Jump to content

LG KU800 (Chocolate (3G))


birbilis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει στο site της vodafone με αναμενόμενη ημερ/νία διαθεσης τις 11/10/06

 

# Ενσωματωμένη ψηφιακή φωτογραφική μηχανή 2 megapixels

# Έγχρωμη οθόνη 65K, ανάλυση 240x320 pixels

# Διαστάσεις 94,6x45,6x17,1

# Βάρος 98 γρ.

# Video Streaming

# mp 3 player

# Bluetooth

 

Απο τα παραπάνω χαρακτηριστικά φένεται να είναι ενα "παχύτερο" :p chocolate με καλύτερη κάμερα και οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 70
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προφανώς είναι UMTS ε; Qualcomm τσιπάκι έχει;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι UMTS είναι. Υπάρχει και δεύτερη κάμερα για βίντεο-κλήσεις.

Τώρα η ημερομηνία διαθεσιμότητας δεν είναι standard. Εγώ πιστεύω ότι θα έρθει με καθυστέρηση... Συνήθως έτσι γίνεται.

Το περίεργο είναι ότι δεν έχει ακουστεί τίποτα γι αυτό το κινητό ακόμη... Μόνο σε αυτό το site το έχω δει...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
προφανώς είναι UMTS ε; Qualcomm τσιπάκι έχει;

Ναι :).

 

---

 

Αναλυτική παρουσίαση (review) του LG KU800 αποκλειστικά στο myphone.gr...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

υπαρχει ενα λαθακι στην παρουσιαση, εχει πολυφωνικές μελωδίες 72 τονων οχι 64 :>

 

EDIT. 355 μου ειπαν πως κοστιζει και ειναι διαθεσιμο σε λιγες μερες

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις το παρηγγειλα το κινητακι. Θα το εχω ή παρασκευη ή δευτερα καθως ηρθαν λιγα κομματια απο οτι μου ειπαν και εφυγαν αμεσως.

Ελπιζω να ειναι οσο κουκλι φαινεται στις φωτο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις το παρηγγειλα το κινητακι. Θα το εχω ή παρασκευη ή δευτερα καθως ηρθαν λιγα κομματια απο οτι μου ειπαν και εφυγαν αμεσως.

Ελπιζω να ειναι οσο κουκλι φαινεται στις φωτο

Τι εγινε φιλε,το αγόρασες?πες μας εντυπώσεις...:)

Link to comment
Share on other sites

ναι εδω και λιγες μερες :>

 

το κινητο απλα ειναι απαιχτο.

 

Ειχα ποιασει και το παλιο και παροτι ειναι βαρυτερο δεν καταλαβαινεις τη διαφορα στο χερι.

 

Η οθονη του απλα κορυφαια και το μενου το ιδιο απαιχτο.

 

Θεωρησα πως θα κανω πολυ ωρα να το συνηθισω αλλα μετα απο μια ωρα απλα οτιδηποτε αλλο θα ειναι συμβιβασμος.

 

Τα πληκτρα αφης μετα απο λιγη χρηση δεν σε μπερδευουν και η συνταξη μηνυματων ειναι ιδια με τα νοκια οποτε αλλο ενα θετικο για πολλους.

 

Το ηχειο του κινητου παρα το οτι το αρθρο εδω ελεγε οτι ειναι πολυ χαμηλο εμενα με ικανοποιησε πληρως, σε ολες τις συνθηκες.

 

Η καμερα ειναι αρκετα καλη και αν βαλετε διπλα διπλα καλυτερους αισθητηρες (παντα απο κινητα μιλαω) δε θα γινει ευκολα αντιληπτη η διαφορα.

 

Το φλας επισης ειναι αρκετα δυνατο

 

Εχει τη δυνατοτητα να κανεις πολλα πραγματα μαζι οπως πχ να ακους ενα τραγουδι και να γραφεις ενα μηνυμα χωρις να πρεπει να κλησεις τη μουσικουλα σου.

Γενικα η περιηγηση ειναι γρηγορη και τα ελληνικα εχουν αποδοθει αψογα

 

 

Τα αρνητικα εως τωρα ειναι η διαρκεια της μπαταριας του, περιπου 1-1.5 μερα αλλα το εχω φορτισει μονο 2 φορες και λενε πως αποδιδει σωστα η μπαταρια μετα απο 10-15 φορτισεις οποτε δεν γνωριζω ποσο θα φτασει

 

επισης αρνητικο ειναι οτι εχει γυαλιστερη επιφανεια και φαινονται πιο ευκολα οι λεκεδες πανω του αλλα με ενα πανακι μια φορα τη μερα καθαρισμα και ειστε ενταξει

 

Τελος θα ηθελα να ειχε επιλογη για update μεσω ιντερνετ

 

Οτι αλλο θελεις ρωτα

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες σου...θα ήθελα να μου πείς αν μπορείς να βάλεις mp3 σε κάθε επαφή και αν έχει αναγνώριση με φωτό(ελπίζω οχι τόσο μικρή όπως τα nokia s60) κι αν πρέπει να τα έχεις αποθηκευμένα στην συσκευή ή μπορείς και στην κάρτα.Επίσης αν βάλεις μια φωτό ως wallpaper πιάνει όλη την οθόνη?Τα mp3 μπαίνουν κανονικά ως ήχοι κλήσης ή είναι κλειδωμένα λογω vodafone όπως σε κάποια SE?...sorry αν είναι λίγο "χαζές" οι ερωτήσεις,αλλά δεν έχω δουλέψει ποτέ LG...Σ' ευχαριστώ και πάλι:-)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον

ναι βαζεις οτι mp3 θες και το εχεις αποθηκευμενο ειτε σε καρτα ειτε στο τηλεφωνο

Η φωτο οταν σε καλουνε ποιανει τη μιση οθονη και στο κατω μισο λεει πληροφοριες για το ονομα τον αριθμο κτλ αλλα μιας και η οθονη ειναι υψηλης αναλυσης δε νομιζω να σε προβληματισει

Η φωτο σαν wallpaper ποιανει ολη την οθονη οταν ειναι τροποποιημενη για την αναλυση του κινητου. Τουλαχιστον μεχρι τωρα αν εβαζα μια φωτο με αναλυση 240χ320 στο κινητο και παταγα την επιλογη φοντου την εβαζε ολη ενω αν ηταν μεγαλυτερη ή μικροτερη οχι. Με ενα προγραμμα βασικα για μετατροπη ολες τις εικονες τις κανεις ευκολα στην παραπανω αναλυση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μηπως ξερει κανεις που να κοιταω για να δω αν βγηκε καμια αναβαθμιση για το κινητο?

Εννοω σε site στο ιντερνετ για νεες, τι εκδοση "φοραει" το ξερω

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γειά σαςςςςςςςςς! Μόλις αντάλλαξα το καλό μου W900 για ένα LG KU800 και έχω πάθει πλάκα. Δεν χορταίνεται με τίποτα!

 

Απορία: Που στο καλό μπορώ να βρώ software συγχρονισμού; Αν υπήρχε CDάκι, εμένα δεν μου το δώσανε :Ρ

 

Με γειά μαςςςςςς :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το βρήκα το software:

 

http://gr.lgmobile.com/webwar/jsp/phones/mnswList.jsp?this_package=mnsw&

 

Επίσης ανακάλυψα το εξής trick:

 

Αν έχετε κλειστό το κινητό (με τα πλήκτρα να μην φαίνονται) μπορείτε να ενεργοποιήσετε το keypad πατώντας 2-3 φορές το πάνω βελάκι που βρίσκεται στην αριστερή μεριά του κινητού!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό και θα θελα καποιες πληροφορίες αν είναι εύκολο.1)Έχει ενσωματωμένο ραδιόφωνο? 2)αν δεν έχει γνωρίζεται αν υπάρχει έξτρα και 3)τι περιέχει η συσκευασία πώλησης?

Αυτάααα χίλια ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Η ζώη χωρίς κινητό είναι ταινία χωρίς ήχο και εικόνα!!!
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει και απο οσο εχω δει δεν υπαρχει σαν extra. η συκευασια εχει το cd, μια μπαταρια, ενα κορδονακι, οδηγιες, handsfree και φυσικα το κινητο :>
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πράγματι παιδιά, το κινητό δεν παίζεται! Αν και το πήρα μόλις 2 μέρες πριν έχω ενθουσιαστεί!! ένα μόνο πράγμα με χάλασε...Δεν μπορώ να περάσω παιχνίδια από τον υπολογιστή μου (σε μορφή .jar). Έχει κανείς καμμιά πρόταση;
"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

mipos kserei kaneis pos na peraso paixnidia mesa sto kin kaipou mporo na vro?episis kserete pos mporo na soso ta mnmta mou sto ipologisti?xilia thnx gia ti voitheia...
Η ζώη χωρίς κινητό είναι ταινία χωρίς ήχο και εικόνα!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο software για να συνδέεται το συγκεκριμένο κινητό σε PC? Αν ναι, πώς λέγεται και τί δυνατότητες έχει? Μπορεί να μεταφέρει μηνύματα sms στο PC?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έδωσαν ένα cd όταν αγόρασα το κινητό, που περιέχει Lg desktop, sync manager, phone manager, media player. Ωστόσο, δεν νομίζω ότι υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς των μηνυμάτων... τουλάχιστον εγώ δεν την έχω βρει.
"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο software για να συνδέεται το συγκεκριμένο κινητό σε PC? Αν ναι, πώς λέγεται και τί δυνατότητες έχει? Μπορεί να μεταφέρει μηνύματα sms στο PC?

 

Τα μυνήματα ειναι κλειδωμένα απο την LG στην περιοχη της μνημης του κινητου οπου δεν μπορεις να αποκτησεις προσβαση. Γιατί ομως;! :mad: Δεν υπαρχει τροπος μεταφορας προς τον υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...