Jump to content

Samsung SGH-X600


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έφθασε πριν από μερικά λεπτά και το Χ600 στα χέρια μου για τις ανάγκες παρουσίασης ( review ) στο myPhone.gr. Αφού ξεμπερδέψω... με το E700 θα ασχοληθώ και με αυτή τη συσκευή. Δυστυχώς είναι πρωτότυπο, που αυτό σημαίνει ότι δεν έχει ελληνικά - πουθενά -. Οποιαδήποτε άλλη απορία λοιπόν ευπρόσδεκτη. Σε γενικές γραμμές πάντως, το software του δεν διαφέρει από αυτό του Ε700, ενώ το... φλας AKA φως είναι πραγματικά μοναδικό στο είδος του... υπερβολικά δυνατό θα έλεγα. Φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό... no problem... ακόμη και χωρίς το φλας. Σε σκοτάδι... no problem :)

 

Δείκτης SAR:

0.842 W/kg

Edited by gianpithio
Update
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΥΝΗΜΑ ΣΤΟ MYPHONE ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΑΚΤΙΚΟΤΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΛΕΓΟΤΑΝ ΑΛΛΙΩΣ.....ΤΟ ΛΑΚΩΝΙΖΕΙΝ ΕΣΤΙΝ ΦΙΛΟΣΟΦΕΙΝ. ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ.ΟΤΙ ΓΡΑΨΕΙΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΑΠΟΒΕΙ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ.ΠΑΡΑΤΑ ΤΟ 700 ΚΑΙ ΠΟΙΑΣΕ ΑΥΤΟ AS SOON AS POSSIBLE.ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.
Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικό review από τα χεράκια μου και με τις λεπτομέρειες που εσείς χρειάζεσται για τη συσκευή θα είναι έτοιμο σε μερικές ώρες από τώρα. Τα καλά νέα είναι ότι βρέθηκε και η έκδοση με τα ελληνικά για το X600, αν και δυστυχώς από ότι έδειξε η νεκροψία η Samsung επιμένει στο Unicode...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MsK

 

Το ελληνικό review από τα χεράκια μου και με τις λεπτομέρειες που εσείς χρειάζεσται για τη συσκευή θα είναι έτοιμο σε μερικές ώρες από τώρα. Τα καλά νέα είναι ότι βρέθηκε και η έκδοση με τα ελληνικά για το X600, αν και δυστυχώς από ότι έδειξε η νεκροψία η Samsung επιμένει στο Unicode...

 

:( :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MsK

 

Το ελληνικό review από τα χεράκια μου και με τις λεπτομέρειες που εσείς χρειάζεσται για τη συσκευή θα είναι έτοιμο σε μερικές ώρες από τώρα. Τα καλά νέα είναι ότι βρέθηκε και η έκδοση με τα ελληνικά για το X600, αν και δυστυχώς από ότι έδειξε η νεκροψία η Samsung επιμένει στο Unicode...

 

Το τηλέφωνο ήταν πρωτότυπο ή η επίσημη έκδοση της Ευρωηλεκτονικής ( :mad: ), από την παρτίδα που σύντομα ( :whistle: ) θα βρίσκεται στα καταστήματα...;

Link to comment
Share on other sites

christ-k: Φοράει την τελευταία έκδοση του λογισμικού, αυτή με την οποία θα διατεθεί αρχικά στην αγορά σε μερικές ημέρες.

 

http://www.myphone.gr/devices/review-15.html

 

Η παρουσίαση υπάρχει στην πιο πάνω σελίδα και νομίζω λύνει κάθε δυνατή απορία! Το κινητό θα το έχω στην κατοχή μου για μερικές ακόμη ώρες, οπότε αν υπάρχει κάποια άλλη απορία... πείτε την τώρα :)

 

Επίσης υπάρχουν και φωτογραφίες ακόμη και με νυχτερινή λήψη, όπως για παράδειγμα αυτή, που έγινε στο απόλυτο σκοτάδι με τη χρήση του εσωτερικού φακού - φλας:

 

http://www.myphone.gr/devices/large/economy47.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To τηλέφωνο είναι μιά εξαιρετική επιλογή για μιά τιμή κάτω των 300 ευρώ, πιθανώς και η καλύτερη....Η οθόνη πραγματικά εντυπωσιακή, όπως και ο περιθωριακός φωτισμός (flash light) γύρω από τον έξυπνα περιστρεφόμενο φακό....Πολυπίκοιλες επιλογές στα μενού, ενώ ο χρήστης δεν θα συναντήσει καμιά δυσκολία στη χρήση όλων των πλήκτων και του πολυπλήκτρου στις κατευθύνσεις του....Πιστεύω πάντως σύντομα η samsung να εγκαταλείψει την εμμονή της στο μεσαίο πλήκτρο του πολυπλήκτρου να μην δίνει επιλογή επιβεβαίωσης, παρά μόνο ίντερνετ....Εντυπωσιακό αν και περίεργο το αλάρμ του, σε σχέση με το σήμα δικτύου, σε χρωματισμούς επιλογής....

 

Το review toy MsK εξαιρετικά αποκαλυπτικό στη σύλληψη και στις λεπτομέρειες, μην ξεχάσετε να το μελετήσετε και να το βαθμολογήσετε.....

 

http://www.myphone.gr/devices/review-15.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Έχω το Χ600 από προχτές και ψάχνοντάς το βρήκα ότι έχει επιλογή για unicode ή gsm αλφάβητο οπότε δεν υπάρχει πλεόν το πρόβλημα των "μικρών" sms!

Έχω όμως πρόβλημα με τη σύνδεση στον υπολογιστή...

Κατέβασα το software του από το site της samsung, το βλέπει ο υπολογιστής μέσω της θύρας υπερύθρων αλλά το πρόγραμμα δεν βλέπει τίποτα....

Καμιά ιδέα κανείς??? :worry:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Petros the Great (14 Μάρ. 2004 , 23:59)

 

Έχω το Χ600 από προχτές και ψάχνοντάς το βρήκα ότι έχει επιλογή για unicode ή gsm αλφάβητο οπότε δεν υπάρχει πλεόν το πρόβλημα των "μικρών" sms!

Έχω όμως πρόβλημα με τη σύνδεση στον υπολογιστή...

Κατέβασα το software του από το site της samsung, το βλέπει ο υπολογιστής μέσω της θύρας υπερύθρων αλλά το πρόγραμμα δεν βλέπει τίποτα....

Καμιά ιδέα κανείς??? :worry:

 

 

φημες αναφερουν κλειδωμενες υπερηθρες :mad:

υποστηρηζουν μονο τον τηλεφωνικο καταλογο το δοκιμασες?

 

πες μας και την δικια σου αποψη για το τηλ.

αυτονομια,μενου,προβληματα, κτλ

εισαι σιγουρος για τα sms?

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι φήμες είναι αληθινές, οι υπέρυθρες είναι κλειδωμένες και το κινητό δεν στέλνει φωτογραφίες και ήχους σε άλλο κινητό (ούτε και δέχεται φυσικά) αλλά ούτε και σε υπολογιστή απευθείας! Από τη samsung μου είπαν όμως ότι μέσω του προγράμματος easy studio που υπάρχει διαθέσιμο στην ιστοσελίδα τους, μπορεί να γίνει μεταφορά εικόνων και ήχων...

Για τα sms είμαι σίγουρος, υπάρχει η επιλογή για unicode ή gsm αλφάβητο :)

Γενικά το βρήκα πολύ εύχρηστο και πολύ καλοφτιαγμένο ενώ από αυτονομία στις τρεις μέρες η ένδειξη της μπαταρίας έπεσε από τα τρία κουτάκια στα δύο. Φυσικά δεν το χρησιμοποίησα για sms και κλήσεις αλλά μόνο για gprs (για πολλή ώρα) και πολύ παίδεμα της φωτογραφικής μηχανής η οποία είναι καταπληκτική :cool: Υποστηρίζει και τη φωτογράφιση καρέ καρέ που έχει το Ε700!

 

Αν είχε και ελεύθερες υπέρυθρες θα ήταν ότι καλύτερο στην κατηγορία του κατά τη γνώμη μου

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Petros the Great (15 Μάρ. 2004 , 18:02)

 

Από τη samsung μου είπαν όμως ότι μέσω του προγράμματος easy studio που υπάρχει διαθέσιμο στην ιστοσελίδα τους, μπορεί να γίνει μεταφορά εικόνων και ήχων...

 

 

σου ειναι ευκολο να το διαπιστωσης αυτο?

και αν μπορουμαι να αντιγραφουμαι τον τηλεφ. καταλ. στο pc?

ο ηχως κουδουνισματος ειναι αρκετα δυνατος?

θελω να το παρω την αλλη εβδομαδα και για αυτο κανω πολλες ερωτησεις! ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (PtG@nokia7650or3200: SAMSUNG-SGH-X600/K3 UP.Browser/6.1.0.6 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από passenger

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Petros the Great (15 Μάρ. 2004 , 18:02)

 

Από τη samsung μου είπαν όμως ότι μέσω του προγράμματος easy studio που υπάρχει διαθέσιμο στην ιστοσελίδα τους, μπορεί να γίνει μεταφορά εικόνων και ήχων...

 

 

σου ειναι ευκολο να το διαπιστωσης αυτο?

και αν μπορουμαι να αντιγραφουμαι τον τηλεφ. καταλ. στο pc?

ο ηχως κουδουνισματος ειναι αρκετα δυνατος?

θελω να το παρω την αλλη εβδομαδα και για αυτο κανω πολλες ερωτησεις! ευχαριστω.

 

Akomh prospatho na kano to programma na dei to kinhto! Molis exo neotera tha enhmeroso

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Petros the Great (16 Μάρ. 2004 , 09:23)

 

 

 

Akomh prospatho na kano to programma na dei to kinhto! Molis exo neotera tha enhmeroso

 

 

 

μας ξεχασες! :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κατάφερα τίποτα! Αφού αγανάκτησα με τις υπέρυθρες πήρα το σειριακό καλώδιο αλλά... μόλις άνοιγα κάποιο από τα προγράμματα της samsung το κινητό άρχιζε να φορτίζει!!!!! Τίποτε άλλο!!! Σε όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ καλό. Οι ήχοι θα έλεγα ότι είναι κανονικοί σε ένταση, ούτε δυνατοί ούτε χαμηλοί! Από μπαταρία με full χρήση gprs και φωτογραφική μηχανής πήγε τρεις μέρες άνετα :)
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wirelessly posted (PtG@nokia7650or3200: Nokia3200/1.0 () Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από dinosss

Μπορεις να περασεις παιχνιδια απο το pc?

Εχει ηχογραφηση συνομιλιας?

 

Apo th stigmh pou exei java pistevo oti tha mporeis, ego pantos akomh den exo kataferei genika na to syndeso me to pc! Hxografhsh synomilias den exei!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις το πήρα από το Πλαίσιο στο Ψυχικό. Τους ρώτησα αν έχουν καλώδιο για σύνδεση με υπολογιστή ή infrared κ μου είπαν πως επειδή είναι καινούριο δεν έχουν ακόμα τα αξεσουάρ κ θα τα φέρουν προς το τέλος του μήνα.

 

Πάντως είναι πολύ καλό και ιδιαίτερα ελαφρύ. Το πήρα με 270Ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Petros the Great ( 6 Απρ. 2004 , 09:29)

 

Hxografhsh synomilias den exei!

 

 

Στο review γραφει οτι υποστηριζει αρχεια AMR...

Δηλαδη μπορει να δεχτει μεσω MMS μια ηχογραφηση και να την αναπαραγει,αλλα δεν μπορει να ηχογραφησει τιποτα απο μονο του? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο..

Οταν βγαζεις φωτοφραφια και γενικοτερα οι εικονες,απεικονιζονται σε ολοκληρη την επιφανεια της οθονης ή ειναι "μακροστενες" οπως του V200?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...