Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia PC Suite / OVI Suite / Software Updater


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει περιπτωση να βρεθουν επαφες που σβηστηκαν ακομα και απο το deleted contacts του Ovi Suite?

 

Πως εχει το συμβαν... Θελω να κανω μπακαπ τις επαφες απο 6300. Πιο πριν ειχα ενα παλιο Ν93 το ovi στο κομπιουτερ εβγαζε προβλημα πριν καν το ανοιξω, το απεγκαντεστησα, σβηνω και τον φακελο Ovi στα εγραφα μου για να μην εχει τιποτα παλιο.

 

Κατεβαζω την νεα εκδοση την εγκαθιστω και παω να συγχρονισω τις επαφες με το 6300 ξεκινα να συγχρονιζει και βλεπω στο ovi suite τις επαφες του Ν93 !!! Eγω το βλεπω και διακοπτω για να μην διπλοεγεγραφτουν ολες, και ειναι οντως οι επαφες στο τηλεφωνο 6300 ειναι διπλες(Υπαρχοντες 6300 και νεες του Ν93)...

 

Σβηνω τις επαφες απο το οβι για να τις φορτωσω απο 6300 και να τις ξεκαθαρισω, αλλα οταν παω να κανω συγχονισμο απο 6300 βγαζει μονο 8!!! Ολες οι αλλες χαθηκανε... Το 6300 δεν το πειραξα καθολου πως χαθηκαν οι επαφες? Και μερικες ηταν σημαντικες. Το λαθος μου ηταν οτι τις εσβησα και απο τον καδο του Οβι... Υπαρχει περιπτωση να υπαρχουν καπου σαν αρχειο μεσα στο αρχειο? Η' σε μερος στο τηλεφωνο και να βρεθει σε nokia shop? Παντως το ovi δεν με εχει βολεψει καθολου ολο προβληματα δημιουργει, μαλλον θα βαλω το pc suite ξανα...

Edited by TIM-RANGER
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 898
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον μολις αγορασα το n96 και οταν το συνδεω με τον υπολογιστη μου δεν μου βγαζει επιλογη το pc suite..τι λετε να φταιει?? μπορω να το διωρθωσω?? μου ειναι πολυ συγκεκριμενο... Edited by maria_tsimi
greeklish
Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην καλως ηρθες.. :)

 

Ποιες επιλογες σου εμφανιζει? Δοκιμασες απο αλλη θυρα?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε τρομάξω maria_tsimi αλλά μάλλον έπεσες σε κινέζικο Ν96. Κανονικά θα πρέπει να σου βγάζει επιλογές pc suite, μεταφορά δεδομένων.

 

Για πάτησε στην οθόνη αναμονής *#0000# και πες μας τι γράφει στο μενού που εμφανιστεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή σου είναι μαϊμού.

Το πραγματικό N96 έχει κωδικό συσκευής RM-247.

Λυπάμαι πολύ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

με εχει μπερδεψει πολυ το ovi suite. εχει πουθενα επιλογη για να περασω μια εφαρμογη απο τον υπολογιστη στο κινητο οπως ειχε το pc suite?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

α ωραιαααα... :mad:΄και δεν υπσρχει κανενας τροπος να βαλω προγραμματα... η να το καλυτερεψω??

Δυστυχώς όχι διότι δεν είναι λειτουργικό Symbian όπως έχουν όλα τα υπόλοιπα Nokia.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω πάρει πολλές φορές back up με το pc suite και δούλεψε άψογα στο restore, τελευταία δεν συμβαίνει το ίδιο. Κάνει "μερική" επαναφορά. Λείπουν δηλαδή κάποια προγράμματα. Τι να φταίει?

Έχω το Ν95 8gb

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν το back up είχε δημιουργηθεί από λογισμικό παλιότερης έκδοσης και προσπαθείς να το επαναφέρεις σε νεότερο ίσως να δικαιολογείται μια τέτοια κατάσταση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα μου ειναι το εξης:avg f@cked up Nokia PC Suite

κοινως οσο καιρο ειχα αυτη τη βλακεια πρεπει να μπερδεύτηκε με το Nokia PC Suite και τωρα που το εβγαλα δεν λειτουργει.δεν λειτουργει με την εννοια οτι συνδεω το κινητο το βλεπει ο υπολογιστης και με αφηνει να επεξεργαστω τα αρχεια του αλλα τοNokia PC Suite νομιζει οτι δεν υπαρχει συνδεδεμενο κινητο και οταν το βαζω να ψαξει για συσκευες λεει οτι δεν υπαρχει καποιος τροπος συνδεσης για κινητο στον υπολογιστη(ναι καλα 2 καλωδια τιποτα τα λεει αυτο???)εκανα εγκατατασταση-απεγκατασταση αλλα τιποτα..καμια ιδεα??:cry:

τη βρηκα την ακρη..εκανα απεγκατασταση μονο του pc suite και του nokia cable driver και ΟΧΙ του pc connectivity solution..αυτο ειναι λαθος πρεπει να γινεται και η απεγκατασταση του τριτου για να φυγουν τα παντα απο το pc.;)

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω το Ν79 και εκδοση λογισμικου 20.175..... και δεν μπορω να αναβαθμησω.... ειτε over the air ειτε απο το ovi ειτε απο το Nokia Software Updater μου λεει οτι εχω το τελευτεο λογισμικο ενω ξερω οτι εχει βγει 30 ! τι μπορω να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή σου είναι branded (πχ Vodafone Live κλπ) ή γενικότερα με product code για το οποίο δεν είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253380#post2253380

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2798931#post2798931

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή σου είναι branded (πχ Vodafone Live κλπ) ή γενικότερα με product code για το οποίο δεν είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253380#post2253380

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2798931#post2798931

 

το nokia software updater δεν βοηθησε... αν κανω debrand (εχει το λογισμικο της cosmote) χανω την εγγυηση??

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κάποιος να μου παραθέσει το link όπου υπάρχει η διαδικασία αναβάθμισης συσκευής με Series 40 και συγκεκριμένα ενός Nokia 6300.

Είχα κάνει την πρώτη αναβάθμιση μέσω Nokia Software Updater και θέλω τώρα αν δοκίμασω το Phoenix.

Ευχαριστώ!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το καινούργιο Ovi Suite πως αφαιρούμε κάποιους χάρτες από το κινητό; Γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω πρόβλημα με το να μεταφέρω φωτογραφίες κλπ από το pc στο κινητό...Εγκατέστησα το pc suite, έκανε install τους drivers αλλά δε μπορεί να κάνει install το MTP USB Device driver...Έχω windows 7 x64 αν παιζει κάποιο ρόλο αυτό...Αν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος γιατί δε μπορώ να βγάλω άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το να μεταφέρω φωτογραφίες κλπ από το pc στο κινητό...Εγκατέστησα το pc suite, έκανε install τους drivers αλλά δε μπορεί να κάνει install το MTP USB Device driver...Έχω windows 7 x64 αν παιζει κάποιο ρόλο αυτό...Αν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος γιατί δε μπορώ να βγάλω άκρη.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3047697#post3047697 :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
κοιτα τι μου εμφανιζει οταν παω να κανω το update!:!:

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα με την αντιγραφη αρχειων απο το κινητο στο PC SUITE.

ενω αντιγραφει την καρτα μνημης, τις επαφες δεν τις δεχετε!!τι λετε να γινετε;μηπως θελει ρυθμιση το κινητο (νοκια ν82)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαίρεται. Έχω το 5630 και στον υπολογιστή μου Windows 7, ovi και pc suite. Από όσα ξέρω τα Windows7 έχουν την δυνατότητα με το που συνδέεις ένα κινητό να το εντοπίζουν ως συσκευή και να σου βγάζουν ένα μενού με διάφορα πράγματα που θες να κάνεις. Αυτό όμως εμποδίζει το κινητό να συνδεθεί με το ovi ή με το pc suite μέσω USB όπως και το συνδέω. Είχε άλλος αυτό το πρόβλημα ή ξέρει κάποιος πως να το αντιμετωπίσω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

 

Update: ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΘΗΚΕ με το καινούριο λογισμικό που κατέβασα από την NOKIA.

Edited by salamandra7280
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μήπως ξέρει κάποιος γιατί δεν μου ανοίγει το πρόγραμμα για να κάνω update?

Έχω λειτουργικό vista η εγκατάσταση έγινε κανονικά. Το πατάω για να ανοίξει κ λέει σφάλμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...