Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες αγόρασα ένα P990i απο UK (orange). Προσπαθώ να του εγκαταστήσω ελληνικά και μου βγ'αζει μυνημα ότι χρειάζεται το SonyEricssonLanguageID version 3.0 εγκατεστημένο. Ξέρετε τι που και πως;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/LL_NEO/5373/187775/0/sig80.JPG

Έεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετσι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα!

το σαββατο αγόρασα το p990 και ενώ γνώριζα μέσω του forum ότι με ανοιχτό πορτακι γράφει περίπου 60 χαρακτήρεσ ανά μήνυμα και με κλειστό 160, αυτό γράφει 60 και με ανοιχτό και με κλειστό. επικοινώνησε με την SE και μου απάντησαν ότι το εξετάζουν! σας παρακαλώ γνωρίζει κάποιοσ κάτι περισσότερο;

Link to comment
Share on other sites

Την βοηθεια σας γιατι θα το σπάσω....... ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΦΩΡΤΟΘΩ ΤΟ VODAFONE LIVE MENU? ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]purpledragon9983 - yahoo*gr
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ 9VOLTO http://WWW.9VOLTO.GR ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΤΟΙΜΟ FIRMWARE ΘΑ ΣΤΟ ΒΓΑΛΟΥΝ, ΟΠΩΣ ξέρω στο έχουν ήδη προτείνη αρκετες φορές!!!!! μόνο εκεί κάνουν αυτή την αλλαγή. το κόστος είναι περίπου 20€, αλλά μάλλον θα χάσεις την εγγύηση απο την vodafone.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ 9VOLTO http://WWW.9VOLTO.GR ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΤΟΙΜΟ FIRMWARE ΘΑ ΣΤΟ ΒΓΑΛΟΥΝ, ΟΠΩΣ ξέρω στο έχουν ήδη προτείνη αρκετες φορές!!!!! μόνο εκεί κάνουν αυτή την αλλαγή. το κόστος είναι περίπου 20€, αλλά μάλλον θα χάσεις την εγγύηση απο την vodafone.

 

Thanks. Στο 9volto έχω κάνει ένα κιλό mail........ Τεσπα. Θα τηλεφωνίσω κ βλπέπουμε. Και πάλι thanks

[sIGPIC][/sIGPIC]purpledragon9983 - yahoo*gr
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ίσως είναι λίγο off-topic η απάντησή μου αλλά anyway. Έχω διαβάσει τις τελευταίες 10 μέρες ό,τι έχει γραφτεί στα σχετικά με το P990i topics..

 

Σε μερικές εβδομάδες μάλλον θα πάρω κινητό, έχω καταλήξει στο P990i και στο Ν80 της Nokia (πάνω-κάτω ίδιες δυνατότητες).. Δε ξέρω αν αξίζει να πάρω το P990i και να περιμένω τις αναβαθμίσεις αν έρθουν και λύσουν τα προβλήματα.. Αν έρθουν όμως και πάλι κάποια προβλήματα δε λυθούν;

 

Εγώ θα πρότεινα πάντως να συντάξετε μία επιστολή με τα προβλήματα, να την υπογράψουν όλοι οι χρήστες του P990i και εκτός από τη Sony Ericsson να την κοινοποιήσετε και σε περιοδικά.. Ένα από αυτά αν θελήσει να τη δημοσιεύσει θα τη στείλει στη SE προκειμένου να υπάρξει επίσημη απάντηση.. Εκεί πλέον δε θα μπορούν να ισχυριστούν ότι όλοι οι καταναλωτές είναι ευχαριστημένοι γιατί έμπρακτα θα φανεί το αντίθετο..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ίσως είναι λίγο off-topic η απάντησή μου αλλά anyway. Έχω διαβάσει τις τελευταίες 10 μέρες ό,τι έχει γραφτεί στα σχετικά με το P990i topics..

 

Σε μερικές εβδομάδες μάλλον θα πάρω κινητό, έχω καταλήξει στο P990i και στο Ν80 της Nokia (πάνω-κάτω ίδιες δυνατότητες).. Δε ξέρω αν αξίζει να πάρω το P990i και να περιμένω τις αναβαθμίσεις αν έρθουν και λύσουν τα προβλήματα.. Αν έρθουν όμως και πάλι κάποια προβλήματα δε λυθούν;

 

Εγώ θα πρότεινα πάντως να συντάξετε μία επιστολή με τα προβλήματα, να την υπογράψουν όλοι οι χρήστες του P990i και εκτός από τη Sony Ericsson να την κοινοποιήσετε και σε περιοδικά.. Ένα από αυτά αν θελήσει να τη δημοσιεύσει θα τη στείλει στη SE προκειμένου να υπάρξει επίσημη απάντηση.. Εκεί πλέον δε θα μπορούν να ισχυριστούν ότι όλοι οι καταναλωτές είναι ευχαριστημένοι γιατί έμπρακτα θα φανεί το αντίθετο..

 

 

Φιλτατε πολυ ωραια αυτα που λες αλλα μη ξεχνας οτι τα περισσοτερα περιοδικα στην Ελλαδα που γραφουν για κινητα (και δυστυχως ειναι λιγα) θελουν να τα εχουν καλα με τις εταιριες κινητων τηλεφωνων(βλεπε διαφημισεις-παροχη συσκευων κλπ...) με αποτελεσμα να μου φαινεται κομματακι χλωμο να εκδοσουν μια τετοια επιστολη....τωρα σε οτι αφορα το Ν80 και το Ρ990 τυγχανει να εχω και τα 2......και ενω το Ν80 ειναι μαυρο (μουρατο)και ευκολο στη χρηση του....φιλε μου.....δεν ειναι Ρ990.....!!!Μιλαμε για αλλο κινητο (Ρ990) και η ελευθερια κινησεων που σου δινει ειναι πολυ σημαντικη!!!:) και πραγματικα θελω να πιστευω οτι με τις αναβαθμησεις θα στρωσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε πολυ ωραια αυτα που λες αλλα μη ξεχνας οτι τα περισσοτερα περιοδικα στην Ελλαδα που γραφουν για κινητα (και δυστυχως ειναι λιγα) θελουν να τα εχουν καλα με τις εταιριες κινητων τηλεφωνων(βλεπε διαφημισεις-παροχη συσκευων κλπ...) με αποτελεσμα να μου φαινεται κομματακι χλωμο να εκδοσουν μια τετοια επιστολη....τωρα σε οτι αφορα το Ν80 και το Ρ990 τυγχανει να εχω και τα 2......και ενω το Ν80 ειναι μαυρο (μουρατο)και ευκολο στη χρηση του....φιλε μου.....δεν ειναι Ρ990.....!!!Μιλαμε για αλλο κινητο (Ρ990) και η ελευθερια κινησεων που σου δινει ειναι πολυ σημαντικη!!!:) και πραγματικα θελω να πιστευω οτι με τις αναβαθμησεις θα στρωσει!!!

 

Έχεις ένα δίκιο σε αυτό που λες. Αλλά έχω δει μερικές φορές "μεγάλα" προβλήματα που έχει κάποιος καταναλωτής να δημοσιεύονται.

 

Δε συμφωνώ σε αυτό που λες για την παροχή συσκευών στα περιοδικά. Καλό στις εταιρείες κάνει να δώσουν τις συσκευές τους στα περιοδικά για δοκιμαστικά τεστ, reviews κλπ.. Και αντίστοιχο καλό κάνει στα περιοδικά γιατί έχουν ύλη.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση σε οποιον εχη εγκαταστηση το navigator και καποιο εορτολογιο δοκιμασε να παρη backup την συσκευη εγω το εβαλα χθες και σημερα εβαλα και ενα εορτολογιο και δυστηχως εφαγα ολη την ημερα απο τις 10 το πρωι εως τωρα 6 το απογευμα και σε συνομιλια με την SE και δεν μπορω να παρω backup με τιποτα ουτε και με χωρις την καρτα που ειναι και αυτη καινουργια 2gb ουτε με την δικια του ουτε τιποτα και χωρις καθολου καρτα και με χειροκινητη επιλογη ουτε καν μονο τις επαφες ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα περιοδικά τα ''παίρνουν". Και άν δείτε τα κινητά αυτών που γράφουν τα reviews, (6230, MPX220,qtek), θα καταλάβεται πόσο μας δουλεύουν.
:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση σε οποιον εχη εγκαταστηση το navigator και καποιο εορτολογιο δοκιμασε να παρη backup την συσκευη εγω το εβαλα χθες και σημερα εβαλα και ενα εορτολογιο και δυστηχως εφαγα ολη την ημερα απο τις 10 το πρωι εως τωρα 6 το απογευμα και σε συνομιλια με την SE και δεν μπορω να παρω backup με τιποτα ουτε και με χωρις την καρτα που ειναι και αυτη καινουργια 2gb ουτε με την δικια του ουτε τιποτα και χωρις καθολου καρτα και με χειροκινητη επιλογη ουτε καν μονο τις επαφες ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

 

ΞΕΧΑΣΑ να πω οτι εχω παρη ηδη αλλες 3 φορες backup ME τελευταια φορα την 13-11-2006

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

kalimera se olous molis ekleisa to til me se,perito na sas pw oti kontepsa na xasw ta malia pou den exw me afta pou akousa.tous rwtisa gia thn anavathmisi kai mou ipan oti den kseroun kati alla anamenoun mia anavathmisi mesa ston mina pou tha linei ota ta provlimata pou exoun anaferthei kata kairous apo diaforous xristes.opws htan fisiko rwtisa se pia provlimata anaferotan.fisika h apantisi htan gia thn anazitisi me ellinika me kleisto portaki.......kai tipote allo.entaksi pes afto to exoume ksanakousei.to theiko htan oti otan rwtisa kai gia to provlima me ta sms (me tous 70 xaraktises pou meta se paei se 2o sms)mou ipe oti afto to akoune gia proti fora kai oti to provlima einai diko mou kai mou protine na paw na to koitaksw giati den to exoun ksanakousei.egw tis ipa an thelei na mpei sto site mas edw sto forum kai na dei kata poso einai diko mou to ptovlima kai genika gia na paroun mia ikona tis katastasis apo proto xeri.mou ipan oti tha to kanoun.auta....

den kserw ti na pw.sas euxaristw prokatavolika gia tin ipomoni sas me ta greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφώνημα δικό μου μαζί τους πριν από 2-3 εβδομάδες μου είχαν αναφέρει μόνοι τους (χωρίς να του το αναφέρω εγώ) ότι γνωρίζουν το πρόβλημα με τα sms και ότι θα λυθεί στην επόμενη αναβάθμιση. Φοβάμαι φίλε giourousi ότι έπεσες σε άσχετο υπάλληλο. Αλλά και αυτό να σου έλεγε είμαι σίγουρος πως δεν μπορεί το μοναδικό παράπονο που έχουν ακούσει να αφορά μόνο στα ελλληνικά γράμματα με κλειστό το καπάκι. Οι περισσότεροι από εμάς εδώ έχουμε πάρει τηλέφωνο έστω μια φορά και σίγουρα δεν έχουμε αναφερθεί μόνο στο πρόβλημα με τα ελληνικά γράμματα. ΄

Όσοι δεν έχουν πάρει πάντως τηλέφωνο (και βεβαίως έχουν χρόνο και γερά νεύρα) καλό θα ήταν να πάρουν και αυτοί και να πιέσουν με την σειρά τους, μήπως και πετύχουμε τίποτα (δεν νομίζω...αλλά λέμε τώρα). Για μένα πάντως ένα από τα σημαντικότερα θέματα που θα ήθελα να επιλυθούν είναι το θέμα με το εξωτερικό πληκτρολόγιο (να μπορεί δλδ να γράψει ελληνικά χωρίς να χρειάζεται να πατήσω "40" φορές το κάθε γράμμα) Διαφορετικά το εξωτερικό πληκτρολόγιο μου είναι σχεδόν άχρηστο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kalimera se olous molis ekleisa to til me se,perito na sas pw oti kontepsa na xasw ta malia pou den exw me afta pou akousa.tous rwtisa gia thn anavathmisi kai mou ipan oti den kseroun kati alla anamenoun mia anavathmisi mesa ston mina pou tha linei ota ta provlimata pou exoun anaferthei kata kairous apo diaforous xristes.opws htan fisiko rwtisa se pia provlimata anaferotan.fisika h apantisi htan gia thn anazitisi me ellinika me kleisto portaki.......kai tipote allo.entaksi pes afto to exoume ksanakousei.to theiko htan oti otan rwtisa kai gia to provlima me ta sms (me tous 70 xaraktises pou meta se paei se 2o sms)mou ipe oti afto to akoune gia proti fora kai oti to provlima einai diko mou kai mou protine na paw na to koitaksw giati den to exoun ksanakousei.egw tis ipa an thelei na mpei sto site mas edw sto forum kai na dei kata poso einai diko mou to ptovlima kai genika gia na paroun mia ikona tis katastasis apo proto xeri.mou ipan oti tha to kanoun.auta....

den kserw ti na pw.sas euxaristw prokatavolika gia tin ipomoni sas me ta greeklish

αυτο το τηλεφωνημα το εκανα πριν απο καιρο στην SE και μαλιστα σε προηγουμενα ποστ υπαρχει η κουβεντα που ειχα με την SE .

για οποιο προβλημα τους ανεφερα οπως ελληνικοι χαρακτηρες sms κλπ ο τυπος απο την SE μου ελεγε με καμαρι αυτο (δηλαδη το καθε προβλημα) ειναι χαρακτηριστικο της συσκευης !!!!!!!!!

Τρελλα γλεντια και εγω του απαντησα απο ποτε οι ατελειες και οι ελειψεις λεγονται χαρακτηριστικα και οχι βλακεια και ιλ.θ....τα ?

deepbluezx12r
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εγώ έχω το εξής θέμα:

Όταν τραβάω βίντεο, από μόνο του το ρημάδι το κινητό αποθηκεύει και μιά φωτο (η οποία απεικονίζει την αρχή του βίντεο) σε χαμηλή ποιότητα. Οπότε κάθε φορά που έχω τραβήξει βίντεο βρίσκω και τόσες χάλια φωτό απουηκευμένες. Γενικά δεν έχω άλλα μεγάλα προβλήματα (εκτός από τα γνωστά).

Μήπως έχω κάνει καμιά βλακεία κατά λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να το έχουν για προεπισκόπηση, γιατί μερικές φορές (και δεν εξαρτάται από το μέγεθος του βίντεο) έχει προεπισκόπηση και στην λίστα των βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εγώ έχω το εξής θέμα:

Όταν τραβάω βίντεο, από μόνο του το ρημάδι το κινητό αποθηκεύει και μιά φωτο (η οποία απεικονίζει την αρχή του βίντεο) σε χαμηλή ποιότητα. Οπότε κάθε φορά που έχω τραβήξει βίντεο βρίσκω και τόσες χάλια φωτό απουηκευμένες. Γενικά δεν έχω άλλα μεγάλα προβλήματα (εκτός από τα γνωστά).

Μήπως έχω κάνει καμιά βλακεία κατά λάθος?

 

Σε ποιο φάκελο αποθηκεύονται οι φωτογραφίες; Εκεί που αποθηκεύονται και τα βίντεο; Σ'εμένα πάντως δεν γίνετε αυτό...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως τρόπος να απενεργοποιηθεί το ενεργό πορτάκι της κάμερας ; Δημιουργεί προβλήματα γιατί απενεργοποιεί το κλείδωμα....και όντας ξεκλείδωτο το κινητό μέσα στη θήκη...είναι πολύ εύκολο να πατηθεί η τελευταία κλήση χωρίς να το καταλάβεις...

 

Αν δεν γίνεται να απενεργοποιηθεί το ενεργό πορτάκι της κάμερας...κάτι άλλο;

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτό (video preview) αποθηκεύονται στον φάκελο της κάμερας που αποθηκεύονται΄και οι κανονικές φωτό. Στην ουσία αυτό που κάνει το κινητό είναι, όταν πατας το κουμπάκι για να αρχίσει η εγγραφή βίντεο, αυτό από μόνο του αποθηκεύει και μία φωτό (της ίδιας ανάλυσης με το βίντεο).
Link to comment
Share on other sites

mias k milate gia video na rotiso an k sto p990 ehete to idio provlima me to m600..

piga simera na valo arhio me kataliksi .ram kai .rm ston media player k otan patisa anaparagogi egrafe adinato na aniksi o player to arhio afti tin fora thelete na prospathisete ksana??..3 diaforetika video k panta to idio..

mehri tora nomiza mono den pezi ta megala arhia mpr giati mono afta me endieferan..ipa na valo apo periergia simera na do pos ine ta .ram k frikara..

den pezi oute afta k as ine mono 1mb

 

poli pethamenos o player,sto p990 sas ta pezi??

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εγώ έχω το εξής θέμα:

Όταν τραβάω βίντεο, από μόνο του το ρημάδι το κινητό αποθηκεύει και μιά φωτο (η οποία απεικονίζει την αρχή του βίντεο) σε χαμηλή ποιότητα. Οπότε κάθε φορά που έχω τραβήξει βίντεο βρίσκω και τόσες χάλια φωτό απουηκευμένες. Γενικά δεν έχω άλλα μεγάλα προβλήματα (εκτός από τα γνωστά).

Μήπως έχω κάνει καμιά βλακεία κατά λάθος?

 

Δεν έχεις κάνει κάτι λάθος. Οι φώτο αυτές χρησιμοποιούνται απο άλλες συσκευές της Sony (όπως το psp , φωτογραφικές κτλ) για να κάνουν preview το βιντεάκι. χωρίς αυτήν την μικρή φωτογραφιούλα, απλά βγάζουν το εικονίδιο του βίντεο (δλδ αυτό που μοιάζει με φιλμ) και δεν βλέπεις την εικόνα του βίντεο στην λίστα. Μπορείς την μικρούλα φώτο να την σβήσεις άφοβα αν σε χαλάει τόσο. Πάντως εύκολα μπορείς να τις μαζέψεις και να τις σβήσεις με μια κατηγοριοποίηση κατα μέγεθος αρχείου. είναι πολύ λίγα ΚΒ οπότε πάνε πρώτες πρώτες.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Paidia, xtes xtupisa to p990, marese polu ola kala to mono meionektima pou paratirisa (toulaxiston mexri twra) einai o ixos, exei polu xamilo ixo se sxesi me to p900 akomi kai me ta akoustika, mporoume na kanoume kati giuto?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...