Jump to content

Περί αναψυκτικών


piki
 Κοινοποίηση

Τι πίνετε;  

135 members have voted

  1. 1. Τι πίνετε;

    • Coca Cola / Pepsi / Άλλη Cola
      69
    • Sprite / 7Up / Παρόμοιο
      11
    • Fanta / Ήβη / Έψα / Παρόμοιο
      40
    • Άλλο
      15


Recommended Posts

Μαλλον αφορούσε προσφορά από συγκεκριμένη αλυσίδα.Ηδη ακούγεται μια διαφήμιση για προσφορά -15% στα αναψυκτικά .:)
επιβεβαιωνω τον απο πανω...ακομα και στις ετικετες το εγραφε,αρα ηταν προσφορα της εταιρειας οχι αλυσιδας...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η ετικετα ειναι πανω στο μπουκαλι...το κολλημενο πλαστικοποιημενο χαρτι.πως το λετε εκει χαμω??

ισως δεν εγινα αντιληπτη

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ημουν εχτες στο σουπερμαρκετ και ειδα λουξ cola...εχει δοκιμασει κανενας?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Δε βρηκα που αλλου να εκφρασω την απορεια μου, οποτε..

γιατί οι χυμοί (amita,px) διατηρούνται μόνο τρεις μέρες στο ψυγείο? Τι θα παθουν αν κατσουν παραπανω για αλλες 2-3 μερες πχ?

 

Για την κοκα κολα ως αναψυκτικο παντως εχω καταλαβει οτι αν μεινει πολλες μερες ανοιχτη στο τελος δε μενει πολυ ανθρακικο.

Link to comment
Share on other sites

διατηρουνται 2-3 μονο ημερες μονο εαν ανοιχτει η συσκευασια.

 

οσο ειναι αεροστεγως κλειστη, κραταει μεχρι την ημ/νια ληξης η οποια ειναι συνηθως μερικες βδομαδες-μηνες

 

αν ανοιξει, απλα μπαινει αερας και λογικο ειναι σε 2-3 μερες πρεπει να καταναλωθει

 

τι σου φαινεται περιεργο ? :p

 

Για την κοκα κολα ως αναψυκτικο παντως εχω καταλαβει οτι αν μεινει πολλες μερες ανοιχτη στο τελος δε μενει πολυ ανθρακικο.

 

Τωρα το καταλαβες αυτο ρε συ Στεφανε?!:wacko:

 

φυσικα και δεν μενει ανθρακικο... και παλι..αν ανοιξει η συσκευασια, μπαινει αερας και οπως ειναι λογικο με την ωρα το ανθρακικο εξασθενει.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

δέχομαι ως σοβαρή την απορία σου...και σου απαντώ με αντίστοιχα ερωτήματα...

γιατί το φρέσκο γάλα διατηρείται 4 μέρες στο ψυγείο? τι θα πάθει αν κάτσει παραπάνω?

γιατί το ζαμπόν-τυρί του τόστ αντέχει 5-7 μέρες στο ψυγείο? τι θα γίνει αν κάτσει παραπάνω?

 

αν ακόμα αναρωτιέσαι η απάντηση είναι: χαλάνε-ξινίζουν-''κόβουν''-πιάνουν σκουλήκια- βρωμοκοπάνε...

 

συνεχίζουμε περί αναψυκτικών.

Link to comment
Share on other sites

αν ακόμα αναρωτιέσαι η απάντηση είναι: χαλάνε-ξινίζουν-''κόβουν''-πιάνουν σκουλήκια- βρωμοκοπάνε...

 

συνεχίζουμε περί αναψυκτικών.

Ναι βρε συ σοβαρη ηταν η απορεια μου. (Δεν υπαρχουν χαζες ερωτησεις). Απλως οσον αφορα τους χυμους αναρωτιομουν ποτε περιπου αρχιζουν και πιανουν σκουλικια. Δηλαδη αν επινα εναν χυμο που ειχα στο ψυγειο ανοιχτο πεντε μερες, θα πηγαινα στο γιατρο την αλλη μερα.?. Και ετσι. ΟΚ συνεχιζουμε στο θεμα περυ αναψυκτικων,σορυ αν σας κουρασα.

 

Κοκα κολα zero-light μια φορα δοκιμασα αλλα ποτε δε ξαναηπια. Καμια δε φτανει την κανονικη. Αν και την εχω κοψει τελευταια οπως και τα πιτογυρα(πανε πακετο). Γενικα δεν εχω προβλημα με τις μαρκες αγοραζω οποια εχει στο περιπτερο οσον αφορα τα λλα αναψυκτικα (λεμοναδες-πορτοκαλαδες). Κυριως ομως τωρα τελευταια πινω μονο χυμους.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Κάθε μέρα απο καμια coca-cola και πιο σπανια καμια πορτοκαλάδα κλιάφα..Δοκίμασα χθες coca-cola απο βουλγαρία γιατι ο περιπτερας μου ειπε οτι εχει μια διαφορετικη (οχι τοσο γλυκια) γευση και οντως είναι πιο ωραία! coca-cola vanilia και cherry ψαχνω να βρω να παραγγειλω αλλά δεν εχω καταφέρει τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε συ σοβαρη ηταν η απορεια μου. (Δεν υπαρχουν χαζες ερωτησεις). Απλως οσον αφορα τους χυμους αναρωτιομουν ποτε περιπου αρχιζουν και πιανουν σκουλικια. Δηλαδη αν επινα εναν χυμο που ειχα στο ψυγειο ανοιχτο πεντε μερες, θα πηγαινα στο γιατρο την αλλη μερα.?

 

Γιατρο μπορει να μην πηγαινες,αλλα πολυ πιθανον να περναγες λιγο περισσοτερο χρονο στην τουαλετα τις επομενες μερες.

Κάθε μέρα απο καμια coca-cola και πιο σπανια καμια πορτοκαλάδα κλιάφα..Δοκίμασα χθες coca-cola απο βουλγαρία γιατι ο περιπτερας μου ειπε οτι εχει μια διαφορετικη (οχι τοσο γλυκια) γευση και οντως είναι πιο ωραία! coca-cola vanilia και cherry ψαχνω να βρω να παραγγειλω αλλά δεν εχω καταφέρει τιποτα..

 

Ενοεις κανονικη coca-cola,ιδια με την coca cola που κυκλοφορει σε ολον τον κοσμο απλως εισαγομενη απο βουλαρια ή καποιο αναψυκτικο cola βουλγαρικης εταιρειας?Coca cola vanillia και cherry δυσκολο να βρεις εδω.Η πρωτη ειχε κυκλοφορησει στην Ελλαδα γυρω στο 2004-2005 αλλα για πολυ λιγο καιρο.Προφανως απετυχε παταγωδως και την σταματησαν συντομα.Η 2η δεν εχει κυκλοφορησει ποτε εδω.Μαλλον μετα την αποτυχια της vanilla δεν ρισκαραν να την φερουν στην Ελλαδα.Ισως να βρεις μονο σε κανενα ψιλικατζιδικο/mini market σε τουριστικη περιοχη οπου συχνα φερνουν ξενα προϊοντα(αναψυκτικα,snacks,μπυρες κ.τ.λ.) για τους ξενους τουριστες.

Link to comment
Share on other sites

Γιατρο μπορει να μην πηγαινες,αλλα πολυ πιθανον να περναγες λιγο περισσοτερο χρονο στην τουαλετα τις επομενες μερες.

 

 

Ενοεις κανονικη coca-cola,ιδια με την coca cola που κυκλοφορει σε ολον τον κοσμο απλως εισαγομενη απο βουλαρια ή καποιο αναψυκτικο cola βουλγαρικης εταιρειας?Coca cola vanillia και cherry δυσκολο να βρεις εδω.Η πρωτη ειχε κυκλοφορησει στην Ελλαδα γυρω στο 2004-2005 αλλα για πολυ λιγο καιρο.Προφανως απετυχε παταγωδως και την σταματησαν συντομα.Η 2η δεν εχει κυκλοφορησει ποτε εδω.Μαλλον μετα την αποτυχια της vanilla δεν ρισκαραν να την φερουν στην Ελλαδα.Ισως να βρεις μονο σε κανενα ψιλικατζιδικο/mini market σε τουριστικη περιοχη οπου συχνα φερνουν ξενα προϊοντα(αναψυκτικα,snacks,μπυρες κ.τ.λ.) για τους ξενους τουριστες.

Η γνωστή σε όλους μας Coca-Cola αλλά για την βουλγαρική αγορά..Είχε και ασημί καπάκι..δοκίμασέ την αμα την βρεις θα δεις διαφορά.. :) Για την vanilia και cherry βρήκα τρόπο να τις πάρω και θα τις εχω στα χερια μου τον ιουλιο περιπου.. :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λένε για το κυκλαμικό οξύ που περιέχει η ελληνική Green Cola και που είναι καρκινογόνο και έχει απαγορευτεί στην Αμερική ισχύει ή όχι;

Το διάβασα από εδώ

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Για την vanilia και cherry βρήκα τρόπο να τις πάρω και θα τις εχω στα χερια μου τον ιουλιο περιπου.. :p

 

vanilia coca cola.. τι μου θυμιζει,, τι μου θυμιζει,,, Πολύ ΜΠΡΑΦ βλεπουμε νομιζω..:shifty: Για να την αποσυρανε κατι σημαινει.. μονο στον Mikieus αρεσε!.. Επισης αυτη που θα παραλαβεις τον Ιουλιο σιγουρα δεν θα ναι λιγμενη?.. ή κυκλοφορουν ακομα αυτες;

Link to comment
Share on other sites

Η γνωστή σε όλους μας Coca-Cola αλλά για την βουλγαρική αγορά..Είχε και ασημί καπάκι..δοκίμασέ την αμα την βρεις θα δεις διαφορά.. :) Για την vanilia και cherry βρήκα τρόπο να τις πάρω και θα τις εχω στα χερια μου τον ιουλιο περιπου.. :p

Καλα απο που θα την φερουν και θα κανουν 3 μηνες?Θα την φερουν απ'την Αμερικη με βαρκα που κινειται με κουπια:lol:?Προσεξε την ημερομηνια ληξεως παντως ,οπως προανεφερε ο απο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα απο καμια coca-cola και πιο σπανια καμια πορτοκαλάδα κλιάφα..Δοκίμασα χθες coca-cola απο βουλγαρία γιατι ο περιπτερας μου ειπε οτι εχει μια διαφορετικη (οχι τοσο γλυκια) γευση και οντως είναι πιο ωραία! coca-cola vanilia και cherry ψαχνω να βρω να παραγγειλω αλλά δεν εχω καταφέρει τιποτα..

 

Με κεράσι έχει στην Αγγλία!

Έπινα το καλοκαίρι που είχα πάει, έφερα και 2 μπουκάλια πίσω Ελλάδα!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

θα παει μια συμμαθητρια μου Λονδίνο τον Ιούνιο και της είπα να μου πάρει.. :p

Την vanilia coca cola την έμαθα απο το instagram ψαχνοντας στο tag #cocacola :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λένε για το κυκλαμικό οξύ που περιέχει η ελληνική Green Cola και που είναι καρκινογόνο και έχει απαγορευτεί στην Αμερική ισχύει ή όχι;

Το διάβασα από εδώ

 

Το περιέχει και η coca cola zero..Το κυκλαμικό έχει απαγορευθεί στις Ηνωμένες

Πολιτείες από τον FDA (τον οργανισμό τροφίμων και φαρμάκων των ΗΠΑ)

και μάλιστα από το 1969..Επίσης συμφωνα με μελέτες προκαλεί και μη αντιστρεπτή ατροφία των ορχεων..

Link to comment
Share on other sites

θα παει μια συμμαθητρια μου Λονδίνο τον Ιούνιο και της είπα να μου πάρει.. :p

Την vanilia coca cola την έμαθα απο το instagram ψαχνοντας στο tag #cocacola :p

 

Μόνο από το Twitter ξέρεις την Coca Cola Vanilla; Χάνεις... Ίσως η καλύτερη Coca Cola που'χω δοκιμάσει. :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Δε βρηκα που αλλου να εκφρασω την απορεια μου, οποτε..

γιατί οι χυμοί (amita,px) διατηρούνται μόνο τρεις μέρες στο ψυγείο? Τι θα παθουν αν κατσουν παραπανω για αλλες 2-3 μερες πχ?

 

Mονο τρεις μέρες? Εδώ το γάλα διατηρείται μια βδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

Mονο τρεις μέρες? Εδώ το γάλα διατηρείται μια βδομάδα...

1 εβδομαδα διατηρειται μονο το μακρας διαρκειας(uht).Το φρεσκο το πολυ 4 μερες ειτε εχει ανοιχτει ειτε οχι.Οι φρεσκοι χυμοι σφραγισμενοι κρατανε 1-2 εβδομαδες(μεχρι την ημερομηνια ληξεως).Μετα το ανοιγμα 4-5 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως παίρνω μακράς αλλά απ' ό,τι θυμάμαι και το φρέσκο κρατάει 5-6 μέρες. Σίγουρα πάντως χυμός μου δε μου έχει ξυνίσει ποτέ πριν τις 7-8 μέρες και ειδικά τώρα που είναι χειμώνας θα έλεγα ένα δεκαήμερο κρατάει..
Link to comment
Share on other sites

Μόνο από το Twitter ξέρεις την Coca Cola Vanilla; Χάνεις... Ίσως η καλύτερη Coca Cola που'χω δοκιμάσει. :happy:

 

γιατι να μην κυκλοφορει αλλο ρε *********. η πιο νοστιμη ηταν παντως!:rolleyes:

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση ασέμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πάντως χυμός μου δε μου έχει ξυνίσει ποτέ πριν τις 7-8 μέρες και ειδικά τώρα που είναι χειμώνας θα έλεγα ένα δεκαήμερο κρατάει..
εκτός ψυγείου το κρατάς;;

Γιατί είτε χειμώνας είτε καλοκαίρι, για τον χυμό που μπαίνει σε ψυγειο είναι το ίδιο....

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εκτός ψυγείου το κρατάς;;

Γιατί είτε χειμώνας είτε καλοκαίρι, για τον χυμό που μπαίνει σε ψυγειο είναι το ίδιο....

 

Στο ψυγείο τον έχω.Τον περισσότερο καιρό.:p Γενικά έχω προσέξει ότι τα περισσότερο πράγματα το καλοκαίρι είναι πιο ευπαθή. Ναι ίσως να παίζει ρόλο ότι μπορεί κάποιες φορές να μην το βάλω αμέσως στο ψυγείο και να μείνει λίγη ώρα έξω οπότε σου δίνω ένα πόντο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...