Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις εκφωνησεις των θεματων του ΟΕΦΕ 2007 (θετικη κατευθυνση) ξερει κανεις που μπορω να τις βρω?

 

Να τις βρεις στο internet αυτές τις μέρες είναι λίγο δύσκολο. Από ότι γνωρίζω τα θέματα θα ανεβούν επίσημα την ημέρα των κανονικών εξετάσεων και όχι νωρίτερα. Είχα βρει ένα site που είχε όλα τα θέματα όμως σήμερα που βλέπω οι σύνδεσμοι να τα κατεβάσεις "εξαφανίστηκαν" (παρόλο που υπάρχουν ακόμα στον server τους αφού τα θέματα του ΑΕΠΠ που τα είχα στους σελιδοδείκτες μπορώ να τα βλέπω).

Οπότε μάλλον θα πρέπει να βρεις κάποιον να τα γράψει σε κείμενο ή να τα σκανάρει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ανεβάστε τα με το rapidshare πχ να τα πάρουμε και εμείς!!!!!!!!!!!!

 

Για τις απαντησεις εχω δωσει link http://www.e-kimolia.gr/oefe/7.htm .

οποιος εχει τα θεματα ας τα ανεβασει

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, βρηκα τα θεματα ΟΕΦΕ 2007 αλλα προς το παρον εχει μονο απαντησεις :wacko:

Ναι όπως λέει και εκεί οι εκφωνήσεις θα μεταδωθούν στις 20/5.

Είχα περάσει τα θέματα των μαθηματικών κατεύθυνσης σε αρχείο word και το ανέβασα στο http://www.sendspace.com/file/c0w9bg για όποιον θέλει.

Για να γράψω όλα τα θέματα των υπόλοιπων μαθημάτων τεχνολογικής κατεύθυνσης θα πάρει πολλή ώρα την οποία δυστυχώς δεν διαθέτω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως λέει και εκεί οι εκφωνήσεις θα μεταδωθούν στις 20/5.

Είχα περάσει τα θέματα των μαθηματικών κατεύθυνσης σε αρχείο word και το ανέβασα στο http://www.sendspace.com/file/c0w9bg για όποιον θέλει.

Για να γράψω όλα τα θέματα των υπόλοιπων μαθημάτων τεχνολογικής κατεύθυνσης θα πάρει πολλή ώρα την οποία δυστυχώς δεν διαθέτω τώρα.

 

 

Τhanks:)

τα θεματα της Ν.Γλωσσας τα εχεις μπορεις να μου τα στειλεις? Απαντησεις εχω

Link to comment
Share on other sites

Hello παίδες μπορει κανένας να μου ανεβάσει το προγραμμα που βγάζω τα μόρια των Πανελληνίων:cry: ανάλογα με το τι εχει γραψει κάποιος.....

 

 

Thanksssssssss

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε σήμερα για τα θέματα φυσικής; Πιστεύω πως ένας μέτριος μαθητής δεν θα έγραφε. Έπρεπε να κατέχεις την ύλη καλά.

Κάποιος που έλυσε το τελευταίο ερώτημα του 4ου θέματος (την γωνία που έχει διαγράψει όταν το νήμα είναι έτοιμο να σπάσει), μπορεί να πει τον τρόπο σε 1-2 σειρές; Είχα κολήσει με αποτέλεσμα να μην το βρω αυτό και θα τα μάθω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε σήμερα για τα θέματα φυσικής; Πιστεύω πως ένας μέτριος μαθητής δεν θα έγραφε. Έπρεπε να κατέχεις την ύλη καλά.

Κάποιος που έλυσε το τελευταίο ερώτημα του 4ου θέματος (την γωνία που έχει διαγράψει όταν το νήμα είναι έτοιμο να σπάσει), μπορεί να πει τον τρόπο σε 1-2 σειρές; Είχα κολήσει με αποτέλεσμα να μην το βρω αυτό και θα τα μάθω αύριο.

 

 

Που τα βρηκες? Τα θελω κι εγω αν σου ειναι ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλη επιτυχια σε ολους και ολες...!!! Ενας μηνας ειναι και θα περασει...Μην αγχωνεστε...Το μονο που δεν πρεπει ειναι να αγχωνεστε...Τα εχω περασει κι εγω-πριν τρια χρονια-και τωρα τα νοσταλγω τρελλα...Μοναδικες στιγμες,οι οποιες μενουν αξεχαστες...Γενικα μιλαω,οχι μονο για την εξεταστικη περιδο των πανελληνιων....Να ειστε καλα και καλο κουραγιο !!!!!

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε σήμερα για τα θέματα φυσικής; Πιστεύω πως ένας μέτριος μαθητής δεν θα έγραφε. Έπρεπε να κατέχεις την ύλη καλά.

Κάποιος που έλυσε το τελευταίο ερώτημα του 4ου θέματος (την γωνία που έχει διαγράψει όταν το νήμα είναι έτοιμο να σπάσει), μπορεί να πει τον τρόπο σε 1-2 σειρές; Είχα κολήσει με αποτέλεσμα να μην το βρω αυτό και θα τα μάθω αύριο.

 

Αρκετα δυσκολα τα σημερινα θα ελεγα. Ειδικα 2ο και 3ο θεμα, πιστευω, αρκετα πανω απο το νορμαλ. Συμφωνεις;

 

Αν και ελπιζω να τα πηγα καλα. Γυρω στο 15αρι. Εσυ; Εγραψε κανενας αλλος; Εντυπωσεις;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις που μπορω να βρω παλια θεματα πανελληνιων ολων των μαθηματων αλλα κ τις λυσεις τους? αυτες με ενδιαφερουν πιο πολυ..
XLVI
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο ερώτημα λυνόταν με κεντρομόλο. Η Τθρ = (mu^2) / (L/2)

Έτσι έβρισκες τη u και μετά την ω και απο εκεί το θ με τους τύπους της κινηματικής. Εγώ έτσι το έκανα, ελπίζω να είναι σωστό.

 

Αλλά ρε παιδιά, χωρίς να θέλω να το παίξω τίποτα, έχω λύσει πάρα πολλές ασκήσεις φέτος αλλά δυσκολέυτηκα πάρα πολύ με αυτά τα θέματα...

Θεωρώ ότι αν βάλουν τέτοια στις πανελλήνιες θα μείνει πολύς πολύς κόσμος απ' έξω...

And I said what about Breakfast At Tiffany's?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις που μπορω να βρω παλια θεματα πανελληνιων ολων των μαθηματων αλλα κ τις λυσεις τους? αυτες με ενδιαφερουν πιο πολυ..

 

 

sto http://www.synolo.org/ ,sto οριζοντες στο http://www.in.gr

και σε αλλα φροντιστηρια

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο ερώτημα λυνόταν με κεντρομόλο. Η Τθρ = (mu^2) / (L/2)

Έτσι έβρισκες τη u και μετά την ω και απο εκεί το θ με τους τύπους της κινηματικής. Εγώ έτσι το έκανα, ελπίζω να είναι σωστό.

 

Αλλά ρε παιδιά, χωρίς να θέλω να το παίξω τίποτα, έχω λύσει πάρα πολλές ασκήσεις φέτος αλλά δυσκολέυτηκα πάρα πολύ με αυτά τα θέματα...

Θεωρώ ότι αν βάλουν τέτοια στις πανελλήνιες θα μείνει πολύς πολύς κόσμος απ' έξω...

 

 

Kαι περσι ηταν απαιτητικα κα πολλα για καλα διαβασμενους.

Τα εχεις τα θεματα θα ηθελα να τα λυσω κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος έχει τα θέματα φυσικής του ΟΕΦΕ 2007,ας μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα για να μου τα στείλει ( ή ας τα ανεβάσει κάπου).Ευχαριστώ πολύ.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...