Jump to content

Samsung SGH-X600


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (PtG@nokia7650or3200: Nokia3200/1.0 () Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από dinosss

Και κατι αλλο..

Οταν βγαζεις φωτοφραφια και γενικοτερα οι εικονες,απεικονιζονται σε ολοκληρη την επιφανεια της οθονης ή ειναι "μακροστενες" οπως του V200?

 

Oxi den pianoun olh thn othonh, einai makrostenes alla exoun poly kalh poiota!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις δοκίμασα να κατεβάσω από το wap αρχείο amr (το οποίο παίζει σε 7650 και 3200) και μου βγάζει το μήνυμα "μη υποστηριζόμενος τύπος περιεχομένου"!!!

 

Αν μου έρθει MMS που περιλαμβάνει amr αρχείο δεν ξέρω τι γίνεται...

 

Επίσης ένα άλλο αρνητικό της συσκευής είναι που δεν μπορείς να βάλεις μια φωτογραφία να εμφανίζεται όταν κάποιος σε καλεί. Μπορείς να αντιστοιχίσεις μόνο κάποια δικά του εικονίδια

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το τηλεφωνακι 135€ με αναβαθμιση. ;)

Πολλα καλα και καποια προβληματακια προς επιλυση. :confused:

Ειχα καλομαθει με τη Sony Ericsson στη μεταφορα αρχειων. Ενταξει με τον τηλ. καταλ. και τα SMS. Εκεινα τα ρημαδια τα mmf δεν τα εχω καταφερει ακομα. Ειμαι με ΜΑ-620 και EasyStudio, EasyGPRS αλλα τζιφος! :mad:

Κατα τα αλλα μπορεις να ηχογραφησεις ως amr μεσω MMS επιλογης διαφορα πραγματα αλλα οχι συνομιλια κατα τη διαρκεια κλησης.Χρησιμο εστω κι ετσι...

Ο τηλ καταλ ειναι λιγο δυσχρηστος με τους 8 ελλ χαρακτηρες για τα ονοματα (οπως μπορει κανεις κωδικοποιει τα ονοματα που εχει για να τα βγαλει περα λες και ειναι e-mail) :lol:

Αρκετα καλοστημενο παντως για μενα με καλη μπαταριουλα και γ@μ@τη φωτ. μηχανη για τα λεφτα του... :cool:

I don't care if Monday is blue

Tuesday is grey and Wednesday too

Thursday i don't care about you

...it's Friday, i'm in love!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμη ψάχνω τρόπους για να περάσω τις φωτογραφίες από το κινητό στον υπολογιστή... Πολύ καλή η φωτογραφική του αλλά τι να την κάνεις αν οι φωτογραφίες σου μένουν στο κινητό??? Έβγαλα τις προηγούμενες μέρες περίπου 80 φωτογραφίες και μέχρι στιγμής ο μόνος τρόπος να τις κρατήσω στον υπολογιστή είναι να δώσω 37 ευρώ για να τις στείλω με mms στο mail μου :mad:
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει εδώ πως οι υπερυθρες ειναι κλειδωμένες και πως το κινητό δεν μπορεί να στείλει φωτογραφίες σε υπολογιστή απευθείας. Χρησιμοποιόντας το EasyStudio PIMS & File Manager έχω καταφέρει να μεταφέρω φωτογραφίες σε υπολογιστή με USB to IrDA adapter χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (PtG@nokia7650or3200: Nokia3200/1.0 () Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από testcy

Έχω διαβάσει εδώ πως οι υπερυθρες ειναι κλειδωμένες και πως το κινητό δεν μπορεί να στείλει φωτογραφίες σε υπολογιστή απευθείας. Χρησιμοποιόντας το EasyStudio PIMS & File Manager έχω καταφέρει να μεταφέρω φωτογραφίες σε υπολογιστή με USB to IrDA adapter χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα.

 

Exo tis irda ma620 kai to pims & file manager alla den ginetai tipota! Dose kamia symvoulh please

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί έχεις αυτό το πρόβλημα, το δικό μου δουλεύει μια χαρά. Χρειάζεται να ενεργοποιήσεις το IrDA πρώτα. Τα windows θα αναγωρίσουν το κινητό και ανοίγοντας το EasyStudio PIMS & File Manager (ver. 1.0.0.1 WK1) στο setup να επιλέξεις το IrDA port. Αν δεν σου δίνει αυτή την επιλογή ίσως να φταίει το IrDA στον υπολογιστή σου.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (PtG@nokia7650or3200: Nokia3200/1.0 () Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από testcy

Δεν ξέρω γιατί έχεις αυτό το πρόβλημα, το δικό μου δουλεύει μια χαρά. Χρειάζεται να ενεργοποιήσεις το IrDA πρώτα. Τα windows θα αναγωρίσουν το κινητό και ανοίγοντας το EasyStudio PIMS & File Manager (ver. 1.0.0.1 WK1) στο setup να επιλέξεις το IrDA port. Αν δεν σου δίνει αυτή την επιλογή ίσως να φταίει το IrDA στον υπολογιστή σου.

 

O ypologisths kai to programma vlepoun to kinhto, o thlefonikos katalogos katevainei, alla otan pao stous fakelous tou thlefonou fainontai adeioi :-(

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγανακτήσει μ'αυτό το πράγμα :mad: Μάλλον θα πάει για πούλημα το Χ600...
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

'Εχω επίσης καταφέρει να περάσω νέους ήχους σε .mmf format. Η διαδικασία είναι η ίδια όπως και στις photo, απλά κάνεις download τα .mmf στο folder.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς τόνους; Μπορείς να περάσεις ήχους σε μορφή .mmf. Αν έχεις κάποιο ήχο σε άλλη μορφή πιθανό να μπορείς να το μετατρέψεις σε .mmf και να το περάσεις απο το PC σου στο κινιτό μέσω IrDA.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει link για να κατεβάσω το software που λέτε? θα καταφέρω μέσω υπερύθρων να αποθηκεύσω τις φωτό στον υπολογιστή???
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (PtG@nokia7650or3200: Nokia3200/1.0 () Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από spyridy

υπάρχει link για να κατεβάσω το software που λέτε? θα καταφέρω μέσω υπερύθρων να αποθηκεύσω τις φωτό στον υπολογιστή???

 

Mpes sto samsungmobile.com kai tha to vreis sta downloads. Ego me yperythres ma620 den katafera na peraso photo sto pc kai aytos htan o logos pou to "esteila" to kinhto...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera kai apo mena!Basika skeftomai thn agora tou X600 alla to mono pou den mou arese einai h dyskolia metaforas foto sto pc!telika poios allos ektos apo ton testcy??Giati einai adiko me toso mnhmh kai toso prosegmenh camera na mhn pernane oi foto sto pc!xreisimopoihse kaneis to kalodio estw?Thanks prokatabolika!

 

p.s:afou ta katafere toulaxiston enas mhpws einai alou to problhma kai oxi se kleidoma IrDa?

:)
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν σας βοηθάει αυτό, αλλά το PIMS + file manager που έχει ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ η samsung στη σελίδα της ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ούτε με το Ε700 μου. Κάποιος κάποτε μου έδωσε ένα λινκ, το κατέβασα από αλλού και δούλεψε άψογα. Τα προβλήματά μου ήταν ακριβώς αυτά που περιγράφετε. Το σωστό .rar αρχείο το έχω, αλλά είναι 30 ΜΒ και έχω 64k γραμμή.

 

ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ για όσους δεν δουλεύει το πρόγραμμα σωστά, κάντε ένα search στο google για "dao35.exe", κατεβάστε το και τρέξτε το, 99% θα δουλέψει το πρόγραμμα. Το αρχείο είναι 3228 Κ.

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

τελικα δοκιμασε καποιος το "κολπακι" του φιλου μας lemanis?Δουλεψε? Επειδη ενδιαφερομαι για το τηλεφονακι,αλλα θα με χαλασει να μην περναω τις φοτο στο pc,ας απαντησει καποιος!Filika zirico3!
:)
Link to comment
Share on other sites

δούλεψε σε εμένα, φίλε, αλλά για καλό και για κακό εγκατέστησα τελικά το πρόγραμμα από το άλλο λινκ, που πιθανότατα είναι πιο παλιά έκδοση, αλλά δουλεύει πιο σταθερά. Μυστήρια πράματα, αλλά έτσι έκανα τη δουλειά μου. Όσο για το τηλεφωνάκι (Ε700), πραγματικά δεν μετανιώνω που παίρνω Σάμσουνγκ για 4η φορά στη ζωή μου. Αξίζει τα λεφτά του, και ακόμα πιο πολύ value for money είναι το Χ600 που σκέφτεσαι εσύ. Απλά έχω κόλλημα με τα clamshell, γι'αυτό πήγα σε Ε700.

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

μπορώ με κάποιο τρόπο στον κατάλογο μου να εμφανίζω μόνο τα τηλέφωνα της SIM ή μόνο τα τηλέφωνα της μνήμης του κντ ??

 

έχω μεταφέρει τις επαφές απο τη sim με σκοπό να τις ομαδοποιήσω ( δεν συζητώ οτι μετέφερε κενά στοιχεία απο τη sim ) και δεν μπορώ με κάποιο τρόπο - ρύθμιση να περιορίσω στον κατάλογο μόνο τις επαφές απο το τηλέφωνο ... ( μου εμφανίζει δλδ και τις επαφές απο την sim ... ) ... με αποτέλσμα αν με μπερδεύει ...

 

σημείωση : δεν θέλω να χάσω τις επαφές απο την σιμ ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά οι ρυθμίσεις για MMS ποιες είναι??? με αυτές που έχω (ΤΙΜ) όποτε λαμβάνω MMS με εικόνα το μήνυμα είναι 6Κβ και είναι ΚΕΝΟ!!! όταν είναι σκέτο κείμενο τότε όλα ΟΚ!!! Επίσης, δεν μπορώ να στείλω ΜΜS!!!

μπορεί κάποιος να μου πει με λεπτομέρεια ποιες είναι οι ρυθμίσεις για ΤΙΜ δίκτυο??? (είναι ενεργοποιημένη κανονικά απο την ΤΙΜ η υπηρεσία MMS)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...