Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εχει περιορισμο τον ενα μηνα; σε καθε μεταφορα οπως το εχει το cu ;.

 

Η Βονταφον επιτρέπει 1 αλλαγή ανά μήνα και πάντα είναι δωρεάν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ΠΡΩΤΗ αλλαγή νομιζω είναι δωρεάν η άλλαξε αυτό ? Η δεν αφορά το frog!

 

Πρωτη αλλαγή δωρεάν απο Cosmocarta σε What's Up ή ανάποδα. Το Φρογκ έχει χρεωση απο την πρωτη φορά

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταια 10-20 ποστ εξηγουν γιατι αναφερομαστε ξανα και ξανα στα ιδια πραγματα, λογω του κομφουζιου που δημιουργειται οταν τα ποστ ειναι αντιφατικα μεταξυ τους. Διαβαστε τα τελευταια μηνυματα για αλλαγη σε φρογκ και αν βγαλετε συμπερασμα εσεις τι ισχυει πειτε μου και εμενα...
Link to comment
Share on other sites

Για τη διευκόλυνση όλων, οποιοι θέλουν να αλλάξουν πακέτο ας στείλουν ΑΛΠΑΚ στο 1314 (δωρεάν μήνυμα) και ας γράψουν τί σμσ τους ήρθε.
Link to comment
Share on other sites

Έχει γραφτεί από πολλούς χρήστες και από μένα πολλές φορές. Το γράφω άλλη μια τελευταία. Τον τελευταίο καιρό για να κάνεις μετάβαση σε frog είτε από whatsup είτε από cosmoκαρτα ζητάει 10 ευρώ. Παρατηρήσαμε όμως το εξής. Αν κάνεις ΠΡΩΤΑ αλλαγή, αν έχεις κοσμοκαρτα σε whatsup ή αν έχεις whatsup σε κοσμοκαρτα (η πρώτη αλλαγή ανάμεσα σε κοσμοκαρτα και whatsup είναι δωρεάν κάθε μήνα) και ΜΕΤΑ ξαναστείλεις αλπακ πλέον ζητάει 3 ευρώ για να το κάνεις FROG. Αυτό είναι δοκιμασμένο από μένα και στις 2 περιπτώσεις. Προφανώς είναι κάποιο κενό της COSMOTE το οποίο κάποια στιγμή θα το κλείσουν. Μέχρι τότε όμως με την διπλή αλλαγή που περιέγραψα μπορεί κάποιος να πάει σε frog με χρέωση 3 ευρώ αντί 10 ευρώ. Edited by pn1fon1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως χωρις να εχω κανει καμια αλλαγη πακετου, η μεταφορα σε Frog μου κοστισε 3€. Απο οσα εχω διαβασει, καταλαβαινω οτι ειναι καποιο bug του δικτυου.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι συνεχίζει να δουλεύει το κόλπο με την δεύτερη αλλαγή να μειώνει την τιμή της αλλαγής πακέτου σε Frog από 10€ σε 3€ καθώς μόλις το έκανα (What's up -> 0€ -> CosmoΚάρτα -> 3€ -> Frog).
Link to comment
Share on other sites

Οταν το κανεις frog τι γινεται με τα υπολοιπα των πακετων που εχεις και με το χρηματικο υπολοιπο επισης?
Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο παραμένει, τα πακέτα και οι προσφορές χάνονται.

 

Πακέτα προς όλους και mb μένουν, τα μηνύματα χάνονται

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι συνεχίζει να δουλεύει το κόλπο με την δεύτερη αλλαγή να μειώνει την τιμή της αλλαγής πακέτου σε Frog από 10€ σε 3€ καθώς μόλις το έκανα (What's up -> 0€ -> CosmoΚάρτα -> 3€ -> Frog).

 

Έτσι γινόταν η αλλαγή μια ζωή

Ποιος ανακάλυψε την απευθείας αλλαγή και θέλει να πληρώνει 10€ δεν έχω καταλάβει σε τόσες σελίδες εδώ μέσα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έτσι γινόταν η αλλαγή μια ζωή

Ποιος ανακάλυψε την απευθείας αλλαγή και θέλει να πληρώνει 10€ δεν έχω καταλάβει σε τόσες σελίδες εδώ μέσα

 

Ποια μια ζωη; Δεν κοστιζε παντα 10€ η απευθείας αλλαγή. Τους τελευταίους μήνες αλλαξε.

Link to comment
Share on other sites

Ποια μια ζωη; Δεν κοστιζε παντα 10€ η απευθείας αλλαγή. Τους τελευταίους μήνες αλλαξε.

 

Μια ζωή πρώτα πήγαινες cosmokarta και μετά σε ότι άλλο ήθελες

Η πρώτη αλλαγή ήταν δωρεάν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μια ζωή πρώτα πήγαινες cosmokarta και μετά σε ότι άλλο ήθελες

 

Η πρώτη αλλαγή ήταν δωρεάν

Μάλλον εννοείς για φορητότητα από άλλη εταιρία.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες κάλεσα έναν αριθμό Σουηδίας που ήρθε Ελλάδα και με roaming ήταν στο δίκτυο της wind και χρεώθηκαν αν και είχε το πακέτο με τα 60 λεπτά. Αυτός που είναι σε roaming καλεί χωρίς χρέωση άμα έχει πακέτο και όχι οι άλλοι που τον καλούν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sorry χρεωθηκα και είχα ήθελα να γραψω

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Για να καλεις χωρις χρέωση (αλλα και εκείνος εσένα) πρέπει το πακέτο ομιλίας να περιλαμβάνει λεπτά ομιλίας προς ΕΕ
Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις ομιλία προς όλους και είσαι σε ρομινγκ, μπορείς να καλέσεις χωρίς χρέωση σε όλους τους ευρωπαικούς αριθμούς, σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Σωστά Σε όλους της Ε.Ε για την Ακρίβεια και μερικά ακόμα . Αλλά όχι όλους τους Ευρωπαϊκούς Όχι Αλβανία Βοσνία Σκόπια , Ρωσία Ελβετία κ.τ.λ-
Link to comment
Share on other sites

(((KATANOΩNTAΣ THN ANAΓKH ΣOY ΓIA AYΞHMENH EΠIKOINΩNIA ΛOΓΩ TΩN AKPAIΩN KAIPIKΩN ΦAINOMENΩN ΣTHN ΠEPIOXH TΩN XANIΩN ΣOY ΠPOΣΦEPOYME ΔΩPEAN 200 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 500MB ΓIA 2 EBΔOMAΔEΣ ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔAΣ. ) ))) Ήρθε αυτό το μήνυμα νωρίς το απόγευμα ..δεν ξέρω αν έχουν κάνει και οι άλλες εταιρίες αντίστοιχες προσφορές αλλά υποθέτω πως ναι... Να λέμε.και τα καλά για την κόσμοτε..
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια συνάδελφο που είναι τελείως "σκόρπια" στο θέμα του κινητού: έχει κάποιο καρτοκινητό της cosmote, δεν ξέρει ούτε κι εκείνει ποιο, και συνεχώς μένει από μονάδες ή/και δεν ανανεώνει και της κάνουν φραγή εισερχομένων κλησεων και γενικώς δεν τα καταφέρνει καθόλου καλά με το θέμα κινητό. Έτσι, κάποιες φορές που έχει τύχει να την αναζητήσω για σοβαρό θέμα της δουλειάς, αν δεν είναι σπίτι της να την βρω στο σταθερό ή στο viber, τότε απλώς δεν την βρίσκω... Πιστεύω πως δεν το κάνει επίτηδες για να "κρυφτεί" από τη δουλειά, απλώς είναι τελειώς ανοργάνωτη, και θέλω να την βοηθήσω να έχει τουλάχιστον εισερχόμενες κλήσεις.

Σκέφτηκα να κάνω τα εξής:

1. να βρω τι πακέτο έχει τώρα -πώς θα το κάνω αυτό;

2. να της κάνω από το app της cosmote μια ανανέωση 12 ευρώ για να έχει σίγουρα εισερχόμενες για 3 μηνες

3. να της το κάνω frog (αν δεν είναι ήδη). -Πώς θα μάθω αν έχει κάνει ή όχι ήδη την 1η δωρεάν αλλαγή ώστε η αλλαγή σε frog να της κοστίσει μόνο 3€;

4. ίσως, αν θέλει, να της βάλω το πακέτο των 60' (ή 60'+60' αν είναι εβδομάδα διπλασιασμού) για να έχει και εξερχόμενες.

Νομίζω είναι η πιο απλή και φτηνή λύση. Δεν θέλω να την μπερδέψω με φορητότητες σε f2g.

Ακούω απόψεις! Υπάρχει κάτι καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

  1. ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314
  2. 19/03/2019 σταματάει το 3μηνο και γίνεται 2μηνο για όλα τα ποσά
  3. ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314
  4. Το υπόλοιπο μεταφέρεται αν ανανεώσεις πριν λήξει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...