Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800 Sirocco Edition


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε επικοινωνια με το Γερμανο σημερα το πρωί οταν εκανα απόπειρα παραγγελίας,μου ειπαν οτι ασημι δεν υπαρχει αλλα μονο σε αποχρωση bronze,οπως επισης και οτι διαθεσιμοτητα θα υπαρχει απο 20/10.

Βεβαια ο πωλητής επεμενε οτι δεν ειναι μαυρο.

Δηλαδή μαυρο που αναφερουν καποιοι δεν ισχύει?

Ελπιζω να ειναι καλό.Δεν λεω τιποτε αλλο......

(και δεν εννοω να το συγκρινω με τηλ,τυπου muyltimedia,smart και λοιπα,ουτε με χαλαει που δεν παιρνει καρτα μνημης.Τηλεφωνο θελω και ναι ειναι και καλο σαν τηλεφωνο και μονο.Για τα υπολοιπα το Τρεο 650 ειναι βασιλιάς.Ψηφιακή καμερα εχω καλή,ε ειμαι καλλυμενος :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηγα και το ειδα σε nokia shop, ειναι απαραδεκτο και εξηγω γιατι.Ολο το κινητο δειχνει σαν μια μουντζουρα, μιας και δεν υπαρχουν μεταλικες επιφανειες να σπανε την μαυριλα.ΟΛΟ ΜΑΥΡΟ-ΚΑΦΕΚΑΤΙ.:mad:.Οσο για τις δαχτυλιες, ειναι τετοια η επεξεργασια του μεταλλου που δειχνει σαν να το εχεις πιασει μετα απο σουβλακοφαγια.Μακραν πιο σοφιστικε & διαχρονικο το special edition.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ,

1ον οχι δεν πηγε να πασαρει το special edition καθότι μου εξηγησε οτι και αυτο και το απλο 8800 ειναι φτηνοτερα και υπαρχει αποθεμα.Συνεχως μιλαγε για εκδοση σιροκο και οτι το χρωμα δεν ειναι μαυρο,δεν το εχει δει ,αλλα αναφερεται επισημα ως αποχρωση η μπρονζέ.Επισης οπως αναφερα μου τονισε οτι διατιθεται μονο σε αυτη την αποχρωση.

 

Τωρα 2ον,για να πω την πικρη αλήθεια,αν ειναι οντως οπως ειπε ο φιλος οτι αν το κρατας και το αφησεις ειναι σαν αν εχει προηγηθει σουβλακοφαγία,αν καποιος μου ελεγε ΥΠΕΥΘΥΝΑ οτι με την μπαταρια του σιροκο το απλο 8800 ή εστω η σπεσιαλ εκδοση κραταει περισσοτερο ,θα το επαιρνα γιατι μου αρεσει περισσοτερο και οντως ειναι πιο διαχρονικο.Ομως απο οσο καταλαβα η παραπανω αναμονη ειναι θεμα λογισμικου περισσοτερο και οχι μπαταριας.

Θα μου πειτε,επισημα το σιροκο υποτιθεται οτι κραταει 50 λεπτα παραπανω,μια ωρα βαλε στρογγυλα.Ε κατι ειναι και αυτο.Ειλικρινα δεν με αποσχολει τοσο η διαφορα μνημης ,ουτε η καμερα.Επισης απο οσο καταλαβα απο τα γραφομενα οσων το εχουν (σιροκο) ,οι διαφορες στο λογισμικο δεν ειναι ουσιωδης.Απο την μια λες,γιατι να μην τα εχω ? Απο την αλλη λες...αν τα εχω και το τηλεφωνο το βλεπω και χαλιέμαι ? (αν μιλαγαμε για συσκευή των 200-300 Ευρω τοτε οκ ,αλλα εδω μιλαμε για νουμερο.)

Επισης αν μου πει καποιος υπευθυνα οτι με το απλο 8800 και με τις δυο μπαταριες ,βγαζει 2 μερες ανετα με μετρια προς εντονη χρήση τοτε θα το ξανασκεφτω.

Επιμενω στο υπευθυνα γιατι καποια σχολια που υπαρχουν ειναι ανευθυνα ή αντε να τα χαρακτηρισω λιγο υπερβολικά.Και για παραδειγμα θα αναφερω το σχολιο καποιου στη συζητηση για το απλο 8800 οπου αναφερει οτι για να πατησεις το πανω κουμπι του κεντρικου πληκτρου πλοηγησης ειναι πανδυσκολο εως αδυνατο ειδικα αν εχεις ενισχυμενα δαχτυλα.Ε εγω λοιπον εχω ενισχυμενα δαχτυλα (αν και δεν ειμαι καν "ευσωμος" :) ) και οταν επιασα ενα στα χερια μου σας πληροφορω οτι ναι μεν δυσκολευτηκα λιγακι αλλα οχι τοσο για να το αναφερω σαν προβλημα και μαλιστα σημαντικο.Το παταγα σχετικα ανετα.Ουτε με το πληκτολογιο συναντησα ιδιαιτερο προβλημα.Οσο για την αυτονομια του οταν ρωτησα τον φιλο που το ειχε ,μου ειπε οτι ναι μεν δεν κραταει πολυ αλλα γιαυτο εχει και 2 μπαταριες στο πακετο.Για το θεμα αυτονομιας του απλου ή σπεσιαλ 8800 θα παω να ρωτησω στην αντιστοιχη συζητηση για να μην βγω εκτος εδω.Αν και νομιζω θα ηταν καλυτερα να ηταν ολα μαζι σε ενα χωρο μιας και οι περισοτεροι εδω εχουν ηδη το απλο 8800.Αν παλι κανεις θελει να απαντησει εδω και δεν θεωρειτε η απαντηση εκτος θεματος ας την ριξει εδω.(ας κανω λιγο τον κινεζο...)

Το παραπανω παρενθεση λοιπον,σε οτι αφορα τις πληροφοριες που δινουμε εδω γιατι με βαση την παραπανω πληροφορια ειχα αποκλεισει εντελως την αγορα ενος απλου 8800.Θα μου πει κανεις "ρε φιλε για να δεις τι θες,πηγαινε και δες το απο κοντα" Και θα απαντησω οτι ειμαι επαρχια και σας πληροφορω οτι το σιροκο ουτε καν γνωριζαν ποιο ακριβως ειναι,μονο υπεθεσαν οτι για να μην το ξερουν θα ειναι απο την ακριβη σειρα.:) Που να το δω λοιπον ?

Υπαρχουν και αλλα ατομα ισως σαν εμενα που δεν εχουν την ευκαιρια να δουν μια συσκευη που θα επιθυμουσαν να αγορασουν ,απο κοντα και βασιζονται στα σχολια αυτων που ειτε το ειδαν ειτε το εχουν.

Για να επανελθω στο θεμα ,εχω διαπιστωσει οτι πληθαινουν αυτοι που απογοητευονται απο το "φαινομενο λαδιας" του σιροκο.Τωρα για το αν πραγματι προκειται για "Λαδόκο" τελικα ,το ξερουν οσοι το εχουν.Απλως δεν μπορω να καταλαβω σε τι βαθμό ειναι ή μπορει να θεωρηθει ενοχλητικο το φαινομενο.Απο τα σχολια ,καποιον το ενοχλει αρκετα ,αλλον λιγοτερο,κ.τ.λ

Εγω μια φωτό ειδα στο ιντερνετ και το ειδα παντως το φαινομενο.Βεβαια αλλο να το κρατας και αλλο να το λοιτας σε φωτό.Δεν μπορω να γνωριζω περισσοτερα,δεχομαι τις οποιες αποψεις των φιλων που το εχουν.

Για το θεμα της αυτονομιας,απο οσο καταλαβαινω τα πραγματα ειναι θετικοτερα.

Σε οτι αφορα τι θα κανω τελικά ,θα πω οτι το μαυρο special edition η εστω το ασημι μου αρεσει πολυ,στο σιροκο κολλαω γιατι δεν το εχω πιασει ακομα στα χερια μου και απο οσο βλεπω δεν προκειται εκτος αν το αγορασω.Θα με ενδιαφερε να ειχαμε εδω ενα τροπο ψηφισματος οπου θα προεκυπτε ο βαθμος ικανοποιησης αυτων που το εχουν και το αν αξιζει τελικα η αγορα του σιροκο εναντι του απλου 8800 ή εστω και του σπεσιαλ.

Και τελος,οχι ακομα δεν ξερω τι προκειται να κανω.Δεν ειναι το φλεγων θεμα της ζωης μου βεβαιως ,δοξα το θεο απο ζορια υπαρχουν πολλα :) αλλα να , κουβεντα να γινεται...:)

Link to comment
Share on other sites

loipon file grvit an kai ligo offtopic (sorry) opos anafereis kai esi tha sou po pos me tis dio mpataries kai ti vasi fortisis den tha antimetopoiseis megalo provlima kathos hrisimopoiontas ti mia tha fortizeis tin alli sti vasi kai to mono pou tha kaneis einai na allazeis mpataries. an den eheis provlima me auto kai sou aresei perissotero to 8800 (simfono oti einai pio diahroniko to shedio kai pio aplo) agorase to. ego to eho ena hrono kai kati meres kai hrisimopoiontas to os aplo tilefono afou den me noiazei i camera kai gia efarmoges eho to p900 to kinito den ehei oute mia gratzounia kai den ehei pathei apolitos tipota. kai pali signomi gia to offtopic.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη κ εγω το ειχα δει πριν μερες αυτη την εντυπωσει μ ειχε αφησει....Δεν ξερω...Το special edition που εχω ειναι πολυ καλο αλλα απο μπαταρια χαλια..κ δεν ειναι κ ωραιο να αλλαζεις συνεχια μπαταριες...:p
Exω Ν70,8210,2600,3200,5140i,7610,8800:p
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αλλα πανω που ειχα αρχισει να ψηνομαι για το κινητο διαβαζω ολα αυτα τα σχολια και εχω κολλησει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

paidia oti sholia kai na grafontai i seira 8 tis nokia apo apopsi ulikon sheiasmou kai poiotitas einai korifea, opote an den se endiaferoun alla pragmata opos camera efarmoges akomi kai i mpataria :( pistauo pos einai to katallilo kinito. kaka ta psemata ta kinita autis tis seiras ehoun kataskeuastei me mono skopo to styl kai ton entiposiasmo allios gia poio logo na pas na doseis tosa lefta (den leo pos den ta axizei kathos mono i poiotita ton ulikon kai i meleti tis leitourgikotitas emena mou ehoun kanei aposvesi :D ) mono kai mono gia ena kinito pou ousiastika pragmatopoiei mono kliseis kai na min pareis ena aplo kinito ton 300 euro pou ehei tis eidies leitourgies kai kaliteri mpataria.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το φερε η κουβεντα και επειδη δεν εχω σχολιασει μεχρι τωρα το θεμα γιατι να αγορασει καποιος ενα τετοιο ακριβο κινητό οταν υπαρχουν φτηνοτερα και καλυτερα σε οτι αφορα αυτονομια και δυνατοτητες,ας πω και εγω δυο κουβεντες.

Βλεπω οτι εχει υπαρξει αρκετη κοντρα μεταξυ αυτων που υποστηριζουν τετοια αγορα και αυτων που ακουν τετοια και τα νευρα τους τρελλαινονται.Δεν θελω να επεκταθουμε παλι πανω σε αυτο,εχει κορεστει το θεμα.Απλως θα πω το εξης .

Ο απλουστερος λοιπον λογος που καποιος προχωρα σε τετοια αγορα ειναι απλως για να κανει την κ@@λα του,να το πω απλα και συγκεκριμενα για να μην το ψαχνουμε παραπανω :) .

Καποτε δεν αγοραζα κινητό αν δεν ειχε δοντι,και e-mail.H δουλεια μου ειναι εμπορος.Συνεπως το χρησιμοποιω αρκετα.Καποια στιγμη που χαλαρωνα,σκεφτηκα ποσες φορες χτησιμοποιω τις παραπανω δυνατοτητες του εργαλειου-συσκευής που προτιμησα να παρω και η απαντηση ηταν ελαχιστες.Γιατι απο τα 30 και μετα δεν καιγεσαι τοσο να στελνεις μηνυματα,να κατεβαζεις ηχους,να παιζεις παιχνιδακια,να στελνεις και να λαμβανεις βιντεο "ποικιλου" ενδιαφεροντος :) , εχεις αλλα ζόρια.Θες να εχεις τηλεφωνο και να το πω και αυτο αν και δεν ειναι απολυτο,ε να μην ειναι και το τηλεφωνο χαζοχαρουμενο.

Για μενα λοιπον η σειρα 8χχχ ειναι μια χαρά.Για ενα 20 χρονων μαλλον δεν ειναι, καθοτι υπαρχουν αλλες αναγκες επικοινωνίας,αλλα ακομα και αν ειναι τοτε ε ,θα το ξαναπω κανει την κ@@... Εγω , να μην ειχε

δοντι το οποιο 8χχχ παλι θα το σκεφτομουν.Και θα μου πει κανεις ...μα καλα ρε φιλε και παλι γιατι να δωσεις τοσα λεφτα για ενα απλο πραγμα σε καλη συσκευασια ? Η απαντηση ειναι γιατί ετσι γουσταρω :) ,γιατι οπως ειπα παραπανω ,ετσι θελω να κανω την κ@@ μου.

Και αν το γενικεψουμε,οι λογοι δεν ειναι διαφορετικοι απο αυτους που σπρωχνουν καποιον να αγορασει μια 1300 κυβ μηχανή αγωνιστική,οταν 2-3 φορες περνα τα 140,σπανιως βγαινει στην εθνική και και κανει 50 χιλ τη μερα στην πολη.Το ιδιο ισχυει και για αυτον που αγοραζει ενα τζιπ 4000 κυβικα και 60 χιλ Ε ,για να πηγαινει απο το σπιτι του και να πινει καφε στην παραλιακη.Το ιδιο και για αυτον που αγοραζει μια πορσε και μενει σε ενα χωριό των 5000 κατοικων σε καποιο βουνο.Επισης για τους ιδιου λογους που καποιος επιλεγει να αγοραζει μονο πανακριβα ρουχα,ρολόγια,παπούτσια και να τα βαζει 10 φορες το χρόνο.Αλλα για να μην μεινω μονο σε τετοια χτυπητά (ισως πει κανεις) παραδειγματα ,ολοι μας ξερουμε οτι ωθουμαστε να αγοραζουμε πραγματα που μας προσφερουν περισσοτερα απο οσα χρειαζομαστε αλλα τα αγοραζουμε και ας μην κανουμε χρηση των περισσειων δυνατοτητων συχνα.Ετσι ειναι η ταση σημερα και αυτο προωθουν οι εγκεφαλοι των πολυεθνικων και μεγαλων επιχειρησεων.Να πουλησουν θελουν οι ανθρωποι και πρεπει να δελεασουν (οχι να πεισουν πλεον) καποιους να αγορασουν τα προιοντα τους.Μας κανουν να θελουμε οσο πιο πολλα (χωρις απαραιτητα να τα χρειαζομαστε) γινεται για να διογκωνουν πωλήσεις.Απο αυτη την αποψη η απλοτητα λογισμικου/δυνατοτητων του 88χχ με την αριστη ποιοτητα υλικων συσκευασια μου αρεσει σαν προσφορά.Ειναι κατι διαφορετικο ρε παιδι μου,διαφερει απο το σουπερ ντουπερ πλαστικο μια σταλια τηλεφωνακι που ερευνα για υπαρξη εξωγηινης ζωής και συγχρονως κανει και καφε...Ε και υστερα ειναι και το θεμα φορητοτητας....καλα ειναι τα σμαρτ (οχι ολα-τα πιο πολλα ειναι απατη) αλλα να μπορουμε να τα κουβαλαμε κιολας.Με ενα 990 και 650 (οχι δεν ξεχνω να το αναφερω) κανω τη δουλεια μου επαγγελματικα αλλα μπορω να εχω για κυριο τηλεφωνο ενα πιο εμφανισιμο ,μικρο και σοβαρο.

Για να ερθω πιο κοντα στο θεμα,δειτε εδω μεσα τι γινεται με τις συγκρισεις συσκευων.Ολοι εχουμε δει σχολια που σημειωνουν διαφορά ψείρας και ομως τονιζουν οτι ειναι τοσο σημαντική..."Μα αφου το αλλο εχει παραπανω 0,5 pixel (λες και η Κλωντια Σιφερ θα τα παρει στο κρανιο στο απογευματινο ραντεβου οταν δεν βγουν καλες οι φωτό) ή 0,5 mb παραπανω ρε γαμ@@@ (κατι θα χωσουμε και εκει ) ...,το ενα εχει μεσα καρτα 64 μβ ενα το αλλο 48 ρε γαμ@@@" .Φοβερες ελειψεις συμφωνειτε ? Τοσο σημαντικες που να αφιερωνουμε και χρονο και να σκαμε κιολας ... Εχουμε γινει αχορταγοι πλεον,δεν παιζομαστε....

Anyway, Το αγοραστικο κοινο που αγοραζει οχι με βαση την αναγκη αλλα με βαση την επιθυμια εχει μεγαλωσει αρκετά.Και εχει αρχισει να γινεται συνηθεια.

Τελος παντων ,αυτα ειχα να πω ,ελπιζω να εγινα κατανοητός με την απλη ερμηνεία που εδωσα για το θεμα αυτό ,να μαστε ολοι καλα και να κανουμε το κεφι μας (να μην το παρατραβαω κιόλας με την πρακτική γνωστή εκφραση) οποτε μας παιρνει γιατι η ζωή ειναι μικρή και καθόλου ευκολη.:)

Link to comment
Share on other sites

Οποιο σου κανει "κλικ" να παρεις φιλε zervas....Δεν σκοπευα να σας πιασει και αφαιρετική διαθεση.

Να σου πω την αληθεια ,το μονο στοιχειο που με σπρωχνει προς το σιροκο ειναι μονο η μεγαλυτερη αναμονή....Ουτως ή αλλως για την εξωτερικη του εμφανιση μεχρι στιγμης ολα σχεδον τα σχολια ειναι αρνητικα.Η αναμονή του/αυτονομια οσο και λιγη παραπανω να ειναι ,ειναι σημαντικο για μενα λογω δουλειάς,ουτε η καμερα,ουτε η μνημη.Αν το σιροκο ειχε τα ιδια στοιχεια με το απλο 8800 αλλα μεγαλυτερη αναμονη,θα το επελεγα(οχι με τετοια διαφορα τιμής ομως ε ...) .Αλλα το special edition (μαυρο) το βρισκω ως πιθανοτερη αγορά μιας και ξερω στα σιγουρα περι τινος προκειται αφου το εχω πιασει στα χερια μου (οκ το ασημι 8800).Αναμενω διαθεσιμοτητα και για αυτό .:) αν και κολλαω στο θεμα μπαταριας.

Θα δουμε.

Σε οτι αφορα τη λειτουργικοτητα,το κεντρικο πληκτρο στο σιροκο ειναι πιο ευχρηστο ή οχι σε σχεση με το απλο 8800 ?

Κατι ανησυχητικο διαβασα στο mobile review.Οσοι εχουν και τα δυο ας πουν τι νομιζουν γιατι εχω μια κακια συνηθεια με τα κινητά.Αν δεν με βολευουν στη χρηση και τυχει η κακια στιγμη να καιγομαι να τηλεφωνησω ή να στειλω μηνυμα(σπανια) και μπερδεψει το πραγμα στα κουμπιά 2-3 φορές ή μου βγει κανα σβησιμο ή κολλημα ,γινομαι εξαλλος και τα πεταω με δυναμη κατω ή σε κανα τοιχο:) (χροοοονια χρηστης κινητών....εχω σοβατίσει....... :) )

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω,δεν το εχω πιασει ακομα στα χερια μου αλλιως θα ηξερα τι γινεται.Δεν ειναι ασχημη η αποψή σου ομως :)

Μιας που το αναφερες μου βγηκε μια αλλη ανησυχια για το σιροκο.Αν οταν το πιανουμε με καθαρα χερια μοιαζει να εχει προηγηθει σουβλακοφαγια (οπως επιτυχημενα ειπε ενας φιλος),τι θα γινει αν πραγματι το πιασουμε(αν τα καταφερουμε δηλαδή και δεν γλυστραει ) μετα απο κανα ζουμερό γυρο ή κοτοπουλο ή σουβλακι ???:lol:

Link to comment
Share on other sites

re paidia ego pantos epifullasomai gia to asimenio giati kai pio poiotiko pistauo tha deihnei alla kai autes oi dahtilies den nomizo na einai toso entones.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,πριν κανα μισαωρο κρατουσα στα χερια μου ενα ασημι 8800 ενος φιλου.Θα ξαναεπαναλαβω οτι με το κεντρικο πληκτρο κανενα απολυτως προβλημα και θα παρακαλουσα καποιον που εχει το σιροκο να μου πει τι γινεται με το αντιστοιχο δικο του.

Επισης ο φιλος οταν τον ρωτησα περι αυτονομιας μου ειπε οτι αν και μιλαει πολυ το τηλεφωνο του βγαζει μια μερα και με το δοντι ενεργοποιημενο.Απλως μου τονισε οτι αυτο γινεται μονο οταν το φορτιζει στον φορτιστή βασης.Οποταν το φορτιζει στο αυτοκινητο και δειχνει οτι εχει γεμισει,κραταει χαρακτηριστικά λιγοτερο.Επισης μου ειπε οτι οταν ειναι στο φορτιστή και φορτισει καλο θα ειναι να βγαινει απο τον φορτιστει γιατι αλλιως ταλαιπωρειται η μπαταρια του.Ετσι του ειπαν,ετσι ειπε,ετσι λεω.

Και κατι τελευταιο μηπως καταλαβω τι γινεται με τις περιβοητες δαχτυλιες.Μπορει να απαντησει μονο οποιος εχει και τα 2 τηλεφωνα.Οταν εσπρωξα πανω την οθονη του ασημί 8800,το πισω μερος που ειναι η καμερα προσεξα οτι ειναι επισης μεταλλικο σε χρωμα ας πουμε μαυρο ή μπρονζε.Μιλαω για αυτη εδω την επιφανεια στο απλο 8800

http://www.mobile-review.com/review/image/nokia/8800-sirocco/pic24.jpg

Αυτο που προσεξα σ αυτην την επιφανεια toy 8800 ειναι οτι οι δαχτυλιες αφηναν σταμπα και φαινοταν σαν λιγδιασμενη.Υπαρχει περιπτωση να ειναι καπως ετσι η επιφανεια του σιροκο ?

Παντως απο αυτη εδω τη φωτο που ειδα δεν ενθουσιαστηκα ιδιαιτερα

http://www.mobile-review.com/review/image/nokia/8800-sirocco/pic17.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobile-review.com/review/...occo/pic17.jpg

 

nai etsi tha einai panta to kinito sou... gia auto aloste mazi me 2h bataria kai handsfree bluetooth (kai kanoniko) dinoun kai thikh (gia na min to pianeis) kai mantilaki idiko gia na to katharizeis... lol alithia xoris plaka

 

pantos h xronos pou krataei h bataria einia poli kaliteros...

 

P.s To kinito einai mapa MIN TO PAREI KANEIS.... THELO NA TO EXO MONO EGO!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως μπορει ο Kap να εχει δικιο στο οτι στο ασημενιο δεν θα φαινονται δαχτυλιές.Απο οσο το φανταζομαι ειναι το πιθανοτερο...

Αντε να δουμε ..στο τελος θα ανοιξουμε και καμμια 090- γραμμη και θα πουλαμε και προβλεψεις....

Link to comment
Share on other sites

An endiaferei h gnwmh mou tous neous agorastes einai pws oi katoxoi tou paliou 8800 tha agorazan to sirocco mono an kanoun syllogh me thn seira 8 ths nokia giati diaforetika den aksizei na dwseis tosa lefta gia kati sxedon idio pou den katafernei na kseperasei ton prokatoxo tou.Gi aytous pou den einai katoxoi tou 8800 to briskw eynohto pws tha dwsoun ta lefta tous gia to sirocco ki oxi bebaia gia ena montelo pou molis teleiwsei to stock tha aposyrthei.Einai aplo ki etsi den xreiazetai na problhmatizeste.Egw tha krathsw to 8800 me megalh xara.An mou to ekleban tha agoraza to sirocco.Allwste se enan xrono to poly tha bgei to neo montelo pou den tha einai aplos ena lifting tou hdh yparxontos.
Link to comment
Share on other sites

Λογικο και σωστό το σκεπτικο σου.Το μονο που με προβληματιζει στο νεο οπως εχω προαναφερει ειναι να μην μοιαζει με τη χρηση λες και ειναι βγαλμενο να μην πω απο που...

Γιατι αν ειναι να το χρησιμοποιουμε και καθε φορα να το καθαριζουμε (συνηθεια μικροβιολόγων) για να φευγουν τα δακτυλικα αποτυπωματα,να λειψει καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

Ama theleis na sou lytoun oles oi apories pare sta xeria sou enan ashmenio gyalistero anapthra zippo.Sthn arxh menoun oles oi daxtylies.Meta apo ligo oi daxtylies ginontai ena me to xrwma.Se opoion aresei to kinhto den tha kollhsei stis daxtylies.To mono pou prwsopika eimai sigouros einai pws to kinhto ayto den mporei na einai antikeimeno pothou apo enan katoxo tou paliou 8800.Gia olous tous ypoloipous nai einai ena kinhto pou einai poly panw apo thn maza.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λες πρεπει να ειναι φιλε και μακαρι.Επειδή με ενδιαφερει η γνωμη σου,ποιο θα επελεγες ,αν επελεγες,μεταξυ ασημι και μπρονζε(μαυρου?) ?
Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λες πρεπει να ειναι φιλε και μακαρι.Επειδή με ενδιαφερει η γνωμη σου,ποιο θα επελεγες ,αν επελεγες,μεταξυ ασημι και μπρονζε(μαυρου?) ?

 

Einai thema proswpikou goustou apla to mayro mou fanhke poly kalytero.To ashmi einai pio gynaikeio kai to aspro plastiko to kanei pio pseytiko.Pantws an kaneis mia kalh ereyna agoras olo kai kapou tha ta breis na ta piaseis.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ερευνα αλλα δυσκολο φιλε μου,ειδικα για αυτη τη συσκευή,γιατι εκτος του οτι οπως αναφερα πριν ειμαι απο επαρχια,ειμαι και σε νησι.... γιαυτο και με βλεπεις να ρωτάω λεπτομερειες (που ισως και να θεωρουνται μπουρδες) ,γιατι εδω αν θα φερουν,θα ειναι κανα ψευτικο,κανείς δεν το στοκαρει εστω και ενα.

Φαντασου οτι οταν ειπα οτι θελω αυτο το τηλ,μου ειπε ο συμπαθης πωλητής ,αφου καταλαβε περιπου περι τινος προκειται,οτι δεν ψαχνω για τηλεφωνο αλλα για αυτοκινητο...:p

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω,δεν το εχω πιασει ακομα στα χερια μου αλλιως θα ηξερα τι γινεται.Δεν ειναι ασχημη η αποψή σου ομως :)

Μιας που το αναφερες μου βγηκε μια αλλη ανησυχια για το σιροκο.Αν οταν το πιανουμε με καθαρα χερια μοιαζει να εχει προηγηθει σουβλακοφαγια (οπως επιτυχημενα ειπε ενας φιλος),τι θα γινει αν πραγματι το πιασουμε(αν τα καταφερουμε δηλαδή και δεν γλυστραει ) μετα απο κανα ζουμερό γυρο ή κοτοπουλο ή σουβλακι ???:lol:

 

Μα οι κάτοχοι του Scirocco απαγορεύεται να τρώνε σουβλάκι (το γράφει και στις οδηγίες). Επιτρέπεται μόνο η Γαλλική κουζίνα και αυτή χωρίς πολλές σάλτσες.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...