Jump to content

Περί αναψυκτικών


piki
 Κοινοποίηση

Τι πίνετε;  

135 members have voted

  1. 1. Τι πίνετε;

    • Coca Cola / Pepsi / Άλλη Cola
      69
    • Sprite / 7Up / Παρόμοιο
      11
    • Fanta / Ήβη / Έψα / Παρόμοιο
      40
    • Άλλο
      15


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η πρωινή zero είναι γιατρεία.

 

Σηκώθηκα με ξινίλες και η zero sto ψυγείο ήταν θείο δώρο.,

Thanks for sharing that with us...

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Thanks for sharing that with us...

 

Έχω και οπτικοακουστικό υλικό απο τις πρωινές καταθέσεις μου στην τουαλέτα αν ενδιαφέρεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και οπτικοακουστικό υλικό απο τις πρωινές καταθέσεις μου στην τουαλέτα αν ενδιαφέρεσαι.

Πρόσεχε μη σου φάει την κάρτα το ΑΤΜ.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε μη σου φάει την κάρτα το ΑΤΜ.

 

Μην ανησυχείς.Επίσης κρύβω καλά και το PIN μου.

 

(γτπ διάλογος αλλά τέσπα :p)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

τον τελευταιο καιρο κατι παιζει με την κοκα κολα.

οσες φορες και αν εχουμε παρει,απο διαφορετικα μαγαζια, ειτε κουτακι,ειτε μπουκαλι 1,5λιτρου ειτε το μικρο γυαλινο, υπαρχει διαφορα στην γευση σε σχεση με παλιοτερα.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

coca cola αλλα μονο στο φαγητο το μεσημερι. Ποτε αλλωτε...σε φαση ταινιας χωρις μασα η στο pc μπροστα η καπου οπουδηποτε αλλου νερο,χυμο η κανα παγωμενο τσαϊ
Link to comment
Share on other sites

Μια είναι η επιλογή Pepsi..(ειδικά με γεύση λεμόνι, είναι τέλεια..)

Η Πεπσι οντως ειναι πολυ ανωτερη απο την αγευστη Κοκα και επισης φθηνοτερη.

Πολυ καλες ειναι και οι Ελληνικες ΕΨΑ και Λουξ. Η Λουξ Λεμοναδα ειδικα ειναι αποθεωση. Λοξ Κολα δεν εχω καταφερει να βρω στην Θεσσαλονικη, μπορει να μου υποδειξει κανεις σημειο πωλησης;

Link to comment
Share on other sites

τον τελευταιο καιρο κατι παιζει με την κοκα κολα.

οσες φορες και αν εχουμε παρει,απο διαφορετικα μαγαζια, ειτε κουτακι,ειτε μπουκαλι 1,5λιτρου ειτε το μικρο γυαλινο, υπαρχει διαφορα στην γευση σε σχεση με παλιοτερα.

 

η γευση μιας κοκας εχει αρκετη διαφορα αναλογα με την συσκευασια και με το αν ειναι παραεισαγωγη η οχι!

 

Τα αλουμινενια κουτακια αποδιδουν σωστοτερα την γευση και συμπιεση σε ανθρακικο που πρεπει να εχει.

 

Τις παραεισαγωγες τις παιρνεις πρεφα απο το πωμα ανοιγματος και φυσικα απο την αναγραφη συστατικων σε τουρκοβουλγαροσκοπιανα.... :lol:

 

Παιζει βεβαια και διαφορα καμια φορα αναμεσα σε παρτιδες, αλλα σπανιζει θα ελεγα...

Link to comment
Share on other sites

τον τελευταιο καιρο κατι παιζει με την κοκα κολα. οσες φορες και αν εχουμε παρει,απο διαφορετικα μαγαζια, ειτε κουτακι,ειτε μπουκαλι 1,5λιτρου ειτε το μικρο γυαλινο, υπαρχει διαφορα στην γευση σε σχεση με παλιοτερα.

 

Aν προσέξεις στην συσκευασία γράφουν τελευταία παραγωγή -εμφιαλώση ΕΕ ,και είναι από Ανατολική Ευρώπη (το γνωρίζω από υπεύθυνο marketing σε αλυσίδα super market,φαινεται από το bar code για τους γνωρίζοντες).

 

Οι μόνες Δυτικής Ευρώπης (Γερμανίας ,γράφουν και αυτες ΕΕ) για να δείς διαφορά γεύσης είναι τα μικρά ατομικά κουτακια.

 

Οι Ελληνικές είναι διαφορετικές στην γεύση λόγω νερού ,αλλά η Ελληνική εταιρία κάνει ανακαίνιση στις εγκαταστάσεις της ,είναι και η άδειες του προσωπικού,και υπάρχει μειωμένη παραγωγή.

 

 

Η Πεπσι οντως ειναι πολυ ανωτερη απο την αγευστη Κοκα και επισης φθηνοτερη.

Πολυ καλες ειναι και οι Ελληνικες ΕΨΑ και Λουξ.

 

 

+1 :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πίνω τον τελευταίο καιρό Λουξ cola και η γεύση της μου φέρνει πολύ σε Coca Cola βανίλια.. :happy:

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

παντως οτι η 3ε βγαζει τα αναψυκτικα 1,5λιτρο με 1,19 ηταν περιεργο...

δηλ.οι εισαγωγης ειναι πιο φτηνες απο τις ντοπιες?!

οι δικες μας λενε εμφιαλωση στην Ελλαδα?

τι λαμογια ειναι ολοι που πανε και παιρνουν αυτες τις συσκευασιες και τις πουλανε σε περιπτερα,ψιλικατζιδικα,ντελιβερι κτλ σε 2-3ε το μπουκαλι!!

Πουλανε πουθενα sprite zero 1,5l ή μονο σε φωτος υπαρχει?

@freakofnature οδοντιατρος και πινει κοκα κολα?:P

Link to comment
Share on other sites

Kαι η Pepsi και πορτοκαλάδα HΒΗ με εμφιάλωση στην Ελλάδα κάνει προσφορές αυτήν την περιοδο 2x1,5 λιτρα =1,5 (ή 2 ευρώ δεν θυμάμαι ακριβώς) και το 1,5 λίτρο 1 ευρώ -Τις είδα σε Βερόπουλο και Σκλαβενίτη αντίστοιχα.

 

Πιθανόν οι αλυσίδες σουπερμαρκετ να παραγγέλνουν προιόντα έτσι για κράκτη λόγω ανταγωνισμού και προσφορές ανά περίοδο για τόνωση της αγοράς...:)

 

Αν κάτι φτιάχνεται Ανατολική Ευρώπη που τα κοστολόγια είναι χαμηλότερα,φυσικά θα πωλούνται φθηνότερα,και γράφουν που κατασκευάζονται .

 

Τώρα αν κάποιοι αισχροκερδούν ...απλά δεν αγοράζουμε:!:

Link to comment
Share on other sites

Πινω σχεδον 20 χρονια τωρα 1,5λ fanta καθε δυο μερες σπιτι:X.Δεν νοειται φαγητο(οποιοδηποτε) ακομα οταν ειμαι εξω χωρις το πορτοκαλι κουτακι να το συνοδευει.Με καμια πιτσα ισως κανω εξαιρεση με κοκα αλλα μεχρι εκει....
Link to comment
Share on other sites

Kαι η Pepsi και πορτοκαλάδα HΒΗ με εμφιάλωση στην Ελλάδα κάνει προσφορές αυτήν την περιοδο 2x1,5 λιτρα =1,5 (ή 2 ευρώ δεν θυμάμαι ακριβώς) και το 1,5 λίτρο 1 ευρώ -Τις είδα σε Βερόπουλο και Σκλαβενίτη αντίστοιχα.

 

Πιθανόν οι αλυσίδες σουπερμαρκετ να παραγγέλνουν προιόντα έτσι για κράκτη λόγω ανταγωνισμού και προσφορές ανά περίοδο για τόνωση της αγοράς...:)

 

Η Πεπσι που βγαζει επισης την Ηβη και την 7απ,προχωρησε σε πολεμο τιμων με σκοπο να παρει μεριδιο αγορας. Οι προσφορες ειναι αυτες 2Χ 1,5 λιτρ= 1,5 ευρω, 1.5 λιτρο = 1 ευρω, 6 Χ 330 μλ = 2 ευρω και αυτα ειναι παντου,οχι μονο σε σουπερμαρκετ αλλα και μπακαλικα. Μαλιστα ειχαν βγαλει ολα αυτα τα προιοντα πριν δυο εβδομαδες στον Μαρινοπουλο -50%,οποτε επερνες 6αδα Πεπσι Μαξ με ενα ευρω!

Πολυ καλη και η Εψα κολα,με λεμονακι,αλλα εχει δυσκολιες στην διανομη. Ενα μεγαλο μαγαζι στην γειτωνια μου,την εβαλε στα ψυγεια του και απο οτι μου ειπε ο ιδιοκτητης... κανει το 90% του τζιρου στην κατηγορια κολα.

Οποιος ξερει που θα βρω Λουξ Κολα στην Θεσσαλονικη ας ενημερωσει.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα ειχαν βγαλει ολα αυτα τα προιοντα πριν δυο εβδομαδες στον Μαρινοπουλο -50%,οποτε επερνες 6αδα Πεπσι Μαξ με ενα ευρω!

.

 

Ισχύει ακόμα ; :):):)

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ακόμα ; :):):)

οι προσφορες του μαρινοπουλου(καρφουρ) ειναι για 2 μερες συνηθως

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα κάπου αλλού,και οι ημερομηνίες λήξης τέτοιων προσφορών ήταν πολύ κοντινές 3 μήνες,αντί για έτος που συνηθίζεται.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν είμαι και ιδιαίτερα fan των αναψυκτικών, αλλά ψηφίζω "Fanta" και "άλλο", το οποίο είναι το ...παγωμένο νερό. :p
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα κάπου αλλού,και οι ημερομηνίες λήξης τέτοιων προσφορών ήταν πολύ κοντινές 3 μήνες,αντί για έτος που συνηθίζεται.
οντως...απο τα καρφουρ πηρα 6αδα μπουκαλακι κολα και ληγει τον νοεμβριο...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

fanta και ηβη τιποτα αλλο :happy::happy:,αντε και λιγη coca cola:):)!!τι ειναι η εψα?ειμαι απο κυπρο και εδω δεν εχουμε ετσι αναψυκτικο:confused::confused::confused:!!
Link to comment
Share on other sites

RedBull μόνο. Οι σαμπάνιες και οι μπίρες δε πιάνονται υποθέτω:p
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι η εψα?ειμαι απο κυπρο και εδω δεν εχουμε ετσι αναψυκτικο:confused::confused::confused:!!

 

η εψα ειναι πορτοκαλα,λεμοναδα,βυσσιναδα,χυμος,σοδα,τσαι ακομα και cola και παρασκευαζεται στην αγρια του βολου.. εχει παρει και χρυσο βραβειο γευσης στην θεσσαλονικη! απλα θεικη!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...