Jump to content

Ό,τι αφορά την δορυφορική, ψηφιακή πλατφόρμα της Νova


tsarm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H προσφορά της Nova ισχύει με συμβόλαιο 12 μηνών. Γι' αυτό είναι και πιο φτηνό.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπως ξερω , ακομη και σκετη καρτα να θελεις να παρεις , εχει καποιο κοστος (δεν ξερω ποσο).

Εγκαταστασεις η νοβα δεν αναλαμβανει.Παιρνεις ανεξαρτητο τεχνικο.Το κοστος παντα εξαρτατε απο το αν μπορει να σου το παιξει μαστορας !

Ετησιο κοστος συνδρομης 53,90 Χ 12 = 646,80 ευρω.(Σταδιακα ανεβαζανε λογω αυξημενου κοστους υπηρεσιων λεγανε.Τωρα κανουν εκπτωσεις)

 

Ερωτηση !!! Τι με συμφερει καλυτερα ? Να παρω το πακετο των 149 + εγκαταστατη και απο το 2ο ετος να πληρωνω 53,90 καθε μηνα , η μολις τελειωσει ο δωρεαν χρονος να αγορασω νεο πακετο ? ;)

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Οπως ξερω , ακομη και σκετη καρτα να θελεις να παρεις , εχει καποιο κοστος (δεν ξερω ποσο).

Εγκαταστασεις η νοβα δεν αναλαμβανει.Παιρνεις ανεξαρτητο τεχνικο.Το κοστος παντα εξαρτατε απο το αν μπορει να σου το παιξει μαστορας !

Ετησιο κοστος συνδρομης 53,90 Χ 12 = 646,80 ευρω.(Σταδιακα ανεβαζανε λογω αυξημενου κοστους υπηρεσιων λεγανε.Τωρα κανουν εκπτωσεις)

 

Ερωτηση !!! Τι με συμφερει καλυτερα ? Να παρω το πακετο των 149 + εγκαταστατη και απο το 2ο ετος να πληρωνω 53,90 καθε μηνα , η μολις τελειωσει ο δωρεαν χρονος να αγορασω νεο πακετο ? ;)

 

 

den iparxei dwrean xronos file mou...! an itan etsi olos o kosmos tha eixe twra nova! otan leei 12mini simvasi ennoei oti anagastika tha plirwneis sindrwmi gia ena xrono.....!

 

analamvanei kai i nova to leei gia eksousuodotimenous texnikous nova kai egatastasi kaleste 210...

Link to comment
Share on other sites

Η επαρατη αναβαθμιση L-34 εχει πλεον αποσυρθει. Οσοι ομως απο εμας την εχουμε φορτωθει , εκτος απο το να περιμενουμε την επομενη αναβαθμιση, υπαρχει καποιος αλλος τροπος να την ξεφορτωθουμε???

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ειμαι κατοχος του ΝΟΚΙΑ 9800S.

Ποιες ειναι οι διαφορες στα firmware μεταξυ 2.0 και 1.3 ?

 

Ευχαριστουμε

Στην ACE HELLAS ειναι ζωα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κάτι αρχίζει να κινείται...

-Και το History μάλλον θα μπει...

-Και άλλο Filmnet θα μπει, με ταινίες δράσης και "δράσης" ;)

-Και τα SS θα γίνουν... πέντε (!)

-Και το CL θα παίζει εκεί (Από το δελτίο τύπου "Ητοι 112 απο τους 125 αγώνες κάθε περιόδου θα προβάλλονται απο τα Supersport ζωντανά")-αλλά αυτό μάλλον το ξέρετε.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

diavasa sto satleo oti an prostethoun kai alla kanalia stous iparxontes transporters tha pesei arketa i poiotita...

Δεν θα πέσει η ποιότητα, γιατί θα αυξηθούν οι transponders.

H Nova θα παίζει από CL συγκεκριμένα:

 

"Κάθε Τρίτη

Ζωντανή μετάδοση όλων των αγώνων ( και των Ελληνικών φυσικά ....)

Στιγμιότυπα όλων των αγώνων απο κοινού με την ΕΡΤ

 

Κάθε Τετάρτη

Ζωντανή μετάδοση όλων των αγώνων πλήν ενός που θα μεταδίδεται απο την ΕΡΤ.

Στιγμιότυπα όλων των αγώνων απο κοινού με την ΕΡΤ

 

Ητοι 112 απο τους 125 αγώνες κάθε περιόδου θα προβάλλονται απο τα Supersport ζωντανά "

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω τη συνδρομη να πηγαινει στα 60 ευρω...

 

Πολυ το φοβαμαι αυτο. Αλλα πιο πολυ να φοβουνται αυτοι γιατι θα ειμαι απο τους πρωτους που θα κανω διακοπη. Ειναι η ακριβοτερη πλατφορμα της Ευρωπης ακομα και αν δεν παρουμε τη σχεση ποιοτητα/τιμη :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μ ε την οικονομικη κριση που υπαρχει σιγουρα πρεπει να το σκεφτουν σοβαρα και αυτοι.

Ηδη στην οικογενεια εχω κανει λογω για μελλοντικες περικοπες αν αρχισουν να μας αρμεγουν περισσοτερο , αρχιζοντας απο κινητα,internet,nova και παει λεγοντας. Μικρος μισθος......λιγα εξοδα, κατα διαολου η επενδυση σας..Μεγαλος μισθος.....βιλες εσεις.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
diavasa sto satleo oti i ert tha kanei 3 psifiaka kanalia.. na ipothesw oti tha anevoun sti nova...?

Παντως χθες βραδυ μπηκε και το supersport 4.

Λετε να βγουν αληθεια ο,τι διαβασα παραπανω;

Link to comment
Share on other sites

Παντως χθες βραδυ μπηκε και το supersport 4.

Λετε να βγουν αληθεια ο,τι διαβασα παραπανω;

Σας έχω πει ποτέ ψέματα; :rolleyes:

Αν θυμάμαι καλά, δεν έχει βγει επίσημη ανακοίνωση για το History και τα SS.

Άντε άλλο ένα: θα βγει το reality του Alpha 23/24ωρο (δεν θυμάμια πως το λένε :p )

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις προχτές έβαλε Nova ο άντρας μου και σιγά σιγά μαθαίνουμε τα κόλπα. Βασικά κόλλησα στο MTV αλλά θα ήθελα να μάθω αν πρόκειται να προτεθούν νέα κανάλια.
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις προχτές έβαλε Nova ο άντρας μου και σιγά σιγά μαθαίνουμε τα κόλπα. Βασικά κόλλησα στο MTV αλλά θα ήθελα να μάθω αν πρόκειται να προτεθούν νέα κανάλια.

 

Τι εννοεις νεα καναλια; Μουσικα μηπως ;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις προχτές έβαλε Nova ο άντρας μου και σιγά σιγά μαθαίνουμε τα κόλπα. Βασικά κόλλησα στο MTV αλλά θα ήθελα να μάθω αν πρόκειται να προτεθούν νέα κανάλια.

Η nova προσθετει νεα καναλια με ρυθμους χελωνας..στο πακετο της υπαρχει μονο το MTV EUROPE και το VH1(το MAD δε το αναφερω γιατι το πιανεις και επιγεια,εκτος αν μενεις καπου που δεν πιανει).Υπαρχουν και αρκετα ελευθερα μουσικα καναλια στον hotbirb που εκπεμπει η nova με πρωτο και καλυτερο το MTV GERMANY,επισης αρκετα αλλα ιταλικα.Καποια ισως δε θα τα π

ιασεις σε περιπτωση που εχεις βαλει τον απαραδεκτο δεκτη της nova.Ειναι καλος μονο για τις αμφιδρομες υπηρεσιες(αν σου χρειαζονται),αλλα σε θεμα ληψης ειναι απο τους χειροτερους.Φυσικα τα καναλια που ανεφερα ειναι ελευθερα και δεν χρειαζονται συνδρομη.Αν μαλιστα βαλεις διπλο LNB με αλλο δεκτη ομως και πιασεις και τον ASTRA θα εχεις πιο πολλα ακομα μουσικα καναλια.

Link to comment
Share on other sites

Η επαρατη αναβαθμιση L-34 εχει πλεον αποσυρθει. Οσοι ομως απο εμας την εχουμε φορτωθει , εκτος απο το να περιμενουμε την επομενη αναβαθμιση, υπαρχει καποιος αλλος τροπος να την ξεφορτωθουμε???
παρε τηλ στη nova εξαγριωμενος και ζητα να σου στειλουν τη παλια.Γινεται χωρις προβλημα,στελνοντας σημα στο δεκτη σου.Επειτα θα βλεπεις και καποιο αλλο πακετο που φανταζομαι οτι ηδη διθετεις ή προτιθεσαι να παρεις.
Link to comment
Share on other sites

Eυτυχως η αναβαθμιση που τοσο με εκνευρισε αποσυρθηκε.... αυτοβούλως και απο το δικο μου PANASAT.

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...