Jump to content

[Επίσημο] HTC P4350 (Herald)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια noob απορία και απο μένα:

Πώς αφαιρούμε την microSD? Χύμα στο κύμα ενω τρέχουν προγράμματα? Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος για "ασφαλή αφαίρεση"? Όσο και αν έψαξα στο μενού δεν εντόπισα κάτι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω ενα πρόβλημα με την σύνδεση με το PC!

 

Όταν πάω να κάνω σύνδεση δεν την κάνει κ βγάζει ένα παράθυρο το όποιο λέει να πατήσω ΟΚ για να βρεί το πρόβλημα ή ΑΚΥΡΟ!!

 

Το θέμα ειναι ότι ενώ πατάω ΟΚ μου λέει οτι δεν έχει πρόβλημα κ όλα λειτουργούν κανονικά!!!

 

Φιλικά N4pSt3R

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα που ρώτησα στην vodafone, μου είπαν ότι το έφεραν (επιτέλους)… Τιμή: 600 ευρώ.

 

Λέω από εβδομάδα να το χτυπήσω (με επιδότηση μου έρχεται 470 ευρώ :happy:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. ολα καλα με το κινητο αλλα δεν εχει το smart filter μεσα. ξερεισ κανεις που μπορουμε να το βρουμε, και αν απο ενα s200 παλιο που εχω μπορω να το παρω και να το βαλω στο καινουργιο και με ποιον τροπο??
Golden Eagle :)
Link to comment
Share on other sites

Βαλε την τελευταία έκδοση του ActiveSync από την Microsoft και κλείσε τα ανοιχτά firewall που πιθανόν έχεις.

 

 

Σε ευχαριστώ φίλε θα το δοκιμάσω!

 

1o)

Κάτι άλλο τώρα!

που μπορώ να βρω κ να βάλω μέσα στο λειτουργικό του HTC το xBackup αν θυμάμαι καλά που ήταν μέσα στο windows mobile 2003????

 

 

2o)

Μπορώ να βάλω στο κουμπί που έχει από προεπιλογή το ημερολόγιο κάτι άλλο γιατί το έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι!

Να βάλω πχ Νέο Μήνυμα!

??????

Πάντα φιλικά N4pSt3R

Link to comment
Share on other sites

1) το Ρ4350 είχε μέσα ένα cd με εφαρμογές μια από αυτές κάνει backup. λέγεται sprite backup και είναι πολύ καλό, με έχει σώσει αρκετές φορές :)

 

2)ναι βρες το πρόγραμα easytweak 2 :)

Proud owner of HTC P4350! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 εύκολες ερωτησούλες... :)

 

1. Επειδή δεν έχω ιδέα από windows mobile κινητά θέλω να ρωτήσω γενικά πως τα πάει σαν τηλέφωνο; Έχω κατά καιρούς ακούσει για καθυστερήσεις να χτυπήσει, αναπάντητες που δεν χτυπάνε καν κλπ τέτοια (γενικά για wm). Ισχύει κάτι τέτοιο και εδώ; Ρωτάω γιατί είναι πολύ σημαντικό για εμένα να δουλεύει απροβλημάτιστα σαν τηλέφωνο.

2. Μπορούμε να βάλουμε φωτογραφίες και ήχους κλήσεις στις επαφές ώστε όταν χτυπάει να βλέπουμε την αντίστοιχη φωτογραφία και να ακούμε το αντίστοιχο τραγούδι;

Link to comment
Share on other sites

τα Wm πλέον δεν πάσχουν από τα προβλήματα που αναφέρεις. Ισχύει πως παλιότερα υπήρχαν τέτοια προβλήματα αλλά με τις αναβαθμίσεις του firmware έχουν πλέον διορθωθεί. Επειδή πριν το 9100 είχα το P900 μπορώ να σου πώ πως το 9100 με τις τελευταίες εκδόσεις των wm5 αλλά και με wm6 τρέχει απροβλημάτιστα σε βαθμό που θεωρώ πως το p900 ήταν προβληματικό.

 

Στα windows mobile υπάρχουν Απεριόριστες δυνατότητες και άπειρες εφαρμογές πραγματικά. Επίσης υπάρχει δυνατότητα επέμβασης στην ROM και φυσικά unofficial υποστήριξη. Οπότε ΝΑΙ μπορείς να βάζεις ότι ήχο θέλεις και φωτογραφία σε κάθε επαφή που έχεις

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ετοιμαστείτε για WM6 απγκρειντ τον ιούνιο.:)

 

Πληροφοριακά, η συσκευή γίνεται πολύ πιο γρήγορη με WM6.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kalispera paidia. eimai kai ego enas katoxos tou p4350 kai eimai poly eyxaristimenos mexri stigmis (2 evdomades mexri stigmis). Mipos gnorizei kaneis:

1. pos ginetai na grapsoume ellinikous xaraktires apo to pliktrologio??:confused:

kai

2. pos vgainei i microSD karta?. yparxei kanenas allos tropos apo to na valeis kapoio lepto antikimeno kai na to travikseis??:!:

 

θενκσ.

Link to comment
Share on other sites

1. Αν έχεις συσκευή απο ACE Hellas τότε πατάς shift και μετά κενό και αλλάζεις γλώσσα.

2. Εγώ τη πιέζω με το νύχι προς τα μέσα και βγαίνει, αν έχεις νύχια πολύ μικρού μεγέθους έχεις πρόβλημα...!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σημερα εγινα κ γω κατοχος του πανεμορφου pda.

Το χω να φορτιζει κ αυριο λεω να το σκαλισω... :D :D :D

 

Μια ερωτηση ομως...

μεχρι τη καρτα μνημης μπορει να παρει? (1GB η 2GB)

κ ξαφνικά το απόλυτο κενό.... :(
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εγινα κ γω κατοχος του πανεμορφου pda.

Το χω να φορτιζει κ αυριο λεω να το σκαλισω... :D :D :D

 

Μια ερωτηση ομως...

μεχρι τη καρτα μνημης μπορει να παρει? (1GB η 2GB)

Ego tou exo valei 2 GB kai tin vlepei kanonika...... Logika paei kai parapano.

Link to comment
Share on other sites

Οχι είναι οπως οταν μου ήρθε καινούριο.

Είναι κατασκευαστικά ανώτερο και δέν εχει εμφανίσει βλάβες σαν άλλες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κ λεμε.

Μετα απο 1βδομαδα με το κινητο (pda) εχω να πω τα καλυτερα λογια. :D :D

 

ποιοτητα κατασκευης τελεια.

καμερα πολυ ανωτερη σε σχεση με αλλα pda.

αφη πληκτρολογιου πολυ καλη.

λειτουργικα ακομα δεν κολισε καμια φορα.

 

μονο ο omap μου κανει τον δυσκολο αλλα με ενα προγραμματακι παει κ αυτος σφαιρα. ;) ;)

(βεβαια σε κανονικη χρηση δεν δυσκολευτηκε μεχρι τωρα)

 

τωρα περιμενω κ τα win2006 να δουμε ποσο θα καλυτερευσουν τα πραγματα.

κ ξαφνικά το απόλυτο κενό.... :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ωραιο δεν λεω και πολυ καλοφτιαγμενος μηχανισμος keyboard αλλα

ακριβο αν σκεφτεις οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ

 

Ροδελα....

GPS

3G

Radio

 

:( :O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το κακό είναι πως κανένα PDA δεν έχει όλα τα αναφερόμενα αλλά και το μέγεθος και την τιμή του 4350...

 

ΠΧ

TyTN = ακριβό, μεγάλο , υποδεέστερη ποιότητα κατασκευής , (εμένα μου φαίνεται πιο πλαστικό και από το 9100) και δεν έχει GPS αλλά έχει τα υπόλοιπα

3600 = πολύ καλό αλλά δεν έχει πληκτρολόγιο , σε καλή τιμή , μέτριο 3g, όχι ραδιόφωνο

3300 = δεν έχει 3G , πληκτρολόγιο ούτε υπέρυθρες

ETEN m700 = τα έχει όλα αλλά δεν έχει ελληνικά , και είναι σαν τον κουασιμόδο

ETEN x500 = σαν το 3600 με καλύτερο gps , άσχημο , δεν εχει πληκτρολόγιο

 

X7500 =δεν είναι PDA ούτε φορητός:P ... πιο ακριβό και από laptop (ένας ACER με Core DUO 1.83 Ghz και 80 GB HDD + Sim κάνει 750 €)

 

Εν αναμονή του 4550 λοιπόν που έχει το μέγεθος του 4350 + 400Mhz Samsung , GPS , 3ΜP Camera , keyboard 3g , ροδέλα...

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ωραιο δεν λεω και πολυ καλοφτιαγμενος μηχανισμος keyboard αλλα

ακριβο αν σκεφτεις οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ

 

Ροδελα....

GPS

3G

Radio

 

:( :O

Ολα αυτά μου είναι άχρηστα.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά έχω περίπου 3 μήνες το κινητάκι και είναι καταπληκτικό, κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής, μόνο το μπροστινό σήματακι της htc άρχισε να ξεθωριάζει λίγο :p

Επίσης για όσους ενδιαφέρονται τα windows mobile 6 έχουνε βγεί σε hacked έκδοση στο xda-developers και η αναβάθμιση δεν απαιτεί να είναι ξεκλείδωτο το κινητό. Παρόλα αυτά θα προτιμήσω να περιμένω την official αναβάθμιση γιατί δεν θα έχει τόσα πολλά έξτρα προγράματα που του έχουνε βάλει και θα μας καλύπτει η εγγύηση σε περίπτωση βλάβης κατα την διαδικασία αναβάθμισης :)

Proud owner of HTC P4350! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...