ενδιαφέρει να την βγάζω με 8€ επί 6 μήνες 48€ τον χρόνο.
Θα βάζω 12 φορές το πακέτο των 3.02€ δηλαδή 36€ και θα περισσεύουν και 12€. Με τα τωρινά δεδομένα.
Έτσι πάει η σκέφτομαι κάτι λάθος?

Ίδια περίπτωση και εγώ σε 2 απο τα τηλέφωνα που ελέγχω, μονόδρομος η επίσκεψη σε κατάστημα.

Έχω 2 αριθμούς.

Έβαζα χρήματα στον 1 που είναι watch up, την έβγαζα με το token γιατί μιλάω λίγο και τα έστελνα με transfer στο άλλο.

ΤΩΡΑ που ουσιαστικά καταργείται η μεταφορά πρέπει να βρω άλλη λύση και σκέφτηκα το frog.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GREGORYMO said:

Έχω 2 αριθμούς.

Έβαζα χρήματα στον 1 που είναι watch up, την έβγαζα με το token γιατί μιλάω λίγο και τα έστελνα με transfer στο άλλο.

ΤΩΡΑ που ουσιαστικά καταργείται η μεταφορά πρέπει να βρω άλλη λύση και σκέφτηκα το frog.

Μία τελευταία λύση είναι το cu liquid, που αντί για κατάστημα πηγαίνεις σουπερμάρκετ και συντηρείς το υπόλοιπο με το cashback αγοράς μίας σαλάτας. Απλά η διαδικασία είναι πιο κουραστική. Για λεπτομέρειες ρωτήστε στο τοπικ του liquid.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VIPdriver said:

Μία τελευταία λύση είναι το cu liquid, που αντί για κατάστημα πηγαίνεις σουπερμάρκετ και συντηρείς το υπόλοιπο με το cashback αγοράς μίας σαλάτας. Απλά η διαδικασία είναι πιο κουραστική. Για λεπτομέρειες ρωτήστε στο τοπικ του liquid.

Συντηρώ και άλλο αριθμό κάνοντας ανανέωση και 2 μήνες με cashback.

Το σκέφτηκα και αυτό αλλά δεν γλιτώνεις το να βάζεις 13€ τον μήνα άσχετα πως μπορείς να αγοράσεις κάτι μέσω edood κτλ

Link to comment
Share on other sites

Λίγους μήνες πριν η 8€ ανανέωση πήγαινε για κατάργηση έτσι και αλλιώς. Η φθηνότερη θα ήταν από 12€. Ύστερα η vodafone την επανέφερε μάλλον εξαιτίας της Nova; και ακολούθησε η Cosmote αλλά χωρίς τα bonus .

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nick.76 said:

Λίγους μήνες πριν η 8€ ανανέωση πήγαινε για κατάργηση έτσι και αλλιώς. Η φθηνότερη θα ήταν από 12€. Ύστερα η vodafone την επανέφερε μάλλον εξαιτίας της Nova; και ακολούθησε η Cosmote αλλά χωρίς τα bonus .

Η 8€ ανανέωση συνεχίζεται έστω και στο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, GREGORYMO said:

Συντηρώ και άλλο αριθμό κάνοντας ανανέωση και 2 μήνες με cashback.

Το σκέφτηκα και αυτό αλλά δεν γλιτώνεις το να βάζεις 13€ τον μήνα άσχετα πως μπορείς να αγοράσεις κάτι μέσω edood κτλ

Εαν αλλαξεις την μπάρα πριν έρθει η ημερα χρεωσης και εαν βγεις-μπεις απο το λικουιντ στο απλο cu (ετσι κ αλλιως θα πρεπει να βγεις για να κάνεις το κασμπακ) μια χαρά αποφευγεις την χρεωση. Το κάνω εδω και λιγους μηνες, απλά είναι κουραστική η διαδικασία. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, VIPdriver said:

Εαν αλλαξεις την μπάρα πριν έρθει η ημερα χρεωσης και εαν βγεις-μπεις απο το λικουιντ στο απλο cu (ετσι κ αλλιως θα πρεπει να βγεις για να κάνεις το κασμπακ) μια χαρά αποφευγεις την χρεωση. Το κάνω εδω και λιγους μηνες, απλά είναι κουραστική η διαδικασία. 

Και γλιτώνεις εσαεί να βάλεις τα 13€ ?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, GREGORYMO said:

Και γλιτώνεις εσαεί να βάλεις τα 13€ ?

Εδω και περίπου 6 μηνες που το κάνω, συντηρω το υπολοιπο με κασμπακ μονο. Στο τελος του πρωτου μηνα αλλαζω την μπαρα για τον επομενο μηνα και στο τελος του δεύτερου μηνα βγαινω απο το λικουιντ σε απλο cu, κανω το κασμπακ και ξαναμπαινω και επαναλαμβάνω τη διαδικασία. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, VIPdriver said:

Εδω και περίπου 6 μηνες που το κάνω, συντηρω το υπολοιπο με κασμπακ μονο. Στο τελος του πρωτου μηνα αλλαζω την μπαρα για τον επομενο μηνα και στο τελος του δεύτερου μηνα βγαινω απο το λικουιντ σε απλο cu, κανω το κασμπακ και ξαναμπαινω και επαναλαμβάνω τη διαδικασία. 

Έχω cu.

Το υπόλοιπο πού έχω θα χαθεί πηγαίνοντας σε liquid ?

Edited by GREGORYMO
Συμπληρώμα
Link to comment
Share on other sites

Just now, GREGORYMO said:

Έχω cu.

Το υπόλοιπο πού έχω θα χαθεί πηγαίνοντας σε liquid 

Το υπόλοιπο χρημάτων δεν χάνεται, αρκει να μην λήξει. Δες πρωτα πότε ληγει, κανε ενα κασμπακ και μετά μπες λικουιντ. Στην μπαρα θα επιλεξεις την πιο μακρινη ημερομηνία και 2-3 μερες πριν εκεινη την ημερομηνία θα αλλάξεις την μπάρα για τον επόμενο μηνα. Εγώ έτσι κάνω.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VIPdriver said:

Το υπόλοιπο χρημάτων δεν χάνεται, αρκει να μην λήξει. Δες πρωτα πότε ληγει, κανε ενα κασμπακ και μετά μπες λικουιντ. Στην μπαρα θα επιλεξεις την πιο μακρινη ημερομηνία και 2-3 μερες πριν εκεινη την ημερομηνία θα αλλάξεις την μπάρα για τον επόμενο μηνα. Εγώ έτσι κάνω.

Όταν μπω liquid, θα μπορώ να καταναλώνω από το υπόλοιπο € που έχω στο cu ?

Έχω υπόλοιπο 9€, άρα με βάση την τιμή ανά " στο liquid έχω τόσο χρόνο ομιλίας η για να έχω παροχές στο liquid θα πρέπει έτσι και αλλιώς να βάλω νέα € ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GREGORYMO said:

Όταν μπω liquid, θα μπορώ να καταναλώνω από το υπόλοιπο € που έχω στο cu ?

Έχω υπόλοιπο 9€, άρα με βάση την τιμή ανά " στο liquid έχω τόσο χρόνο ομιλίας η για να έχω παροχές στο liquid θα πρέπει έτσι και αλλιώς να βάλω νέα € ?

Το υπόλοιπο σου το καταναλωνεις με βαση τον τιμοκατάλογο του λικουιντ. Γυρω στα 1200 λεπτα ομιλιας ή γυρω στα 1200σμσ ή γυρω στα 6gb θα μπορεις να καταναλωσεις απο τα λεφτα που ηδη εχεις στο απλο cu. Ζηταει να δώσεις κάρτα χρεωστικη για να μπεις λικουιντ και τραβαει 0,01€ για να επιβεβαιωσει την καρτα. Εγω εδωσα μια καρτα που δεν εχει ιδιαιτερο υπολοιπο.

@GREGORYMO ελα στο τοπικ του cu γιατι ειμαστε off topic εδω.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, jkoukos said:

 

Με λίγο προγραμματισμό δεν αλλάζει ουσιαστικά κάτι ετησίως.

Κάνεις 2 σερί μήνες ηλεκτρονικά την ανανέωση 13€ (καθαρά 23,636€) και αγοράζεις το ίδιο πακέτο 7,2€ για 3 μήνες. Πριν λήξει ο 3ος μήνας (θα έχεις υπόλοιπο 2,036€) ξεκινάς το ίδιο μοτίβο.

Στους 12 μήνες θα έχεις πληρώσει 104€ (13€*8) καλύπτοντας τα πακέτα του χρόνου, στο τέλος του οποίου έχεις υπόλοιπο 8,144€ με το οποίο αγοράζεις πακέτο τον 13ο μήνα, που τελικά είναι ίδιο με το να ανανεώνεις στο κατάστημα (8€*13=104€).

Το πακέτο basic combo (7.20€) συμφωνα με τα νεα δεδομένα καταργείται όμως. Το αμέσως επόμενο πακέτο με δεδομένα ειναι το national combo (8.90€)

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, geopapa123 said:

Το πακέτο basic combo (7.20€) συμφωνα με τα νεα δεδομένα καταργείται όμως. Το αμέσως επόμενο ειναι το national combo (8.90€)

Προσοχη στο φρογκ οποιοδηποτε αλλο πακετο απο εκεινο των 3,02€ εχει ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα ομιλιας.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, geopapa123 said:

Το πακέτο basic combo (7.20€) συμφωνα με τα νεα δεδομένα καταργείται όμως. Το αμέσως επόμενο ειναι το national combo (8.90€)

Το national pack με τα 3.02€ ?

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, jkoukos said:

 

Με λίγο προγραμματισμό δεν αλλάζει ουσιαστικά κάτι ετησίως.

Κάνεις 2 σερί μήνες ηλεκτρονικά την ανανέωση 13€ (καθαρά 23,636€) και αγοράζεις το ίδιο πακέτο 7,2€ για 3 μήνες. Πριν λήξει ο 3ος μήνας (θα έχεις υπόλοιπο 2,036€) ξεκινάς το ίδιο μοτίβο.

Στους 12 μήνες θα έχεις πληρώσει 104€ (13€*8) καλύπτοντας τα πακέτα του χρόνου, στο τέλος του οποίου έχεις υπόλοιπο 8,144€ με το οποίο αγοράζεις πακέτο τον 13ο μήνα, που τελικά είναι ίδιο με το να ανανεώνεις στο κατάστημα (8€*13=104€).

8€ δεν ανανέωνα ποτέ γιατί δεν συμφέρει. Πάντα ανανέωση 10€/ 3 μήνες, οπότε ο χρόνος 40€. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, EllinikoNisi said:

8€ δεν ανανέωνα ποτέ γιατί δεν συμφέρει. Πάντα ανανέωση 10€/ 3 μήνες, οπότε ο χρόνος 40€. 

 

Υπάρχει ακόμα το 10€ ?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...