Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Int70 ευχαριστώ για την βοήθεια, αλλά παρατηρώ ότι το iPod Video5.gen(hines) μου δίνει στο τρίτο στάδιο τις εξής επιλογές:

320Χ180

426Χ240

512Χ288

640Χ360

Φαντάζομαι ότι επιλέγεις την πρώτη, έτσι δεν είναι; Γιατί δεν βλέπω πουθενά 320Χ240...

 

(sorry στους υπολοίπους γιατί αισθάνομαι ότι είμαστε λίγο off-topic)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η κάμερα μερικές φορές μου βγάζει άψογες φωτογραφίες και άλλοτε θολές. Όταν ενεργοποιώ το macro τότε πάντα οι κοντινές είναι άψογες ενώ όταν είναι σε κανονική λειτουργία το auto focus τότε είναι σχεδόν πάντα θολές.

Μήπως είναι προβληματική η συσκευή; Ή είναι θέμα λογισμικού και θα φτιάξει με την επόμενη αναβάθμιση; Έχω την R7A.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

(sorry στους υπολοίπους γιατί αισθάνομαι ότι είμαστε λίγο off-topic)

 

Κάνε δουλειά σου, μια χαρά είμαστε. Απλά μην αρχίσεις να λες για το πόσο σου αρέσει ο Πανταζής!!!

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Int70 ευχαριστώ για την βοήθεια, αλλά παρατηρώ ότι το iPod Video5.gen(hines) μου δίνει στο τρίτο στάδιο τις εξής επιλογές:

320Χ180

426Χ240

512Χ288

640Χ360

Φαντάζομαι ότι επιλέγεις την πρώτη, έτσι δεν είναι; Γιατί δεν βλέπω πουθενά 320Χ240...

 

(sorry στους υπολοίπους γιατί αισθάνομαι ότι είμαστε λίγο off-topic)

 

Eχει να κανει βασικά ,απο το πως είναι γραμμένο το DVD.Αν είναι σε full screen θα σου βγάλει την επιλογή 320Χ240.Διαφορετικά θα το βλέπεις με τα μαύρα παλαίσια πάνω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

@int70

Ok κατάλαβα thanks

 

@mpampir

δοκίμασα και αυτό που πρότεινες εσύ δηλ. το imtoo DVD Ripper Platinum 4 το οποίο βρήκα στο "μαγαζάκι" που μου πρότεινε ο int70 και μου άρεσε πάρα πολύ. Είναι το ίδιο απλό με το DVD clone και βεβαίως βάζεις υπότιτλους πολύ εύκολα. Μάλλον θα κρατήσω αυτό τελικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα μερικές φορές μου βγάζει άψογες φωτογραφίες και άλλοτε θολές. Όταν ενεργοποιώ το macro τότε πάντα οι κοντινές είναι άψογες ενώ όταν είναι σε κανονική λειτουργία το auto focus τότε είναι σχεδόν πάντα θολές.

Μήπως είναι προβληματική η συσκευή; Ή είναι θέμα λογισμικού και θα φτιάξει με την επόμενη αναβάθμιση; Έχω την R7A.

Ευχαριστώ

Καμία καλοπροαίρετη απάντηση από κάποιον?

Link to comment
Share on other sites

Καμία καλοπροαίρετη απάντηση από κάποιον?

 

οι καλοπροαίρετες μας τελείωσαν... διάβασε παραπάνω και θα την βρείς την άκρη.Τουλάχιστον το 1/5 του thread αφορά στην κάμερα. Πολυσυζητημένο το θέμα και κουρασμένο πλέον. Αν ψάξεις θα βρεις και ανεβασμένες φώτο (απο μένα) και βιντάκι. αν σου βγάζει πάντως μερικές φώτο καλές, μια χαρά είσαι, δεν θες αντικατάσταση. Βρες τις δικές μου και σύγκρινε. Ιδιες θα πρέπει να βγάζει και το δικό σου.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα μήπως με το P990i γλύτωνα μερικά απο τα κακοσχεδιασμένα σπαστικά του 900-910, αλλά μπα.....

 

Εχεις ενεργοποιήσει το αυτόματο κλειδωμα πλήκτρων....και σε παιρνουν τηλέφωνο... Ενώ μιλάς σου έρχεται μηνυμα....θέλεις να του κλεισεις του άλλου το τηλ στα μούτρα και πρέπει να πατήσεις 4 φορές πλήκτρα για να το κλεισεις.....αχχχχχχχ......δεν πειράζει όμως το αγαπάω πολύ :)

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς από εσας το Disc2phone; Αν ναι αναγνωρίζει κανονικά το τηλέφωνο; γιατί σε εμένα δεν το κάνει. Μου λέει ότι πρέπει να βάλω memory stick ή να συνδέσω το τηλέφωνο με USB (ενώ το τηλέφωνο βρίσκεται στην βάση). Κάνω κάτι λάθος; υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω ενεργοποιησεί;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς από εσας το Disc2phone; Αν ναι αναγνωρίζει κανονικά το τηλέφωνο; γιατί σε εμένα δεν το κάνει. Μου λέει ότι πρέπει να βάλω memory stick ή να συνδέσω το τηλέφωνο με USB (ενώ το τηλέφωνο βρίσκεται στην βάση). Κάνω κάτι λάθος; υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω ενεργοποιησεί;

 

πρέπει να επιλέξεις απο το κινητό στο συνδεσιμότητα/usb/μεταφορά αρχείων

Μη ξεχάσεις να κάνεις διακοπή μετά απο τα xp για καλό και για κακό

[sIGPIC][/sIGPIC]Πάει και αυτό το σαξάκι...
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

 

exo provlhma me ta mms. exo cosmote.

 

sthn arxh eferne ta mms alla den ta anoige meta kati peiraksa ta anoige,alla apo ex8es oute stelnei oute lamvanei.

 

milisa me cosmote alla den vrhkan akrh, ekana ta panta.

 

mipos kapoios pou den exei provlhma me ta mms 8a mporouse na grapsei akrivos tis ri8miseis??!!!!

 

SOS ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

www.kastano.gr
Link to comment
Share on other sites

Η δώσε μου ένα φαξ ν στο στείλω, η πάρε το 1212 να σου πουν η να στο στείλουν αυτοί....είναι πολλά

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

 

exo provlhma me ta mms. exo cosmote.

 

sthn arxh eferne ta mms alla den ta anoige meta kati peiraksa ta anoige,alla apo ex8es oute stelnei oute lamvanei.

 

milisa me cosmote alla den vrhkan akrh, ekana ta panta.

 

mipos kapoios pou den exei provlhma me ta mms 8a mporouse na grapsei akrivos tis ri8miseis??!!!!

 

SOS ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

μπες στο site της sony ericsson και βαλε τα στοιχεια σου και στειλε στο κινητο σου ξανα τις ρυθμισεις.

deepbluezx12r
Link to comment
Share on other sites

μπες στο site της sony ericsson και βαλε τα στοιχεια σου και στειλε στο κινητο σου ξανα τις ρυθμισεις.

 

Σε μένα δεν δουλεψε αυτό, και χρειάστηκε να μιλήσω με Cosmote...

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μετά απο 3-4 μέρες κατοχής, (το δεύτερο αν θυμάστε) πήγε πάλι πίσω με σοβαρά προβλήματα στη κάμερα - στην ικανότητα εστίασης. Συν βέβαια τα γωστά θέματα των ελληνικών, κολλημάτων, reboots, και φυσικά την απαράδεκτη ταχύτητα του ΒΤ....

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται να δεί φωτό μπορώ να του της στελιω....

 

Νομίζω πως τελείωσα με την υπόθεση p990i, ζήτησα απο την Vodafone άλλη συσκευή άλλης μάρκας. Ισως σε κάνα χρόνο το ξανασκεφτώ πάλι για το συγκεκριμένο τηλέφωνο, αν έχουν λυθεί τα προβλήματα του.

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μετά απο 3-4 μέρες κατοχής, (το δεύτερο αν θυμάστε) πήγε πάλι πίσω με σοβαρά προβλήματα στη κάμερα - στην ικανότητα εστίασης. Συν βέβαια τα γωστά θέματα των ελληνικών, κολλημάτων, reboots, και φυσικά την απαράδεκτη ταχύτητα του ΒΤ....

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται να δεί φωτό μπορώ να του της στελιω....

 

Νομίζω πως τελείωσα με την υπόθεση p990i, ζήτησα απο την Vodafone άλλη συσκευή άλλης μάρκας. Ισως σε κάνα χρόνο το ξανασκεφτώ πάλι για το συγκεκριμένο τηλέφωνο, αν έχουν λυθεί τα προβλήματα του.

 

Γ.

 

 

Κρίμα ρε γαμώτο... Και το δεύτερο μια απο τα ίδια? Τι να πει κανείς... Η γραμμή παραγωγής τα έχει κάνει μαντάρα μου φαίνεται. Και το κακό είναι οτι τραβολογιώσουνα τόσο καιρό περιμένοντας. Τελικά τι σου είπαν απο βόντα? παίζει να πάρεις κανα άλλο της προκοπής? και τελείως ενδεικτικά, σε τι σκοπεύεις να πας σε περίπτωση που σε αφήσουν να διαλέξεις?

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

και φυσικά την απαράδεκτη ταχύτητα του ΒΤ....

και το p990 bt 2.0 δεν έχει;;

σε μενα πάντως η ταχύτητα πάει σφαίρα!!

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται να δεί φωτό μπορώ να του της στελιω....

Γ.

 

Φίλε.πραγματικά λυπάμαι διότι είσαι πολύ άτυχος.Τι να πώ δυό στσκευές οφ...Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μπορούσες να στείλεις στο μαιλ μου (το yahoo) τις θολές φοτό που αναφέρεις για να τσεκάρω κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC]Πάει και αυτό το σαξάκι...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ευχαριστώ για τα καλά λόγια και το ενδιαφέρον.....

 

http://img517.imageshack.us/img517/444/dsc00016ffrz9.jpg

 

Δείτε την εδώ, είναι απείραχτη απλά μουτζούρωσα κάποια πρόσωπα για ευνόητους λόγους....

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ευχαριστώ για τα καλά λόγια και το ενδιαφέρον.....

 

http://img517.imageshack.us/img517/444/dsc00016ffrz9.jpg

 

Δείτε την εδώ, είναι απείραχτη απλά μουτζούρωσα κάποια πρόσωπα για ευνόητους λόγους....

 

Γ.

 

 

Gepol και απο μενα την συμπαρασταση μου.Πραγματι...αποτι βλεπω η φωτο δεν ειναι εστιασμενη.Και δεν εχει να κανει με το αν ειναι κουνημενη που δεν ειναι ετσι και αλλιως.Τι να πω...εισαι ο πρωτος.Ευχομαι και ο τελευταιος.Δοκιμασες να σου δωσει αλλο κινητο η μαμα εταιρια ομως και οχι η Βονταφον?!Μηπως και σε εξυπηρετουσαν μια και εχεις απογοητευτει απολη την κατασταση....?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά με παρέπεμψε στην Voda, διότι εκείνη δεν αλλάζει συσκευές όπως μου είπαν. Η φωτό που πόσταρα, είναι μια απο τις πολλές με κακή εστίαση και όχι η χειρότερη, υπάρχουν και πολύ χειρότερες. Αυτο που παρατ΄ρησα είναι ότι δεν μπορούσε να εστιάσει σε μεσσαίες και μακρινες αποστάσεις. Εχω όμως και φωτό που είναι αστέρια. Κοντινες - κάτω του μέτρου- και μάκρο, κατά κανόνα τα πήγαινε μια χαρά.

 

@Mpampir

 

Για κάνα Ν93 με βλέπω.....

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά με παρέπεμψε στην Voda, διότι εκείνη δεν αλλάζει συσκευές όπως μου είπαν. Η φωτό που πόσταρα, είναι μια απο τις πολλές με κακή εστίαση και όχι η χειρότερη, υπάρχουν και πολύ χειρότερες. Αυτο που παρατ΄ρησα είναι ότι δεν μπορούσε να εστιάσει σε μεσσαίες και μακρινες αποστάσεις. Εχω όμως και φωτό που είναι αστέρια. Κοντινες - κάτω του μέτρου- και μάκρο, κατά κανόνα τα πήγαινε μια χαρά.

 

@Mpampir

 

Για κάνα Ν93 με βλέπω.....

 

Γ.

Μακριά από το Ν93 καλύτερα πήγαινε στο Ν73

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει καποιος τι παιζει με το Worldmate????Βαζω το email,password και activation code και μου βγαζει invalid code κλπ.Το εχει αντιμετωπισει καποιος φιλτατος??/:worry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...