Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μιας κ το π990ι εχει λειτουργικο 9,1 συμβιαν μπορει να παρει εφαρμογες απο αλλα 9,1 συμβιαν οπως νοκια ν 73?μη βαρατε αν οχι...απλα ειδα την ομοιοτητα και ρωταω να μαθω
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδω και μερικες μερες εχω προβλημα με το ακουστικο του κινητου! Τριζει τοσο εκνευριστηκα που δεν ακουω καθαρα αυτον που μιλαω! Τι μπορει να εχει; υπαρχει τροπος να το φτιαξω;
Link to comment
Share on other sites

den μπορω με τιποτα να συνδετηω με το wifi modem router που εχω σπιτνι.το laptop συνδεεται κανονικα αλλα το p990i με την καμια.αφου βρει το δικτυο μου και εννοειται αφου το εχω περασει σε λογαριασμο συδεσης οπως ζηταει,οταν το βρει μετα την ανιχνευση και οταν πατησω ''συνδεση'' μου βγαινει το μηνυμα ''αδυνατη η συνδεση''.μπορει καποιος να βοηθησει?
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

den μπορω με τιποτα να συνδετηω με το wifi modem router που εχω σπιτνι.το laptop συνδεεται κανονικα αλλα το p990i με την καμια.αφου βρει το δικτυο μου και εννοειται αφου το εχω περασει σε λογαριασμο συδεσης οπως ζηταει,οταν το βρει μετα την ανιχνευση και οταν πατησω ''συνδεση'' μου βγαινει το μηνυμα ''αδυνατη η συνδεση''.μπορει καποιος να βοηθησει?

Σε ομάδα συνδεσης (internet) τον έχεις περασει σαν πρώτο λογαριασμό;Οι προτεραιότητα που δινουμε είναι πρώτα οι λογαριασμοί wifi και κατόπιν οι λογαριασμοί του τηλεφωνικού μας δικτύου,σε μένα πχ.είναι 1)router εργασίας 2)router σπιτιού 3)GPRS wind.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει τα καταφερα.επρεπε να αλλαξω καποιες ρυθμισεις τις συνδεσης.

ευχαριστω πολυ για την αμεσοτητα σου

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικες μερες εχω προβλημα με το ακουστικο του κινητου! Τριζει τοσο εκνευριστηκα που δεν ακουω καθαρα αυτον που μιλαω! Τι μπορει να εχει; υπαρχει τροπος να το φτιαξω;

 

μου το ειχε κανει στο P910 και το αλλαξα(δεν ειναι ακριβο) αλλα φανταζομαι θα εισαι μεσα στην εγγύηση

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνω αυτό(debrand) μετά μπορώ να το επαναφέρω στην κατάσταση του vodafone live που είναι τώρα με κάποιο backup ή update;

δουλεύει και ο free τρόπος, σίγουρα, γιατί πήρα άλλο ένα p990 branded σε vodafone live και τώρα τελειώνει το debranding :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε αυτό το άρθρο λέει για το P990i: "Υποστήριξη Memory Stick PRO Duo με χωρητικότητα ως 8GB"

Σίγουρα δεν την δέχεται...;;; :worry:

 

Υπάρχει κάποιο άλλο site ή ξένο forum που να μπορώ να μπω να ρωτήσω αν έχει επιχειρήσει κανείς να την βάλει...;;; Όλο και κάποιος θα το έχει κάνει... :worry:

 

Sorry που σας τα πρήζω, αλλά η SanDisk 4GB που του έχω, "τελειώνει" σιγά - σιγά (50ΜΒ left...) και θέλω κάτι με 8 γκίγκα... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετά: πχ http://www.esato.com, http://www.my-symbian.com , ακόμα και το ipmart

ok, σε ευχαριστώ... :O

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

καλησερα ξερει κανεισ πωσ μπορω να βγαλω το vodafon λογισμικο απο το p990i????

εχω σπαστει υπερβολικα με τα

 

vodafo :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

 

Eπισεισ ξερει κανεισ μιποσ μπορω να κανο το κινιτο να φενετε πως εχει windows

P990i
Link to comment
Share on other sites

καλησερα ξερει κανεισ πωσ μπορω να βγαλω το vodafon λογισμικο απο το p990i????

εχω σπαστει υπερβολικα με τα

 

vodafo :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

 

Eπισεισ ξερει κανεισ μιποσ μπορω να κανο το κινιτο να φενετε πως εχει windows

 

Debrand your p990-m600 for free

 

;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

The best configuration for Greek Language Keyboards in p990i

Problem with greek keyboard in p990i

 

Ήμουν έτοιμος να ξεφορτωθώ το p990i λόγω προβλημάτων στην εύρεση επαφών και στα πληκτρολόγια του μέχρι που το έπιασε η γυναίκα μου :-) Ενώ το είχα ξεσκίσει το τηλέφωνο μου ρυθμισε τις επιλογές ώς εξής :

 

Γλώσσα Τηλεφώνου (Control Panel -> Other -> Select Language) : Βάζουμε Αγγλικά ούτως ώστε η συσκευή να έχει Αγγλικά ώς βασική γλώσσα απεικόνισης των πάντων.

 

Predictive Text (Control Panel -> Text Input -> Predictive Text) : Βάζουμε πρώτη γλώσσα Ελληνικά και Δεύτερη Αγγλικά. Εδώ τσεκάρουμε και τα κουτάκια

[x] on in flip open και

[x] on in flip closed

Word suggestions : Display as a list

 

Virtual Keyboard (Control Panel -> Text Input -> Virtual Keyboard) : Virtual Keyboard Standard (πατάμε και το Setup και επιλέγουμε Greek)

 

Flip Closed Keypad (Control Panel -> Text Input -> Flip Closed Keypad) βάζουμε το multi tap/prediction.

 

Έτσι λοιπόν έχουμε τα εξής πλεονεκτήματα :

Στις Επαφές : Γράφουμε κατευθείαν με Ελληνικά που σημαίνει οτι πατώντας μία φορα το 5 (JKL) μας εμφανίζει το κ το ελληνικό :-) και μπορούμε να αναζητήσουμε επαφές μας στα Ελληνικά.

 

Στο web : Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το πλήρες qwerty πληκτρολόγιο για να δουλέψουμε με αγγλικούς χαρακτήρες απευθείας και να πληκτρολογούμε διευθύνσεις. Εναλλακτικά αν θέλουμε Ελληνικά, χρησιμοποιούμε το Virtual Keyboard του p990i που έχει ώς προεπιλογή τα Ελληνικά.

Συνεργάτης των : texnikoi.com / aktoweb.com / adsnet.gr
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα ενα p990 και δεν μου το αναγνωριζει με τιποτα το pc suite στην λειτουργια τηλεφωνου...ενω σαν μεταφορα αρχειων το αναγνωριζει...τι να κανω?
:up:
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα ενα p990 και δεν μου το αναγνωριζει με τιποτα το pc suite στην λειτουργια τηλεφωνου...ενω σαν μεταφορα αρχειων το αναγνωριζει...τι να κανω?

 

Καταρχήν κατέβασε την τελευταία σουίτα από εδώ. http://www.sonyericsson.com/cws/support/products/software/p990i/sonyericssonpcsuiteforsmartphones1333?cc=gr&lc=el

Αφού την εγκαταστήσεις σύνδεσαι το τηλ. κατευθείαν στο καλώδιο και όχι στην βάση....

Αφού στο αναγνωρίσει και εγκαταστήσει τους drivers κανονικά αποσύνδεσαι το και συνδεσαι το στην βάση..

Πρέπει να είσαι ΟΚ....:happy:

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια μολις απεκτησα κατα τυχη το p990i.

Δεν εχω ξανα παρει τετοιου ειδος κινητο και θα ηθελα να μαθω τι αξιζει να βαλω μεσα σε αυτο το κινητο για να μην πιασω να βαζω οτι μου ερθει και το μπλοκαρω στο τελος.

Αν υπαρχει καποιο link ας μου το πειτε αλλιως ασ με ενημερωσει κανεις αν εχει την ορεξη.

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορεί κανείς απο τους φίλους εδώ που έχουν ασχοληθεί να με βοηθήσει? θέλω να τρέξω χάρτες ελληνικούς στο P990, δεν θέλω GPS, θέλω να εγκαταστήσω πρόγραμμα και να τρέξω χάρτες ελλάδας.

Καμμιά ιδέα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα.Εδώ και 3 μέρες διαλύθηκε το ροδελάκι της συσκευής (γυρίζει στον αέρα χωρίς ανταπόκριση), το πήγα στο SE και μου ζητήσαν να κρατήσω πλήρες backup της συσκευής..Τα κατάφερα σε όλα εκτός απο τις φωτογραφίες που είναι αποθηκευμένες στη συσκευή (όχι στην κάρτα) τις οποίες δνε μπορώ να τις δω με τίποτα όταν συνδέω το τηλέφωνο..Έχει κανείς καμμιά ιδέα;

Έκανα ένα πρόχειρο search στο forum αλλά δνε βρήκα κάτι σχετικό..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω απεγκατασταση μια εφαρμογη στο κινητο, καθε φορα που το ενεργοποιω με ρωταει αν θελω να το εγκαταστησω ξανα! ειναι πολυ ενοχλητικο μιας και εχω διαγραψει πολλα προγραματακια! τι μπορω να κανω στην προκειμενη περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...