Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

e opos k na to kanoume to p990 ine p990 k ohi p910..

to thema ine oti iparhoun k alla kalitera apo to p910 me ligotera provlimata..ara to erotima sou eprepe na ine dino to p910 alla ti na paro??p990 i na psakso kati allo

alla ipame,osa provlimata k na ehi ehi k tis diplaisies dinatotites apo p910

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα προβλήματα που διαβάζω για το Ρ990, αξίζει να δώσω το Ρ910 ;

 

 

Αν αξίζει δεν μπορεί να στο πεί ΚΑΝΕΝΑΣ, παρά μόνο εσύ. Τα προβλήματα και τα καλά είναι γραμμένα εκτενώς εδώ, διάβασε και αποφάσισε.

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα προσπαθώντας να κάνω back up.

Κάποια λύση?

 

ευχαριστώ

εχεις βαλει στο τηλεφωνο σου το IM σωστα?

βγαλτο και ολα θα ειναι οκ!!

ειχα και γω το ιδο προβλημα και ψαχνω μερες να βρω τι ειναι και τελικα ειναι αυτο!! βγαλτο και θα δεις!!

σε καμμια περιπτωση δεν φταινε τα windows αλλα τα διαφορα προγραμματα που βαζουμε στο τηλεφωνο μερικα δεν ειναι απολυτα συμβατα με το π990!!

παντως εαν καθαρισεις τελειως το ΙΜ θα κανεις back up. εγω ετοιμαζομαι μα στειλω mail στη Handango οπου και αγορασα το ΙΜ και να τους πω το προβλημα.

πες μου νεα ..

deepbluezx12r
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμμια πληροφορηση για update νεωτερη υπαρχει;

 

Μεσα απο την SE καμμια πηγη εχουμε?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

iparxei kanena kalo paidaki na afierwseis 10 lepta g mia sindesi ad-hoc bluetooth?

 

pws ginete re g---to pedevome meres k de mporw!

 

eida ta sxetika post alla einai ellipoi!

 

mporei na voithisei kapios?:O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις είχα το πρώτο μου....crash τεστ με το κινητο απο το 1,5m πάνω σε άσφαλτο:(.Ευτυχώς τα σημεία που απορρόφησαν το χτύπημα ειναι σημεία μακριά από 'ακριβές περιοχές' του κινητού (πχ. οθόνη)..

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα σημεία αυτά όπως φαίνονται στη φωτο θέλουν αλλαγή όλης της πρόσοψης ή μόνο των μικρών κομματιών που από οτι φαίνεται σωστά τοποθέτησε εκεί η SE..;)Ποσο εκτιμάτε οτι θα μου κοστήσει πόσο εκτιματε οτι θα πάρει σε χρόνο αν παω εγω στο service της SE.

 

http://img326.imageshack.us/img326/4295/1qs0.th.jpg

 

http://img389.imageshack.us/img389/5913/2qu5.th.jpg

 

http://img389.imageshack.us/img389/1826/3nb1.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

popo file tha sou ponese i psihileme

 

k afta re pedi mou..epitides les k ta kanoun etsi apo kataskeui pia gia na ta pigenoume gia allages k na ta konomanoe..

thimame palia ta petagame ston toiho k oute gratzounia ta plastika

Link to comment
Share on other sites

an k plakothikame se allo post den mporo para na po pos ehis apolito diko edo t-mobile k ise +1

den ine tropos aftos sealover,prota apo ola rihnis ton eafto sou me afti tin apantisi..prosvalontas kapion..to oti den kseri orthografia den se kani kalitero tou,isa isa me tin apantisi sou ginese hiroteros i toulahiston etsi fenese sta matia mas..

min ta valis k mazi moiu,ego to leo gia sena..

sto kato kato to oti den ehi orthografisi sosta isos ofilete se polous logous,isos den mpori opos ego na grapsi me elliniko pliktrologio k stin prospathia tou gemise me lathi..

den kseri orthografia.. e kai??afto tou aferi to dikeoma krisis??

tes pa..etsi ligotero prosvalis ton allo para ton eafto sou..

 

Υποψιαζομαι φιλε μου..οτι και εσυ το ιδιο προβλημα πρεπει να εχεις !! Αναφερομαι στο θεμα της ορθογραφιας φυσικα !! Με προβληματισες ... Γιατι δεν γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες ?? Συνηθως οποιος εχει τη μυγα...μυγιαζεται !! Συμφωνω απολυτα με τον Sealover !!

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις είχα το πρώτο μου....crash τεστ με το κινητο απο το 1,5m πάνω σε άσφαλτο:(.Ευτυχώς τα σημεία που απορρόφησαν το χτύπημα ειναι σημεία μακριά από 'ακριβές περιοχές' του κινητού (πχ. οθόνη)..

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα σημεία αυτά όπως φαίνονται στη φωτο θέλουν αλλαγή όλης της πρόσοψης ή μόνο των μικρών κομματιών που από οτι φαίνεται σωστά τοποθέτησε εκεί η SE..;)Ποσο εκτιμάτε οτι θα μου κοστήσει πόσο εκτιματε οτι θα πάρει σε χρόνο αν παω εγω στο service της SE.

 

http://img326.imageshack.us/img326/4295/1qs0.th.jpg

 

http://img389.imageshack.us/img389/5913/2qu5.th.jpg

 

http://img389.imageshack.us/img389/1826/3nb1.th.jpg

 

και γιατί δεν πάς στο service να ρωτήσεις? Αυτό είναι ερώτηση για τα γνωστά μέντιουμ και όχι για το forum, νομίζω

Λέω "ΟΧΙ" στα greeklish !!!!
Link to comment
Share on other sites

k afta re pedi mou..epitides les k ta kanoun etsi apo kataskeui pia gia na ta pigenoume gia allages k na ta konomanoe..

thimame palia ta petagame ston toiho k oute gratzounia ta plastika

 

Για το ύψος που έπεσε και μάλιστα σε άσφαλτο, πολύ φτηνά την έβγαλε, πράγμα που δείχνει οτι το Ρ990 έχει πολύ καλή κατασκευή.

 

Πάντως δεν παίζει ρόλο μόνο η σκληρότητα της επιφάνειας αλλά κυρίως η αφή αυτής. Δεν είναι το ίδιο να πετάξεις το κινητό σε έναν λείο τοίχο με επίχρησμα πλαστικού χρώματος, και στην άσφαλτο όπου εναι ανάγλυφη επιφάνεια και πολλές φορές εξέχουν μυτερά κομάτια χαλικιού.

Και με τα παλαιότερα κινητά όμως, η κατάσταση ήταν ακόμη χειρότερη λόγο αυξημένου βάρους τους.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Περαστηκα Sealover!!Πρεπει να πονεσε αυτο...υπομονη....αποτι βλεπω απο τις φωτο....πας για καινουργια πλαστικη προσοψη....και πορτακη....θεωρητικα....το πορτακη θα ειναι κοματτι ακριβω...επισης ισως χρειαστεις και την φλουδα πλαστικου στο πλαϊ να αλλαξεις.:X :cry:

 

Αν δεν σου κανει κοπος ενημερωσε μας για την λυπητερη...να εχουμε μια ιδεα τι μας περιμενει αν παθει τιποτα το αγαπημενο μας κινητο!

 

 

Υ.Γ. το ειχες σε καποια θηκη οταν επεσε???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα βιντεάκια που τραβάτε από το τηλέφωνο είναι οκ?

Όλα τα βίντεο που τραβάω σε οποιαδήποτε ανάλυση, ειναι προβληματικά όσον αφορά τον συγχρονισμό ήχου και εικόνας...:wacko:

Είναι γενικό το πρόβλημα ή κάποια μ@λ@κία έχω κάνει εγώ????

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω το τηλέφωνο 2 μήνες περίπου και δεν μου χρειάστηκε το βίντεο...μέχρι χθες...;)

Τραβάω κάνα 2 λεπτο κάτι, πάω να το δω, εικόνα ΦΟΒΕΡΗ δεν το συζητώ...πρώτη φορά τραβάω βιντεο από κινητό χωρίς την υποψία πιξελιάσματος, αλλά ήταν σαν να έβλεπα μεταγλωτισμένη σειρά....ξέρετε εκείνες τις αποτυχημένες τις Βραζιλιάνικες...:O

Ότι αλλαγές κι αν έκανα το αποτέλεσμα ΔΥΣΤΥΧΩΣ το ίδιο...:mad:

Και ξαναρωτάω γιατί με έχει φάει κυριολεκτικά το θέμα...εκτός από μένα και τον φίλο Ancient_Flame, έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο?

Έχουν ακουστεί τοοοοόσα προβλήματα αλλά γι αυτό δεν έχω διαβάσει κάτι...

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε καμία προστασία όταν έπεσε.....

Κατακορυφη 1,5 μετρα πτωση+2 μετρα συρσιμο.....

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Sony Ericsson μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

 

 

Θα θέλαμε να σας προτείνουμε να απευθυνθείτε σε ένα από τα Εξουσιοδοτημένα Κέντρα Επισκευής της Sony Ericsson, ώστε να γίνει ένας πλήρης τεχνικός έλεγχος στο Sony Ericsson P990i κινητό σας τηλέφωνο και να εξαλειφθεί οποιαδήποτε ενδεχόμενη δυσλειτουργία.

 

Σας επισυνάπτουμε το αρχείο το οποίο περιέχει αναλυτική λίστα των Κέντρων Επισκευής της Sony Ericsson ανά περιοχή. Σας προτείνουμε λοιπόν να επιλέξετε το πλησιέστερο προς εσάς Κέντρο Επισκευής.

 

Μαζί με την συσκευή σας είναι απαραίτητο να προσκομίσετε το τιμολόγιο αγοράς και λόγω ενδεχόμενης απώλειας των προσωπικών σας δεδομένων σας προτείνουμε να κρατήσετε αντίγραφο των δεδομένων σας.

 

 

Με εκτίμηση,

Δημήτρης Θεοδώρου

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Sony Ericsson

 

 

Γιατι μου ζητουν δελτιο αγορας?Θα μου βάλουν στην εγγυηση την επισκευη?? :D ....θα θελα....

 

Ναι τα βιντεο έχουν κολληματα κ ασυχρονισμο ήχου/εικονας.....

Αυτο πρεκυψε με την νέα αναβάθμιση..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις είχα το πρώτο μου....crash τεστ με το κινητο απο το 1,5m πάνω σε άσφαλτο:(.Ευτυχώς τα σημεία που απορρόφησαν το χτύπημα ειναι σημεία μακριά από 'ακριβές περιοχές' του κινητού (πχ. οθόνη)..

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα σημεία αυτά όπως φαίνονται στη φωτο θέλουν αλλαγή όλης της πρόσοψης ή μόνο των μικρών κομματιών που από οτι φαίνεται σωστά τοποθέτησε εκεί η SE..;)Ποσο εκτιμάτε οτι θα μου κοστήσει πόσο εκτιματε οτι θα πάρει σε χρόνο αν παω εγω στο service της SE.

 

http://img326.imageshack.us/img326/4295/1qs0.th.jpg

 

http://img389.imageshack.us/img389/5913/2qu5.th.jpg

 

http://img389.imageshack.us/img389/1826/3nb1.th.jpg

Καλησπέρα το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ (πήγα στο service τις ΣΕ στο Βόλο). Παρήγγειλα πρόσοψη μπροστά και πίσω. Τιμή περίπου 88 Εύρο. Αύριο θα πάω να τα βάλω. Αλλά περίμενα κάπου 20 μέρες να τα φέρουν

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε καμία προστασία όταν έπεσε.....

Κατακορυφη 1,5 μετρα πτωση+2 μετρα συρσιμο.....

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Sony Ericsson μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

 

 

Θα θέλαμε να σας προτείνουμε να απευθυνθείτε σε ένα από τα Εξουσιοδοτημένα Κέντρα Επισκευής της Sony Ericsson, ώστε να γίνει ένας πλήρης τεχνικός έλεγχος στο Sony Ericsson P990i κινητό σας τηλέφωνο και να εξαλειφθεί οποιαδήποτε ενδεχόμενη δυσλειτουργία.

 

Σας επισυνάπτουμε το αρχείο το οποίο περιέχει αναλυτική λίστα των Κέντρων Επισκευής της Sony Ericsson ανά περιοχή. Σας προτείνουμε λοιπόν να επιλέξετε το πλησιέστερο προς εσάς Κέντρο Επισκευής.

 

Μαζί με την συσκευή σας είναι απαραίτητο να προσκομίσετε το τιμολόγιο αγοράς και λόγω ενδεχόμενης απώλειας των προσωπικών σας δεδομένων σας προτείνουμε να κρατήσετε αντίγραφο των δεδομένων σας.

 

 

Με εκτίμηση,

Δημήτρης Θεοδώρου

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Sony Ericsson

 

 

Γιατι μου ζητουν δελτιο αγορας?Θα μου βάλουν στην εγγυηση την επισκευη?? :D ....θα θελα....

 

Ναι τα βιντεο έχουν κολληματα κ ασυχρονισμο ήχου/εικονας.....

Αυτο πρεκυψε με την νέα αναβάθμιση..

 

Σου ζητάνε δελτίο αγοράς για να βεβαιώσουν ότι είσαι ο κάτοχος ή τέλος πάντων ότι δεν είναι κλεμμένο το κινητό.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πήρα στο service της SE Θεσ/κη στη Βούλγαρη και μου είπαν αν το φερεις νωρίς το πρωί μέχρι τις 4:30 που κλέινουν θα το έχουν ΕΤΟΙΜΟ!! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ερωτηση μου στην SE

 

"Email:

To: questions.gb@support.sonyericsson.com

From: gesam@vivodinet.gr

Subject: Phones

Product: P990i

 

Opinion: Software Problems

Dear Sirs I am from GREECE and I want to buy the above mentioned PDA Phone , which is an excellent project.

But as I read in magazines,reviews,forums etc.

there are many problems with the software of the phone with many bugs,crases,freezes etc..

Also MANY problems with the memory management.

Running only a few apps the phone will not have any memory!!

So a major number of people who purchased the phone

isn't happy and they want to sell it!

Also a good number of people will not buy it

and as a result of this situation will make a turn

and purchase a Windows Phone!.

Do you want/permit this to happen?

So please inform me if SE will release a MAJOR Firmware Update and when will this be happen?

 

Please , I want to answer me asap.

Your answer will help not only myself to take the decision to buy or not the phone but also many many

people here in GREECE who are having trubles with the phone operation at present.

Many Thanks in advance

Samaras George

gesam@vivodinet.gr

Thessaloniki

GREECE

 

 

KAI H ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΣΗΜΕΡΑ

 

"Dear George Samaras,

 

Thank you for contacting the Sony Ericsson Call Centre.

 

With regards to your enquiry, a number for software updates have already been released for the Sony Ericsson P990i. A new update is due shortly, however, we cannot guarantee an exact release date.Possibly after January 10,2007 but nothing for sure.

If you require any further support with regards to the P990i, I would advise that you contact your local support centre as they will be able to assist you further and provide you with further details."

 

Μαλλον βιαζομαστε να μπει πιο γρηγορα ο νεος χρονος φετος....:shifty:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω που εχω την r5a006 δεν μου εχει βγαλει κανενα τετοιο προβλημα με το βιντεο!μπορει να ειναι θεμα λογισμικου!

απορω ρε σεις πως και δεν εχει γινει και θεμα το ποσο καλο βιντεο τραβαει!

ειχα παααρα πολλα κιν και αυτο ειναι το καλυτερο ρε παιδες στο βιντεο απο ολα οσα ειχα!

τρομερο βιντεο ομως,ουτε πιξελς,μια χαρα ροη!

 

αντε να βγει αυτη η αναβαθμιση!

ελπιζω να διορθωσουν ολα τα bugs που εχουμε μεχρι τωρα και να μη μας βγαλουν αλλα!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

@gesamfunai

 

Πολύ σωστή η πρωτοβουλία σου μπράβο! Και κυρίως πολύ πιο αποτελεσματική από το να γκρινιάζει κανείς συνεχώς σε ένα φόρουμ (για μένα μιλάω δεν θίγω κανέναν) χωρίς να αποφασίζει να "χτυπήσει" την πηγή του προβλήματος επειδή βαριέται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...