Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτό δεν παίζει, περνάει η κίνηση μέσα από άλλους servers για να κόψει διαφημίσεις και δεν φαίνεται ότι έχεις μπει με δεδομένα

 

δεν εχω προβλημα φιλε εγω ,παιζει μια χαρα σε μενα με free adblocker ,εβγαλες απευθειας και συμπερασμα :lol:

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα δεύτερο νούμερο frog με διπλασιασμό της γυναίκας μου που δεν το χρησιμοποιεί πολύ ήρθε το μήνυμα με ανανέωση 10€ μέχρι την 27/09 δώρο 1000' προς όλους και 1GB για ένα μήνα. Θα του βάλω 10€ κάποια στιγμή να δω μήπως και συνεχίσει η προσφορά και για τον άλλο μήνα.

 

Μήπως κάνεις λάθος και αντί για 1000' είναι 100'; Μου έστειλε και μένα για 100' προς όλους και 1 GB αν ανανέωνα μέχρι τέλος Αυγούστου. Ανανέωσα 10€ και πήρα δώρο 600' προς Frog για 1 μήνα και 500 MB για 15 ημέρες λόγω της ανανέωσης. Επίσης 60' προς δημοφιλείς διεθνείς προορισμούς, 100' προς όλους για ένα μήνα και 1 GB το οποίο προστέθηκε στα υπόλοιπα GB του πακέτου με τα 4,40 ευρώ και όλα μαζί ανανεώθηκαν για ένα μήνα. Στο μήνυμα που μου έστειλε αναφέρει ότι αν ανανεώσω μέχρι τέλους του επόμενου μήνα θα ξαναλάβω το δώρο.

Edited by akar2015
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάνεις λάθος και αντί για 1000' είναι 100'; Μου έστειλε και μένα για 100' προς όλους και 1 GB αν ανανέωνα μέχρι τέλος Αυγούστου. Ανανέωσα 10€ και πήρα δώρο 600' προς Frog για 1 μήνα και 500 MB για 15 ημέρες λόγω της ανανέωσης. Επίσης 60' προς δημοφιλείς διεθνείς προορισμούς, 100' προς όλους για ένα μήνα και 1 GB το οποίο προστέθηκε στα υπόλοιπα GB του πακέτου με τα 4,40 ευρώ και όλα μαζί ανανεώθηκαν για ένα μήνα. Στο μήνυμα που μου έστειλε αναφέρει ότι αν ανανεώσω μέχρι τέλους του επόμενου μήνα θα ξαναλάβω το δώρο.

 

Όχι 1000' είναι δεν είναι 100' και είναι μέχρι 27/09.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω προβλημα φιλε εγω ,παιζει μια χαρα σε μενα με free adblocker ,εβγαλες απευθειας και συμπερασμα :lol:

ότι λογικοτερο σου είπε..

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα δεύτερο νούμερο frog με διπλασιασμό της γυναίκας μου που δεν το χρησιμοποιεί πολύ ήρθε το μήνυμα με ανανέωση 10€ μέχρι την 27/09 δώρο 1000' προς όλους και 1GB για ένα μήνα. Θα του βάλω 10€ κάποια στιγμή να δω μήπως και συνεχίσει η προσφορά και για τον άλλο μήνα.

Μου εχει ερθει και εμενα αλλα σε COSMOKARTA...δεν αναφερει βεβαια οτι αν ανανεωσω και εκ νεου θα λαβω την ιδια προσφορα

Link to comment
Share on other sites

Αφορά μάλλον συγκεκριμένους συνδρομητές, γιατί δεν έχει έρθει σε όλους ο διπλασιασμός

 

Για κάλεσε το 1330 & εμένα δεν μου ήρθε μήνυμα διπλασιασμού, αλλά το λέει το 1330

Link to comment
Share on other sites

Αφορά μάλλον συγκεκριμένους συνδρομητές, γιατί δεν έχει έρθει σε όλους ο διπλασιασμός

Το sms μπορει να μην σου ερθει αλλά παντα ισχυει ο διπλασιασμος. Αν αμφιβαλλεις παρε τηλ στο 1330 και θα το λεει.

Link to comment
Share on other sites

Αφορά μάλλον συγκεκριμένους συνδρομητές, γιατί δεν έχει έρθει σε όλους ο διπλασιασμός

 

Για ολους του συνδρομητες frog ισχυει ο διπλασιασμος του 60' πακετου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λέει κάτι στο 1330. Δεν ξέρω. μήπως έχω κάτι άλλο εγώ; Γιατί εμένα μου δίνει γενικά 300' προς όλους κάθε μήνα με ανανέωση, χωρίς καμία χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

Και από τη στιγμή που η εταιρεία στο υπενθυμίζει.... Ε τότε δε λήγει με την καμία!

 

http://imageupload.co.uk/images/2017/09/06/Screenshot_2017-09-07-01-00-55.jpg

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν χαζομάρα να το κόψουν αφού πουλάει (και μάλιστα πολύ) για το κοινοποιούν τελικά!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει κέρδος, γιατί να το κόψει; Και η Wind άρχισε δειλά-δειλά να δίνει λογικές τιμές στο ίντερνετ (προσφορά 5γιγα/5ευρω). Μόνο η βονταφον το πουλάει χρυσάφι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Σκέφτομαι μετατροπή κοσμοκαρτας σε φρογκ.

Κυρίως ομιλία, sms χρησιμοποιώ και 2-3 γιγα ιντερνέτ

Υπάρχει πακέτο για sms?

Ποια είναι η διαδικασία και με τι κόστος?

 

Από ότι καταλαβαίνω με ανανέωση 10 ευρώ σου δίνει 300 λεπτά προς όλους δώρο

Η χρέωση σε αυτά είναι ανά δευτερόλεπτο?

 

Το ξέρω ότι έχουν απαντηθεί αλλά είναι 500 σελίδες το θέμα

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Σκέφτομαι μετατροπή κοσμοκαρτας σε φρογκ.

Κυρίως ομιλία, sms χρησιμοποιώ και 2-3 γιγα ιντερνέτ

Υπάρχει πακέτο για sms?

Ποια είναι η διαδικασία και με τι κόστος?

 

Από ότι καταλαβαίνω με ανανέωση 10 ευρώ σου δίνει 300 λεπτά προς όλους δώρο

Η χρέωση σε αυτά είναι ανά δευτερόλεπτο?

 

Το ξέρω ότι έχουν απαντηθεί αλλά είναι 500 σελίδες το θέμα

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

 

Για να αλλαξεις την κοσμοκαρτα σε Φρογκ, στελνεις sms ΑΛΠΑΚ στο 1314 και ακολουθεις τις οδηγιες που θα σου ελθουν με sms. Πρέπει να έχεις 3€ υπόλοιπο μεσα στην κάρτα σου.

Για τα υπόλοιπα που ρωτάς, οποιοδήποτε ΔΩΡΟ ομιλίας σου δινει η φρογκ, έχει αρχικο βημα χρέωσης τα 3' λεπτά και μετά ανα δευτερόλεπτο.

Όποιο πακέτο ομιλίας αγοράζεις εσύ, έχει χρέωση ανα δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο.

Οι εβδομάδες διπλασιασμού ομιλίας σου ανακοινώνονται κάθε 2η Δευτέρα με sms

Αν αγοράσεις πακέτο είτε ομιλίας είτε δεδομένων ΠΡΙΝ λήξει το προηγούμενο σου, τα υπόλοιπα του πακέτου μεταφέρονται μαζί με τα καινούργια για έναν μήνα μετά.

Για περισσότερες πληροφορίες για τα πακέτα, δες στο http://www.frogmobile.gr

Link to comment
Share on other sites

Το βάζω και εδώ μήπως και κάποιος γνωρίζει:

"Θα ήθελα τα φωτα σας εφόσον έχω αναφέρει ότι πρόσφατα μετακόμισα στην Cosmote.

Ειχα ένα παλιό νούμερο Cosmokarta και είπα σήμερα να το αλλάξω σε Frog. Με την αλλαγή με ενημέρωσεμε sms ότι θα έχω για 6 μήνες 1GB internet, 100' προς όλους και 60' προς διεθνής προορισμούς. Εβαλα και 2 πακέτα των 60' προς όλου; (+60' δώρο).

Αρκετή ώρα αργότερα μπήκα στην εφαρμογή MyCosmote και είδα ότι έχω επιπλέον 1500' προς όλους και 1 GB με την ίδια ημερομηνία λήξης 7/10/17.

Ξέρει κανείς να μου πεί τι παίζει; Δεν είχα λάβει κάποιο sms για 1500' οπότε δεν ξέρω πως προέκυψαν, και αν το ήξερα δεν θα αγόραζα τα πακέτα των 60'. "

Link to comment
Share on other sites

Το βάζω και εδώ μήπως και κάποιος γνωρίζει:

"Θα ήθελα τα φωτα σας εφόσον έχω αναφέρει ότι πρόσφατα μετακόμισα στην Cosmote.

Ειχα ένα παλιό νούμερο Cosmokarta και είπα σήμερα να το αλλάξω σε Frog. Με την αλλαγή με ενημέρωσεμε sms ότι θα έχω για 6 μήνες 1GB internet, 100' προς όλους και 60' προς διεθνής προορισμούς. Εβαλα και 2 πακέτα των 60' προς όλου; (+60' δώρο).

Αρκετή ώρα αργότερα μπήκα στην εφαρμογή MyCosmote και είδα ότι έχω επιπλέον 1500' προς όλους και 1 GB με την ίδια ημερομηνία λήξης 7/10/17.

Ξέρει κανείς να μου πεί τι παίζει; Δεν είχα λάβει κάποιο sms για 1500' οπότε δεν ξέρω πως προέκυψαν, και αν το ήξερα δεν θα αγόραζα τα πακέτα των 60'. "

 

Στην cosmokarta έπαιρνες κάποια δώρα;

Μήπως ο αριθμός σου είναι "προνομιακός" (δηλαδή με εξτρα παροχές) και δεν το γνώριζες;

Link to comment
Share on other sites

Στην cosmokarta έπαιρνες κάποια δώρα;

Μήπως ο αριθμός σου είναι "προνομιακός" (δηλαδή με εξτρα παροχές) και δεν το γνώριζες;

Οσο ήμουν Cosmokarta το μόνο sms προσφορα που μου εχαν στειλει ηταν 1000' προς ολους και 1GB για 15ημερες, Οταν εληξε η προσφορα αυτη (που δεν την ενεργοποιησα) το γυρισα σε Frog. Τωρα εαν ειναι "προνομιακο" η οχι δεν το γνωριζω. Σκεφτομαι να παρω την εξυπ.πελατων ή να μην τους παρω και να δω τι θα γινει τον επομενο μηνα: Θα με τρελανει η Cosmote (αλλα μ'αρεσει).:lol:

Edited by sigmamee
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας. Για roaming στην Ευρωπαϊκή Ένωση τι ισχύει για το Frog?

Μπορούμε να κάνουμε χρήση των πακέτων Internet (4GB) και φωνής(120') ή θα φάμε φόλα? Ήδη η Q που έχω σε ένα πακέτο μου λέει ότι ναι μεν παίρνω 15GB αλλά μόνο τα 2GB είναι για roaming. Έχει κάνει κάποιος roaming με frog να μας πει εμπειρείες? Ήδη υπάρχουν μεγάλοι πάροχοι που κατηγορηθήκαν για περιορισμούς.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας. Για roaming στην Ευρωπαϊκή Ένωση τι ισχύει για το Frog?

Μπορούμε να κάνουμε χρήση των πακέτων Internet (4GB) και φωνής(120') ή θα φάμε φόλα? Ήδη η Q που έχω σε ένα πακέτο μου λέει ότι ναι μεν παίρνω 15GB αλλά μόνο τα 2GB είναι για roaming. Έχει κάνει κάποιος roaming με frog να μας πει εμπειρείες? Ήδη υπάρχουν μεγάλοι πάροχοι που κατηγορηθήκαν για περιορισμούς.

 

Επίσημα στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών και στη σελίδα της Frog mobile στο Facebook απαντούν ότι η χρήση της ομιλίας επιτρέπεται ΚΑΙ σε roaming, ενώ το πακέτο 4gb προορίζεται για χρήση μόνον εντός Ελλάδος.

Εγώ ήμουν πριν δυο μήνες στο εξωτερικό (Βουλγαρία) και κατανάλωσα δεδομένα 4G από το πακέτο μου των 4gb χωρίς καμία περαιτέρω χρέωση. Βέβαια είχα σχετική ταλαιπωρία με μερικά restarts και μόνον αφού κλείδωσα υποχρεωτικά τη συσκευή στο δίκτυο της Telenor, αφού με τους άλλους δύο παρόχους είχα σκέτη ομιλία και sms, χωρίς κανενός είδους internet.

Αν κάποιος διαβάζει το νήμα αυτή τη στιγμή από το εξωτερικό ας μας διαφωτίσει αν ισχύει ακόμα η κατανάλωση του πακέτου σε περιαγωγή. Προσοχή μόνον να είστε σίγουροι ότι καταναλώνετε το πακέτο των 4gb και όχι κάποιο δώρο από ανανέωση υπολοίπου (για να βγάλουμε άκρη).

Link to comment
Share on other sites

η φωνή, 120' απο πακέτο 3€ με διπλασιασμό, δουλεύει κανονικά (δοκιμή χτες)

data εμένα δεν μου δούλεψαν.

Έτσι ακριβώς

Στη Ρουμανία συγκεκριμένα

Ομιλία κανονικά και προς Ρουμανία πιάνετε εθνικό δίκτυο εφόσον είσαι εκεί τα τραβάει κανονικά τα λεπτά δε σε χρεώνει έξτρα.

Επίσης σε παίρνουν χωρίς χρέωση από Ελλάδα ούτε εσύ χρεώνεται αλλά...

Αλλά τα data μόνο τα 600mb με 6€ δυστυχώς ισχύουν εκεί.

Της έφαγε την κάρτα της είχα 20 ευρώ μέσα πάνε, ούτε μνμ δε μπορεί να στείλει και μόνο data κατανάλωνε.

Και είχε μέσα αρκετά gigabytes όπως αυτά των 4 με 4.4€ αλλά γιοκ...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σε frog φίλου εξακολουθεί να δίνει τα 1000' με κάθε ανανέωση με 10€. Είναι αριθμός 4 μηνών, και με συχνές ανανεώσεις. 915b8d198b53d5fec9eb23a55b1ca0b9.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε ποια είναι τα βήματα για να περάσω το τηλ στο app; Γτ όταν βάζω το τηλ στην προσθήκη μου βγάζει πάντα ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθεσιμη.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καποιος να μου πει? κοιταξα απο την 440 σελιδα αλλα δεν βρηκα κατι η εκτος αμα μου ξεφυγε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...