Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κάνει τέτοια μ@λακία η ΣΕ σημαίνει ότι δεν σέβεται τα άτομα που τα έσκασαν χοντρά για να παρουν το P990. Είναι και ένας από τους λόγους που δεν πήρα Νοκια... 2 ερωτήσεις και από μένα:

 

  1. Υπάρχει τρόπος με κλειστό το πορτάκι να επιλέξεις κείμενο, όχι όλο αλλά πχ διάφορες λέξεις/προτάσεις που θέλεις;
  2. Έχει δοκιμάσει κανείς να μπει από τον οπερα στο Myphone; Εγώ κάνω login, μου λέει Καλωσορίσατε CtR και μετά στην επόμενη οθόνη αντί να δω την γνωστή οθόνη βλέπω ξανά την αρχική που είδα προηγουμένως... Αν ξανακάνω Login επαναλαμβάνεται η ίδια διαδικασία.... :wacko: :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ απολύτως πως είσαι ήδη αποφασισμένος να το αποκτήσεις απλά χρειάζεσαι εκείνο το μικρό σκούντημα για να πας στο κατάστημα και να το αγοράσεις :D Τολμώ να πω πως τα "προβλήματα" που υπάρχουν στο P990 δεν με απέτρεψαν στο να το αποκτήσω. Με τον καιρό ένα ένα θα εξαλειφθούν όλα με αποτέλεσμα το τέλειο smartphone.

 

τελικα η γνωμη μου ειναι πως καταναλωτες σαν εμας βλεπουν οι εταιριες γι'αυτο και δε μας δινουν τη σημασια που μας πρεπει και μετα φρικαρουμε....

το να γνωριζουμε διαφορα προβληματα και να αγοραζουμε μαλλον ειναι λαθος τελικα και μην περιμενεις να λυθουν ολα τα προβληματα που εχει η συσκευη θα λυθουν καποια και ο θεος ξερει ποτε και ισως μεχρι τοτε να εχει βγει κατι αλλο και αντε παλι τα ιδια..

παντως οπως ειπα και καποιες μερες πριν μιλησα με την sony ericcson για τα προβληματα της συσκευης και λιγο πολυ κατεληξαν πως το μονο προβλημα ειναι η γραμματοσειρες με ελληνικους χαρακτηρες πραγμα που θα φτιαξουν με καποια αναβαθμηση και κατα τα αλλα ειναι μια συσκευη σουπερ που ολοι οι πελατες ειναι ευχαριστημενοι!!

καλα να παθουμε με τις υγειες μας.....

deepbluezx12r
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως πως είσαι ήδη αποφασισμένος να το αποκτήσεις απλά χρειάζεσαι εκείνο το μικρό σκούντημα για να πας στο κατάστημα και να το αγοράσεις :D Τολμώ να πω πως τα "προβλήματα" που υπάρχουν στο P990 δεν με απέτρεψαν στο να το αποκτήσω. Με τον καιρό ένα ένα θα εξαλειφθούν όλα με αποτέλεσμα το τέλειο smartphone.

 

τελικα η γνωμη μου ειναι πως καταναλωτες σαν εμας βλεπουν οι εταιριες γι'αυτο και δε μας δινουν τη σημασια που μας πρεπει και μετα φρικαρουμε....

το να γνωριζουμε διαφορα προβληματα και να αγοραζουμε μαλλον ειναι λαθος τελικα και μην περιμενεις να λυθουν ολα τα προβληματα που εχει η συσκευη θα λυθουν καποια και ο θεος ξερει ποτε και ισως μεχρι τοτε να εχει βγει κατι αλλο και αντε παλι τα ιδια..

παντως οπως ειπα και καποιες μερες πριν μιλησα με την sony ericcson για τα προβληματα της συσκευης και λιγο πολυ κατεληξαν πως το μονο προβλημα ειναι η γραμματοσειρες με ελληνικους χαρακτηρες πραγμα που θα φτιαξουν με καποια αναβαθμηση και κατα τα αλλα ειναι μια συσκευη σουπερ που ολοι οι πελατες ειναι ευχαριστημενοι!!

καλα να παθουμε με τις υγειες μας.....

 

Καλέ μου φίλε μην ξεχνάς πως ο καταναλωτής έχει την υπέρτατη δύναμη της επιλογής. Είναι κάτι που δεν το έχει κανείς κατασκευαστής σε αντίθεση με όλους εμάς. Αυτό σημαίνει πως αν για παράδειγμα δεν μείνω ικανοποιημένος από το προϊών που αγόρασα από τον εν λόγο κατασκευαστή την επόμενη φορά δεν θα επιλέξω προϊών του 1000 χρόνια να περάσουν. Εγώ, εσύ και όλοι εδώ μέσα είμαστε εμείς που καθορίζουμε το κατά πόσο θα πουλήσει κάποιο προϊών (ένα μικρό ποσοστό φυσικά). Αν εσύ βγεις και πεις με σωστά επιχειρήματα και αποδείξεις σε 10 φίλους σου πως κάτι δεν είναι καλό και το ίδιο κάνω και εγώ και αρκετοί από εδώ μέσα, αμέσως αμέσως η SE έχασε μερικές εκατοντάδες πωλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

 

Καλέ μου φίλε μην ξεχνάς πως ο καταναλωτής έχει την υπέρτατη δύναμη της επιλογής. Είναι κάτι που δεν το έχει κανείς κατασκευαστής σε αντίθεση με όλους εμάς. Αυτό σημαίνει πως αν για παράδειγμα δεν μείνω ικανοποιημένος από το προϊών που αγόρασα από τον εν λόγο κατασκευαστή την επόμενη φορά δεν θα επιλέξω προϊών του 1000 χρόνια να περάσουν. Εγώ, εσύ και όλοι εδώ μέσα είμαστε εμείς που καθορίζουμε το κατά πόσο θα πουλήσει κάποιο προϊών (ένα μικρό ποσοστό φυσικά). Αν εσύ βγεις και πεις με σωστά επιχειρήματα και αποδείξεις σε 10 φίλους σου πως κάτι δεν είναι καλό και το ίδιο κάνω και εγώ και αρκετοί από εδώ μέσα, αμέσως αμέσως η SE έχασε μερικές εκατοντάδες πωλήσεις.

 

το θεμα ειναι οτι γουσταρουμε τη συγκεκριμενη εταιρεια αλλα θα ηταν καλο ολοι μας να τους καναμε απο 1 τηλεφωνο στο (2108991919 εξυπηρετηση πελατων) για να μην εχουν μαυρα μεσανυχτα και για να βελτιωνονται και αυτοι και εμεις να εχουμε τα αποτελεσματα που πρεπει και που προσδοκουμε!!

μπορει ο καταναλωτης να εχει την δυναμη αλλα βλεπεις πως παρολο που υπαρχουν πολλες φορες προβληματα εμεις δε μασαμε και αγοραζουμε..!

το θεμα ειναι να μη φτανουμε στο αμην με αποτελεσμα να αποριπτουμε κατι το οποιο θα μπορουσε να ειναι πιο καλο

deepbluezx12r
Link to comment
Share on other sites

 

το θεμα ειναι οτι γουσταρουμε τη συγκεκριμενη εταιρεια αλλα θα ηταν καλο ολοι μας να τους καναμε απο 1 τηλεφωνο στο (2108991919 εξυπηρετηση πελατων) για να μην εχουν μαυρα μεσανυχτα και για να βελτιωνονται και αυτοι και εμεις να εχουμε τα αποτελεσματα που πρεπει και που προσδοκουμε!!

μπορει ο καταναλωτης να εχει την δυναμη αλλα βλεπεις πως παρολο που υπαρχουν πολλες φορες προβληματα εμεις δε μασαμε και αγοραζουμε..!

το θεμα ειναι να μη φτανουμε στο αμην με αποτελεσμα να αποριπτουμε κατι το οποιο θα μπορουσε να ειναι πιο καλο

 

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου μιας και δεν μπορώ να ξεχάσω πως πριν μερικά χρόνια παράτησα την Nokia και αγόρασα SE. Όσο για το τηλέφωνο που λες φυσικά και δεν θα με πείραζε να τους τα πω μιας και είναι πράγματα που δεν θα ήθελα να υπάρχουν στο κινητό που πλήρωσα κάπως ακριβά, ειδικά μετά την συμβίωση 2.5 χρόνον με το P910 το οποίο δεν είχε τέτοια. Πως θα φαινότανε ένα e-mail με όλα τα προβλήματα υπογεγραμμένη από όλους εμάς; Πιστεύω πως είναι μια καλή ιδέα. Τι λέτε; :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία.

 

Σκέφτομαι να κάνω τη μεγάλη αλλαγή από ένα απλό τηλέφωνο (Κ750) σε smartphone.

 

Καθώς η αγάπη για τη SE παραμένει ακόμα .. σταθερή (θα πρεπε?), κοιτάω προς το P990.

 

Προσπάθησα να διαβάσω σχεδόν όλο το topic.

Κατάλαβα ότι παίρνοντας το τηλ υπάρχει περίπτωση να συναντήσω πρόβλημα με ρολόγια που χάνουν λεπτά, με εστίαση στις φώτο, με ελληνικούς χαρακτήρες στα sms.

 

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω εσάς που το χετε με τα smartphones, είναι οι βασικές διαφορές χρηστικότητας σε σχέση με ένα τηλ σαν το Κ750.

 

Τι προβλήματα μπορεί να έχω? Αληθεύει ότι σε ένα τηλ όπως το P990 πχ η χρήση με το 1 χέρι είναι σχεδόν απαγορευτική?

 

To qwerty τελικά είναι πρακτικό ή πρέπει να χεις δάχτυλα διαμέτρου <3mm ?

 

Και κάτι άλλο, για Voda.

Εγώ στη Voda που πήγα και είδα το τηλ, δεν είχε πουθενά αυτοκόλλητο LIVE. Σίγουρα η voda το δίνει LIVE το κινητό?

Αν ναι, είναι τραγικές οι διαφορές στο menu? (δλδ το χει λεηλατήσει όπως συνηθίζει?)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία.

 

Σκέφτομαι να κάνω τη μεγάλη αλλαγή από ένα απλό τηλέφωνο (Κ750) σε smartphone.

 

Καθώς η αγάπη για τη SE παραμένει ακόμα .. σταθερή (θα πρεπε?), κοιτάω προς το P990.

 

Προσπάθησα να διαβάσω σχεδόν όλο το topic.

Κατάλαβα ότι παίρνοντας το τηλ υπάρχει περίπτωση να συναντήσω πρόβλημα με ρολόγια που χάνουν λεπτά, με εστίαση στις φώτο, με ελληνικούς χαρακτήρες στα sms.

 

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω εσάς που το χετε με τα smartphones, είναι οι βασικές διαφορές χρηστικότητας σε σχέση με ένα τηλ σαν το Κ750.

 

Τι προβλήματα μπορεί να έχω? Αληθεύει ότι σε ένα τηλ όπως το P990 πχ η χρήση με το 1 χέρι είναι σχεδόν απαγορευτική?

 

To qwerty τελικά είναι πρακτικό ή πρέπει να χεις δάχτυλα διαμέτρου <3mm ?

 

Και κάτι άλλο, για Voda.

Εγώ στη Voda που πήγα και είδα το τηλ, δεν είχε πουθενά αυτοκόλλητο LIVE. Σίγουρα η voda το δίνει LIVE το κινητό?

Αν ναι, είναι τραγικές οι διαφορές στο menu? (δλδ το χει λεηλατήσει όπως συνηθίζει?)

 

Φιλε μου εχω να σου πω οτι σχετικα με τα οσα ρωτας για το ρ990 αληθευουν και το χειροτερο ειναι πως εγω το αγορασα στις 6-10-2006 και δεν το εχω χαρη καθολου γιατι απο την αρχη εχωντας προβληματα διαφορα και μιλωντας με την SE καθυστερησα να το παω στο σερβης και τωρα διανυω την 16 μερα που το εχουνε και μετα απο τηλεφωνημα προ 10 λεπτων μου απαντησαν οτι ακομη δεν γνωριζουνε τιποτα και οτι ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ Ρ990 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ ΑΤΥΧΕΣ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟΟΟΟ ΔΗΛΑΔΗ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΤΟΣΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ:( :( :( :( :( :( :( :(

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω να σου πω οτι σχετικα με τα οσα ρωτας για το ρ990 αληθευουν και το χειροτερο ειναι πως εγω το αγορασα στις 6-10-2006 και δεν το εχω χαρη καθολου γιατι απο την αρχη εχωντας προβληματα διαφορα και μιλωντας με την SE καθυστερησα να το παω στο σερβης και τωρα διανυω την 16 μερα που το εχουνε και μετα απο τηλεφωνημα προ 10 λεπτων μου απαντησαν οτι ακομη δεν γνωριζουνε τιποτα και οτι ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ Ρ990 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ ΑΤΥΧΕΣ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟΟΟΟ ΔΗΛΑΔΗ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΤΟΣΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ:( :( :( :( :( :( :( :(

 

ας κανουμε μια αρχη να παιρνουμε ολοι τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων της sony ericsson καλο θα μας κανει και στη συνεχεια mail στη μαμα εταιρια

deepbluezx12r
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ!!! Πέστε μου, όσοι έχουν/είχαν P910/P900 πόσες αναβαθμίσεις έβγαλε η SE; Για να ξέρουμε τι να περιμένουμε δηλαδή...

 

Eγω εχω και το χρησιμοποιω συνεχεια το ρ900 απο το καλοκαιρι του 2004 ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΥΣΗ και δουλευη αψογα

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

4-5 αν δεν κανω λαθος

και πολλές λες.

στο P800 είχε βγάλει αρκετές αλλά το p900 παρουσιάστηκε σαν ΠΛΗΡΕΣ κινητό και στα 3 χρόνια που το είχα νομίζω 1 αναβάθμιση βγήκε!

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έμαθα απο άτομο μέσα απο την εταιρία ότι αρχές Δεκεμβρίου έρχεται κρίσιμη αναβάθμιση!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έμαθα απο άτομο μέσα απο την εταιρία ότι αρχές Δεκεμβρίου έρχεται κρίσιμη αναβάθμιση!!

 

Άντε μακάρι....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

 

πηρα και εγω το κινητο εχτες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος...

 

ειναι οτι χρειαζομαι και ευχαριστω ολουs εδω για την βοηθεια που παρεχουν...

 

το κινητο εχει την R5 και εκτος απο την διαχειριση μνημης δεν εχω δει καποιο αλλο σημαντικο προβλημα....

 

ποια η διαφορα της με την R7? τι διορθωνεται?

 

να περιμενω καλυτερα για την επομενη αναβαθμιση που θα διορθωνει οπως λεγεται και την μνημη???

 

παιδια καποιες ερωτησεις....

 

μπηκα στον οδηγο ρυθμισεων ιντερνετ και ελαβα το σετ απ...

 

μπορω να μπω στο gmail να δω τα email μου αλλα δεν μπορω να στειλω....

 

οταν κανω αναζητηση απο google δεν βρισκει τιποτα

 

εκανα την αλλαγη απο wap.vodafone.gr se internet.vodafone.gr αλλα δεν φορτωνει καν την σελιδα....

 

ξερετε πωs μπορω να ειδοποιουμε για τυχον email που ελαβα?

 

ειναι θεμα ρυθμισεων?

 

σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

elio

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

 

πηρα και εγω το κινητο εχτες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος...

 

 

και εμείς στην αρχή ευχαριστημένοι (ή για να ακριβολογήσω ενθουσιασμένοι)είμασταν...μετά ήρθαν τα δύσκολα και τώρα συντάσσουμε επιστολές διαμαρτυρίας στην SE!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εμείς στην αρχή ευχαριστημένοι (ή για να ακριβολογήσω ενθουσιασμένοι)είμασταν...μετά ήρθαν τα δύσκολα και τώρα συντάσσουμε επιστολές διαμαρτυρίας στην SE!

 

νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο αν γινει απο ολους μας!!

αλλη μια βλακεια του π990 ειναι οτι στην εγραφη βιντεο δεν δουλευει το φλασακι σαν φακος ενω σε πολλα αλλα μοντελα (z800,w900..)λειτουργει.

μηπως ξερει καποιος αν με καποιο προγραμμα μπορει να τεθει σε λειτουργια το φλασακι σε εγραφη βιντεο διοτι στο σκοταδι δυστηχως δε βιντεοσκοπει τιποτα!!

αλλο ενα προβληματακι!!

deepbluezx12r
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι που παρατηρησα...εψαξα να δω αν εχει προαναφερ8ει αλλα δεν βρηκα κατι παρομοιο.

ενω μεχρι και πριν λιγο καιρο το 3rdPartyInstaller λειτουργουσε μια χαρα...εχτες που εγκατεστησα το ZOneAlarm μου εβγαζε το γνωστο μηνυμα των Windows για καποιο σφαλμα και αποστολη του σφαλματος...εκανα απεγκατασταση PcSuite 2 φορες εβαλα και την προηγουμενη εκδοση αλλα τιποτα...

πανω που ειχα πει πως 8α κανω μια ερωτηση στο forum σκεφτηκα να αλλαξω στο προγραμμα (3rdParty) την συμβατοτητα και να την βαλω στην επιλογη WIndows2000.

Ως δια μαγειας το προγραμμα λειτουργησε κανονικα...σημειωνω οτι ολες οι υπολοιπες επιλογες στο pcsuite λειτουργουσαν κανονικα...

ξερει κανεις που οφειλεται αυτη η ασυμβατοτηα που μου παρουσιαστηκε με την συγκεκριμενη εφαρμογη?

Εχω windows xp pro SP2 με ολα τα τελευταια updates, eset antivirus και zonealarm firewall

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλημερα σε ολους...Συντομη ερωτηση. Εχω το P990 με vodafone live...και θα ηθελα να περασω την SE. Μπορει καποιος να μου πει, που θα απευθυνθω ?
τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα....

 

ποια η διαφορα της R5 με την R7? τι διορθωνεται?

 

να περιμενω καλυτερα για την επομενη αναβαθμιση που θα διορθωνει οπως λεγεται και την μνημη???

 

παιδια καποιες ερωτησεις....

 

μπηκα στον οδηγο ρυθμισεων ιντερνετ και ελαβα το σετ απ...

 

μπορω να μπω στο gmail να δω τα email μου αλλα δεν μπορω να στειλω....

 

οταν κανω αναζητηση απο google δεν βρισκει τιποτα

 

εκανα την αλλαγη απο wap.vodafone.gr se internet.vodafone.gr αλλα δεν φορτωνει καν την σελιδα....

 

ξερετε πωs μπορω να ειδοποιουμε για τυχον email που ελαβα?

 

ειναι θεμα ρυθμισεων?

 

 

ειναι κανεις διατεθημενος να λυσει τις αποριες μου?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

ελιο

Link to comment
Share on other sites

@Elio

 

Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=152411

μήπως βρεις κάποιες λύσεις στα ερωτήματά σου. Αν όχι τα ξαναλέμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ίσως αν στέλναμε ΟΛΟΙ ένα mail με την περιγραφή των προβλημάτων μας, διότι τα γραπτά μένουν, να αντιλαμβάνονταν επιτέλους κάτι....

 

Αρχικό Μήνυμα από powerser Εμφάνιση Μηνύματος

Φιλε μου εχω να σου πω οτι σχετικα με τα οσα ρωτας για το ρ990 αληθευουν και το χειροτερο ειναι πως εγω το αγορασα στις 6-10-2006 και δεν το εχω χαρη καθολου γιατι απο την αρχη εχωντας προβληματα διαφορα και μιλωντας με την SE καθυστερησα να το παω στο σερβης και τωρα διανυω την 16 μερα που το εχουνε και μετα απο τηλεφωνημα προ 10 λεπτων μου απαντησαν οτι ακομη δεν γνωριζουνε τιποτα και οτι ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ Ρ990 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ ΑΤΥΧΕΣ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟΟΟΟ ΔΗΛΑΔΗ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΤΟΣΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ

ας κανουμε μια αρχη να παιρνουμε ολοι τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων της sony ericsson καλο θα μας κανει και στη συνεχεια mail στη μαμα εταιρια

--------------------

 

Λοιπόν επειδή το θέμα πρέπει να αλλάξει τίτλο και να γίνει "παράπονα για το Ρ990" εγώ νομίζω ότι πρέπει να πια να κάνει ο καθένας ότι μπορεί και άν θέλει κάποιος mod(ακούς florinaperis?) να φτιάξει ένα ελεγχόμενο θέμα, να μην γράφει δηλ ο κάθε πικραμένος τον πόνο του, απλά να καταχωρούνται οι απαντήσεις που έχει με e-mail πάρει ο καθένας απο το service της SE, ώστε να ενημερώνονται και οι υπόλοιποι.

Στο θέμα μας τώρα:

1. έχει παρατηρήσει κανείς άλλος χρήστης άν κατά τη διάρκεια λήψης video (νυχτερινή λήψη) κάνει slowdowns?

2. κατά την διάρκεια κλήσης 3g (βιντεο κλήσης ) η διαχείρηση του ήχου γίνεται και με το ηχείο? Αν και το επιχείρησα (μεταφορα ήχου κ.τ.λ.) το ηχείο είναι νεκρό. Έχω καταφέρει να ακούω μόνο με το hands free. Σημειώνω ότι ο συνομιλητής μου με ακούει κανονικά.

Λέω "ΟΧΙ" στα greeklish !!!!
Link to comment
Share on other sites

μήπως βρεις κάποιες λύσεις στα ερωτήματά σου. Αν όχι τα ξαναλέμε...

 

ilias74

 

σε ευχαριστω για την απαντηση...

 

το εχω δει αυτο που λες.... και εχω διαβασει αρκετα.

 

πρεπει να σεταρω νεο λογαριασμο ιντερνετ οπωσ λεει στις οδηγιες η πρεπει να αλλαξω το wap.vodafone.gr με internet.vodafone.gr και να κανω ρεσταρτ???

 

απλα βλεπω gmail και διαβαζω μηνυματα δεν μπορω ομως να δω καμμια αλλη σελιδα....

 

με ενδιαφερει να λαμβανω email και να ειδοποιυμε απο το κινητο....

 

σε παρακαλω διαφωτησε με διοτι ειναι πολυ σημαντικο για την δουλεια μου....

 

ο opera poy sto kalo brisketai???

 

λιγο ηλιθια ερωτηση αλλα δεν μπορω να τον βρω στην καρτα με τις εφαρμογες που ερχεται με το κινητο....

 

ευχαριστω ολους

 

 

elio

Link to comment
Share on other sites

1. O Όπερα βρίσκεται στο Menu/Πολυμέσα/web (μην περιμένεις να δεις πουθενά το Όπερα γραμμένο)

2. Η κάρτα με τις εφαρμογές βρισκεται στα files της κάρτας στο "documents"

3. Αυτό με την ειδοποίηση στα mails υποστίζεται από το κινητό τεχνικά αλλά απαιτεί την ενεργοποίηση υπηρεσίας push email η οποία δεν είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα απ'όσο γνωρίζω

4. Ο λογαριασμός GPRS που μπαίνω στον ιντερνετ είναι ο wap.vodafone.gr Για έναν περίεργο λόγο όμως δεν μπορούσα να δω τα μηνύματα μου από τον λογαριασμά αυτό (έχω σετάρει έναν λογαριασμό POP3 για να παίρνω μηνύματα από την @panafonet.gr) και έτσι αναγκάστηκα να δημιουργήσω έναν δεύτερο λογαριασμό internet.vodafone.gr (με αυτόν τον δεύτερο λογαριασμό το send-receive λειτουργεί). Το πρόβλημα δεν υπάρχει όταν μπαίνω μέσω wifi.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...