Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκτιμήσεις βάσεων στα ΝΕΑ:

http://assets.in.gr/AssetService/Image.ashx?t=2&pg=77219&

και

http://assets.in.gr/AssetService/Image.ashx?t=2&pg=77220&

 

 

Δεν ξέρω για σας,πάντως εγώ κοντεύω να έχω περισσότερο άγχος απ ότι όταν περιμέναμε τους βαθμούς!:cry: Κι αυτό με τις εκτιμήσεις είναι βάσανο,αλλά όταν έχεις τον καημό σου γίνεται να μην τις δεις???:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω παντως που ειδα τις περσινες εκτιμησεις των βασεων του ΟΕΦΕ δεν ειχαν πεσει μεσα... Για παραδειγμα ελεγαν οτι η ιατρικη θα αναιβει και τελικα επεσε!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω παντως που ειδα τις περσινες εκτιμησεις των βασεων του ΟΕΦΕ δεν ειχαν πεσει μεσα... Για παραδειγμα ελεγαν οτι η ιατρικη θα αναιβει και τελικα επεσε!

 

Τέτοια λάθη ας κάνουν... ;)

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια λάθη ας κάνουν... ;)

Ε βεβαια....!!! Αλλα για το τμημα Φυσικων Πορων του πολυτεχνειου της κοζανης ελεγαν οτι θα εμφανισει μικρη ανοδο και ανεβηκε τελικα 1200 μορια... και ενας φιλος μου που ειχε 800 μορια πανω εμεινε απ' εξω...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις περιπου ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα? να ξερω δηλαδη να κανονισω και τις διακοπες μου!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Περισυ ειχαν βγει γυρω στις 23 Αυγουστου (νομιζω λιγο πιο μετα) καπου εκει θα ναι κ φετος. Δε ξερω αν μ αυτα που εγιναν στα αγγλικα δοθηκε παραταση στα μηχανογραφικα μπορει να αργησουν κ αλλο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ ένα πράγμα έχω να πω... Θέλω να σας ευχηθώ ολόψυχα να περάσετε εκεί που θέλετε. :) Ουφφφ είδει αγχώνομαι και ακόμα δεν άρχισε η 3η λυκείου :). Θα βάλω τα δυνατά μου φέτος να περάσω. Μάλλον θα δηλώσω 4ο και 5ο πεδίο. Μήπως ξέρετε αν αυτό που ακούγετε ότι σε περίπτωση που δεν περάσεις πας στρατό ισχύει;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Ε βεβαια....!!! Αλλα για το τμημα Φυσικων Πορων του πολυτεχνειου της κοζανης ελεγαν οτι θα εμφανισει μικρη ανοδο και ανεβηκε τελικα 1200 μορια... και ενας φιλος μου που ειχε 800 μορια πανω εμεινε απ' εξω...

 

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: Tι μου είπες τώρα....αυτό είναi εξαίρεση.

Το υπουργείο πέρσυ αναμείχτηκε στις μεταγραφές ορίζοντας τις αντιστοιχίες.Πέρσυ είχε δημιουργηθεί ένα τεράστιο θέμα που μάλόν θα απασχολήσει πολλούς.Το υπουργείο όρισε ότι το τμήμα ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΩΝ ΠΟΡΩΝ μπορεί να δώσει μεταγραφές στα τμήματα ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ.Αν και ο νόμος ήτανε σαφής τα τμήματα των ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ δεν μπορούσανε να εγγυηθούνε ότι θα δεχτούνε μεταγραφές.Εγώ το έβαλα με ρίσκο να μην πάρω την μεταγρραφή.Τελικά δεν πέρασε εκεί και φέτος ξανάδωσα.Μερικά τμήματα Μηχανολόγων πήγανε σε δικαστήριο για να μην δέχονται μεταγραφές από το

ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΩΝ ΠΟΡΩΝ.Αυτό έγινε πέρσυ.Το δικαστήριο απέριψε το αίτημα τους και τα παιδιά μεταγράφηκαν πέρσυ στα τμήματα Μηχανολόγων.Φέτος από ότι έμαθα έχουνε πάει σε δευτεροβάθμιο δικαστήριο.Δηλαδή μπορεί κάποιοι να βάλουνε την σχολή και να την πατήσουνε γιατί μπορεί το δικαστήριο να δεχθεί το αιτημά.Ενώ ήτανε για το καλοκαίρι να βγει η απόφαση τώρα πήγε κάπου στο φθινόπωρο.Πάντως είναι απαράδεκτοι.Έπρεπε να εχουνε αποφασίσει.Ένας ολόκληρος χρόνος πέρασε...Αφήνουνε ξεκρέμαστο κόσμο που μπορεί να νομίζει ότι θα πάει σε τμήμα Μηχανολόγων και μπορεί να μείνει εκεί....Φαντάζεσται να αργήσει και άλλο η απόφαση όπως πέρσυ και να μην τους δεχτούν?Υπάρχει περίπτωση να μην έχει και την ευκαιρία να δώσει κάποιος ξανά πανελλήνιες.Πάντως τώρα αυτό θα μετονομαστεί σε ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ.Θέλω να πιστεύω ότι επειδή έγιναν τα μηχανογραφικά τώρα να τους πάρουνε,γιατί καλύτερα να ευνοήσεις παρά να χαντακώσεις κάποιον.

 

Υ.Γ Η σχολή ανέβηκε λόγω της αντιστοιχείας με ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΥΣ.Ανέβηκε όχι 1200 αλλά 1483 και εγώ την έχασα για 34 μόρια!!!!Στην αρχή έπαθα ένα μεγάλο ώς τεράστιο σοκ γιατί ήμουνα σίγουρος....Αλλά καλύτερα που ξανάδωσα,νιώθω και πιο άνετα και πήγα και εκεί που ήθελα πιο πολύ...Πέστου φίλου σου ότι υπήρχανε και χειρότερα...

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ ένα πράγμα έχω να πω... Θέλω να σας ευχηθώ ολόψυχα να περάσετε εκεί που θέλετε. :) Ουφφφ είδει αγχώνομαι και ακόμα δεν άρχισε η 3η λυκείου :). Θα βάλω τα δυνατά μου φέτος να περάσω. Μάλλον θα δηλώσω 4ο και 5ο πεδίο. Μήπως ξέρετε αν αυτό που ακούγετε ότι σε περίπτωση που δεν περάσεις πας στρατό ισχύει;

 

Δεν πας την ίδια χρονιά αλλά την επόμενη νομίζω.Ανάλογα το έτος γεννήσεως σου.Επίσης αν αποφασίσεις να ξαναδώσεις παίρνεις και αναβολή...

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

είμαι γεννημένος το 1990. Ακούγετε πως αυτοί που είναι της 300 σειράς, όπως και γω, δεν μπορούν να πάρουν αναβολή για να ξανά δώσουν. Πηγαίνουν στρατό και μετά δίνεις αν θέλεις...

 

Δεν ξέρω... Έτσι έχω ακούσει.

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό από εσένα το ακούω...πάρε ένα τηλέφωνο σε στρατολογικό γραφείο και θα σου πούνε.Πάντως δεν είναι και πολύ φυσιολογικό...αν δώσεις δεν περάσεις θα πας στρατό και μετά από 2 χρόνια θα δώσεις ξανά?Φέξε μου και γλίστρισα...

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό από εσένα το ακούω...πάρε ένα τηλέφωνο σε στρατολογικό γραφείο και θα σου πούνε.Πάντως δεν είναι και πολύ φυσιολογικό...αν δώσεις δεν περάσεις θα πας στρατό και μετά από 2 χρόνια θα δώσεις ξανά?Φέξε μου και γλίστρισα...
και εγώ αυτό είπα όταν το άκουσα... Τέλος πάντων, θα δούμε τη θα γίνει.
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

mipws xerete ti einai i eidiki katigoria 82?

 

Υπάρχουν τρεις κατηγορίες (με διαφορετικές βάσεις) για τις στρατιωτικές σχολές. Η Γενική Σειρά, η Ειδική Κατηγορία 70, όπου υπάγονται: α) παιδιά πολυτέκνων β) παιδιά ή αδέρφια αναπήρων ή θυμάτων Στρατιωτικών (Στρατού, Ναυτικού, Αεροπορίας) ειρηνικής περιόδου ή αναπήρων πολέμου γ) παιδιά ή αδέρφια θυμάτων Εθνικής Αντίστασης, και η Ειδική Κατηγορία 82, όπου υπάγονται παιδιά στρατιωτικών των τριών Κλάδων των Ενόπλων Δυνάμεων που φονεύθηκαν ή πέθαναν (στον πόλεμο ή στην ειρήνη) κατά την εκτέλεση διατεταγμένης υπηρεσίας πρόδηλα και αναμφισβήτητα ένεκα αυτής. Στην Ειδική Κατηγορία 70 εισάγεται το 25% των συνολικών εισαχθέντων και στην Ειδική Κατηγορία 82 το 10%.

 

 

kalispera!8a i8ela na rwtisw an 3erete ti ginetai se periptwsi p to paidi einai prostatis oikogenias...An dn uparxoun alla aderfia dld kai exei xasei ton patera tou apo fusika aitia...Endiaferomai gia stratiwtikes sxoles...Pianomai se eidiki katigoria i ba?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου νομιζω οτι πιανεσαι.το εχεις δηλωσει οτι εισαι ειδικη κατηγορια?αν δεν το χεις δηλωσει τοτε δεν σε πιανει.για τι σχολη ενδιφερεσαι ακριβως?
ΕΛ.ΑΣ
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, ολο τα ιδια και τα ιδια λεμε!!! εχουμε πει οτι το τμημα στατιστικης εχει το καλο οτι σου δινει διπλη ειδικοτητα (δηλαδη και Οικονομολογου και Στατιστικενιου (:lol: δεν ξερω πως το λενε!) και για το τμημα Διδακτικης της Τεχνολογιας, τα παιδια στο forum εχουν πει τα καλυτερα λογια!

 

εσυ παντως, τωρα θυμηθηκες να ρωτησεις? ΑΦΟΥ δηλωσες σχολες? :lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, ολο τα ιδια και τα ιδια λεμε!!! εχουμε πει οτι το τμημα στατιστικης εχει το καλο οτι σου δινει διπλη ειδικοτητα (δηλαδη και Οικονομολογου και Στατιστικενιου (:lol: δεν ξερω πως το λενε!) και για το τμημα Διδακτικης της Τεχνολογιας, τα παιδια στο forum εχουν πει τα καλυτερα λογια!

 

εσυ παντως, τωρα θυμηθηκες να ρωτησεις? ΑΦΟΥ δηλωσες σχολες? :lol:

 

ε ενταξει λογικο τα χουμε εξαντλησει ολα τα θεματα για τις πανελλαδικες και τις βασεις ασε που οι μισοι εχουν παει διακοπες :):)

Link to comment
Share on other sites

paidia.mporeite na mou peite tin apopsi sas gia to tmima statistikis assoe

kai to didaktikis tis tehnologias kai psifiakon sistimaton.se ena apo ta dio pernao.euxaristo!

 

ρε παιδια, ολο τα ιδια και τα ιδια λεμε!!! εχουμε πει οτι το τμημα στατιστικης εχει το καλο οτι σου δινει διπλη ειδικοτητα (δηλαδη και Οικονομολογου και Στατιστικενιου (:lol: δεν ξερω πως το λενε!) και για το τμημα Διδακτικης της Τεχνολογιας, τα παιδια στο forum εχουν πει τα καλυτερα λογια!

 

εσυ παντως, τωρα θυμηθηκες να ρωτησεις? ΑΦΟΥ δηλωσες σχολες? :lol:

 

ε ενταξει λογικο τα χουμε εξαντλησει ολα τα θεματα για τις πανελλαδικες και τις βασεις ασε που οι μισοι εχουν παει διακοπες :):)

 

Το έχει ξαναρωτήσει το ίδιο άτομο παραπάνω και έχει πάρει απαντήσεις.προφανώς εδω χρειάζεται λίγο σβήσιμο καθότι ποσταρει τα ίδια πράγματα κάθε φορά!

Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια.. εσεις που θα περασετε σε αλλα μερη εχετε ψαξει σπιτι η θα περιμενετε τις βασεις??

 

Egw apo 2o e3amhno 8a ya3w.

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...