Jump to content

Ό,τι αφορά την δορυφορική, ψηφιακή πλατφόρμα της Νova


tsarm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο 16 Μαίου αρχίζουν οι Desperate Housewives που μαζί με το Lost είναι η κορυφή των tv shows στην Αμερική. Επίσης απο 16 Μαίου στο Filmnet 2 αρχίζει tv show marathon με Alias, Nip/Tuck, Lost και άλλα
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο 16 Μαίου αρχίζουν οι Desperate Housewives που μαζί με το Lost είναι η κορυφή των tv shows στην Αμερική. Επίσης απο 16 Μαίου στο Filmnet 2 αρχίζει tv show marathon με Alias, Nip/Tuck, Lost και άλλα

Και λοιπον ;;;

Link to comment
Share on other sites

Και λοιπον ;;;

Tι "και λοιπόν;"

Οι συζητήσεις πάντως αφορούν 4 νέα κανάλια από Σεπτέμβρη. Κάποιο μουσικό, μπορεί το History, ένα με κυνήγι & ψάρεμα (!!!).

Ξεκινάει και το Mad Awards (24 ώρες video clip). Ψιλοκινείται το πράγμα, από πλευρά ποσότητας, γιατί από ποιότητα, αμφιβάλω. :worry:

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Στο καναλι 76 θα ειναι το dream show. Για να δουμε τι θα δουμε...παντως απο τα σποτακια διεκρινα ηδη μερικα παιδια με απιστευτο ταλεντο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ερωτηση:

Γιατι οταν ρυθμιζω στο μπουκετο της NOVA να μου υπενθυμισει οτι αρχιζει το επομενο προγραμμα, ο Panasat μου δεν το κανεi;;;

Σημειωση:

Δεν αλλαζω μπουκετο, αρα και ωρα.

Δεν μου το κανει παντα.

Ξερει καποιος κατι;;;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Γιατι οταν ρυθμιζω στο μπουκετο της NOVA να μου υπενθυμισει οτι αρχιζει το επομενο προγραμμα, ο Panasat μου δεν το κανεi;;;

Σημειωση:

Δεν αλλαζω μπουκετο, αρα και ωρα.

Δεν μου το κανει παντα.

Ξερει καποιος κατι;;;

Μετά την μεγάλη αναβάθμιση,υπάρχουν 2 ειδών ειδοποιήσεις..η απλή και η αυτόματη που σε πάει κατευθείαν στο κανάλι που έβαλες την ειδοποίηση..για δοκίμασέ το έτσι :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την μεγάλη αναβάθμιση,υπάρχουν 2 ειδών ειδοποιήσεις..η απλή και η αυτόματη που σε πάει κατευθείαν στο κανάλι που έβαλες την ειδοποίηση..για δοκίμασέ το έτσι :)

Δοκιμασα ΚΑΙ με τις δυο ειδοποιησεις. Το μηχανημα απλα δειχνει να τις ξεχναει. Δηλαδη οταν, ας πουμε, καποια στιγμη γυρισω στο καναλι να δω αν ισχυει η ρυθμιση που του εκανα, (το μικρο σχηματακι του ρολογιου) αυτο απλα δεν υπαρχει. Μηπως εχει να κανει με την αναβαθμιση;;;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα ΚΑΙ με τις δυο ειδοποιησεις. Το μηχανημα απλα δειχνει να τις ξεχναει. Δηλαδη οταν, ας πουμε, καποια στιγμη γυρισω στο καναλι να δω αν ισχυει η ρυθμιση που του εκανα, (το μικρο σχηματακι του ρολογιου) αυτο απλα δεν υπαρχει. Μηπως εχει να κανει με την αναβαθμιση;;;

Με ποιά αναβάθμιση;Υποτίθεται είναι ίδιες για όλους..Τι να πω δεν ξέρω γιατί το κάνει..μήπως όσο ισχύει η υπενθύμιση αλλάζεις μπουκέτο;

Link to comment
Share on other sites

Με ποιά αναβάθμιση;Υποτίθεται είναι ίδιες για όλους..Τι να πω δεν ξέρω γιατί το κάνει..μήπως όσο ισχύει η υπενθύμιση αλλάζεις μπουκέτο;

Οχι. Το εχω δοκιμασει κι αυτο. Υπενθυμιζω ΔΕΝ μου το κανει παντα.

Link to comment
Share on other sites

Na rotiso kati re paidia...Epeidi exo ton palio apokodikopoiiti pou ton eixa parei me tin nova prin 2 xronia, i nova kaliptei tin alagi me ton kainurgio panasa i oute kan? An oxi poso tha mu kostisei?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/efthimis_2/29662/350010/1/palastijns+mobieltje222.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η NOVA ξεκίνησε έρευνα αγοράς μέσω της MRB, για να διερευνήσει τις προθέσεις των ήδη συνδρομητών της στη πολιτική των πακέτων που σκοπεύει να ακολουθήσει από τον προσεχή Σεπτέμβριο.

Η πρώτη σκέψη είναι να προσθέσει στο υπάρχον πακέτο 2-3 κανάλια (μηχανοκίνητος αθλητισμός, ντοκιμαντέρ, γυναικεία θέματα) και να αυξήσει την συνδρομή στα 55 ευρώ και παράλληλα να δημιουργήσει ένα δεύτερο πακέτο (τα υπάρχοντα, χωρίς τα κανάλια των ταινιών και των αθλητικών) κατεβάζοντας την τιμή στα 45 ευρώ

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Η NOVA ξεκίνησε έρευνα αγοράς μέσω της MRB, για να διερευνήσει τις προθέσεις των ήδη συνδρομητών της στη πολιτική των πακέτων που σκοπεύει να ακολουθήσει από τον προσεχή Σεπτέμβριο.

Η πρώτη σκέψη είναι να προσθέσει στο υπάρχον πακέτο 2-3 κανάλια (μηχανοκίνητος αθλητισμός, ντοκιμαντέρ, γυναικεία θέματα) και να αυξήσει την συνδρομή στα 55 ευρώ και παράλληλα να δημιουργήσει ένα δεύτερο πακέτο (τα υπάρχοντα, χωρίς τα κανάλια των ταινιών και των αθλητικών) κατεβάζοντας την τιμή στα 45 ευρώ

 

Πακέτο τα υπάρχοντα χωρίς ταινίες και αθλητικά;; :confused: :confused:

Ποιος θα το πάρει αυτό με 45€; :X

Link to comment
Share on other sites

koroidia...kala ekana k exw kopsei thn nova edw k kairo...

 

Μπράβο..καλά έκανες,κάτσε τώρα να βλέπεις Αλτερ και Σταρ.. :p

Link to comment
Share on other sites

xmm goustarw pou apanthses..θα προτιμουσα να ελεγες κ μας τι μας το λες κ οχι τις εξυπναδες σου.εκτος κ αν εχεις να κερδισεις τιποτα απο την nova τοτε οκ.

nova ειχα απο την αρχη που βγηκε,αλλα επειδη μαλακιστηκαν την σταματησα...

κ μην ξεχνας οτι ειναι 700ε το χρονο!!-ετσι πιστευω οτι εχω καποια αποψη στο θεμα.-

υπαρχουν λυσεις dvd,vhs κ πιο φτηνα κ οποτε θες κ Α'προβολης...

δεν μιλαω καν για ευρωπαικα πακετα κτλ κτλ γιατι οπως λογικα θα ξερεις εχουμε το χειροτερο κ ακριβοτερο

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα είναι σχετικά, η Nova είναι καλή ή κακή, ανάλογα με το τι ψάχνεις. Είναι καλή αν:

-Μένεις σε περιοχές με δύσκολη λήψη των επίγειων καναλιών.

-Σου αρέσουν τα ντοκυμανταίρ.

-Σου αρέσουν οι ταινίες αλλά δεν είσαι από τους τύπους που πηγαινοέρχονται στα video club.

-Σου αρέσει να παρακολουθείς αθλητικά, και ιδιαίτερα ποδόσφαιρο.

-Είσαι γκατζετάκιας και σου αρέσουν οι ψηφιακές ευκολίες.

-Σου περισσεύουν τα 55€ το μήνα.

Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις, ίσως να είναι κακή η Nova. Προσωπικά, δεν μπορείς να με πείσεις αγαπητέ Kage, γιατί ισχύουν όλα τα παραπάνω. Όπως και δεν μπορώ να σε πείσω εγώ, γιατί προφανώς δεν ισχύουν για σένα :)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

xmm goustarw pou apanthses..θα προτιμουσα να ελεγες κ μας τι μας το λες κ οχι τις εξυπναδες σου.

 

Όπως μας είπες και μας τεκμηρίωσες εσύ εννοείς; :confused:

 

koroidia...kala ekana k exw kopsei thn nova edw k kairo...

 

Και μάλιστα για κάτι που ακόμα δεν έχει καν ανακοινωθεί..

 

Τέσπα..την επόμενη φορά που θα ποστάρεις κάτι προσπάθησε να καταλάβεις πότε κάνει χιούμορ ο άλλος..δεν είναι δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν προβλημα τα κάτοπτρα της ΝOVA ???

Όχι, δεν έχουν πρόβλημα. Είναι επαρκή για φυσιολογικές συνθήκες λήψης, χωρίς εμπόδια κτλ. Εγώ στο Μαρούσι δεν έβλεπα τίποτα με το 60ρι της Nova, γιατί έχω εμπόδια. Με 80ρι και 0.3dB LNB η κατάσταση βελτιώθηκε, αλλά και πάλι έχω προβλήματα.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η Nova Cyprus ανακοινωσε πως θα εχει υποτιτλους στο προγραμμα του Cartoon Network. Με ρωτησαν τα ανιψακια μου αν ισχυει αυτο και στη Nova Greece(επειδη αυτην εχουν). Ισχυει;
Link to comment
Share on other sites

Eιναι ηδη υποτιτλισμενο το CARTOON NETWORK στη NOVA,εδω και μερικες μερες.

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...