Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να ανέβουν.Πέρισυ έμειναν 20.000 θέσεις...Φέτος θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα για χάρην της οικονομίας του κράτους.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

gmto i8ela kai borousa na grapsw kalutera alla ekana steiner sto 4o 8ema gt DEN DIABASA KALA TIN EKFWNISI O....

kai o tropos se ola ta erwtimata einai swstos...twra ta apotelesmata :/

upologizw 12+- analoga ...

PIG THE KING :cool:

 

CS for ever

M.O.H.A για την παρέα :lol:

L2 για κάψιμο

Link to comment
Share on other sites

gmto i8ela kai borousa na grapsw kalutera alla ekana steiner sto 4o 8ema gt DEN DIABASA KALA TIN EKFWNISI O....

kai o tropos se ola ta erwtimata einai swstos...twra ta apotelesmata :/

upologizw 12+- analoga ...[/QUOT

 

Έλα ρε.Κι εγώ πήγα να την πατήσω αλλά η ροπή αδράνειας ήταν έτοιμη...

Link to comment
Share on other sites

Φάση είχε σήμερα με τις διευκρινίσεις και

τον παραπάκω χρόνο τον είχα ανάγκη.

 

Γύρω στο 14-15 πρέπει να έχω γράψει

και αν γράψω 19 ανάπτυξη βγάζω γύρω

στα 16.000 μόρια.

 

Μακάρι παιδιά!

Καλή επιτυχία σε όλους,

άντε άλλο 1 έμεινε κουράγιο!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

padws gia is ypsilovathmes sholes (18.5 k panw) dn to kovw na anevainun..kathe hrono ene i oti tha anevun i oti tha katevun klpklp k telika autes einai +-50 moria, oso pio psila tosi ligoteri apoklisi...k mathimatika den egrafes eukola 19-20..telospadwn as ginei oti thelei, gia osus den thelete kapoia monadiki sholi katepeigodws tote pu xerete..kathe ebodio gia kalo, gia osus pali thelete euhomai kali tyhi..k genika kali epityhia!
Link to comment
Share on other sites

egw paidia eixa diavasei mono to sygkekrimeno kommtai eisagwghs sta arxaia alla dystyxws den ta egrapsa aytousia alla ntaksei de nomizw na mou kopsoun polu...weskers epivevaiwthkame e?gia ton ardiaio lew...kala molis to eida pathsa mia tsirida:lol: :lol:
Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

Nαι οντως οταν το ειδα ενιωσα και εγω μια χαρα.Και οι ερωτησεις ηταν αρκετα καλες αφου κατα 90% βασιζονταν απλα και μονο στο κειμενο που δινοταν και απλα πχ επρεπε να προσθεσει κανεις 2-3 πραγματακια ακομα οπως πχ για την μακροχρονη ποινη οτι οσοι ειχαν διαπραξει εγκλημα η ποινη τους στον κατω κοσμο ηταν 10 φορες μεγαλυτερη , η πχ εκει με τους τυραννους στην ερωτηση 2 , οτι ο ιδιος ο Πλατων αλλωστε απο τα φαυλα πολιτευματα δειχνει οτι οι τυραννοι ηταν ανοσιοι και εγκληματιες κτλ κτλ...Δηλαδη οπως ειπα και πριν , κατα 90% οι ερωτησεις ηταν δυνατον να απαντηθουνε απλα και μονο απο αναφορες και απλες δικαιολογησεις απο το αρχαιο κειμενο.

 

ΕDIT : λατινικα πιστευω οτι κατα 99% θα βαλουν για μεταφραση το νεο κειμενο περι της κοινης ωφελιας..

Link to comment
Share on other sites

padws gia is ypsilovathmes sholes (18.5 k panw) dn to kovw na anevainun..kathe hrono ene i oti tha anevun i oti tha katevun klpklp k telika autes einai +-50 moria, oso pio psila tosi ligoteri apoklisi...k mathimatika den egrafes eukola 19-20..telospadwn as ginei oti thelei, gia osus den thelete kapoia monadiki sholi katepeigodws tote pu xerete..kathe ebodio gia kalo, gia osus pali thelete euhomai kali tyhi..k genika kali epityhia!

 

pws na anevoun oi ipsilova8mes otan to sthn texnologikh , to 4b sta ma8hmatika kai to 2.3 sth fysikh se rixnoun apto 20 sto 18,5 .Oi xamhlova8mes 8a anevoyn dioti ta 8emata mexri to 15 htan arketa eukola se ola ta ma8hmata

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απο ρία στην εξαγωγή του ΜΟ.

 

Βαθμος=(γρπτό*0,7)+(αναβαθμολογημένος προφορικός*0,3)

 

τα χιλίαδες μόρια μετά πως τα βγάζουμε. έκανα κάτι στο excel και βλέπω βαθμό υπολογίζοντας τι θα παρω αλλα πως γίνεται σε μόρια. επι πόσο το πολλαπλασιάζουμε?όποιος ξέρει σίγουρα ας απαντήσει.

Για 5ο πεδίο μόνο η οικονμία δεν έχει συντελεστή 1,3 ??

Απο τα πόσα μόρια και κάτω θεωρείτε σχολή χαμηλής βάσης περιπου Tzini ?

http://www.lovina.gr

------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μια απ'τα ίδια..:( Στο 3ο έχασα το γ,γιατί άλλο κατάλαβα..Στο 1ο έχασα ένα πολλαπλής επιλογής κι ένα Σ-Λ,στο 2ο μόνο το 2 έκανα ολόσωστο,τα αλλα δυο ότι να 'ναι..Και στο 4ο α.β τα έχω σωστά,στο γ κ δ έκανα λάθος στις πράξεις..Γύρω στο 12-13 υπολογίζω..

Πάει Η Βιολογία Στο ΑΠΘ...:( Να δω που θα περάσω τώρα..Τίποτα άλλο δεν μ'αρέσει...:( (που να πιάνω τα μόρια βέβαια..)

 

Πάντως αν βρεις τρόπο για να γράψεις 20 Χημεία πες τον και σε μένα...!:lol:

 

Αχχχ...κι εγώ για βιολογία ξεκίνησα,αλλά έτσι που έγραψα μαθηματικά και φυσική αλλού γι αλλού κατέληξα! Τώρα παρακαλάω να πιάσω 15,5...(όχι οτι έχει κάτι δλδ το 15,5,μια χαρά βαθμός είναι,αλλά ήμουν ρομαντική και φανταζόμουν 18άρια....:O ) Η βιολογία έχει γίνει ανέκδοτο!(το βλέπω το παρδαλό κατσίκι απέναντι,έχει χεστεί στο γέλιο!:lol: )

Και δεν πιάνω ούτε χημικό...........:cry: :cry:

Άντε,πολύ κλάφτηκα,πα να διαβάσω τίποτα μπας και γράψω μεθάυριο,γιατί τελικά 3 τροποι υπάρχουν να γράψω 20 στη χημεία: 1) Διάβασμα 2)Διάβασμα 3)Διαβασμα....:geek: Άντε κι η επιφοίτηση του Αγίου Πνεύματος(αλλά του Αγ. Πνεύματος ήταν χθες ****το,άρα ούτε αυτό μας σώνει!):innocent:

Link to comment
Share on other sites

re paidia to agnwsto itan ontws diskolo i mono emena mou fanike palouki>?na baloune dialogo se panelladikes?eleoccc pou tous irthe????? k i mlkia einai oti to noima itan....filosofikou periexomenou....pali kala pou ta basika ta epiasa ekana bebea arketa ews polla lathi....kai i tragiki eirwnia einai oti tin proigoumeni imera eixa frikarei apo ta polla sxolia kai apo ta p[olitika (pou den eixa aggiksei) kai elega pali kala pou einai k to agnwsto na grapsw tpt....kai telika egine to antitheto!egrapsa kala sto gnwsto k ekana lathi sto agnwsto pou itan to dinato simeio mou oli ti xronia....:( kai to pio wraio einai oti sto lanthanonta ipothetiko logo den proseksa oti elege na ton analisoume....kai ton anagnwrisa mono :wacko: 2,5 monades strafi k itan k paneukolos.....klaps........wz weskers mi grousouzeueis gia to 46 gt einai to xeirotero mou!oute ti metafrasi tou den kserw kala kala....prepei na katsw na to mathw gt einai poli pithano na to baloune mias k mpike prwti fora stin uli....
Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε φιλε, φοβερο προγραμματακι βρηκες, σου βγαζει και τις σχολες που πιθανον θα πιασεις ;)

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

iakinthi κατσε διαβασε το.Πιστευω θα πεσει , αλλωστε δεν ειναι και πολυ δυσκολο.Εχει βεβαια παραξενο περιεχομενο αλλα οκ..

Το γνωστο απο τα αρχαια δεν ηταν και δυσκολο...Το κειμενο που επεσε ηταν καλο , και οι 2 ερωτησεις βασιζονταν κατα 90% μεσα απο το γνωστο και χρειαζοταν να γραψει κανεις και 2-3 απλες δικαιολογιες διπλα.Απο εκει και περα οπως ειπα σε ενα αλλο ποστ , εβαζε και καποια εισαγωγικα (πχ για τα φαυλα πολιτευματα , για την 10 φορες μεγαλυτερη διαρκεια των τιμωριων , για την συμμετοχη του Κριτια-Χαρμιδη στους 3οκοντα απο οπου ο Πλατων αηδιασε)και οτι ηταν να το πει το ειπε.

 

Το αγνωστο τωρα , ηταν καπως "παραξενο" γιατι ενταξει ηταν ενας διαλογος (βεβαια μονο κατ' ονομα γιατι ο Αλκιβιαδης δεν μιλουσε σχεδον καθολου) αλλα οντως ειχε ΔΥΣΚΟΛΗ εννοια...Βεβαια οκ κατι γραψαμε εκει :rolleyes:

Η γραμματικη ηταν και αυτη καπως δυσκολη αλλα οχι και υπερβολικα παραξενη.

Εγω εκανα ανοησιες και εχασα τσαμπα εντελως 2-3 μοναδες παραπανω απο την γραμματικη :X :blink: Τουλαχιστον ομως , 2 ρηματικοι τυποι το τυγχανω και το γιγνωσκω νομιζω που ζητουσε ηταν κατι σαν "μπονους" ειδικα το τυγχανω (ετυγχανον) και για το γνοντων.Και στα ουσιαστικα το παν , το οματτος , και το ομοιον.. , τελος απο το συντακτικο , το ιδειν (απαρεμφατο) , η κατηγορηματικη μετοχη , και το ειδεναι οπου εαν καποιος εγραφο εναρθρο απαρεμφατο ως υποκειμενο επιανε 0.75 (χωρις να γραψει και που ηταν).

Δυστηχως , εαν πω τι βλακεια εκανα θα τα χασετε , το εσχηκε το εγραψα εσχυκε και το εχασα για παραδειγμα :mad:

 

Βεβαια οκ υπολογιζω να εχω παρει (και με οσα μου ειπε η φιλολογος) γυρω στις 15 μοναδες απο το αγνωστο , και αυστηρα-αυστηρα 52+ μοναδες γνωστου (ηταν σχεδον αριστο μου λεει) οποτε ε λογικα γυρω στο 13-14 ε καλου κακου αντε γυρω στο.. 12.5..Δεν ειναι ο καλυτερος βαθμος μα εαν σκεφτει κανεις πως ηθελα τουλαχιστον ενα 11.5 για να μπορεσω να βγαλω 14.300+ τοτε καταλαβαινει κανεις οτι ειναι μια χαρα βαθμος:p

Link to comment
Share on other sites

egw pali den pisteyw oti th apesei to 46 gt einai dyskolo keimeno..epipleon ta teleutaia 3 peripou pxronia vazoun synexws apo to 40 kai meta..opote den einai wra na valoun kati kai apo to 30 kai meta??
Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

Ε ισως και ναι.Παντως νομιζω οτι το ευκολο ειναι να βαλουν τα κειμενα απο 40 και μετα γιατι ειναι πιο "φρεσκα" στην μνημη μας.Ετσι και αλλιως τα προηγουμενα κειμενα ειναι αρκετα πιο ευκολα οποτε δεν εχω και κανα ιδιαιτερο προβλημα...Μεταφραση λατινικων γενικα δεν φοβαμε (αν και πρεπει να ειναι ακριβειας η μεταφραση) γιατι ενταξει οσο να ειναι την ξερω , θα την διαβασω και σημερα και ειμαι Ο.Κ.

 

Αρχαια πως εγραψες?

Link to comment
Share on other sites

sto gnwsto prepei na egrapsa kala..den phga sto frontisthrio na ta dw kai den kserw sigoura..sto agnwsto entaksei ta skwtosa ligo..to metefrasa olo to agnwsto alla den kserw pws...apo askhseis ekana mono anagnwrish thn ypothetikh opote tha exasa polu..kai sta rhmata exasa..genika ap ola kati exasa alla tha doume.
Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

Αχχχ...κι εγώ για βιολογία ξεκίνησα,αλλά έτσι που έγραψα μαθηματικά και φυσική αλλού γι αλλού κατέληξα! Τώρα παρακαλάω να πιάσω 15,5...(όχι οτι έχει κάτι δλδ το 15,5,μια χαρά βαθμός είναι,αλλά ήμουν ρομαντική και φανταζόμουν 18άρια....:O ) Η βιολογία έχει γίνει ανέκδοτο!(το βλέπω το παρδαλό κατσίκι απέναντι,έχει χεστεί στο γέλιο!:lol: )

Και δεν πιάνω ούτε χημικό...........:cry: :cry:

Άντε,πολύ κλάφτηκα,πα να διαβάσω τίποτα μπας και γράψω μεθάυριο,γιατί τελικά 3 τροποι υπάρχουν να γράψω 20 στη χημεία: 1) Διάβασμα 2)Διάβασμα 3)Διαβασμα....:geek: Άντε κι η επιφοίτηση του Αγίου Πνεύματος(αλλά του Αγ. Πνεύματος ήταν χθες ****το,άρα ούτε αυτό μας σώνει!):innocent:

 

Εγώ με τους βαθμούς που υπολογίζω ότι έχω γράψει την Βιολογία την χάνω για λίγο...:( Αυτό είναι που με πειράζει..Δηλαδή πάνω από 17 βγάζω σίγουρα,τώρα το πόσο πάνω δεν ξέρω.Aλλά στο πεδίο μας (3ο) δεν έχει καμιά καλή σχολή κάτω από την Βιολογία.Μάλλον για Χημικό με κόβω γιατί θέλω μόνο στη Θεσσαλονίκη σχολή.Και ίσως δώσω ξανά του χρόνου.

Άντε pankoutr πάμε για 20άρι Χημεία!:p Καλό διάβασμα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ολο το μεταφρασα αλλα ποιος ξερε πως...:lol: Ε παντως οκ σιγουρα θα δωσουν 5-6 μορια δεν μπορει ελεος...

 

Την υποθετικη και εγω μονο εγραψα οτι ειναι απλη σκεψη.Η φιλολογος μου ειπε θα μου δωσουν 2 μορια απο εκει.

 

Για το γνωστο ρωτησα την καθηγητρια μου.Βεβαια ΠΟΤΕ δεν βλεπω στο ιντερνετ απαντησεις γιατι αμα τις δω (σε ολα τα μαθηματα) νομιζω πως εχω γραψει 0 επειδη λενε παραπανω πραγματα , και πολλες φορες μαλιστα και περιττα και βλακειες προσπαθοντας να δειξουν "ιδανικες" απαντησεις...Και παντα λεω στους καθηγητες "ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙΠΟΤΑ θα πω πρωτα οτι εχω να πω , θα μου πειτε βαθμο κατα προσεγγιση χωρις να μου πειτε γιατι δεν εγραψα εκεινο και το αλλο"

γιατι αμα γινεται αυτο νιωθω ενοχες και λεω "κριμα κριμα θα μπορουσα καλυτερα "και μου πεφτει το ηθκο.:rolleyes:

 

ΥΓ : οτι και να λεει ο καθενας παντως , μονο την ημερα των αποτελεσματων θα μαθουμε την ατοφια αληθεια...Ποτε θα ερθει αυτη αραγε...(20-25 Ιουνιου δεν ειναι ?)αχχ.. δεν εχω αλλη υπομονη (βλεπετε δεν τελειωνω αυριο δινω και ΑΟΘ οπου επιβαλεται να γραψω 18.5+)

Link to comment
Share on other sites

nai kai gw de thelw na mou lene apanthseis gt lew mporousa n ao grapsw kai ayto mporousa na to grapsw kai ekeino kai gt den to ekana kai gt de mou hrthe..alla ola ayta tha ta doume otan paroume ta apotelesmata..kai o theos vohthos.ax egw pali eimai mesthn trelh xara...pw pw epitelous hrthe ayth h eyloghmenh meraaaaaaaaaaaa........axxxxxxxxxxxxxx
Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τους βαθμούς που υπολογίζω ότι έχω γράψει την Βιολογία την χάνω για λίγο...:( Αυτό είναι που με πειράζει..Δηλαδή πάνω από 17 βγάζω σίγουρα,τώρα το πόσο πάνω δεν ξέρω.Aλλά στο πεδίο μας (3ο) δεν έχει καμιά καλή σχολή κάτω από την Βιολογία.Μάλλον για Χημικό με κόβω γιατί θέλω μόνο στη Θεσσαλονίκη σχολή.Και ίσως δώσω ξανά του χρόνου.

Άντε pankoutr πάμε για 20άρι Χημεία!:p Καλό διάβασμα!

 

Αουτσ! αυτό που είσαι στο τσακ και το χάνεις για λίγο πονάει πιο πολύ....!:X ενώ εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα!!!:lol: :lol: παντώς κι εμένα επειδή μου είχε κάτσει η βιολογία,ήθελα να πάω χημικό και μετα βιολογία σε μεταπτυχιακό επίπεδο(έβλεπα μπροστά μιλάμε!!:p )...πάντως να το ξέρεις ότι οι καλύτεροι βιολόγοι είναι οι χημικοί(μίλησα πάλι η σοφη κουκουβάγια!)!

Γω θρήνησα και το χημικό και τώρα ψάχνω για καμιά άλλη σχολή... αυτό που το χημικό είναι στο 2ο πεδίο δεν το καταλαβαίνω!!!! Εμείς έχουμε τη χημεία,η τεχνολογική είναι ευνοημένη! όχι τπτ άλλο,αλλά στο 3ο πεδίο βγάζω καμια 1000αρα μόρια παραπάνω,κλαψ,και δεν έχω τι να τα κάνω,κλαψ-κλαψ...:cry: :cry:

Άντε καλό κουράγιο γα την υπόλοιπη μέρα,καλό διάβασμα κα φυσικά πάμε για 20!!!!!!!(ελπίζω τόση ώρα να μη μιλάμε στα 100...:wink: )

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η σχολη ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒ & ΑΝΑΤΟΛ ΣΠΟΥΔΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ) χρειαζεται να εχεις παρει ειδικο μαθημα αγγλικα για να περασεις?

 

Χρησιμοποιησα το προγραμμα του philos παραπανω και μου τη βγαζει για το 5 πεδιο χωρις ειδικο μαθημα...

 

Γνωριζει καποιος κατι???

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

super το προγραμμα phile, αλλά κανεις δεν ξέρει τα μόρια σε χιλιάδες πως γίνονται??

-κόλλημα και γω ε???

 

~προγραμματισμό μπαίνουν εύκολα?Πως το κόβεται το έχουμε το 19+ ?? φυσική πήρα τον Π****Ο πρέπει οποσδήποτε να γράψω τόσο ψηλά στα επόμενα δύο. Προγραμ. και οικονομία. Τα κατέχω αλλά όταν είμαι μέσα όλο μαμακίες κάνω.!!

http://www.lovina.gr

------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Koιτα ο γενικος κανονας ειναι οτι κανεις διαιρεση με το 8 τον γενικο βαθμο προσβασης ΝΟΜΙΖΩ στην συνεχεια κανεις πολλαπλασιασμο τα βαρυτητας , τα προσθετεις στο νουμερο που εβγαλες πριν , και μετα κανεις επι 100 και βγαινουν...Νομιζω ετσι.

 

ΥΓ : magda μολις πηρα και μια δευτερη γνωμη απο την αλλη φιλολλογο μου και μου ειπε και αυτη γυρω στο 13-14 εχω γραψει (οπως και η αλλη) αλλα ειπαμε.. καλου κακου εγω υπολογιζω 12 (και εαν οντως ειναι 13+ ΑΚΟΜΑ καλυτερα :D )

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...