Jump to content

Ενημέρωση υπολοίπου δωρεάν χρόνου ομιλίας


Mendrinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σήμερα με πήραν τηλ από την αγαπημένη Cosmote να με ρωτήσουν γιατί έκανα αίτηση φορητότητας..

 

ανάμεσα στα άλλα τους είπα και κυρίως η μη ύπαρξη ενημέρωσης υπολοίπου χρόνου ομιλίας..

 

η κοπελιά το αναγνώρισε και επέμενε πως θα μπει πολύ σύντομα, το πιθανότερο εντός του μηνός..

φυσικά της είπα πως αυτό το ακούμε από πέρισυ..

 

άντε και στα δικά σας παιδιά.. καλή αναμονή! :p

 

Δεν τη ρώτησες αν είναι προγραμματισμένο να δοθεί ταυτόχρονα με τις υπηρεσίες 3ης γενιάς στα καρτοκινητά WIND?? :lol: :lol:

Αηδία έχει καταντήσει (και) σε αυτό το θέμα η cosmote !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 526
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι μου λέει ότι θα δίνεται μέσω wap, imode, sms και φωνής έτσι για πρωτοτυπία μιας και είναι τελευταία στην υπηρεσία αυτή. Όπως έκανε και με την ειδοπόίηση κλήσεων που έβαλε μέσα και τηλεφωνητή. Τελευταία και καλύτερη σου λέει αν και εδώ που τα λέμε η vodafone την δίνει από πέρυσι με πολλούς περιορισμούς στο ποιά προγράμματα την υποστηρίζουν και πολλά αν. Ακόμα η ενημέρωση που δίνει είναι μέχρι της 21:00 ή 23:59 της προηγούμενης ημέρας δεν θυμάμαι ακριβώς. Η tim την έδωσε τώρα τελευταία με υποχρεωτική αλλαγή του οικονομικού πακέτου. Το οποίο πακέτο δεν έχει προνομοιακό πάγιο το 2 χρόνο και εκεί έχει περιορισμό στο πόσσα μηνύματα θα στείλεις νομίζω ότι είναι 2 την ημέρα καθώς επίσης δεν υποστηρίζεται σε όλα τα προγράμματα.

Μπορεί να μην την πάω τη Vodafone αλλά να μη λέμε και ανακρίβειες!!! Την υπηρεσία καταμέτρησης υπολοίπου την έδινε εξαρχής σε όλα τα προγράμματα χρόνου ομιλίας τόσο στα εμπορικά όσο και στα μη εμπορικά διαθέσιμα για ιδιώτες. Στα εταιρικά δεν την έδινε, όντως. Πλέον όμως -εδώ και μια βδομάδα- τη δίνει και εκεί. Όσον αφορά στην μεταφορά υπολοίπου που δεν καταλώθηκε στο μήνα την έδινε σε όλους τους ιδιώτες πελάτες (τόσο για παλιά όσο και για νέα προγράμματα!) χωρίς διακρίσεις, κάτι που η Cosmote δεν το κάνει!! Και μιας και λέμε και για διακρίσεις, στη Vodafone στα συμβόλαια, όπου υπάρχει η υπηρεσία απεριόριστα προς έναν αριθμό της εταιρείας (ή στο 0,01/λεπτό) σου επιτρέπει να βάλεις και αριθμό Carrefour/champion. Στην Cosmote δεν μπορείς να βάλεις αριθμό που ανήκει σε Frog, και ας ανήκουν αυτοί οι αριθμοί στο αριθμοδοτικό φάσμα της Cosmote! Άρα η εταιρεία παραπλανεί τον κόσμο στις διαφημίσεις που λέει 0,01/λεπτό προς 2 από οποιουσδήποτε αριθμούς Cosmote και νομίζω ότι πρέπει να βρεθεί ένας χριστιανός να το καταγγείλει στην ΕΕΤΤ υπό το πρίσμα της παραπλάνησης ή για να τους εξαναγκάσει να δίνουν και αριθμούς frog σε όλες τις υπηρεσίες που υπάρχουν με επιλογή αριθμών Cosmote (αφού εταιρεία frog δεν υπάρχει για να της εκχωρηθούν αριθμοί).

 

Κανά νέορε παιδιά ??

Δεν πρόκειται να τη δεις σύντομα την υπηρεσία! το ξέρω εκ των έσω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να τη δεις σύντομα την υπηρεσία! το ξέρω εκ των έσω...

Γίνε λίγο πιό σαφής αν θέλεις...

Είμαι στο τσάκ για φορητότητα, μόνο η κάλυψη με κρατάει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γίνε λίγο πιό σαφής αν θέλεις...

Είμαι στο τσάκ για φορητότητα, μόνο η κάλυψη με κρατάει

Έχω γνωστό που δουλεύει εκεί, και τον ρώτησα προχθές αν θα βγει τελικά η υπηρεσία και η απάντηση ήταν "άντε γειά"! Καταλαβαίνεις....Λυπάμαι που σε προτρέπω για κάτι τέτοιο (δεν τη συμπαθώ την εταιρεία που θα σου προτείνω!) αλλά δυστυχώς η wind είναι η λύση στο πρόβλημα σου, που έχει τη δεύτερη καλύτερη κάλυψη στη χώρα και αν καπου στην υπόλοιπη Ελλάδα δεν πιάνει μπορεί να τύχει να πιάνει η vodafone και να αλλάξεις το δίκτυο χειροκίνητα, εφόσον αυτό επιτρέπεται στην περιοχή που είσαι. Πάντως η wind την εν λόγω υπηρεσία την έχει και λειτουργεί μια χαρά. Αν δηλώσεις φορητότητα, το πιθανότερο είναι να σε πάρουν τηλ. από την Cosmote και να σε φλομώσουν κι εσένα στο ψέμα για να μη φύγεις, ότι και καλά μέσα στο μήνα θα βγει. Δυστυχώς η εταιρεία βγάζει υπηρεσίες μόνο αν τις έχουν οι άλλες 2 και κανένα χρόνο μετά το λανσάρισμα από τη 2η εταιρεία, οπότε καλό summer 2008...με αγάπη από την Cosmote!!! (Γιατί είναι καλύτερα να είσαι πίσω...) :(

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε θα την δώσουν, τους έστειλα μαιλ και λέει οτι δεν υπάρχει αυτή η υπηρεσία. Παλιά έλεγε οτι θα δωθεί σύντομα. :P

 

Οπως και να έχει εγώ θεωρώ εαν δε την δώσει σε 1 μήνα το πολύ οτι μας κοροϊδεύει όλους, και στο τέλος αν την δώσει εγώ θα την κάνω γιατί θεωρώ οτι με κορόιδεψε. Μου διαβεβαίωσαν οτι θα δωθεί σύντομα για αυτό έκανα ανανέωση συμβολαίου...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

καλα,με κοβω οταν τελειωσει το συμβολαιο,να παω απο Vodafone μερια... ή ακομα καλυτερα(αφου λετε οτι την εβαλα και η Wind) ισως γινω και εγω Flexy!
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται ότι αύριο θα ανακοινωθούν νέα συμβόλαια μαζί με την υπηρεσία freeze... Θα'θελα να ακούσω και ότι δίνουν ενημέρωση χρόνου ομιλίας αλλά το θεωρώ απίθανο... Κάποια στιγμή θα τη δώσουν, το θέμα είναι πότε...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αντε, να δουμε τι θα προσφερει και η κοσμοτε!!

Γενικα, ενθουσιαζομαι οταν βγαινει κατι καινουργιο, απ οπου κι αν ειναι!!

Ελπιζω να ειναι κατι καλο, ωστε να ενταθει και ο ανταγωνισμος!

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά παρακαλάμε για το αυτονόητο και όταν κάποια στιγμή το αποκτήσουμε θα πούμε και ευχαριστώ και θα είμαστε υποχρεωμένοι απο πάνω...
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ όντως ανακοινωθούν θα δωθεί σίγουρα. Ίσως να δωθεί με λίγες ημέρες διαφορά όπως έγινε και στην ΤΙΜ.

Πάνε δηλαδή και αυτά τα συμβόλαια; Κρίμα. Ήταν τα μόνα φθηνά που έμειναν και σε πάγια και κυρίως σε χρεώσεις...

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ όντως ανακοινωθούν θα δωθεί σίγουρα. Ίσως να δωθεί με λίγες ημέρες διαφορά όπως έγινε και στην ΤΙΜ.

Πάνε δηλαδή και αυτά τα συμβόλαια; Κρίμα. Ήταν τα μόνα φθηνά που έμειναν και σε πάγια και κυρίως σε χρεώσεις...

 

Περίμενε και θα δεις ότι είναι πάμω κάτω τα ίδια με τα προηγούμενα και πάλι φθηνότερα από τον ανταγωνισμό. Έτσι είναι όταν ο άλλος πουλάει το ίδιο ποιό ακριβά από εσένα εσύ δεν θα ανεβάσεις λίγο την χρέωση. Είναι η λογική που έκανε τον ελάχιστο χρόνο χρέωσης από 20" σε 30". Απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Α ανεβάζουν χρεώσεις... Κρίμα... Κι έλεγα ότι στο μόνο που είχαν προβάδισμα τα προγράμματα της COSMOTE ήταν οι χαμηλές χρεώσεις μετά το δωρεάν χρόνο ομιλίας...

Και τα SMS να φανταστώ στην ίδια τιμή έτσι; Αν και στο Μηδενικό πάγιο είναι ελαφρώς κατεβασμένο... Λέτε να έχουμε καμιά έκπληξη κι εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Α ανεβάζουν χρεώσεις... Κρίμα... Κι έλεγα ότι στο μόνο που είχαν προβάδισμα τα προγράμματα της COSMOTE ήταν οι χαμηλές χρεώσεις μετά το δωρεάν χρόνο ομιλίας...

Και τα SMS να φανταστώ στην ίδια τιμή έτσι; Αν και στο Μηδενικό πάγιο είναι ελαφρώς κατεβασμένο... Λέτε να έχουμε καμιά έκπληξη κι εκεί;

 

Ναι με 0,10 ευρώ για εθνικά δίκτυα και 0,19 ευρώ για ξένα. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε γαμ...το, βαρέθηκα να είμαι πελάτης της πιο τρικοσμικής σε υπηρεσίες εταιρεία!!!

 

cosmote: Καταργούμε τις υπηρεσίες 3G (3rd Generation), εγκαινιάζουμε τις υπηρεσίες 3W (3rd World....):lol: :lol: :lol: :lol:

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

cosmote: Καταργούμε τις υπηρεσίες 3G (3rd Generation), εγκαινιάζουμε τις υπηρεσίες 3W (3rd World....):lol: :lol: :lol: :lol:

Κάπως έτσι!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

cosmote: Καταργούμε τις υπηρεσίες 3G (3rd Generation), εγκαινιάζουμε τις υπηρεσίες 3W (3rd World....):lol: :lol: :lol: :lol:

 

:lol: :lol: :lol: :lol: .......Απο δευτερα η Cosmote θα δινει τις μεγαλες SIM για υπηρεσιες 3W(τις παλιες)..... :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχουν ξεκινήσει οι διακοπές τους οπότε μην περιμένετε και πολλά. Από Σεπτέμβρη θα έχουμε εξελίξεις...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Και τι σχέση έχει αυτό; 1 Ιουλίου είναι ακόμα!

 

Ετσι και αλλιώς δεν περιμένουμε πολλά! :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...