Jump to content

Καθαρισμός προσώπου


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σε όλους! Το πρώτο μου post εδώ :) ας μπω λοιπόν στο θέμα. Πλέον το πρόβλημα με την ακμή μου έχει ελατωθεί κατά πολύ αλλά όχι τελείως. Η επιδερμίδα μου είναι πολύ λιπαρή και πρίν απο δύο περίπου χρόνια πήγα και εγώ σε δερματολόγο. Μου έδωσε μια αλοιφή η οποία έκανε δουλειά αλλά την διέκοψα επειδή μου προκαλούσε ξηροδερμία. Πλέον χρησιμοποιώ έναν αφρό της Avon για το καθαρισμό του προσώπου. Διάβασα τα προηγούμενα post και σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ αυτόν τον συνδιασμό που χρησιμοποίησαν ο manos the greek και η splendid και έκανε δουλειά. Για αυτά λέτε? http://www.pharmazon.gr/product_info.php?cPath=1_27&products_id=677 Δεν θέλω να μου δώσουν κάτι άλλο. Ευχαριστώ πολύ!

 

Ναι αυτό είναι και της Avene είναι σε ένα διαφανές μπουκάλι

και το σαπούνι είναι πράσινο.

Είναι ο καλύτερος συνδιασμός ;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σε όλους! Το πρώτο μου post εδώ :) ας μπω λοιπόν στο θέμα. Πλέον το πρόβλημα με την ακμή μου έχει ελατωθεί κατά πολύ αλλά όχι τελείως. Η επιδερμίδα μου είναι πολύ λιπαρή και πρίν απο δύο περίπου χρόνια πήγα και εγώ σε δερματολόγο. Μου έδωσε μια αλοιφή η οποία έκανε δουλειά αλλά την διέκοψα επειδή μου προκαλούσε ξηροδερμία. Πλέον χρησιμοποιώ έναν αφρό της Avon για το καθαρισμό του προσώπου. Διάβασα τα προηγούμενα post και σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ αυτόν τον συνδιασμό που χρησιμοποίησαν ο manos the greek και η splendid και έκανε δουλειά. Για αυτά λέτε? http://www.pharmazon.gr/product_info.php?cPath=1_27&products_id=677 Δεν θέλω να μου δώσουν κάτι άλλο. Ευχαριστώ πολύ!

 

Γιατι δεν πας απο το δερματολογο να τον ρωτησεις σχετικα και γι'αυτα τα δυο; (κι εμενα μου κακοφαινεται που σε κοιταει 2 δευτερολεπτα και αυτο ηταν, αλλα μαλλον ετσι ειναι η εξεταση εκει...jet! :p)

Νομιζω ειναι καλυτερα απο το να βαζεις οτι να'ναι! Μπορει να δουλευουν ΟΚ για τον Μανο τον Ελληνα και την Εκθαμβωτικη αλλα φαντασου να τα βαλεις και να σου τουμπανιασουν το προσωπο (λεμε τωρα! :p).

 

Στην τελικη αμα βαριεσαι τοσο να πουμε στη Φρικ να σε "φτιαξει".

ΟΚ, δεν ειναι η ειδικοτητα της αλλα απο το οτι να'ναι καλυτερα (εδω αλλοι κανουν τους διαιτολογους! :p).

Πες της μονο να σου κοψει και αποδειξη, μην της τα δωσεις μαυρα...

Φρικ πλακα κανω! :p

.

 

edit

Αυτη η μαρκα η Avene δεν ξερω γιατι αλλα μου μυριζει "θανατιλα".

Βασικα μαλλον εχω γινει γενικα περιεργος με τα καλλυντικα εδω και καιρο. :shifty:

Εδω βλεπεις οτι ακομα και τα φυσικα-φυτικα (τυχαιο π.χ. Κορρες) τελικα δεν ειναι και τοσο αθωα. Με ενα καλο μαρκετινγκ ομως... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι και της Avene είναι σε ένα διαφανές μπουκάλι

και το σαπούνι είναι πράσινο.

Είναι ο καλύτερος συνδιασμός ;)

 

Της Avene είναι ακριβώς από κάτω, εκεί που λέει Customers who bought this product also purchased. Αυτό με λίγα λόγια. Της Avene το είχα (αν μιλάμε για το ίδιο) εδώ και καιρό ξεχασμένο σε ένα ντουλάπι του μπάνιου. Thnx guyz

eeeepppffffff... :ninja:
Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην δεν μας ειπες ηλικια.

κατα δευτερο λογο ποτε δεν χρησιμοποιουμε σε δερματικα προβληματα φαρμακα,καλλυντικα ή γιατροσοφια που χρησιμοποιησαν αλλοι και "ειδαν φως"

πηγες στον γιατρο πριν 2 χρονια,σου εδωσε αλοιφη και ειδες αποτελεσμα.γιατι δεν ξαναπας;;;

 

 

(φαμπο με την επισκεψη χρεωνω:p)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους! Το πρώτο μου post εδώ :) ας μπω λοιπόν στο θέμα. Πλέον το πρόβλημα με την ακμή μου έχει ελατωθεί κατά πολύ αλλά όχι τελείως. Η επιδερμίδα μου είναι πολύ λιπαρή και πρίν απο δύο περίπου χρόνια πήγα και εγώ σε δερματολόγο. Μου έδωσε μια αλοιφή η οποία έκανε δουλειά αλλά την διέκοψα επειδή μου προκαλούσε ξηροδερμία. Πλέον χρησιμοποιώ έναν αφρό της Avon για το καθαρισμό του προσώπου. Διάβασα τα προηγούμενα post και σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ αυτόν τον συνδιασμό που χρησιμοποίησαν ο manos the greek και η splendid και έκανε δουλειά. Για αυτά λέτε? http://www.pharmazon.gr/product_info.php?cPath=1_27&products_id=677 Δεν θέλω να μου δώσουν κάτι άλλο. Ευχαριστώ πολύ!

 

Αυτό της Avene μου προκάλεσε ξηροδερμία μετά απο λίγους μήνες χρήσης (έχω κανονικό δέρμα) και δεν έφευγε με τίποτα. Έφυγε μετά απο αρκετούς μήνες κ αφού χρησιμοποιούσα ενυδατική κρέμα κάθε φορά που έβρεχα το πρόσωπο.

Link to comment
Share on other sites

επειδη δε βρηκα καποιο αναλογο θρεντ για να ωτησω..ψαχνω ενα αφρολουτρο που να κανει πολυυυυ αφρο(χωρις να χρειαζεται να αδειασεις ενα μπουκαλι στην μπανιερα) γνωριζει καποιος;;
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

επειδη δε βρηκα καποιο αναλογο θρεντ για να ωτησω..ψαχνω ενα αφρολουτρο που να κανει πολυυυυ αφρο(χωρις να χρειαζεται να αδειασεις ενα μπουκαλι στην μπανιερα) γνωριζει καποιος;;

 

Ολα τα Johnsons!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ..θα παω να αγορασω.

ελπιζω ομως να κανει πολυυυυυ αφρο,γιατι χτες αδειασα μισο μπουκαλι απο τα αφρολουτρα της avon και δεν το ευχαριστηθηκα!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

οι κρέμες με aloe vera ειναι πολύ καλες για ενυδάτωση.οταν λες αντιδραει τι εννοεις? αν βγάζεις σπυρακια διάλεξε ένα προιόν με tea tree.δεν σου συστήνω προιον το καλύτερο θα ηταν να σου το συστησει ο δερματολογος σου η ο φαρμακοποιός σου γιατι το δερμα σου δεν είναι ίδιο με όλα τα αλλα.
Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην δεν μας ειπες ηλικια.

κατα δευτερο λογο ποτε δεν χρησιμοποιουμε σε δερματικα προβληματα φαρμακα,καλλυντικα ή γιατροσοφια που χρησιμοποιησαν αλλοι και "ειδαν φως"

πηγες στον γιατρο πριν 2 χρονια,σου εδωσε αλοιφη και ειδες αποτελεσμα.γιατι δεν ξαναπας;;;

 

 

(φαμπο με την επισκεψη χρεωνω:p)

 

Είμαι 17. Δεν ξαναπάω σε δερματολόγο διότι το πρόβλημα έχει ελαττωθεί κατά πολύ και πιστεύω πως με τον κατάλληλο χειρισμό θα τα καταπολεμήσω και αυτά. Θα χρησιμοποιήσω αυτά που χρησιμοποίησαν και οι άλλοι και θα σας πως το αποτέλεσμα. Όπως είπα η επιδερμίδα μου είναι λιπαρή οπότε δεν έχω τίποτα να χάσω. Αν δω κάποια ξηροδερμία ή κατι τέτοιο θα τα διακόψω αμέσως.

eeeepppffffff... :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
gia sas pedia. ime 17 xronon ke piga se dermatologo extes ke mou edose ena gel tis Dermopur Gell Nettoyant stis Castalia, ke mia krema (nov Aquasol) p tin anamixe me mia ali ke tin afinis sto prosopo sou san maska. Mou ipe o giatros pos tha voithisi na vgoune oi kokiniles ke ta mavrakia, ke oti tha xefloudisi to prosopo mou. makari na doulepsoun ala fovame min gino san fidi xD.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα.

Αλλά ο συνδιασμός αυτών τον 2 εξαφανίζουν τα σπυράκια ΤΕΛΕΙΩΣ!!!

Μιλάω για χρήση 2 φορές την ημέρα πρώτα βάζεις αυτό της avene

και μετά βάζεις τον αφρό της Sebamed Clearface.

 

Αυτό εννοείς: (gel)

http://www.pharmazon.gr/images/cleanance_gel.jpg

 

ή αυτό (lotion)

http://ecx.images-amazon.com/images/I/31Dtf-77Y6L._AA280_.jpg

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ μία volpa-derm για την ξυροδερμία τον τελευταίο χρόνο και είναι ό,τι πρέπει! Το μόνο πρόβλημα είναι η λιπαρότητα για το υπόλοιπο της ημέρας
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι δυσκολο να διαβασω τοσες σελιδες...

 

το "κλεραζιλ" κανει δουλεια;

 

το εχω και νομιζω πως κανει... κανεις αλλος καμια γνωμη;

Link to comment
Share on other sites

@t300 Το gel της Avene λέω.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Εχω σπυρακια εφηβείας, και θέλω να τα ελλατώσω ή και να τα ξεφορτωθώ:p .

 

Δεν θέλω να πάω σε κανα δερματολόγο, γιατι θα μου πει οτι ειναι φυσιολογικο και δεν θα μου δωσει τιποτα... Το ξέρω ότι ειναι φυσιολογικό, ούτε ακμή δεν εχω, απλώς κατι σπυράκια...

 

Έχετε να μου προτείνεται καμια καλή έτσι αλοιφή ή τπτ αλλο?Π.χ. κανα χαμομήλι να βάλω πάνω ή τπτ τέτοιο...

 

Ευχαριστώ...

Band Of Brothers Fan!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=148701

 

αν και βρισκω το λιγοτερο τραγικο να προτιμας την λυση που θα σου δωσει ο καθε ενας ασχετος απο αυτη που θα σου πει ο δερματολογος!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Φίλε χίλιες φορες να πάω δερματολόγο παρά να ακούω τον κάθε ένα να λεει το μακρυ του και το κοντό του..

Μιλάμε για υγιεινή προσώπου όχι για κινητά.. δεν παίζουμε με αυτά.

Το πολύ πολύ κάνε ένα google να βρεις κάποιο άρθρο από ειδικούς δερματολόγους.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Εχω σπυρακια εφηβείας, και θέλω να τα ελλατώσω ή και να τα ξεφορτωθώ:p .

 

Δεν θέλω να πάω σε κανα δερματολόγο, γιατι θα μου πει οτι ειναι φυσιολογικο και δεν θα μου δωσει τιποτα... Το ξέρω ότι ειναι φυσιολογικό, ούτε ακμή δεν εχω, απλώς κατι σπυράκια...

 

Έχετε να μου προτείνεται καμια καλή έτσι αλοιφή ή τπτ αλλο?Π.χ. κανα χαμομήλι να βάλω πάνω ή τπτ τέτοιο...

 

Ευχαριστώ...

 

13 -14 χρονών είχα το ίδιο πρόβλημα με εσένα και πήγα σε δερματολόγο και παρα το γεγονός ότι οφείλονται τα σπυράκια στην εφηβεία ,μου έδωσε θεραπεία με θεαματικά αποτελέσματα...προηγουμένως είχα δοκιμάσει τα πάντα χωρίς αποτέλεσμα...οπότε αν θες ουσιαστικά αποτελέσματα επισκέψου δερματολόγο,,,:happy:

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειδες το δερμα του και ξερεις αν ειναι ξηρο,λιπαρο,αν θα προκαλεσει αλλεργια καποιο απο τα συστατικα της κρεμας και ολα τα σχετικα;;;

 

:)

καλο θα ειναι να ακουμε τους ειδικους.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Εχω σπυρακια εφηβείας, και θέλω να τα ελλατώσω ή και να τα ξεφορτωθώ:p .

 

Δεν θέλω να πάω σε κανα δερματολόγο, γιατι θα μου πει οτι ειναι φυσιολογικο και δεν θα μου δωσει τιποτα... Το ξέρω ότι ειναι φυσιολογικό, ούτε ακμή δεν εχω, απλώς κατι σπυράκια...

 

Έχετε να μου προτείνεται καμια καλή έτσι αλοιφή ή τπτ αλλο?Π.χ. κανα χαμομήλι να βάλω πάνω ή τπτ τέτοιο...

 

Ευχαριστώ...

 

Από την πλευρά μου θα σου πρότεινα από μόνος σου να προσέξεις την διατροφή σου,τι εννοώ με αυτό;Περιόρισε τα περιττά λίπη,γαριδάκια,ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ(πολύ προσοχή),έτοιμο φαγητό.Έχουν σημαντική επίδραση στο δέρμα και κυρίως στο πρόσωπο.

Όσο για φαρμακευτική αγωγή,χάπια και αλλοιφές,θα διαβάσεις ή θα έχεις ήδη διαβάσει απαντήσεις συμφορουμιτών για κρέμες που οι ίδιοι έχουν χρησιμοποιήσει ή φίλοι/γνωστοί τους.

Η σωστή λύση είναι μια επίσκεψη σε δερματολόγο το συντομότερο δυνατό και πλήσεις του προσώπου σου με ζεστό/χλιαρό νερό και αντιαλεργικό σαπούνι για αρχή που θα βρεις αν όχι σε κάποιο καλό σουπερ-μαρκετ της γειτονιάς σου,σίγουρα σε φαρμακείο.;)

Πάντα φιλικά.

From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...