Jump to content

Ό,τι αφορά την δορυφορική, ψηφιακή πλατφόρμα της Νova


tsarm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει να δει κανείς αγώνα superleague στο novago με 3g?

Δουλεύει καλά;

Πόσα mb data καταναλώνει ένας αγώνας περίπου για να το δεις σε laptop;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν μπορεις να δεις με συνδεση 3g. μονο μεσω wifi. εναλλακτικα μπορεις να χησιμοποιησεις το κινητο σου σαν wifi hotspot και να δεις σε συσκευη συνδεδεμενη μεσω wifi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπέρα έχω διακόψει την νοβα και μου έμεινε το πιάτο και ο αποκωδικοποιητης μπορώ να κάνω κάτι για να τα δουλέψω δωρεάν σε νόμιμα πλαίσια???

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις τα ελεύθερα κανάλια που κατεβάζει ο δέκτης.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό το κατάλαβα, γίνεται να τον βάλω σε άλλον δορυφόρο και να πιάνω άλλα κανάλια?ευχαριστώ.

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι. Μόνο hotbird μπορεί να δει ο συγκεκριμένος δέκτης.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα συμφορουμιτες,

ηθελα να ρωτησω το εξης...Μενω στο εξωτερικο εδω και 1 χρονο και λογαριαζω να παρω ote tv για να βλεπω εδω στην ξενιτια.Το προβλημα ειναι οτι θελω να βλεπω και τους αγωνες του Οσφπ και για αυτο το λογο σκεφτομουν να παρω κ ενα Nova Go απο καποιον που το εχει κ δεν το χρησιμοποιει εναντι αμοιβης φυσικα.Ηθελα ομως να ρωτησω στο εξης.Θα λειτουργει κανονικα στο laptop μου εδω στην Αγγλια??Πρεπει να προσεξω κατι??

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Συνεγκατάτασταση ΟΤΕTV και NOVA ξέει κάνεις αν μπορώ να κάνω με πιάτο 80cm που δίνει η Forthnet?
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ''βλεπουν'' διαφορετικες μοιρες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Συνεγκατάσταση ΟΤΕTV και NOVA ξέρει κάνεις αν μπορώ να κάνω με πιάτο 80cm που δίνει η Forthnet?

Ναι, με χρήση slim lnb (κέντρο 9°E).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα μου είπαν από το forthnet-shop ότι η forthnet δοκιμάζει πιλοτικά για την nova, multiview εφαρμογή για 4 τηλεοράσεις και στο ΟΤΕ-shop ότι ο ΟΤΕ δοκιμάζει πιλοτικά για τον OTETV multiview/hybrid εφαρμογή για 2 τηλεοράσεις, γράφεται τίποτα για αυτό στον τύπο έχει διαβάσει κάνεις?
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους .

Γίνεται να κάνω δορυφορική εγκατάσταση στο σπίτι μου για να βλέπω τα ελληνικά κανάλια χωρίς όμως συνδρομές και αν ναι με τι κόστος και τι θα χρειαστώ απο εξοπλισμο ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλή Κυριακή σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους .

Γίνεται να κάνω δορυφορική εγκατάσταση στο σπίτι μου για να βλέπω τα ελληνικά κανάλια χωρίς όμως συνδρομές και αν ναι με τι κόστος και τι θα χρειαστώ απο εξοπλισμο ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλή Κυριακή σε όλους

Δεν παίζει με τίποτα και δεν ο κόπος για να έχεις τα ελεύθερα βάλε τα Novacinema και θα βλέπεις τα ελεύθερα τώρα το κόστος θα στο η Forthnet καλύτερα.

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους .

Γίνεται να κάνω δορυφορική εγκατάσταση στο σπίτι μου για να βλέπω τα ελληνικά κανάλια χωρίς όμως συνδρομές και αν ναι με τι κόστος και τι θα χρειαστώ απο εξοπλισμο ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλή Κυριακή σε όλους

Γίνεται. Θα βλέπεις τα ιδιωτικά κανάλια πανελλήνιας εμβέλειας (digea) και τα κρατικά.

Edited by Muck Smith

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Θα βλέπεις τα ιδιωτικά κανάλια πανελλήνιας εμβέλειας (digea) και τα κρατικά.

.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση .

Μήπως γνωρίζεις το κόστος για την εγκατάσταση περίπου ?

Καλό βράδυ

Edited by Muck Smith
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Θα βλέπεις τα ιδιωτικά κανάλια πανελλήνιας εμβέλειας (digea) και τα κρατικά.
Γίνεται σε δέκτη της Nova να βλέπεις τα ιδιωτικά κανάλια πανελλήνιας εμβέλειας (digea) χωρίς συνδρομή πως? Μιλάει για δέκτη της Nova.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Δε μιλάει για nova. Γράφεις που γράφεις ακατανόητα, διάβαζε τουλάχιστον.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δε μιλάει για nova. Γράφεις που γράφεις ακατανόητα, διάβαζε τουλάχιστον.
Συγνώμη λάθος νόμιζα ότι έλεγε για nova:cry:
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εδω και κάτι μήνες δεν μπορώ να βλέπω τα κανάλια του νόβα. Στις ρυθμίσεις μου δείχνει η στάθμη σήματος 0%. Τι θα πρέπει να κανω ωςτε να το φτιάξω;Στην αναζήτησή σήματος σταματάει στο 15% και δείχνει το μήνυμα οτι πρέπει να ελέγξετε τη κεραία.
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται συντονισμό το κάτοπτρό σου. Κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών ή απευθύνσου εδώ.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

μου ειχαν πει οτι χρειαζεται να ερθει τεχνικος δηλαδη 30 με 40ε θα χρειαστει να τα δωσω.

Υπαρχει τροπος μονος μου?

Link to comment
Share on other sites

Ο τεχνικος της νοβα τοσα θελει. Μπορεις παντως να δοκιμασεις και μονος σου με τον κλασσικο τροπο ένας πανω στην κεραια και ενας κατω στην ΤΒ και λιγο λιγο κατι θα κανεις, εγω τουλάχιστον σε αναλογη περιπτωση αυτό εκανα. Η άλλη περιπτωση είναι να ψαξεις καποιον τεχνικο εκτος Νοβα που μαλλον θα ζητησει λιγοτερα....
Link to comment
Share on other sites

Εδω και κάτι μήνες δεν μπορώ να βλέπω τα κανάλια του νόβα. Στις ρυθμίσεις μου δείχνει η στάθμη σήματος 0%. Τι θα πρέπει να κανω ωςτε να το φτιάξω;Στην αναζήτησή σήματος σταματάει στο 15% και δείχνει το μήνυμα οτι πρέπει να ελέγξετε τη κεραία.

Για δοκιμασε να βγαλεις το καλωδιο της κανονικης TV,γιατι προκαλει παρεμβολες.Οταν αλλαξαν οι γονεις μου τηλεοραση ειχαν ακριβως το ιδιο προβλημα(απο LG σε Samsung Smart TV).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ο τεχνικός της nova για βλάβη στο εξοχικό χρεώνεται?
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...