Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η καινούρια διαφήμιση είναι ο ορισμός της γελοιότητας... :blink: Πάντα η Frog χτύπαγε όποια προσφορά της Q δεν ήθελε να ακολουθήσει αλλά αυτή τη φορά είναι εντελώς αδικαιολόγητο, αφού έχουν τις ίδιες ακριβώς βασικές χρεώσεις, η Q μάλιστα έχει φτηνότερες χρεώσεις για το εξωτερικό... :mad:
Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

I diafimisi stoxevei na xtupisei sto oti oi 2 kartokinites exoun tis idies akrivos xreoseis se ola, alla sto SMS i Frog exei apo Frog se Frog tin idia xreosi (2 lepta) oli mera eno i Q to kanei auto mono to vradu.

Auti einai k i moni diafora ton 2 kartokiniton stis xreoseis.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα είχε... Τηλεφωνητή δεν έχει.

 

Πάντα είχε ειδοποίηση κλήσεων;;;;.Γιατί σε άλλα forum εκτός του MyPhone.gr είδα ότι έχει μόνο αναγνώριση κλήσεων και όχι ειδοποίηση κλήσεων!!!!!!!!!!!!

Please Help!

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχε πρώτοκυκλοφορήσει δεν είχε ειδοποίηση, αλλά μετά από λίγο καιρό που η Cosmote κατάλαβε ότι είναι βασική υπηρεσία έδωσε ειδοποίηση και στο φρογκ..
Link to comment
Share on other sites

Q και Frog έχουν τις ίδιες χρεώσεις

 

Ναι.Αλλά η Q έχει 50% φθηνότερες χρεώσεις μόνο τα βράδυα.Ενώ η Frog έχει και πρωΐ και βράδυ.Το μόνο που πρέπει να διορθώσουν οι κύριοι εκεί στην COSMOTE-FROG είναι το sms προς το εξωτερικό!Γιατί δηλαδή η Q να έχει το sms πρός εξωτερικό 0,02€ και η Frog να το έχει 0,04€!Κλεψτιά.Αλήθεια.Η Frog παρέχει υπηρεσία για να βλέπει ο Frog συνδρομητής εάν και το άλλο κινητό στο οποίο στέλνει sms εάν είναι Frog????.Γιατί τις προάλλες έστελνα μηνύματα απο το Frog κινητό μου σε ένα άλλο με πρόθεμα 698 και νόμιζα ότι ήταν COSMOTE What's Up? αλλά όταν σταμάτησα να στέλνω sms και πήρα το υπόλοιπο είδα ότι μου χρέωνε το sms πρός το 698 με 0,02.Αυτή δεν είναι η χρέωση sms απο Frog σε Frog?????

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια.Η Frog παρέχει υπηρεσία για να βλέπει ο Frog συνδρομητής εάν και το άλλο κινητό στο οποίο στέλνει sms εάν είναι Frog????

 

για να μάθετε αν ο χρήστης που θέλετε να καλέσετε είναι χρήστης FROG, στείλτε δωρεάν το μήνυμα 'frog <αριθμός κινητού>' στο 1298 (π.χ. frog 6971234567)

http://www.frogmobile.gr/el/content.aspx?style=styles&ns=-10009&cid=17992

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Αλλά η Q έχει 50% φθηνότερες χρεώσεις μόνο τα βράδυα.Ενώ η Frog έχει και πρωΐ και βράδυ.

 

Ε?Ο βατραχος εχει 0.001 ανα λεπτο πρωι και βραδυ?Μπερδευτηκα,στο site δεν λεει κατι τετοιο και ηθελα να το ρωτησω αυτο.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

για να μάθετε αν ο χρήστης που θέλετε να καλέσετε είναι χρήστης FROG, στείλτε δωρεάν το μήνυμα 'frog <αριθμός κινητού>' στο 1298 (π.χ. frog 6971234567)

http://www.frogmobile.gr/el/content.aspx?style=styles&ns=-10009&cid=17992

 

Καλά ρε αυτοί κλέβουν και απο μια τόσο μικρή αλλά σημαντική υπηρεσία???.Ακου εκεί 0,02/μήνυμα!.Δεν ξέρουν απο που να κλέψουν και τραβάνε την ευκαιρία απο τα ''μαλλιά''.:lol::mad:

 

Ε?Ο βατραχος εχει 0.001 ανα λεπτο πρωι και βραδυ?Μπερδευτηκα,στο site δεν λεει κατι τετοιο και ηθελα να το ρωτησω αυτο.

 

Ακριβώς όπως τα λές είναι (σύμφωνα με την νεότερη διαφήμιση της Frog).Μπορεί το site Frogmobile.gr να μην έχει ενημερωθεί ακόμα πάντως η χρέωση στη Frog πρωΐ-βράδυ είναι 0,001€/δευτερόλεπτο :!:ΜΟΝΟ ΠΡΟΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ FROG!!!!:!::):)

Link to comment
Share on other sites

Ωπ σορρυ για το παραπανω καπου διαβασα για το 0.001 ανα δευτερολεπτο της q και νομιζω πως ηταν ανα λεπτο και τα παιξα.

 

Anyway john dont bother να μου απαντησεις.

 

EDIT.Βλεπω πως προλαβες.Ανα δευτερολεπτο θες και εσυ να πεις?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε αυτοί κλέβουν και απο μια τόσο μικρή αλλά σημαντική υπηρεσία???.Ακου εκεί 0,02/μήνυμα!.Δεν ξέρουν απο που να κλέψουν και τραβάνε την ευκαιρία απο τα ''μαλλιά''.:lol::mad::mad::mad::mad::mad:

 

'Oχι... Μπερδεύτηκες. Τα 2 cent είναι η χρέωση μηνύματος από frog σε frog και όχι χρέωση για το ενημερωτικό sms. Αυτό δε χρεώνεται.

Είπαμε φραγκοφονιάδες, αλλά όχι και να φτάσουν σε τέτοιο σημείο...

Link to comment
Share on other sites

τελικα το 0.001 ανα δευτερολπετο = 6 λεπτα ανα λεπτο ομιλιας ειναι επιβεβαιωμενο για ολη την διαρκειας της ημερας?Στο site παντως εξακολουθει να λεει 0.002.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

τελικα το 0.001 ανα δευτερολπετο = 6 λεπτα ανα λεπτο ομιλιας ειναι επιβεβαιωμενο για ολη την διαρκειας της ημερας?Στο site παντως εξακολουθει να λεει 0.002.

 

Πάντως εγώ νομίζω ότι πλέον η χρέωση απο Frog σε Frog είναι 0,001/δευτερόλεπτο σύμφωνα με την καινούργια διαφήμιση της Frog.Μπορεί το site να μην το έχουν ενημερώσει ακόμα........:)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά απο μία αναζήτηση στο Google.gr με την λέξη ''Frog Mobile'' είδα ένα άρθρο απο τη Wikipedia.Νόμιζα ότι ήταν περί της Ελληνικής Frog.Δείτε το άρθρο απο το Wikipedia:

''Ο βάτραχος κινητός είναι κινητός εικονικός φορέας εκμετάλλευσης δικτύου στη Βουλγαρία. Είναι κύριο GLOBUL μου, το δεύτερο - μεγαλύτερος κινητός τηλεφωνικός χειριστής GSM στη χώρα.''

Διαβάστε το εδώ και στα Αγγλικά!

Μου άναψαν τα ''λαμπάκια'' γιατί δεν μπορούσαν να γράψουν για την Ελληνική Frog Mobile αλλά γράψανε μόνο για την Βουλγάρικη.

Αμά θέλετε ξεκινήστε εσείς το άρθρο για την Ελληνική Frog Mobile απο ΕΔΩ!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισχύει ότι έχει μειωμένες χρεώσεις προς frog στην ομιλία όλη την μέρα; Είδε κανείς άλλος τη διαφήμιση;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισχύει ότι έχει μειωμένες χρεώσεις προς frog στην ομιλία όλη την μέρα; Είδε κανείς άλλος τη διαφήμιση;

 

Δεν ξέρω τελικά εάν ισχύουν οι χρεώσεις!:(:(.Άλλα διαφημίζουν και άλλα γράφουν στο FrogMobile.gr:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν άλλαξε ή αν θα αλλάξει η χρέωση στον Βάτραχο θα το μάθουμε από το myphone, όταν το ανακοινώσει επίσημα ο Βάτραχος!
.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τα χρυσα σμς επεστρεψαν

 

 

κρατησε το κινητο σου ανοιχτο και αν λαβεις το χρυσο σμς,απαντησε εντος μιας ωρας και κερδισε 30 μπλα,μπλα,μπλα

 

 

 

*εως 31-8

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εστειλαν και σε μενα. Οι κοροιδιες επεστρεψαν. Περασε σχεδον το καλοκαιρι και προκοπη δεν ειδαμε.
Link to comment
Share on other sites

Τι να τα κάνω τα χρυσά sms; Εγώ θέλω φθηνότερα sms! Πέρσυ το καλοκαίρι ήταν 0,03 € το sms και αυτός ήταν ο λόγος που πήρα τον Βάτραχο. Τώρα με το sms να είναι 0,04 € δεν διαφέρει απο τα άλλα καρτοκινητά ΄Β κατηγορίας ( δηλ όλα εκτός απο FTG, CU, A LA CARTE, COMOKARTA, WATH'S UP που τα θεωρώ κατροκινητά Ά κατηγορίας).
.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τις 7αρες καρτες ανανεωσεις τις βρισκεται ευκολα?Εγω πολυ σπανια να βρω 7αρα σε περιπτερο....μονο 3αρες βρισκω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τις 7αρες καρτες ανανεωσεις τις βρισκεται ευκολα?Εγω πολυ σπανια να βρω 7αρα σε περιπτερο....μονο 3αρες βρισκω!

 

Στην Καβάλα πάντως βρίσκω παντού 7 αρες! Και να μην βρεις όμως μπορείς να βάλεις από περίπτερο με άυλες κάρτες!

Επί τις ευκαιρίας, από Γερμανό μπορείς να βάλεις άυλο χρόνο στον Βάτραχο;

.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...