Jump to content

Ό,τι αφορά την δορυφορική, ψηφιακή πλατφόρμα της Νova


tsarm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως δυσκολα ο οτε θα κρατησει τις ιδιες τιμες. Παντως η νοβα θα χασει πολλους πελατες ειδικα αν δε ριξει τις τιμες
:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σκληρός ανταγωνισμός πλέον.

αν αλλάξει τις τιμές του, λογικά θα το κάνει το καλοκαίρι αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Παντως η νοβα θα χασει πολλους πελατες ειδικα αν δε ριξει τις τιμες/QUOTE]

υπάρχουν ακόμα οι λάτρεις της super league

Link to comment
Share on other sites

Σκληρός ανταγωνισμός; Ο ένας δίνει σχεδόν τα πάντα σε χαμηλή τιμή και ο άλλος σχεδόν τίποτα σε υψηλή τιμή. Που βλέπεις τον ανταγωνισμό;
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Σκληρός ανταγωνισμός; Ο ένας δίνει σχεδόν τα πάντα σε χαμηλή τιμή και ο άλλος σχεδόν τίποτα σε υψηλή τιμή. Που βλέπεις τον ανταγωνισμό;

 

 

Σημασία έχει και το ελληνικό ενδιαφέρον καθώς οι πιο πολλοί επιλέγουν να βλέπουν την ομάδα τους.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ο ΟΤΕ εχει περισσοτερα πρωταθληματα αλλα στην νοβα ειναι το ελληνικο ενδιαφερον super leauge , cl , euroleague και ουεφα.

Παντως ως προγραμμα πιστευω ειναι πιο καλα μοιρασμενο στην νοβα καθως στον Οτε το σκ ποσους αγωνες να δεις απλως εχεις περισσοτερες επιλογες να διαλεξεις , ενω στην νοβα σκ μπαλα Ελλαδα πορτογαλια προς το παρον και καθημερινες εχει CL απο του χρονου ολους τους αγωνες , ουεφα και euroleague . Παντως η τιμη πρεπει να πεσει

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν θα πεσει η τιμή αλλά πιστέυω ότι το μοντέλο των προσφορών τύπου Christmas offer θα το ξανακάνει. Καθώς επίσης πιστέυω ότι από το καλοκαίρι θα τσιμπήσει κι ο ΟΤΕ τη δική του τιμή και θα εξισωσωθούν από πλευράς τιμής οι πλατφόρμες.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο νωρίς για προβλέψεις τιμών και τέτοια. Επίσημη ανακοίνωση δεν έχει υπάρξει ακόμα και το μόνο σίγουρο είναι ότι η Premier μέχρι το καλοκαίρι θα είναι στην Νόβα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μια ερωτηση και απο μενα επειδη στο καταστημα δεν ηξεραν να μου απαντησουν. στο nova start pack τα καναλια discovery τα εχει ολα?

δλδ discovery science, ID, world, hd, και γενικα και τα 5-6 discovery που υπαρχουν η μονο ενα? εκτος φυσικα απο τα υπολοιπα history, NG, animal κλπ. και τα εκατονταδες ελευθερα καναλια? φανταζομαι απ ολον τον κοσμο διαφορα καναλια χωρις υποτιτλους?

Link to comment
Share on other sites

Μια απαράδεκτη τακτική της nova. Την ίδια ώρα το πακέτο του ΟΤΕ παρέχει τα δικά του hd κανάλια χωρίς επιπλέον χρέωση...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Για να πιανεις hd καναλια πρεπει να πληρωνεις εξτρα συνδρομη το μηνα

 

Σίγουρα το τζάμπα είναι καλό αλλά προσωπικά πιστεύω αξίζουν τα 5 ευρώ για καλύτερη εικόνα γι αυτό το περιεχόμενο. Εάν ήταν να βλέπω κακές σειρές στο star δεν θα τα έδινα με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζουν με τίποτα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνεις μια περιουσία για το πακέτο της Nova και θα δώσω και 5 ευρώ για να δω 4-5 κανάλια σε μέτρια ποιότητα.. Όταν ήχος είναι απαράδεκτος στο 5,1....άσε που μου την σπάει ότι τα novacinema κάνουν πάρτι... Συνέχεια τα ίδια και τα ίδια.. Απλώς δεν πιάνει και τίποτα εδώ που μένω, αλλιώς...

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

επρεπε να τα δινουν τσαμπα ή το πολυ 0,50 cent , με τιποτα δεν κανουν 5 ευρω εξτρα τα καναλια αυτα . να εκανα 5 ευρω αν το πακετο ειχε 15 ευρω με 20 , οχι σε αυτες τις τιμες που πουλανε τωρα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,μπορει καποιος να με διαφωτισει για το πως μπορω να γραψω απο τον hd 831 σε ενα sony recorder που εχω ;

Δεν μπορω να βρω ποια ειναι η σωστη ρυθμιση,μεχρι τωρα εχω δοκιμασει με scart απο τον 831 στο recorder ,ο οποιος ειναι ,μαλλον, μονο αναλογικος..Εχω καμια ελπιδα;

 

Ευχαριστω

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Αυτοί που είναι "από πάνω" παγκοσμοποιούν τον κομφορμισμό, τον κυνισμό, τη βλακεία, τον πόλεμο, την καταστροφή, τον θάνατο, την λήθη.

Και αυτοί που είναι "από κάτω" παγκοσμοποιούν την επανάσταση, την ελπίδα, τη δημιουργικότητα, την κατανόηση, τη φαντασία, τη ζωή, τη μνήμη, το χτίσιμο ενός κόσμου που μας χωράει όλους, ενός κόσμου με δημοκρατία, ελευθερία και δικαιοσύνη.

(Απο το μήνυμα του υποδιοικητή του EZLN των Ζαπατίστας, Μάρκος, στη σύνοδο κατά της παγκοσμιοποίησης, στο Κανκούν του Μεξικού)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,μπορει καποιος να με διαφωτισει για το πως μπορω να γραψω απο τον hd 831 σε ενα sony recorder που εχω ;

Δεν μπορω να βρω ποια ειναι η σωστη ρυθμιση,μεχρι τωρα εχω δοκιμασει με scart απο τον 831 στο recorder ,ο οποιος ειναι ,μαλλον, μονο αναλογικος..Εχω καμια ελπιδα;

 

Ευχαριστω

 

Κι εγώ με scart το έχω συνδέσει και επιλέγω από το recorder να γράφει από το AV. Έτσι γράφει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις αν εχεις κανει καποια ρυθμιση εσωτερικα στο μενου;

Βλεπω εικονα στο AV αλλα μολις παταω rec γυρναει στα καναλια της κανονικης tv.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Αυτοί που είναι "από πάνω" παγκοσμοποιούν τον κομφορμισμό, τον κυνισμό, τη βλακεία, τον πόλεμο, την καταστροφή, τον θάνατο, την λήθη.

Και αυτοί που είναι "από κάτω" παγκοσμοποιούν την επανάσταση, την ελπίδα, τη δημιουργικότητα, την κατανόηση, τη φαντασία, τη ζωή, τη μνήμη, το χτίσιμο ενός κόσμου που μας χωράει όλους, ενός κόσμου με δημοκρατία, ελευθερία και δικαιοσύνη.

(Απο το μήνυμα του υποδιοικητή του EZLN των Ζαπατίστας, Μάρκος, στη σύνοδο κατά της παγκοσμιοποίησης, στο Κανκούν του Μεξικού)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις αν εχεις κανει καποια ρυθμιση εσωτερικα στο μενου;

Βλεπω εικονα στο AV αλλα μολις παταω rec γυρναει στα καναλια της κανονικης tv.

 

Δεν έχω κάνει κάποια ρύθμιση. Απλά το βάζω να γράφει από AV.

Το δικό μου recorder είναι LG πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Ηθελα να ρωτησω αν υπάρχει καποιος τροπος με τον εξοπλισμο της nova (ή τι εξοπλισμος χρειαζεται) να υπάρχει πρόσβαση σε καναλια τοπικης εμβελειας που εκπέμπουν ψηφιακά.

 

Ευχαριστώ. :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ηθελα να ρωτησω αν υπάρχει καποιος τροπος με τον εξοπλισμο της nova (ή τι εξοπλισμος χρειαζεται) να υπάρχει πρόσβαση σε καναλια τοπικης εμβελειας που εκπέμπουν ψηφιακά.

 

Ευχαριστώ. :)

 

Με νοβα επιγεια εχεις μαζι και ολα τα επιγεια ψηφιακα καναλια.Με το δορυφορικο πακετο βλεπεις σιγουρα ολα τα καναλια εθνικης εμβελειας αφου εκπεμπουν και δορυφορικα μεσα απο το πακετο της νοβα.Απο τοπικα με το δορυφορικο πακετο πιανεις καποια(π.χ. action 24,nickelodeon,mad,mtv) αλλα οχι ολα.Μερικα(π.χ. extra,blue sky,sbc) εκπεμπουν δορυφορικα μονο απο ote tv και οχι απο nova.

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω αν υπάρχει καποιος τροπος με τον εξοπλισμο της nova (ή τι εξοπλισμος χρειαζεται) να υπάρχει πρόσβαση σε καναλια τοπικης εμβελειας που εκπέμπουν ψηφιακά.

Αν έχεις δέκτη pace, πηγαίνεις σε ένα κατάστημα forthnet και προμηθεύεσαι το usb dongle (συνδέεται στον pace) που θα σου δώσει πρόσβαση στα επίγεια ψηφιακά κανάλια που λαμβάνεις στην περιοχή σου.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις δέκτη pace, πηγαίνεις σε ένα κατάστημα forthnet και προμηθεύεσαι το usb dongle (συνδέεται στον pace) που θα σου δώσει πρόσβαση στα επίγεια ψηφιακά κανάλια που λαμβάνεις στην περιοχή σου.

 

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντησεις σας.

Για το usb αυτο έχει εξτρα χρεωση, και άλλα για την υπηρεσία? Με την ευκαιρια, ξερω οτι εξαρταται τι αρεσει στον καθενα να βλέπει, αλλά τι πιστευετε οτι αξίζει, επιγεια ή δορυφορική ?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Κατά πρώτον συγνώμη για την τυπικά λάθος απάντησή μου στη προηγούμενη ερώτησή σου, την οποία και δε κατάλαβα γι, αυτό και απάντησα άλλα αντί άλλων. :O

 

Στην ερώτηση αν αξίζει επίγεια ή δορυφορική, εν μέρει απαντάς μόνος σου :p .

Η δική μου άποψη* είναι πως η δορυφορική (γενικώς, κι όχι απαραίτητα της nova) είναι μακράν καλύτερη και σε πληθώρα και σε, σχετική, ποιότητα εκπομπών. Εξαρτάται πάντα από το τι θέλει να δει ο καθένας μας. Αν δεν υπάρχει δε και το γλωσσικό εμπόδιο, πας δε σε ελεύθερα δορυφορικά προγράμματα τότε οι επιλογές γίνονται πρακτικά άπειρες.

Πάντως αυτή τη στιγμή η nova δε προσφέρει το καλύτερο δορυφορικό πακέτο, εκτός αν κάποιος το θέλει με βάση το ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου, οπότε τα δεδομένα αλλάζουν.

 

 

*Προσωπικά δε παρακολουθώ τοπικά και εθνικά προγράμματα πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Ειδήσεις δε έχω να δω πάνω από 10-15 χρόνια οπότε η άποψή μου ίσως θεωρηθεί ακραία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...