Jump to content

Ό,τι αφορά την δορυφορική, ψηφιακή πλατφόρμα της Νova


tsarm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα παρουσιαζεται το εργαλειο.ανδε να δουμε τι θα δουμε ...!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Προς ολους τους ενδιαφερομενους συνδρομητες και μη:

 

Μετα από επικοινωνία που είχα σήμερα το πρωί με στέλεχος της ΝΟΒΑ, θα ήθελα να προχωρήσω σε κάποιες έμμεσες ανακοινώσεις.

 

 

Κατ.αρχήν αυτό που ενδιαφέρει τους περισσότερους ο νεος αποκωδικοποιητης θα μπορεί να γράφει ένα κανάλι και άλλο ένα να προβάλλεται στην τηλεόραση- προαιρετικά θα μπορεί να προβάλλεται και δεύτερο. (2+1).

 

Θα υπαρχουν φυσικα όλες οι δυνατότητες pause, rewind, replay time shift. (Σταματημα της ταινιας μεχρι και 120 λεπτα της ωρας και εναρξη παρακολουθησης της απο εκεινο το σημειο χωρις να χαθει ακομα και οταν η live μεταδοση της τελειωσει).

 

Κατά δεύτερο ο νέος αποκωδικοποιητής αναμένεται να κυκλοφορήσει στην Ελλάδα τέλη Αυγούστου – αρχές Σεπτέμβρη. Η τιμή του θα κυμαίνεται σε αρκετά υψηλότερα επίπεδα από τον σημερινό και θα αγγίζει τις τιμές ενός σχετικά καλού DVD-R με ενσωματωμενο 250GB σκληρο δισκο. (450-500)

 

Θα συνδέεται και με DVD-R ώστε να μπορει να γίνει εξαγωγή της ταινίας σε οπτικό δίσκο.

 

Επίσης το δυσάρρεστο είναι πως μέχρι τώρα δεν μπορεί να γίνει αντικατάσταση του παλαιού και θα πρέπει να γίνει νέο συμβόλαιο ή να πάει για αντικατάσταση ο παλαιος λόγω βλάβης.

 

Άμεση αγορά του μηχανήματος δεν μπορεί να γίνει (με τα τωρινα δεδομενα.)

 

Με εκτίμηση,

 

Μ. Χ. Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

Προς ολους τους ενδιαφερομενους συνδρομητες και μη:

 

Μετα από επικοινωνία που είχα σήμερα το πρωί με στέλεχος της ΝΟΒΑ, θα ήθελα να προχωρήσω σε κάποιες έμμεσες ανακοινώσεις.

 

 

Κατ.αρχήν αυτό που ενδιαφέρει τους περισσότερους ο νεος αποκωδικοποιητης θα μπορεί να γράφει ένα κανάλι και άλλο ένα να προβάλλεται στην τηλεόραση- προαιρετικά θα μπορεί να προβάλλεται και δεύτερο. (2+1).

 

Θα υπαρχουν φυσικα όλες οι δυνατότητες pause, rewind, replay time shift. (Σταματημα της ταινιας μεχρι και 120 λεπτα της ωρας και εναρξη παρακολουθησης της απο εκεινο το σημειο χωρις να χαθει ακομα και οταν η live μεταδοση της τελειωσει).

 

Κατά δεύτερο ο νέος αποκωδικοποιητής αναμένεται να κυκλοφορήσει στην Ελλάδα τέλη Αυγούστου – αρχές Σεπτέμβρη. Η τιμή του θα κυμαίνεται σε αρκετά υψηλότερα επίπεδα από τον σημερινό και θα αγγίζει τις τιμές ενός σχετικά καλού DVD-R με ενσωματωμενο 250GB σκληρο δισκο. (450-500)

 

Θα συνδέεται και με DVD-R ώστε να μπορει να γίνει εξαγωγή της ταινίας σε οπτικό δίσκο.

 

Επίσης το δυσάρρεστο είναι πως μέχρι τώρα δεν μπορεί να γίνει αντικατάσταση του παλαιού και θα πρέπει να γίνει νέο συμβόλαιο ή να πάει για αντικατάσταση ο παλαιος λόγω βλάβης.

 

Άμεση αγορά του μηχανήματος δεν μπορεί να γίνει (με τα τωρινα δεδομενα.)

 

Με εκτίμηση,

 

Μ. Χ. Θεσσαλονίκη

Γ........ε ο ΔΙΑΣ!!!!!!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Μηπως πρεπει αμεσα να αρχισουμε να ενημερωνουμε τη NOVA οτι ολοι εμεις οι παλαιοι συνδρομητες δικαιουμαστε να εχουμε προσβαση στη νεες δυνατοτητες που προσφερει ο νεος δεκτης (με καποια λογικη επιβαρυνση φυσικα). Προτεινω να δημιουργηθει ενα κειμενο εδω και με copy- paste να αποστελετε στη NOVA!

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως θα το ψαξω περαιτερω και ειδικα αυτο που λεει οτι πρεπει να βγει ελλατωματικος ο παλιος αποκωδικοποιητης για να αντικατασταθει απο τον καινουργιο μπας και βγαλω ακρη.στην χειροτερη αμα δεν καταφερω τπτ θα κοψω την συνδεση θα πουλησω τον παλιο αποκωδικοποιητη και θα κανω νεα συνδεση να παρω τον καινουργιο....:wacko:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι βλακεια να μην μπορει καποιος να αγορασει τον αποκωδικοποιητη και να πρεπει να μπει στην διαδικασια να διακοψει και μετα να ξαναγραφτει. Νομιζω πως κατι θα γινει και θα το αλλαξουν αυτο το καθεστως αφου δεν προκειται για εναν αποκωδικοποιητη της σειρας αλλα για ενα ολοκαινουριο μοντελο με νεες και επαναστατικες δυνατοτητες.

 

ΥΓ. Μιλαω με ενα παλικαρι ο οποιος ειναι κατοχος του PVR 3000, εχει ηδη βγει στην πλατφορμα της DSTV και μου ειπε οτι απλα ειναι ΑΨΟΓΟΣ. Εχει σκληρο 250 και μπορει να συνεργαστει και με βιντεο και με DVD R.

 

Κανει φανταστικες εγγραφες και πραγματικα παιδια το πιστευω πως με τετοιες δυνατοτητες η ΝΟΒΑ πραγματικα προχωραει μπροστα (τα καλα να λεγονται) αφου ειναι αρκετοι αυτοι που θελουν να δουν εναν ποδοσφαιρικο αγωνα (που δεν ειναι και λιγοι οι αγωνες) αλλα ταυτοχρονα θα ηθελαν να γραψουν και μια πρεμιερα που παιζει στο Filmnet την ιδια στιγμη.

 

Τετοιες ενεργειες επικροτουνται και αν μη τι αλλο δειχνουν πως τα λεφτα μας επιτελους αρχιζουν να πιανουν τοπο αφου το προγραμμα της NOVA ειναι οντως αξιολογο. Τα 2 σημαντικα της προβληματα πλεον περιοριζονται στο ενα, τα υποπακετα που ετσι οπως παμε πιστευω πως και αυτο το προβλημα συντομα θα εξαλειφθει.

 

Επισης καπου πηρε το "αυτί μου"....;) ;) πως πιο συντομα απο οτι το περιμενουμε θα υπαρξει ολοκληρωτικη αλλαγή στο σύστημα διαδραστικών υπηρεσιών που προσφερει η ελληνικη πλατφόρμα με αρκετές καινοτομίες (για τα ελληνικά δεδομένα πάντα) μεσω των τηλεφωνικών γραμμών σε συνδυασμό με τον νέο δέκτη που προκειται να λανσαριστεί.

 

Αντε να δούμε.....!!!!!

 

Μ. Χ. Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Σαν νυν συνδρομητής δεν βλέπω κανένα απολύτως κίνητρο να μπω σε αυτή τη διαδικασία επανεγγραφής. Κανονικά όχι μόνο θα έπρεπε να πωλείται το συγκεκριμένο στους υπάρχοντες συνδρομητές αλλά θα ήταν δίκαιο να μας γίνει και καλύτερη τιμή. Όλα τα χρήματα πάνε στις επιδοτήσεις νέων συνδρομητών και εμάς που τους στηρίζουμε τόσα χρόνια μας έχουν στο φτύσιμο.

Δεν είναι το οικονομικό, είναι το "γαμώτο" της υπόθεσης :mad:

 

Αναρωτιέμαι τι επιπλέον functionality/υπηρεσίες θα προσφέρει αυτός ο αποκωδικοποιητής σε σχέση με ένα HDD DVD-R. Ξέρετε τίποτα;

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Κατά δεύτερο ο νέος αποκωδικοποιητής αναμένεται να κυκλοφορήσει στην Ελλάδα τέλη Αυγούστου – αρχές Σεπτέμβρη. Η τιμή του θα κυμαίνεται σε αρκετά υψηλότερα επίπεδα από τον σημερινό και θα αγγίζει τις τιμές ενός σχετικά καλού DVD-R με ενσωματωμενο 250GB σκληρο δισκο. (450-500)

 

Εγώ θα μου επιτρέψετε σαν λιγάκι πιο σχετικός που είμαι σαν Sat Freak, :) να σας ενημερώσω πως με αυτά τα χρήματα αγοράζετε εναν Dreambox που είναι το όνειρο όποιου ασχολήται με τα δορυφορικά, και εκτός απο τις παραπάνω δυνατότητες που τις έχει και τις απολαμβάνουμε εδώ και πολλά χρόνια οι κάτοχοί του, έχει και τις παρακάτω:

 

Θυρα δικτύου για σύνδεση στο Ιντερνετ... (Και κάνει πολλά κολπάκια...)

3 smart card reader που διαβάζουν ότι κάρτα γουστάρετε, και όχι μόνο της NOVA

CI για εισαγωγή modules

Λειτουργικό LINUX με μεγάλη και άμεση υποστήριξη απο πολλά "κακά" παιδιά...

Αναπαραγωγή MP3 και φώτο που αποθηκέυεις στον σκληρό του!

Μεταφορά των ταινιών στον υπολογιστή και εγγραφή τους μετά απο την επικόλληση υπότιτλων (αν δεν έχουν) σε DVD

Video streaming στον υπολογιστή...

και άλλα πολλά....

 

Ψάξτε το λίγο... Βγήτε κερδισμένοι...

 

Φιλικά

Κώστας

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα μου επιτρέψετε σαν λιγάκι πιο σχετικός που είμαι σαν Sat Freak, :) να σας ενημερώσω πως με αυτά τα χρήματα αγοράζετε εναν Dreambox που είναι το όνειρο όποιου ασχολήται με τα δορυφορικά, και εκτός απο τις παραπάνω δυνατότητες που τις έχει και τις απολαμβάνουμε εδώ και πολλά χρόνια οι κάτοχοί του, έχει και τις παρακάτω:

 

Θυρα δικτύου για σύνδεση στο Ιντερνετ... (Και κάνει πολλά κολπάκια...)

3 smart card reader που διαβάζουν ότι κάρτα γουστάρετε, και όχι μόνο της NOVA

CI για εισαγωγή modules

Λειτουργικό LINUX με μεγάλη και άμεση υποστήριξη απο πολλά "κακά" παιδιά...

Αναπαραγωγή MP3 και φώτο που αποθηκέυεις στον σκληρό του!

Μεταφορά των ταινιών στον υπολογιστή και εγγραφή τους μετά απο την επικόλληση υπότιτλων (αν δεν έχουν) σε DVD

Video streaming στον υπολογιστή...

και άλλα πολλά....

 

Ψάξτε το λίγο... Βγήτε κερδισμένοι...

 

Φιλικά

Κώστας

ποιον απολους συνιστας???και ποσο κανει αυτος???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι γεια σας,

ειμαι συνδρομητης στη NOBA και σημερα μου εστειλαν ενα ενημερωτικο δελτιο με την εξης προσφορα....εαν προτεινω καποιον/ους να γινουν συνδρομητες στη ΝΟΒΑ η ακομα και στον απλο αποκωδικοποιητη με το SUPERSPORT1 K FILMNET1 τοτε πληρωνουμε και οι 2 μας για 3 μηνες απο μιση συνδρομη.η προσφορα ισχυει για οσους φιλους/ες προτεινω.επισης ισχυει και στην περιπτωση που υπηρξατε συνδρομητες ειτε σε ΝΟΒΑ ειτε σε SUPERSPORT και το διακοψατε πριν τις 15/4/06 και το ξαναενεργοποιησετε...για αυτο λοιπον οσοι θελουν να πληρωνουν μιση συνδρομη(δλδ για την ΝΟΒΑ 27.70ε/μηνα και απλο ΣΟΥΠΕΡΣΠΟΡΤ 18.62ε/μηνα)και να βολευτουν και αυτοι και εγω ας με παρουν ενα τηλ.στο 6947521838 να το κανονισουμε...:O

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα είμαι ν'εος στα δορυφορικά και ζητάω μια βοήθεια!

Νοίκιασα ένα σπίτι αλλά δεν μου επιτρέπεται να τρυπήσω τοίχους για να περάσει το καλώδιο του NOVA.Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποια φθηνή λύση?Υπάρχουν αναμεταδότες?Χωρίς απώλεια σήματος ?ευχαριστώ και περιμένω απαντήσεις και βέβαια εαν έχετε να μου προτείνετε συγκεκριμένα προιοντα από καταστήματα μέσω ίντερνετ ίσως...

vwmax
Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο εύρος συχνοτήτων που εκπέμπουν τα δορυφορικά κανάλια δεν επιτρέπει την ασύρματη μετάδοση με κάποιου είδους ασύρματου αναμεταδότη.

Υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσεις το υπάρχον καλώδιο της κεραίας επίγειας λήψης. Επιδή όμως πρέπει να μελετηθούν κάποιοι παράγοντες, ( ύπαρξη αυτόνομου και μή διακλαδώμενου καλωδίου, ποιότητα υπάρχοντος καλωδίου και γενικά τς απώλειες απο την όλη ιστορία) θα σου πρότεινα να απευθυνθείς σε έναν ειδικό για να είσαι σίγουρος. Μην σου πώ δηλαδή τράβα πάρε εναν μίκτη Sat - Tv και εναν αντίστοιχο διαχωριστή και σου μείνουν στο χέρι...

 

Φιλικά

Κώστας

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα μου επιτρέψετε σαν λιγάκι πιο σχετικός που είμαι σαν Sat Freak, :) να σας ενημερώσω πως με αυτά τα χρήματα αγοράζετε εναν Dreambox που είναι το όνειρο όποιου ασχολήται με τα δορυφορικά, και εκτός απο τις παραπάνω δυνατότητες που τις έχει και τις απολαμβάνουμε εδώ και πολλά χρόνια οι κάτοχοί του, έχει και τις παρακάτω:

 

Θυρα δικτύου για σύνδεση στο Ιντερνετ... (Και κάνει πολλά κολπάκια...)

3 smart card reader που διαβάζουν ότι κάρτα γουστάρετε, και όχι μόνο της NOVA

CI για εισαγωγή modules

Λειτουργικό LINUX με μεγάλη και άμεση υποστήριξη απο πολλά "κακά" παιδιά...

Αναπαραγωγή MP3 και φώτο που αποθηκέυεις στον σκληρό του!

Μεταφορά των ταινιών στον υπολογιστή και εγγραφή τους μετά απο την επικόλληση υπότιτλων (αν δεν έχουν) σε DVD

Video streaming στον υπολογιστή...

και άλλα πολλά....

 

Ψάξτε το λίγο... Βγήτε κερδισμένοι...

 

Φιλικά

Κώστας

 

Και όχι μονον αυτά!

Μπορείς να φορτώσεις υπότιτλους που θα βρίσκεις απο το ιντερνετ και να βλέπεις όποια ταινία εκπέμπουν τα ξένα δορυφορικά κανάλια με ελληνικούς υπότιτλους!

Να περάσεις οποιασδήποτε χωριτικότητας σκληρό στον δέκτη και να γράφεις ότι θές, να έχεις δυνατότητα timeshifting κατα την διάρκεια εγγραφής (απίστευτη δυνατότητα!)

Στην ουσία είναι ένας υπολογιστής linux με τις ευκολίες και τις δυνατότητες για "παρεμβάσεις" που αυτό συνεπάγει!

 

Όσο για Nova... θεωρητικά μπορείς με τον δέκτη αυτό να βλέπεις δωρεαν, στην ουσία αυτό είναι παράνομο και πολύ δύσκολα θα βρεί κάποιος server στο ιντερνετ ωστε να συνδεθεί ο δέκτης και να κατεβάσει online τα κλειδιά που θα ξεκλειδώσουν το πακέτο. Συνεπώς εαν αυτός είναι ο μοναδικός λογος που θελήσετε να αγοράσετε τους δέκτες dreambox τότε ξανα σκεφτείτε το!

 

Πάντως ο dreambox είναι state of the art!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Φιλιππε ψαγμένο σε βλέπω! Είπα να μην κουράσω με επιπλέον χαρακτηριστικά... Εξάλλου με το Linux οι δυνατότητες του είναι απεριόριστες

Να φανταστώ πως έχεις τον 7020, η τον 7000? :D

Εγω ξεκίνησα με τον 7000 και εδώ και εναν χρόνο έχω τον 7020...

Τον 8000 τον έχεις δει? Υποστηρίζει και HD!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως εχω κλείσει μια βδομαδα με τον dreambox. Έχω τον 7020. Καλός ο 7025 αλλά ο διπλός tuner για μένα είναι υπερβολή όπως και η τιμή του.

 

Ισως η καλύτερη αγορά που έχω κάνει σε ηλεκτρονικό (εκτός απο το pc μου).

 

Δεν έχω δει τον 8000... αλλά εχω ακούσει πως είναι HD ready.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγώ συνδρομητης στη NOBA και έμαθα ότι έαν προτείνω καποιον/ους να γινουν συνδρομητες στη ΝΟΒΑ η ακομα και στον απλο αποκωδικοποιητη με το SUPERSPORT1 K FILMNET1 τοτε πληρωνουμε και οι 2 μας για 3 μηνες απο μιση συνδρομη.η προσφορα ισχυει για οσους φιλους/ες προτεινω.επισης ισχυει και στην περιπτωση που υπηρξατε συνδρομητες ειτε σε ΝΟΒΑ ειτε σε SUPERSPORT και το διακοψατε πριν τις 15/4/06 και το ξαναενεργοποιησετε...για αυτο λοιπον οσοι θελουν να πληρωνουν μιση συνδρομη(για την ΝΟΒΑ 27.70ε/μηνα και απλο ΣΟΥΠΕΡΣΠΟΡΤ 18.62ε/μηνα)και να βολευτουν και αυτοι και εγω ας με παρουν ενα τηλ.στο 6945476222 να το ρυθμίσουμε:spider:
:spider:
Link to comment
Share on other sites

@sculper

Όχι φίλε μου κάνεις λάθος, δεν εχει περισσότερα...

Αυτός που είχε περισσοτερα απο πλευράς hardware και μπορούσε να χτυπήσει στα ίσα τον DM ήταν ο Triple Dragon αλλα δυστυχώς δεν έτυχε της υποστήριξης απο τα "κακά παιδιά" που είχε ο Dreambox...

O Dreambox επειδή ήταν ο πρώτοσ δέκτης χτισμένος σε λειτουργικό linux έτυχε μεγάλης υποστήριξης και για μένα δεν εχει ξεπεραστεί απο κανέναν!

Όποιος παρακολουθεί τις εξελίξεις ξέρει, πως ότι καινούριο βγαίνει, γβαίνει πρώτα για DM και αργότερα (εως ποτε) για τους υπόλοιπους...

Παράδειγμα, όταν ο dreambox εκανε card sharing (κακή λέξη) οι άλλοι ακόμη φορτώνανε κάρτες fun να ανοίξουν κανενα κανάλι...

Ακόμη και τώρα το "πρόβλημα" μερικών παροχέων που αλλάζουν τα κλειδάκια τους καθημερινά και ολοι οι άλλοι ψάχνουν να τα βρούνε για να "φορτωσουν" τους δέκτες τους, οι DM τα φορτώνουν αυτόματα με ειδικό script κατα την εκκίνηση του δέκτη... (απαιτεί δίκτυο με τον υπολογιστή και χρήση ίντερνετ)

Αυτά τα ολίγα!

 

Ο RELOOK πάντως χρησιμοποιεί τους ίδιους εξομοιωτές συστημάτων με τον DM (EMU)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγώ συνδρομητης στη NOBA και έμαθα ότι έαν προτείνω καποιον/ους να γινουν συνδρομητες στη ΝΟΒΑ η ακομα και στον απλο αποκωδικοποιητη με το SUPERSPORT1 K FILMNET1 τοτε πληρωνουμε και οι 2 μας για 3 μηνες απο μιση συνδρομη.η προσφορα ισχυει για οσους φιλους/ες προτεινω.επισης ισχυει και στην περιπτωση που υπηρξατε συνδρομητες ειτε σε ΝΟΒΑ ειτε σε SUPERSPORT και το διακοψατε πριν τις 15/4/06 και το ξαναενεργοποιησετε...για αυτο λοιπον οσοι θελουν να πληρωνουν μιση συνδρομη(για την ΝΟΒΑ 27.70ε/μηνα και απλο ΣΟΥΠΕΡΣΠΟΡΤ 18.62ε/μηνα)και να βολευτουν και αυτοι και εγω ας με παρουν ενα τηλ.στο 6945476222 να το ρυθμίσουμε:spider:

με αντιγραφεις???ωραιος εισαι ρε φιλε:mad:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

το μόνο άσχημο με τον dreambox είναι οτι χανεις την επαφή με τον χρόνο κι εκεί που λες οτι πέρασαν 10λεπτα έχει περάσει μια ώρα.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...